Wyburzenie budynku D-12 oraz części budynku D-9 celem przygotowania terenu pod budowę Studenckiego Centrum Konstrukcyjnego na terenie AGH w Krakowie - KC-zp.272-376/21

Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2021/BZP 00186690
Numer ogłoszenia
2021/BZP 00186690/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2021-09-21 10:36
Lokalizacja
Kraków, małopolskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-12e620a4-eb73-11eb-b885-f28f91688073
Identyfikator
6750001923
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlane w zakresie obiektów budowlanych związanych ze szkolnictwem wyższymPrzygotowanie terenu pod budowęRoboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne

Wykonawcy

1 przyznane

Zakład Budowlano – Ślusarski TOMBUDOS Kazimierz TomczykGdów, PL · lot 0
145 278,3 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2021/BZP 00186690 z dnia 2021-09-21

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Wyburzenie budynku D-12 oraz części budynku D-9 celem przygotowania terenu pod budowę Studenckiego Centrum Konstrukcyjnego na terenie AGH w Krakowie - KC-zp.272-376/21

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000001577

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Al. Mickiewicza 30

1.5.2.) Miejscowość: Kraków

1.5.3.) Kod pocztowy: 30-059

1.5.4.) Województwo: małopolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL213 - Miasto Kraków

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: dzp@agh.edu.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.dzp.agh.edu.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

www.dzp.agh.edu.pl

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - uczelnia publiczna

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Edukacja

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Wyburzenie budynku D-12 oraz części budynku D-9 celem przygotowania terenu pod budowę Studenckiego Centrum Konstrukcyjnego na terenie AGH w Krakowie - KC-zp.272-376/21

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-12e620a4-eb73-11eb-b885-f28f91688073

2.5.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00186690

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2021-09-21

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2021/BZP 00113836/16/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.41 Wyburzenie budynku D-12 oraz części budynku D-9 celem przygotowania terenu pod budowę Studenckiego Centrum Konstrukcyjnego na terenie AGH w Krakowie

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00124601/01

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: KC-zp.272-376/21

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Wyburzenie budynku D-12 oraz części budynku D-9 celem przygotowania terenu pod budowę Studenckiego Centrum Konstrukcyjnego na terenie AGH w Krakowie.
Prace rozbiórkowe obejmują następujące obiekty zlokalizowane w Krakowie przy ul. Kawiory 40:
 Część budynku D-9, o parametrach:
• Powierzchnia – 373 m2
• Kubatura – 2 238 m3
 Budynek D-12 o parametrach:
• Powierzchnia – 118 m2
• Kubatura – 1 062 m3

Przedmiotem zamówienia jest wyburzenie części budynku D-9 (typu Zębiec) oraz całego budynku D-12 (wykonanego w technologii tradycyjnej) przy zachowaniu następującej kolejności robót:
• odłączenie wyburzanych części obiektu od sieci gazowej, elektrycznej, kanalizacyjnej, telefonicznej, ciepłowniczej itp. (przyłącz teletechniczny należy zabezpieczyć i pozostawić w sposób zapewniający połączenie z pozostającą częścią budynku D-9). Miejsca odłączenia, wyłączniki, zawory, winny znajdować się poza obrębem robót budowlanych, punkty należy uzgodnić z dysponentami sieci.
• teren rozbiórki należy wygrodzić i oznakować znakami ostrzegawczymi w taki sposób aby uniemożliwić wejście na teren obiektu osób trzecich
• zabezpieczenie instalacji ciepłowniczej w istniejącym przebiegu (w szczególności należy mieć na uwadze zabezpieczenie istniejącego w budynku D-9 węzła MPEC oraz sieci ciepłowniczej biegnącej wzdłuż zachodniej linii budynków)
• rozbiórka urządzeń i sieci instalacyjnych
• rozbiórka okien i drzwi
• rozbiórka ścianek działowych wewnętrznych
• rozbiórka konstrukcji dachu wraz z pokryciem z papy (należy uwzględnić wywóz i utylizację pokrycia papowego);
• rozbiórka elementów osłonowych i nośnych budynku (wraz z wywozem i utylizacją elementów azbestowych)
• rozbiórka biegów schodowych;
• skucie warstw posadzkowych;
• rozbiórki stropów;
• rozbiórka fundamentów;
• wywóz gruzu i innych materiałów z rozbiórki;
• zamknięcie ścianą budynku D-9 w miejscu granicy jego wyburzenia.
Wykonawca winien udzielić pełnej gwarancji na roboty objęte zakresem zamówienia (polegające na wykonaniu ściany zabezpieczającej część pawilonu D-9 która nie podlegała wyburzeniu) na okres nie krótszy niż 36 miesięcy, zgodnie z warunkami określonymi w oświadczeniu gwarancyjnym.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45214400-4 - Roboty budowlane w zakresie obiektów budowlanych związanych ze szkolnictwem wyższym

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

45110000-1 - Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 5

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 5

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 145278,30 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 496269,33 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 145278,30 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Zakład Budowlano-Ślusarski TOMBUDOS Kazimierz Tomczyk

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON: 350677071

7.3.4) Miejscowość: Zręczyce

7.3.5) Kod pocztowy: 32-420

7.3.6.) Województwo: małopolskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2021-09-14

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 145278,30 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 28 dni

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

2021-09-21 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane