Modernizacja ogólnodostępnego boiska sportowego w miejscowości Rdziostów

Wójt Gminy Chełmiec

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2021/BZP 00186407
Numer ogłoszenia
2021/BZP 00186407/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2021-09-21 09:03
Lokalizacja
Chełmiec, małopolskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-86adffba-d8cc-11eb-b885-f28f91688073
Identyfikator
7343445768
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty w zakresie kształtowania terenuRoboty w zakresie kształtowania terenów zielonychRoboty w zakresie różnych nawierzchniWznoszenie ogrodzeń

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2021/BZP 00186407 z dnia 2021-09-21

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Modernizacja ogólnodostępnego boiska sportowego w miejscowości Rdziostów

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Wójt Gminy Chełmiec

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 491892127

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Papieska 2

1.5.2.) Miejscowość: Chełmiec

1.5.3.) Kod pocztowy: 33-395

1.5.4.) Województwo: małopolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL218 - Nowosądecki

1.5.7.) Numer telefonu: 18 548 02 10

1.5.8.) Numer faksu: 18 548 02 43

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi@chelmiec.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.chelmiec.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/pn/chelmiec

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Modernizacja ogólnodostępnego boiska sportowego w miejscowości Rdziostów

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-86adffba-d8cc-11eb-b885-f28f91688073

2.5.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00186407

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2021-09-21

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2021/BZP 00002894/10/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.9 Modernizacja ogólnodostępnego boiska sportowego w miejscowości Rdziostów

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00098477/01

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: WPR.271.5.2021

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 388406,88 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem inwestycji jest REMONT BOISKA SPORTOWEGO PRZY SZKOLE PODSTAWOWEJ W MIEJSCOWOŚCI RDZIOSTOW.
Zakres inwestycji obejmuje:
− remont boiska sportowego polegający na wymianie nawierzchni na syntetyczną
poliuretanową z podbudową, ogrodzenia o funkcji piłkochwytow oraz wyposażenia
sportowego boiska.
− Remont komunikacji wewnętrznej – nawierzchni utwardzonej ze schodami

4.5.3.) Główny kod CPV: 45112700-2 - Roboty w zakresie kształtowania terenu

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45112710-5 - Roboty w zakresie kształtowania terenów zielonych

45233200-1 - Roboty w zakresie różnych nawierzchni

45342000-6 - Wznoszenie ogrodzeń

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 7 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

UZASADNIENIE PRAWNE:
Zgodnie z art. 255 pkt. 7) ustawy Pzp, Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli Wykonawca nie wniósł wymaganego zabezpieczenia należytego wykonania umowy lub uchylił się od zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego, z uwzględnieniem art. 263.


UZASADNIENIE FAKTYCZNE:
W dniu 23.08.2021 r. Zamawiający dokonał wyboru najkorzystniejszej oferty złożonej przez Wykonawcę - Speed Inwest Sp. z o.o., 05-200 Wołomin, ul. Parkowa 12 i wyznaczył termin podpisania umowy na dzień 30.08.2021 r. Wykonawca zwrócił się do Zamawiającego z wnioskiem o możliwość podpisania umowy elektronicznie w dniu 03.09.2021 r., jednakże nie została ona podpisana. Zamawiający w dniu 09.09.2021 r. otrzymał wiadomość od Wykonawcy o możliwość zmiany terminu wykonania umowy oraz o zmianę technologii wykonania robót. Powyższe zmiany są niezgodne ze Specyfikacją Warunków Zamówienia. Zamawiający, na podstawie przedstawionego przez Wykonawcę stanu rzeczy, nie wyraził zgody na powyższe, ponieważ naruszałoby to generalną zasadę udzielania zamówień publicznych określoną w art. 16 pkt. 1 ustawy Pzp, tj. zachowania uczciwej konkurencji oraz równego traktowania Wykonawców. Należy zaznaczyć, że Wykonawca nie podpisał umowy, nie rozpoczął prac a ponadto wskazuje na brak podwykonawcy, który mógłby zrealizować inwestycję. W związku z powyższym Zamawiający zaniepokojony tym stanem rzeczy zwrócił się do Wykonawcy w dniu 10.09.2021 r. o zwrot egzemplarza umowy, powołując się na możliwość skorzystania z art. 263 Ustawy Pzp. Wykonawca pomimo zapoznania się z treścią wiadomości nie skierował do Zamawiającego oficjalnej odpowiedzi na pismo zawierającej ewentualne wyjaśnienia sprawy i nie przesłał również podpisanej umowy. W dniu 14.09.2021 r. podczas rozmowy telefonicznej Wykonawca oświadczył, że uchyla się od zawarcia umowy. W związku z powyższym Zamawiający poprosił o napisanie oficjalnego oświadczenia w tej sprawie. W dniu 15.09.2021 Wykonawca oświadczył na piśmie, że nie przystępuje do podpisania umowy. Mając powyższe na uwadze Zamawiający na podstawie korespondencji z Wykonawcą jednoznacznie stwierdza, że uchyla się on od zawarcia umowy.
Stan faktyczny jaki zaistniał w przedmiotowej sprawie, gdzie Wykonawca, którego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza, uchylił się od zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego, oraz brak możliwości zawarcia umowy z innym Wykonawcom, ze względu na brak wystarczających środków finansowych prowadzi do niemożności zawarcia umowy i uzasadnia unieważnienie postępowania przez Zamawiającego.
W związku z powyższym postanowiono jak w sentencji.

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 2

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 501840,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 644567,34 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

2021-09-21 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane