Wykonanie odnowy nawierzchni bitumicznych na drogach powiatowych Powiatu Kartuskiego
Powiat Kartuski - Zarząd Dróg Powiatowych w Kartuzach
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2021/BZP 00185736
- Numer ogłoszenia
- 2021/BZP 00185736/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2021-09-20 13:21
- Lokalizacja
- Kartuzy, pomorskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-a9a3d63c-fb3f-11eb-b885-f28f91688073
- Identyfikator
- 5891648543
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Roboty budowlaneRoboty drogoweRoboty w zakresie naprawy drógRoboty w zakresie nawierzchni dróg
Wykonawcy
2 przyznane
PRZEDSIĘBIORSTWO DROGOWO-MOSTOWE "DROMOS" SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄKartuzy, PL · lot 0
927 007,03 PLNPRZEDSIĘBIORSTWO DROGOWO-MOSTOWE "DROMOS" SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄKartuzy, PL · lot 1
151 905 PLNTreść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2021/BZP 00185736 z dnia 2021-09-20 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Wykonanie odnowy nawierzchni bitumicznych na drogach powiatowych Powiatu Kartuskiego
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Powiat Kartuski - Zarząd Dróg Powiatowych w Kartuzach
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 191687253
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Gdańska 26
1.5.2.) Miejscowość: Kartuzy
1.5.3.) Kod pocztowy: 83-300
1.5.4.) Województwo: pomorskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL634 - Gdański
1.5.7.) Numer telefonu: 58 681-07-15
1.5.8.) Numer faksu: 58 681-15-22
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi@zdpk.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: zdp.kartuzy.ibip.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://platformazakupowa.pl/pn/zdp_kartuzy1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność
zarządzanie drogami powiatowymi na terenie Powiatu Kartuskiego
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Wykonanie odnowy nawierzchni bitumicznych na drogach powiatowych Powiatu Kartuskiego2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-a9a3d63c-fb3f-11eb-b885-f28f91688073
2.5.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00185736
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2021-09-20
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2021/BZP 00000037/15/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.7 Wykonanie odnowy nawierzchni bitumicznych na drogach powiatowych Powiatu Kartuskiego
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00146698/02
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ZDP.4.2201.26.2021.MS
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak
4.3.) Łączna wartość poszczególnych części zamówienia: 1279295,28 PLN
4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 852863,52 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
Część 1
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
CZĘŚĆ 1: wykonanie nawierzchni bitumicznej drogi powiatowej nr 1932Gul. Majkowskiego w Stężycy oraz nr 1931G w Węsiorach
Lp. Wyszczególnienie elementów Jednostka
rozliczeniowych nazwa ilość
1 2 3 4
Droga 1932 G m. Stężyca
1 Remont cząstkowy nawierzchni bitumicznych mieszanką mineralno-bitumiczną gr. 4 cm - rozbiórka nawierzchni poprzez frezowanie m2 200
2 Rozbiórka istniejących chodników z płyt betonowych 50x50x7, m2 800
2' Rozbiórka krawężników betonowych mb 28
3 Rozbiórka obrzeży betonowych mb 256
4 Frezowanie istniejącej nawierzchni bitumicznej o średniej grubości 3 cm m2 4500,0
5 Oczyszczenie warstw konstrukcyjnych mechanicznie m2 7260,0
6 Skropienie warstw konstrukcyjnych emulsją asfaltową m2 7260,0
7 Wyrównanie mechaniczne istnejącej nawierzchni betonem asfaltowym AC8 śr. 2 cm t 363,0
8 Wykonanie warstwy ścieralnej z betonu asfaltowego grub. 4 cm o uziarnieniu AC8 na wjazdach m2 400,0
9 Wykonanie warstwy ścieralnej SMA grub. 4 cm o uziarnieniu 11 , 1200 mb x 6,05 m2 7260,0
10 Uzupełnienie i profilowanie poboczy z kruszywa naturalnego stabilizowanego mechanicznie o uziarnieniu 0/31,5 m2 600,0
11 Wykonanie nawierzchni chodników z kostki betonowej gr. 6 cm na podsypce cem. - piaskowej m2 800,0
12 Ustawienie krawężników betonowych 100x30x15 na ławie betonowej z oporem mb 600,0
13 Ustawienie obrzeży betonowych 100x30x08 na podsypce cem. - piaskowej 600 + 256 mb 856,0
14 Wykonanie nawierzchni chodników z kostki betonowej gr. 6 cm na podsypce cem. -piaskowej oraz podbudowie z kruszywa łamanego 0-31,5 gr. 12 cm m2 700,0
15 Wykonanie nawierzchni zjazdów z kostki betonowej gr. 8 cm na podsypce cem. -piaskowej (na istniejących zjazdach) m2 80,0
15 Wykonanie nawierzchni zjazdów z kostki betonowej gr. 8 cm na podsypce cem. -piaskowej oraz podbudowie z kruszywa łamanego 0-31,5 gr. 20 cm m2 200,0
16 Regulacja wysokościowa wpustów szt 6
Droga 1931 G m. Węsiory
1 Remont cząstkowy nawierzchni bitumicznych mieszanką mineralno-bitumiczną gr. 4 cm - rozbiórka nawierzchni poprzez frezowanie m2 10
2 Frezowanie istniejącej nawierzchni bitumicznej na właczeniach m2 20,0
3 Oczyszczenie warstw konstrukcyjnych mechanicznie m2 2925,0
4 Skropienie warstw konstrukcyjnych emulsją asfaltową m2 2925,0
5 Wyrównanie mechaniczne istnejącej nawierzchni oraz wjazdów betonem asfaltowym AC16/AC11, 650 x 4,5 x0,075 t 250,0
6 Wykonanie warstwy ścieralnej z betonu asfaltowego grub. 3 cm o uziarnieniu AC8 m2 2925,0
7 Wykonanie warstwy ścieralnej z betonu asfaltowego grub. 4 cm o uziarnieniu AC11 m2 600,0
8 Wyrównanie istniejącej podbudowy z kruszywa łamanego stabilizowanego mechanicznie o uziarnieniu 0/31,5, 650 x 1,2 x 0,25 x 2,1 t 410,0
9 Uzupełnienie i profilowanie poboczy z kruszywa naturalnego stabilizowanego mechanicznie o uziarnieniu 0/31,5 m2 650,0
Termin realizacji zamówienia: 7 tygodni od dnia zawarcia umowy.
Szczegółowe wymagania stawiane Wykonawcy związane z przedmiotem zamówienia:
1) Zaleca się, aby wykonawca zdobył wszelkie informacje, które mogą być konieczne
do przygotowania oferty oraz zawarcia umowy. Każdy z wykonawców ponosi pełną odpowiedzialność za skutki braku lub mylnego rozpoznania warunków realizacji zamówienia.
2) Do obowiązków Wykonawcy należy opracowanie i wprowadzenie czasowej organizacji ruchu na czas realizacji robót drogowych będących przedmiotem zamówienia – projekt należy przedłożyć do akceptacji Zamawiającego.
3) Wykonawca jest odpowiedzialny za całokształt, w tym za przebieg oraz terminowe wykonanie przedmiotu zamówienia. Wymagana jest należyta staranność przy realizacji zobowiązań umowy.
4) Ustalenia i decyzje dotyczące wykonywania zamówienia uzgadniane będą przez Zamawiającego z ustanowionym przedstawicielem Wykonawcy.
5) Zamawiający nie ponosi odpowiedzialności za szkody wyrządzone przez Wykonawcę podczas wykonywania przedmiotu zamówienia.
6) Materiały i urządzenia niezbędne do realizacji prac zapewnia Wykonawca.
7) Wykonawca po zakończeniu prac musi uporządkować teren robót.
8) Zamawiający wymaga co najmniej 36 – miesięcznego okresu gwarancji jakości i rękojmi
za wady.
9) Ewentualne zastosowanie w opisie przedmiotu zamówienia - przedmiarach robót i specyfikacji technicznej nazw własnych poszczególnych materiałów należy traktować jako podanie przykładowych propozycji materiałowych, które każdorazowo należy czytać z dopiskiem
„lub inne równoważne o nie gorszych parametrach”. Podanie konkretnych nazw materiałowych stanowi jedynie wyznacznik pożądanego standardu i jakości materiałów, które zostaną zastosowane do realizacji zamówienia.
10) Wybrany Wykonawca zobowiązany jest do opracowania i przedstawienia Zamawiającemu do akceptacji w ciągu 7 dni od dnia zawarcia umowy harmonogramu rzeczowo – finansowego wykonania robót.
11) Wybrany Wykonawca złoży w dniu podpisania umowy kosztorys ofertowy – uproszczony wg przedmiaru robót.
12) Wykonawca zobowiązany jest do dysponowania sprawnym sprzętem oraz do posiadania ważnego OC pojazdów.
13) Wykonawca zobowiązany jest określić telefony kontaktowe oraz inne ustalenia niezbędne dla sprawnego i terminowego wykonania zamówienia.
14) Przedmiot zamówienia został szczegółowo opisany w załączniku nr: 1a do SWZ, który stanowi komplet dokumentacji technicznej.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45233140-2 - Roboty drogowe
45233142-6 - Roboty w zakresie naprawy dróg
45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg
4.5.5.) Wartość części: 736963,52 PLN
Część 2
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
2) CZĘŚĆ 2: remont cząstkowy na sieci dróg (m.in. 1912G)Remonty cząstkowe nawierzchni bitumicznych
1 Remont cząstkowy nawierzchni bitumicznych mieszanką mineralno-bitumiczną gr. 4 cm - rozbiórka nawierzchni poprzez frezowanie m2 1400
2 Remont cząstkowy nawierzchni bitumicznych mieszanką mineralno-bitumiczną gr. ponad 4 cm - rozbiórka nawierzchni z frezowaniem t 50
Termin realizacji zamówienia: 7 tygodni od dnia zawarcia umowy.
Szczegółowe wymagania stawiane Wykonawcy związane z przedmiotem zamówienia:
1) Zaleca się, aby wykonawca zdobył wszelkie informacje, które mogą być konieczne
do przygotowania oferty oraz zawarcia umowy. Każdy z wykonawców ponosi pełną odpowiedzialność za skutki braku lub mylnego rozpoznania warunków realizacji zamówienia.
2) Do obowiązków Wykonawcy należy opracowanie i wprowadzenie czasowej organizacji ruchu na czas realizacji robót drogowych będących przedmiotem zamówienia – projekt należy przedłożyć do akceptacji Zamawiającego.
3) Wykonawca jest odpowiedzialny za całokształt, w tym za przebieg oraz terminowe wykonanie przedmiotu zamówienia. Wymagana jest należyta staranność przy realizacji zobowiązań umowy.
4) Ustalenia i decyzje dotyczące wykonywania zamówienia uzgadniane będą przez Zamawiającego z ustanowionym przedstawicielem Wykonawcy.
5) Zamawiający nie ponosi odpowiedzialności za szkody wyrządzone przez Wykonawcę podczas wykonywania przedmiotu zamówienia.
6) Materiały i urządzenia niezbędne do realizacji prac zapewnia Wykonawca.
7) Wykonawca po zakończeniu prac musi uporządkować teren robót.
8) Zamawiający wymaga co najmniej 36 – miesięcznego okresu gwarancji jakości i rękojmi
za wady.
9) Ewentualne zastosowanie w opisie przedmiotu zamówienia - przedmiarach robót i specyfikacji technicznej nazw własnych poszczególnych materiałów należy traktować jako podanie przykładowych propozycji materiałowych, które każdorazowo należy czytać z dopiskiem
„lub inne równoważne o nie gorszych parametrach”. Podanie konkretnych nazw materiałowych stanowi jedynie wyznacznik pożądanego standardu i jakości materiałów, które zostaną zastosowane do realizacji zamówienia.
10) Wybrany Wykonawca zobowiązany jest do opracowania i przedstawienia Zamawiającemu do akceptacji w ciągu 7 dni od dnia zawarcia umowy harmonogramu rzeczowo – finansowego wykonania robót.
11) Wybrany Wykonawca złoży w dniu podpisania umowy kosztorys ofertowy – uproszczony wg przedmiaru robót.
12) Wykonawca zobowiązany jest do dysponowania sprawnym sprzętem oraz do posiadania ważnego OC pojazdów.
13) Wykonawca zobowiązany jest określić telefony kontaktowe oraz inne ustalenia niezbędne dla sprawnego i terminowego wykonania zamówienia.
14) Przedmiot zamówienia został szczegółowo opisany w załączniku nr: 1a do SWZ, który stanowi komplet dokumentacji technicznej.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45233140-2 - Roboty drogowe
45233142-6 - Roboty w zakresie naprawy dróg
45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg
4.5.5.) Wartość części: 115900,00 PLN
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
Część 1
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY (dla części 1)
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 927007,03 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 1179683,81 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 927007,03 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 1)
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
Wykonawca
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Średni przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Przedsiębiorstwo Drogowo - Mostowe "DROMOS" Sp. zo.o.
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 191303880
7.3.3) Ulica: Gdańska 26
7.3.4) Miejscowość: Kartuzy
7.3.5) Kod pocztowy: 83-300
7.3.6.) Województwo: pomorskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA (dla części 1)
8.1.) Data zawarcia umowy: 2021-09-20
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 927007,03 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 49 dni
Część 2
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY (dla części 2)
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 151905,00 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 151905,00 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 151905,00 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 2)
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
Wykonawca
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Średni przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Przedsiębiorstwo Drogowo -Mostowe "DROMOS"
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 191303880
7.3.3) Ulica: Gdańska 26
7.3.4) Miejscowość: Kartuzy
7.3.5) Kod pocztowy: 83-300
7.3.6.) Województwo: pomorskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA (dla części 2)
8.1.) Data zawarcia umowy: 2021-09-20
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 151905,00 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 49 dni
| 2021-09-20 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |