Remont budynku nr 1/k.2816 m. Wędrzyn
45 Wojskowy Oddział Gospodarczy
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2021/BZP 00185637
- Numer ogłoszenia
- 2021/BZP 00185637/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2021-09-20 12:53
- Lokalizacja
- Sulęcin, lubuskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-eaf5d871-15ef-11ec-b885-f28f91688073
- Identyfikator
- 4290066215
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2021/BZP 00185637 z dnia 2021-09-20 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Remont budynku nr 1/k.2816 m. Wędrzyn
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: 45 Wojskowy Oddział Gospodarczy
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 080521018
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: 69-211 Wędrzyn
1.5.2.) Miejscowość: Sulęcin
1.5.3.) Kod pocztowy: 69-211
1.5.4.) Województwo: lubuskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL431 - Gorzowski
1.5.7.) Numer telefonu: 261676225
1.5.8.) Numer faksu: 261676222
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: 45wog.zampubliczne@ron.mil.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.45wog.wp.mil.pl
1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - inny zamawiający
Wojskowa Jednostka Budżetowa
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Obrona
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Remont budynku nr 1/k.2816 m. Wędrzyn2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-eaf5d871-15ef-11ec-b885-f28f91688073
2.5.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00185637
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2021-09-20
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2021/BZP 00019012/11/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.20 Remont budynku nr 1/k.2816 m. Wędrzyn
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00180569/01
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 1 ustawy w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 1 ustawy
3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:
Zamawiający może udzielić zamówienia z wolnej ręki w okresie 3 lat od dnia udzielenia zamówienia podstawowego, dotychczasowemu Wykonawcy robót budowlanych, polegającego na powtórzeniu podobnych robót budowlanych, jeżeli takie zamówienie było przewidziane w ogłoszeniu o zamówieniu dla zamówienia podstawowego i jest zgodne z jego przedmiotem oraz całkowita wartość tego zamówienia została uwzględniona przy obliczaniu jego wartości.
Zakres zamówienia uzupełniającego oraz wartość szacunkowa zostały uwzględnione i przewidziane w ogłoszeniu o zamówieniu 536779-N-2019 z dnia 2019-04-11 r. (sprawa nr 18/2019/INFRA). Wartość zamówienia przewidziana art. 214 ust.1 pkt.7 w zamówieniu podstawowym wynosiła 246 000,00 brutto.
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: 44/WR/2021
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 131146,68 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Remont budynku nr 1/k.2816 m. Wędrzyn – prace uzupełniające.
Zakres przedmiotu zamówienia przewidzianego art. 214 ust.1 pkt.7:
roboty rozbiórkowe demontażowe,
wykonanie izolacji przeciwwodnych i przeciwwilgociowych,
wykonanie tynków,
wykonanie oblicowania,
roboty malarskie,
wykonanie podłoża,
wykonanie podłóg i posadzek,
wykonanie sufitów podwieszonych,
wykonanie drzwi wewnętrznych,
wykonanie ślusarki wewnętrznej,
odtworzenie istniejącego tynku po wykonaniu wykuć w ścianach zewnętrznych,
wykonanie wewnętrznej kanalizacji sanitarnej,
wykonanie wewnętrznej instalacji zimnej i ciepłej wody,
wykonanie instalacji centralnego ogrzewania,
wykonanie wentylacji mechanicznej,
wykonanie zasalania budynku i jego rozdział,
wykonanie instalacji oświetlenia, gniazd 230/400 V i zasilania urządzeń elektrycznych branży sanitarnej,
wykonanie instalacji teletechnicznych (SRTV, telefoniczna),
wykonanie instalacji odgromowej,
wykonanie badań i pomiarów.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określono w „Specyfikacji technicznego wykonania i odbioru robót budowlanych” oraz przedmiarze.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne
45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 8 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Zamawiający informuje, iż unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego na podstawie art. 255 pkt. 8 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2019 r. poz. 2019 ze. zm.), jeżeli negocjacje nie doprowadziły do zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego..
UZASADNIENIE:
Zamawiający w dniu 15.09.2021r w oparciu o przepisy art. 305 pkt 1
w zw. z art. 214 ust.1 pkt.7 ustawy Prawo Zamówień Publicznych (Dz. U. z 2019r., poz. 2019), zaprosił wyłonionego w trybie przetargu nieograniczonego Wykonawcę: Sebastian Szymański „SELEKTOR”; ul. Krzywoustego 10/3; 66-400 Gorzów Wlkp.
Zakres zamówienia uzupełniającego oraz wartość szacunkowa zostały uwzględnione
i przewidziane w ogłoszeniu o zamówieniu nr 536779-N-2019 z dnia 11.04.2019 r. (sprawa nr 18/2019/INFRA).
W toku postępowania ustalono:
Zamawiający nie może przeprowadzić negocjacji w sprawie udzielenia zamówienia.
W dniu 15.09.2021r. za pośrednictwem poczty elektronicznej została złożona kalkulacja cenowa wraz z dokumentami określonymi w zaproszeniu do udziału w negocjacjach przez Spółkę „BLR” sp. z o.o. Oddział w Gorzowie Wlkp., która nie została zaproszona do udziału
w przedmiotowych negocjacjach.
Wykonawca zaproszony do negocjacji złożył oświadczenie, że zamyka działalność gospodarczą i nie jest w stanie uzyskać podmiotowych środków dowodowych ( zaświadczenie z US i ZUS), mających na celu wykazać brak podstaw do wykluczenia z postępowania, które są niezbędne do przeprowadzenia postępowania.
Powyższe okoliczności powodują, że Zamawiający nie ma podstawy prawnej
do przeprowadzenia zamówienia w trybie z wolnej ręki. Zgodnie z brzmieniem art. 305 pkt 1
w zw. z art. 214 ust.1 pkt.7 ustawy Prawo Zamówień Publicznych (Dz. U. z 2019r., poz. 2019), Zamawiający może udzielić zamówienia z wolnej ręki w okresie 3 lat od dnia udzielenia zamówienia podstawowego, dotychczasowemu Wykonawcy robót budowlanych, polegającego na powtórzeniu podobnych robót budowlanych, jeżeli takie zamówienie było przewidziane
w ogłoszeniu o zamówieniu dla zamówienia podstawowego i jest zgodne z jego przedmiotem oraz całkowita wartość tego zamówienia została uwzględniona przy obliczaniu jego wartości.
W związku z powyższymi okolicznościami Zamawiający zmuszony jest do unieważnienia postępowania o udzielenie zamówienia publicznego na podstawie art. 255 pkt. 8 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2019 r. poz. 2019 ze. zm.) jeżeli negocjacje nie doprowadziły do zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego.
| 2021-09-20 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |