„Budowa drogi transportu rolnego w Somoninie wraz z odcinkami dróg gminnych na terenie Gminy Somonino oraz placem przy OSP Goręczyno”
GMINA SOMONINO
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2021/BZP 00186041
- Numer ogłoszenia
- 2021/BZP 00186041/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2021-09-20 14:52
- Lokalizacja
- Somonino, pomorskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-65c916f4-01ad-11ec-b885-f28f91688073
- Identyfikator
- 5891031191
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
2 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2021/BZP 00186041 z dnia 2021-09-20 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
„Budowa drogi transportu rolnego w Somoninie wraz z odcinkami dróg gminnych na terenie Gminy Somonino oraz placem przy OSP Goręczyno”
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA SOMONINO
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 191675008
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Ceynowy 21
1.5.2.) Miejscowość: Somonino
1.5.3.) Kod pocztowy: 83-314
1.5.4.) Województwo: pomorskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL634 - Gdański
1.5.7.) Numer telefonu: 58 684-11-21
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: ug@somonino.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.somonino.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://platformazakupowa.pl/pn/somonino1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
„Budowa drogi transportu rolnego w Somoninie wraz z odcinkami dróg gminnych na terenie Gminy Somonino oraz placem przy OSP Goręczyno”2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-65c916f4-01ad-11ec-b885-f28f91688073
2.5.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00186041
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2021-09-20
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2021/BZP 00004464/15/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.4 „Budowa drogi transportu rolnego w Somoninie wraz z odcinkami dróg gminnych na terenie Gminy Somonino oraz placem przy OSP Goręczyno”
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00156049/01
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: W3.271.1.15.2021.JB
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak
4.3.) Łączna wartość poszczególnych części zamówienia: 560496,71 PLN
4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 560496,70 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
Część 1
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1) Część I - Budowa drogi transportu rolnego w SomoninieBudowa drogi transportu rolnego w Somoninie polega na wyrównaniu istniejącej nawierzchni z jej wyprofilowaniem, wykonanie podbudowy z tłucznia kamiennego wraz z jego stabilizacją mechaniczną, wzmocnienie podłoża i ułożenie nawierzchni z mieszanki mineralno-bitumicznej 4 + 5 cm, utwardzenie poboczy drogi kruszywem łamanym lub kruszywem naturalnym po obu stronach jezdni.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45233140-2 - Roboty drogowe
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45233000-9 - Roboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, dróg
45233222-1 - Roboty budowlane w zakresie układania chodników i asfaltowania
4.5.5.) Wartość części: 196629,81 PLN
Część 2
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
2) Część II - Budowa odcinków dróg gminnych na terenie Gminy Somonino oraz placu przy OSP GoręczynoEtap 1.- Roboty drogowe w miejscowości Kamela dz. 145 tj. wykonanie nakładki asfaltowej w dwóch warstwach po zagęszczeniu gr. 4 cm, obustronne wykonanie poboczy i regulacje wysokościową płyt na przystanku autobusowym
Etap 2. - Roboty drogowe w miejscowości Borcz dz.116 tj. wykonanie nawierzchni asfaltowej na podbudowie z kruszywa łamanego gr. 10 cm po zagęszczeniu i dwóch warstw gr. 4 cm po zagęszczeniu betonu asfaltowego na odcinku 200 mb i szer. 3,5m oraz wykonanie poboczy z tłucznia i zjazdów
Etap 3. - Roboty drogowe w miejscowości Rybaki dz. 58/2 tj. wykonanie nawierzchni asfaltowej na podbudowie z kruszywa grubości 8 cm i dwóch warstw betonu asfaltowego w dwóch warstwach po 4 cm na odcinku 200mb i szer 4m oraz usypanie poboczy po obu stronach drogi i regulacji wysokościowej studni i włazów kanalizacyjnych
Etap 4. - Roboty drogowe w miejscowości Ramleje dz. 105 tj. wykonanie nawierzchni asfaltowej w dwóch warstwach po 4 cm na podbudowie z kruszywa łamanego gr 15 cmna odcinku 160 mb i szer 3,5 m po uprzednim rozebraniu nawierzchni drogi z płyt Yombo, oraz usypaniu poboczy i wjazdów tłuczniem
Etap 5. - Roboty drogowe w miejscowości Połęczyno tj. przebudowa skrzyżowania polegająca na rozebraniu istniejących płyt Yomb, wykonaniu podbudowy z kruszywa łamanego gr. 15 cm , ułożeniu dwóch warstw betonu asfaltowego gr po 4 cm o łącznej powierzchni 347,5 m2, przełożenie przepustu drogowego, regulacje wysokościową studzienek dla krat ściekowych, oraz obsypanie poboczy.
Etap 6. - Roboty drogowe w miejscowości Starkowa Huta dz.115/2 tj. wykonanie nakładki z betonu asfaltowego ułożonego w dwóch warstwach gr. po 5 cm na odcinku 345 mb i szer. 3,5m oraz obustronnym obsypaniu poboczy.
Etap 7. - Prace na Placu przy OSP Goręczyno tj. ułożenie nawierzchni z betonu asfaltowego w jednej warstwie na powierzchni 517 m2
4.5.3.) Główny kod CPV: 45233140-2 - Roboty drogowe
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45233000-9 - Roboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, dróg
45233222-1 - Roboty budowlane w zakresie układania chodników i asfaltowania
4.5.5.) Wartość części: 363866,90 PLN
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
Część 1
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY (dla części 1)
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 227349,08 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 260807,86 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 227349,08 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 1)
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
Wykonawca
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Przedsiębiorstwo Drogowo-Mostowe "DROMOS" Sp. z o. o.
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 191303880
7.3.3) Ulica: Gdańska 26
7.3.4) Miejscowość: Kartuzy
7.3.5) Kod pocztowy: 83-300
7.3.6.) Województwo: pomorskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA (dla części 1)
8.1.) Data zawarcia umowy: 2021-09-20
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 227349,08 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:
do 2021-10-258.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
Część 2
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY (dla części 2)
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 481349,95 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 632951,39 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 481349,95 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 2)
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
Wykonawca
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Przedsiębiorstwo Drogowo-Mostowe "DROMOS" Sp. z o. o.
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 191303880
7.3.3) Ulica: Gdańska 26
7.3.4) Miejscowość: Kartuzy
7.3.5) Kod pocztowy: 83-300
7.3.6.) Województwo: pomorskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA (dla części 2)
8.1.) Data zawarcia umowy: 2021-09-20
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 481349,95 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:
do 2021-10-258.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
| 2021-09-20 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |