„Odbudowa tarasu widokowego wraz z altaną w Parku Młodzieżowym w Świdnicy”
Gmina Miasto Świdnica
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2021/BZP 00186558
- Numer ogłoszenia
- 2021/BZP 00186558/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2021-09-21 09:54
- Lokalizacja
- Świdnica, dolnośląskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-24d89326-defc-11eb-b885-f28f91688073
- Identyfikator
- 8840024797
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2021/BZP 00186558 z dnia 2021-09-21 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
„Odbudowa tarasu widokowego wraz z altaną w Parku Młodzieżowym w Świdnicy”
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Miasto Świdnica
1.3.) Oddział zamawiającego: Prezydent Miasta Świdnicy
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000579589
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Armii Krajowej 49
1.5.2.) Miejscowość: Świdnica
1.5.3.) Kod pocztowy: 58-100
1.5.4.) Województwo: dolnośląskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL517 - Wałbrzyski
1.5.7.) Numer telefonu: 748562800
1.5.8.) Numer faksu: 748568721
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: um@um.swidnica.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.bip.um.swidnica.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://umswidnica.eb2b.com.pl/1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
„Odbudowa tarasu widokowego wraz z altaną w Parku Młodzieżowym w Świdnicy”2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-24d89326-defc-11eb-b885-f28f91688073
2.5.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00186558
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2021-09-21
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2021/BZP 00003652/16/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.12 Odbudowa tarasu widokowego wraz z altaną w Parku Młodzieżowym w Świdnicy
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00106678/01
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: P-77/VIII/21
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 1868165,59 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest odbudowa tarasu widokowego wraz z altaną i fontanną w korpusie tarasu oraz przebudową fontanny wolnostojącej w Parku Młodzieżowym w Świdnicy. Przedmiot zamówienia realizowany będzie w ramach zadania „Odbudowa tarasu widokowego wraz z altaną w Parku Młodzieżowym w Świdnicy” na podstawie projektu budowlanego, sporządzonego przez Autorskie Biuro Projektów „a” s.c. mgr inż. Arch. Anna Baran, mgr inż. Witold Baran, ul. Bystrzycka 19A, 58-100 Świdnica, przedmiarów robót i szczegółowych specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych.
2.Przedmiot zamówienia zlokalizowany jest w obrębie granic administracyjnych miasta Świdnicy, na terenie działki nr 1009 Obr. 0005 Zachód.
3. Zadanie wykonywane jest przez Gminę Miasto Świdnica z budżetu gminy.
4. Przedmiot zamówienia będzie realizowany w oparciu o dokumentację przetargową, tj. dokumentację sporządzoną i udostępnioną Wykonawcom przez Zamawiającego na potrzeby przeprowadzenia niniejszego postępowania przetargowego, obejmującą w szczególności SIWZ wraz z załącznikami do niej oraz wszelkimi zmianami i dodatkowymi ustaleniami wynikłymi w trakcie procedury przetargowej stanowiącymi integralną część SIWZ, wyszczególnionymi we wszystkich przesłanych i umieszczonych na Zakres zamówienia obejmuje roboty budowlane wynikające z Dokumentacji, o której mowa w rozdz. IV-4.1.
5. Charakterystyka robót:
1) Roboty budowlane związane są z odbudową tarasu widokowego wraz z altaną i fontanną w korpusie tarasu oraz fontanną wolnostojącą.
2) Zakres robót budowlanych przewidzianych do wykonania obejmuje:
- wykonanie robót przygotowawczych i rozbiórkowych,
- odbudowę podstawy altany, tarasu dolnego i górnego oraz schodów na taras górny,
- odbudowę schodów wachlarzowych,
- budowę nawierzchni,
- odbudowę fontanny kaskadowej i fontanny wolnostojącej,
- budowę balustrad,
- budowę altany widokowej,
- budowę komory technicznej,
- budowę instalacji sanitarnych,
- budowę instalacji elektrycznych i oświetlenia,
- wykonanie zagospodarowania terenu (zieleń).
6. Obiekt tarasu widokowego wraz z altaną oraz fontanną wolnostojącą zlokalizowany jest na obszarze wpisanym do rejestru zabytków pod numerem A/4773/705/Wł, w dniu 14.12.1978r. jako: park miejski Młodzieżowy - planty miejskie. Wszystkie prace należy wykonywać zgodnie z decyzją z dnia 09 września Nr 1118/2020, Dolnośląskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków we Wrocławiu, udzielającą pozwolenia na prowadzenie robót budowlanych przy zabytku.
W szczególności na Wykonawcy spoczywa obowiązek:
1) Zapewnienia kierowania pracami przy zabytkowej zieleni przez osobę spełniającą wymagania, o których mowa w art. w 37b ust. 1 ustawy o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami;
2) przekazania Dolnośląskiemu Wojewódzkiemu Konserwatorowi Zabytków nie później niż w terminie 14 dni przed dniem rozpoczęcia robót, a w toku robót na 14 dni przed dokonaniem zmiany osoby, o której mowa w pkt 1:
a. imienia, nazwiska i adresu osoby, o których mowa w pkt 1,
b. dokumentów potwierdzających spełnienie przez te osoby wymagań, o których mowa w art. 37b ust.1 ustawy;
c. oświadczenia osoby, o których mowa w pkt 1, o przyjęciu obowiązku kierowania pracami przy zabytkowej zieleni;
3) zawiadomienia Dolnośląskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków o terminie rozpoczęcia i zakończenia wskazanych w pozwoleniu robót budowlanych na 14 dni przed ich rozpoczęciem/ zakończeniem, w przypadku etapowania prac każdorazowego zawiadamiania o rozpoczęciu i zakończeniu prac przy poszczególnych etapach.
4) przekazania imienia i nazwiska oraz adresu do korespondencji osoby kierującej robotami budowlanymi oraz wykonującej nadzór inwestorski.
5) uzgodnienia z tut. Urzędem dokładnej lokalizacji małych tablic informacyjnych (ścieżka przyrodniczo-kulturowa), rodzaju tablic, szaty graficznej;
6) niezwłocznego zawiadomienia Dolnośląskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków we Wrocławiu o zagrożeniach lub nowych okolicznościach ujawnionych w trakcie prowadzenia wskazanych w pozwoleniu robót budowlanych.
7. Zamawiający przewiduje możliwość udzielenia zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy PZP na kwotę nie większą niż 100 000,00 zł netto. Zamawiający udzieli takich zamówień w przypadku pojawienia się zapotrzebowania na roboty budowlane objęte przedmiotem zamówienia ponad bieżące zamówienie.
Ewentualny zakres robót budowlanych zamówienia to między innymi: roboty przygotowawcze – roboty rozbiórkowe i ziemne, konstrukcje murowe, konstrukcje betonowe, instalacje sanitarne, układanie kabli elektrycznych, instalowanie urządzeń oświetlenia zewnętrznego, roboty naprawczo – konserwacyjne, zagospodarowanie terenów zieleni.
W/w roboty budowlane zostaną udzielone na zasadach przewidzianych w umowie dla zamówienia podstawowego. W szczególności warunki umowy o udzielenie zamówienia, o którym mowa w art. 214 ust. 1 pkt. 7 ustawy PZP, dotyczące udzielenia gwarancji jakości na wykonane roboty oraz wyceny tych robót nie mogą być mniej korzystne dla Zamawiającego niż przewiduje to zamówienie podstawowe
4.5.3.) Główny kod CPV: 45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45111291-4 - Roboty w zakresie zagospodarowania terenu
45111300-1 - Roboty rozbiórkowe
45212300-9 - Roboty budowlane w zakresie budowy artystycznych i kulturalnych obiektów budowlanych
45311100-1 - Roboty w zakresie okablowania elektrycznego
45316100-6 - Instalowanie urządzeń oświetlenia zewnętrznego
45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 2
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 2
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 2962900 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 3345600 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 2962900 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Zakład ogólnobudowlany REMECO sp. Jawna Roman Waszczuk, Tomasz Waszczuk
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 8840012417
7.3.4) Miejscowość: Wilków 4A
7.3.5) Kod pocztowy: 58-125
7.3.6.) Województwo: dolnośląskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2021-08-31
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 2720000 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:
do 2022-10-30| 2021-09-21 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |