Budowa stacji uzdatniania wody w miejscowości Krzywe Koło

GMINA SUCHY DĄB

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2021/BZP 00186632
Numer ogłoszenia
2021/BZP 00186632/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2021-09-21 10:18
Lokalizacja
Suchy Dąb, pomorskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-cbf95711-0180-11ec-b885-f28f91688073
Identyfikator
5931090485
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemnePrzygotowanie terenu pod budowęRoboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemneRoboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnejRoboty w zakresie uzdatniania wodyIzolacja cieplnaRoboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarneWznoszenie ogrodzeńRoboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanychRoboty elewacyjne

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2021/BZP 00186632 z dnia 2021-09-21

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Budowa stacji uzdatniania wody w miejscowości Krzywe Koło

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA SUCHY DĄB

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 191675043

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Gdańska 17

1.5.2.) Miejscowość: Suchy Dąb

1.5.3.) Kod pocztowy: 83-022

1.5.4.) Województwo: pomorskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL634 - Gdański

1.5.7.) Numer telefonu: 58 3556800

1.5.8.) Numer faksu: 58 3556801

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: gmina@suchy-dab.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.suchy-dab.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

http://zamowienia.suchy-dab.pl

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Budowa stacji uzdatniania wody w miejscowości Krzywe Koło

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-cbf95711-0180-11ec-b885-f28f91688073

2.5.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00186632

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2021-09-21

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2021/BZP 00001705/01/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.1 Modernizacja Stacji Uzdatniania Wody w miejscowości Krzywe Koło

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Nie

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZP.271.05.2021

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia w niniejszym postępowaniu jest budowa stacji uzdatniania wody w miejscowości Krzywe Koło - - budowa nowego budynku stacji uzdatniania wody wyposażonego w instalację wod-kan, grzewczą, wentylacyjną i elektryczną, na którą składają się w szczególności:

1.1. Demontaż urządzeń istniejącej stacji uzdatniania wody wraz z rozbiórką istniejącego budynku Stacji Uzdatniania Wody (dalej: „SUW”).
1.2. Budowa nowego budynku stacji uzdatniania wody wyposażonego w instalację wod-kan, grzewczą, wentylacyjną i elektryczną, na który składają się:
a) Budynek główny – hala technologiczna
b) Pomieszczenie socjalne
c) Pomieszczenie techniczne
d) Przestrzeni komunikacyjnej
e) WC
1.3. Montaż w nowym budynku nowych urządzeń technologicznych służących do uzdatniania wody, w szczególności.:
1.3.1. instalacji do usuwania fluorków metodą odwróconej osmozy wraz z orurowaniem, aparaturą kontrolną i armaturą towarzyszącą
1.3.2. dwóch filtrów ciśnieniowych,
1.3.3. aeratora dynamicznego,
1.3.4. automatycznych odpowietrzników na filtrach,
1.3.5. nowego orurowania,
1.3.6. nowej armatury zaporowej,
1.3.7. nowej aparatury kontrolnej instalacji sprężonego powietrza,
1.3.8. zbiornika sprężonego powietrza,
1.3.9. instalacji pneumatycznego sterowania pracą armatury i całej stacji,
1.3.10. zestawu pompy płuczącej filtry,
1.3.11. dmuchawy powietrza do regeneracji filtrów powietrzem,
1.3.12. zestawu pompowego II- stopnia,
1.3.13. osuszaczy powietrza,
1.4. Zamawiający oczekuje zastosowanie rusztu płytowego z grzybkami z tworzywa.
1.5. Demontaż istniejących pomp głębinowych w studniach S1a i S3.
1.6. Dostawa i montaż nowych pomp głębinowych w studniach S1a i S3 wraz z orurowaniem, osprzętem hydraulicznym i elektrycznym.
1.7. Montaż na rurociągu tłocznym nadziemnych hydrantów do płukania studni.
1.8. Budowa zewnętrznego zbiornika retencyjnego wody uzdatnionej V=114 m3 o konstrukcji stalowej, ocieplanej, posadowionego na żelbetowym fundamencie wraz z osprzętem: zaworem pływakowym w zbiorniku wyrównawczym oraz sondami hydrostatycznymi do pomiaru poziomu wody w zbiorniku i sterowania pracą stacji.

Pozostałe wymagania zawarte w ust. VI SWZ.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

45110000-1 - Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne

45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej

45232430-5 - Roboty w zakresie uzdatniania wody

45321000-3 - Izolacja cieplna

45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne

45342000-6 - Wznoszenie ogrodzeń

45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych

45443000-4 - Roboty elewacyjne

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Zgodnie z art. 255 pkt 3 ustawy PZP, Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenia zamówienia jeśli cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty.

W powyższym postępowaniu złożono oferty na kwoty:
1. 2.226.300,00 zł
2. 2.130.304,15 zł
3. 2.078.608,76 zł
Zaoferowane ceny przewyższają kwotę jaką Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia tj. 1 573 559,16 zł. Jednocześnie Zamawiający nie dysponuje środkami by móc zwiększyć przyjętą i ustaloną w budżecie kwotę.

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 3

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 2078608,76 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 2226300 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

2021-09-21 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane