REMONT MAGAZYNU SOLI ZLOKALIZOWANEGO NA OBWODZIE DROGOWO-MOSTOWYM NR3 W POCZESNEJ.
Powiatowy Zarząd Dróg w Częstochowie
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2021/BZP 00186416
- Numer ogłoszenia
- 2021/BZP 00186416/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2021-09-21 09:06
- Lokalizacja
- Częstochowa, śląskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-2f78585b-f8e4-11eb-b885-f28f91688073
- Identyfikator
- 5732308295
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2021/BZP 00186416 z dnia 2021-09-21 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
REMONT MAGAZYNU SOLI ZLOKALIZOWANEGO NA OBWODZIE DROGOWO-MOSTOWYM NR3 W POCZESNEJ.
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Powiatowy Zarząd Dróg w Częstochowie
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 151406009
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Jana III Sobieskiego 9
1.5.2.) Miejscowość: Częstochowa
1.5.3.) Kod pocztowy: 42-217
1.5.4.) Województwo: śląskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL224 - Częstochowski
1.5.7.) Numer telefonu: 343229222
1.5.8.) Numer faksu: 343785468
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: pzd@czestochowa.powiat.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://www.pzdczestochowa.4bip.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://pzd-czestochowa.logintrade.net/rejestracja/ustawowe.html1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
REMONT MAGAZYNU SOLI ZLOKALIZOWANEGO NA OBWODZIE DROGOWO-MOSTOWYM NR3 W POCZESNEJ.2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-2f78585b-f8e4-11eb-b885-f28f91688073
2.5.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00186416
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2021-09-21
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00142220/01
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: PZD.3450.9.2021
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 183434,18 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia są roboty budowlane polegające na remoncie magazynu soli zlokalizowanego na Obwodzie Drogowo-Mostowym nr 3 w Poczesnej.
Stan istniejący:
Przedmiotem zamówienia jest budynek magazynu soli o konstrukcji szkieletowej, stalowej, jednokondygnacyjny o długości 19,10 m, szerokości 12,65 m. Wysokość budynku w kalenicy wynosi 7,85 m, przy okapie 5,70 m. Trzon nośny hali stalowej stanowią ramy stalowe w rozstawie co około 4,60 m. Konstrukcja nośna – słupy i rygle, wykonana z profili walcowanych IPE 300, wzmocnione przyporami z profili IPE 140. Posadowiony na fundamentach żelbetowych. Dodatkowe słupy pod oparcie obudowy wewnętrznej wykonano z profili IPE 300. Do mocowania obudowy zewnętrznej wykonano rygle ścienne z profili C100. Natomiast płatwie dachowe wykonano z profili C140. Stężenie dachowe i ścienne w skrajnych przęsłach hali, wykonano z prętów okrągłych. Obudowa hali – lekka z blachy trapezowej T 35x188S. Od wewnątrz wykonano obudowę ścian z podkładów kolejowych pokrytych papą i obitych deskami. Pokrycie dachu - blacha trapezowa T 55x188D. Brama z wbudowaną furtką o wymiarach około 4,0 x 4,0 m, wykonana z rur kwadratowych 60x60x4. Brama pokryta blachą trapezową T35x188S. W ścianach szczytowych znajdują się dwa okna z ramą stalową.
W budynku znajduje się pomieszczenie, wydzielone ścianami murowanymi z bloczków pianobetonowych oraz drewnianym stropem, do montażu wytwornicy solanki. Wejście do pomieszczenia poprzez bramę stalową.
Budynek wyposażony w przyłącza elektroenergetyczne oraz wodociągowe.
Zakres prac objętych zamówieniem:
W ramach planowanego remontu magazynu soli przewidziano następujące prace do wykonania:
− demontaż obudowy ścian zewnętrznych oraz bramy z blachy trapezowej w sposób umożliwiający ponowne zabudowanie,
− usunięcie uszkodzonych elementów stalowych konstrukcji – rygle,
− oczyszczenie stalowej konstrukcji nośnej wraz z odtłuszczeniem,
− uzupełnienie uszkodzonych elementów konstrukcyjnych,
− malowanie konstrukcji stalowej,
− obicie od zewnątrz obudowy ścian z podkładów kolejowych,
− wykonanie renowacji rolek bramy,
− ponowny montaż blach obudowy zewnętrznej po przycięciu,
− czyszczenie i oszklenie okien,
− wykonanie orynnowania wraz z rurami spustowymi,
Roboty przygotowawcze
- urządzenie zaplecza budowy,
- oznakowanie i wygrodzenie stref niebezpiecznych.
Roboty rozbiórkowe:
- rozbiórka ścian osłonowych wykonanych z blachy trapezowej,
- rozbiórka ścian drewnianych,
- demontaż rygli stalowych,
- demontaż lamp oświetleniowych i rozdzielni elektrycznych,
- demontaż rynien dachowych oraz spustowych,
Roboty montażowe:
- montaż ścian osłonowych drewnianych,
- montaż rygli stalowych,
- montaż obudowy ścian z blach stalowych,
- montaż lamp oświetleniowych oraz rozdzielni elektrycznej,
Roboty malarskie:
- wykonanie zabezpieczenia antykorozyjnego elementów stalowych farbami epoksydowymi, które posiadają aktualne aprobaty techniczne i inne dokumenty odniesienia dopuszczające jako powłoki do stosowania w konstrukcjach metalowych narażonych na agresywne środowisko solne,
Uwagi ogólne
- Prace należy wykonywać zgodnie z zaleceniami, sztuką budowlaną i przepisami BHP,
- Wykonawca ma obowiązek prowadzenia robót w taki sposób aby podczas remontu nie ucierpiały osoby pracujące, osoby trzecie oraz mienie zamawiającego.
1. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia, tj. rodzaj robót do wykonania w ramach zamówienia określa Opis Przedmiotu Zamówienia stanowiący załącznik do SWZ.
2. W przypadku zmiany obowiązujących norm jakościowych w trakcie trwania umowy, Wykonawca będzie zobowiązany dostosować jakość wykonywanych robót dotyczących przedmiotu zamówienia do nowych norm.
3. Warunki dodatkowe dotyczące przedmiotu zamówienia:
3.1. Wykonawca zobowiązuje się do udzielenia Zamawiającemu gwarancji jakości wykonania min. 60 miesięcy.
3.2. Zamówienie należy realizować w oparciu o obowiązujące w budownictwie drogowym normy, instrukcje, szczegółowe specyfikacje techniczne na roboty utrzymaniowe.
3.3. Zaleca się, aby Wykonawca zdobył wszystkie informacje, które mogą być konieczne do przygotowania oferty oraz podpisania umowy.
4. Zamawiający dopuszcza ujęcie w ofercie, a następnie zastosowanie materiałów równoważnych o parametrach technicznych nie gorszych niż określono w dokumentacji technicznej. Wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne opisywanym przez Zamawiającego, jest obowiązany wykazać, ze oferowane przez niego materiały spełniają wymagania określone przez Zamawiającego.
Zgodnie z art. 101 ust. 4 ustawy Pzp w sytuacji, gdyby w dokumentacji projektowej lub STWiORB, a więc w dokumentach opisującym przedmiot zamówienia, zawarto odniesienie do norm, ocen technicznych, aprobat, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2 i ust. 3 Pzp a takim odniesieniom nie towarzyszyło wyrażenie „lub równoważne”, to Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym w każdej takiej normie, europejskiej ocenie technicznej, aprobacie, specyfikacji technicznej, systemowi referencji technicznych. W związku z powyższym należy przyjąć, że każdej: normie, europejskiej ocenie technicznej, aprobacie, specyfikacji technicznej, systemowi referencji technicznych występujących w opisie przedmiotu zamówienia towarzyszą wyrazy „lub równoważne". Zgodnie z art. 101 ust. 5 Pzp wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne opisywanym w tych dokumentach, jest obowiązany udowodnić, poprzez dołączenie do oferty stosownych przedmiotowych środków dowodowych, o których mowa w art. 104–107 Pzp, że proponowane rozwiązania w równoważnym stopniu spełniają wymagania określone w opisie przedmiotu zamówienia.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45220000-5 - Roboty inżynieryjne i budowlane
45262600-7 - Różne specjalne roboty budowlane
45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne
45320000-6 - Roboty izolacyjne
45421000-4 - Roboty w zakresie stolarki budowlanej
45442100-8 - Roboty malarskie
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 2 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Zgodnie z art. 255 pkt. 2 Ustawy PZP: Zamawiający odrzuca wszystkie złożone wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu na podstawie art. 255 pkt. 3 tj.: „cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że Zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty”.Zamawiający posiada środki w wysokości /brutto/ 183.434,18 zł., natomiast najniższa oferta /brutto/ wynosi 183.499,40 zł.
Jednocześnie Zamawiający informuje, że powyższa oferta została odrzucona na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 6 po-nieważ oferty nie została sporządzona lub przekazana w sposób zgodny z wymaganiami technicznymi oraz organiza-cyjnymi sporządzania lub przekazywania ofert przy użyciu środków komunikacji elektronicznej określonymi przez Zamawiającego.
Oferta nie spełniała wymogów jakie Zamawiający określił w treści SWZ w pkt 11 ust. 11.1 pkt 1, który brzmiał:
„11. Sposób oraz termin składania ofert.
11.1 . Ofertę należy złożyć za pośrednictwem Platformy Przetargowej.
https://pzd-czestochowa.logintrade.net/rejestracja/ustawowe.html
nie później niż do dnia 25.08.2021 r. do godziny 09:00
1) ofertę w formie elektronicznej wraz z załącznikami należy złożyć za pośrednictwem Platformy przetargowej
− w formie elektronicznej (oznacza to postać elektroniczną opatrzoną kwalifikowanym podpisem elektronicznym),
− w postaci elektronicznej opatrzonej podpisem zaufanym lub podpisem osobistym,
− Zamawiający zaleca, aby oferta została utworzona w formacie .pdf oraz podpisana wewnętrznym kwalifikowanym podpisem elektronicznym.
W przypadku zastosowania podpisu zewnętrznego należy pamiętać o obowiązku dołączenia do pliku stanowiącego ofertę także pliku podpisującego, który generuje się automatycznie podczas złożenia podpisu”
W postępowaniu nie wykluczono żadnego Wykonawcy.
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 183499,40 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 183499,40 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
| 2021-09-21 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |