Zakup z sukcesywnymi dostawami granulatu drzewnego (typu pellet, pelet, pellets) do Szkoły Podstawowej im. Pamięci Ofiar Stutthofu w Sztutowie w roku 2025

GMINA SZTUTOWO

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2025/BZP 00149285
Numer ogłoszenia
2025/BZP 00149285/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Delivery
Opublikowano
2025-03-17 13:53
Lokalizacja
Sztutowo, pomorskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-75b996ad-66e4-4017-93ce-cba38a8e2344
Identyfikator
5792070986
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Paliwa drzewne

Wykonawcy

1 przyznane

SYLVA SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄWiele, PL · lot 0
201 026,28 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2025/BZP 00149285 z dnia 2025-03-17

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
Zakup z sukcesywnymi dostawami granulatu drzewnego (typu pellet, pelet, pellets) do Szkoły Podstawowej im. Pamięci Ofiar Stutthofu w Sztutowie w roku 2025

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzą zamawiający działający wspólnie

1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA SZTUTOWO

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 170747951

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Gdańska 55

1.5.2.) Miejscowość: Sztutowo

1.5.3.) Kod pocztowy: 82-110

1.5.4.) Województwo: pomorskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL634 - Gdański

1.5.7.) Numer telefonu: 552478151

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi@sztutowo.ug.gov.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.sztutowo.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-75b996ad-66e4-4017-93ce-cba38a8e2344

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

1.9.) Informacje o pozostałych zamawiających działających wspólnie

Zamawiający 2

1.2.) Nazwa zamawiającego: Szkoła Podstawowa im. Pamięci Ofiar Stutthofu w Sztutowie

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 000208203

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Szkolna 13

1.5.2.) Miejscowość: Sztutowo

1.5.3.) Kod pocztowy: 82-110

1.5.4.) Województwo: pomorskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL634 - Gdański

1.5.7.) Numer telefonu: 55 247 83 42

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi@sztutowo.ug.gov.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.szkolasztutowo.pl

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Zakup z sukcesywnymi dostawami granulatu drzewnego (typu pellet, pelet, pellets) do Szkoły Podstawowej im. Pamięci Ofiar Stutthofu w Sztutowie w roku 2025

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-75b996ad-66e4-4017-93ce-cba38a8e2344

2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00149285

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2025-03-17

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2025/BZP 00014529/02/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.2.1 Zakup z sukcesywnymi dostawami granulatu drzewnego (typu pellet, pelet, pellets) do Szkoły Podstawowej im. Pamięci Ofiar Stutthofu w Sztutowie w roku 2025

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00099631

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: RRG-UZ.271.5.2025

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 170731,71 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1) szacunkowa ilość – 140 ton;
2) miejsce dostawy (Odbiorca) – Szkoła Podstawowa im. Pamięci Ofiar Stutthofu w Sztutowie, Szkolna 13, 82-110 Sztutowo, tel/fax 552478342, mail: sekretariat@szkolasztutowo.pl
3) transport przy użyciu samochodu-autocysterny przystosowanej do transportu pelletu i rozładunek pelletu do magazynu (silosów), za pomocą złącza pneumatycznego.
4) termin realizacji dostawy: nie dłużej niż 72-120 godzin od złożenia zamówienia przez upoważnioną osobę wyznaczoną przez zamawiającego.
3. Przewidywane terminy i ilości paliwa:
1) marzec 2025 r. w ilości: 20 ton;
2) kwiecień 2025 r. w ilości 20 ton;
3) wrzesień 2025 r. w ilości: 20 ton;
4) październik 2025 r. w ilości 20 ton;
5) listopad 2025 r. w ilości: 20 ton;
6) grudzień 2025 r. w ilości: 40 ton;
4. Wymogi jakościowe odnoszące się do głównych elementów składających się na przedmiot zamówienia:
1) parametry zgodne z normą PN EN 17225-2:2014- 07 (Część 2: Klasy peletów drzewnych), klasa A1 i programem certyfikującym DIN plus lub EN plus; w tym średnica: 6 ± 1 mm.
2) zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne;
3) za rozwiązania równoważne zamawiający uzna, jeśli pellet będzie posiadał wskazane niżej parametry:
a) średnica 6 ± 1 mm;
b) długość 3,15 ≤ L ≤ 4*
c) gęstość 600 ≤ gęstość ≤ 750 kg/m³
d) kaloryczność ≥ 16,5%
e) wilgotność całkowita ≤ 10 %;
f) zawartość popiołu ≤ 0,7 w-%d;
g) wytrzymałość mechaniczna ≥ 97,5 w-%ar;
h) temperatura topnienia popiołu ≥ 1200°C
i) wartość opałowa ≥ 16,5 Mj/kg ≥ 4,6 kWh/kg
j) zawartość dodatków ≤ 2%
4) wykonawca obowiązany jest dostarczyć przy każdej dostawie pelletu:
a) prawidłowo wystawioną fakturę VAT;
b) dokument WZ z wydrukiem ilości dostarczonego pelletu i podpisem przedstawiciela odbiorcy;
c) oświadczenie wykonawcy potwierdzające parametry jakościowe dostarczonej partii pelletu (wg wzoru – załącznik nr 3 do umowy).
5) wykonawca zobowiązuje się do przyjęcia zwrotu i wymiany części lub całości dostawy i wymiany na własny koszt, która nie odpowiada parametrom określonym w SWZ oraz w umowie oraz zawiera zanieczyszczenia powodujące powstawanie szlaki;
6) wykonawca dostarczając towar równoważny winien wykazać, że skład danego produktu odpowiada produktowi równoważnemu zgodnie z wymaganiami wskazanymi w pkt 3.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia dostępny jest w rozdziale 2 SWZ.

4.5.3.) Główny kod CPV: 09111400-4 - Paliwa drzewne

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 154635,60 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 156657,20 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 154635,60 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: SYLVA SP. Z O.O.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 190395235

7.3.3) Ulica: KOŚCIERSKA 2

7.3.4) Miejscowość: Wiele

7.3.5) Kod pocztowy: 83-441

7.3.6.) Województwo: pomorskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2025-03-03

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 201026,28 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:

do 2025-12-31
2025-03-17 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Dostawy