Przebudowa i rozbudowa placu zabaw w Gorzędowie

Gmina Kamieńsk

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2021/BZP 00187795
Numer ogłoszenia
2021/BZP 00187795/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2021-09-21 18:25
Lokalizacja
Kamieńsk, łódzkie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-541b78e5-ff5d-11eb-b885-f28f91688073
Identyfikator
7722260719
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Obiekty rekreacyjne

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2021/BZP 00187795 z dnia 2021-09-21

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Przebudowa i rozbudowa placu zabaw w Gorzędowie

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Kamieńsk

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 590648280

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Wieluńska 50

1.5.2.) Miejscowość: Kamieńsk

1.5.3.) Kod pocztowy: 97-360

1.5.4.) Województwo: łódzkie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL713 - Piotrkowski

1.5.7.) Numer telefonu: 44/ 681 71 23

1.5.8.) Numer faksu: 44/ 681 71 53

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: um@kamiensk.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://bip.kamiensk.com.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://kamiensk.logintrade.net/rejestracja/ustawowe.html

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Przebudowa i rozbudowa placu zabaw w Gorzędowie

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-541b78e5-ff5d-11eb-b885-f28f91688073

2.5.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00187795

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2021-09-21

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2021/BZP 00008710/04/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.6 Przebudowa placu zabaw w Gorzędowie ul. Adamowskiego

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00151894/01

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: IOŚ.271.8.2021

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

3.2. Przedmiotem zamówienia jest przebudowa i rozbudowa placu zabaw w Gorzędowie w zakres robót wchodzi między innymi:
 demontaż istniejących zabawek,
 rozebranie ogrodzenia drewnianego,
 rozebranie nawierzchni z płytek poliuretanowych,
 wykonanie nawierzchni poliuretanowej bezpiecznej,
 wywiezienie materiałów porozbiórkowych wraz z ich utylizacją,
 budowa ogrodzenia panelowego,
 dostawa i montaż urządzeń,
 obsługa geodezyjna inwestycji
Uwaga! Teren inwestycji znajduje się w strefie ochrony konserwatorskiej historycznego układu ruralistycznego Gorzędowa oraz w strefie ochrony konserwatorskiej obserwacji archeologicznej. Gmina Kamieńsk uzyskała pozwolenie na prowadzenie badań archeologicznych w formie nadzoru nad pracami budowlanymi związanymi z realizacją ww inwestycji. Koszty nadzoru ponosić będzie Gmina Kamieńsk. W związku z tym należy uwzględnić w kosztach mogące wystąpić trudności w realizacji inwestycji związana z prowadzonym nadzorem archeologicznym. Kopia decyzji łódzkiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków stanowi załącznik nr 12 do SWZ

4.5.3.) Główny kod CPV: 45212140-9 - Obiekty rekreacyjne

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Działając zgodnie z art. 260 ust 1 ustawy z dnia 11 września 2019 r. - Prawo zamówień publicznych (T.j. Dz. U. z 2021 r. poz. 1129 ze zm.) Zamawiający zawiadamia, iż unieważnia przedmiotowe postępowanie o udzielenie zamówienia na podstawie art. 255 pkt 3 ustawy PZP.

Uzasadnienie faktyczne: W niniejszym postępowaniu ofertę złożył jeden Wykonawca firma ELAJO Spółka z o. o, ul. Odkryta 55C/30, 03-140 Warszawa za kwotę 404 898,78 zł brutto. Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia kwotę 260 000,00 zł. Cena tej oferty przekracza możliwości finansowe Zamawiającego. Zamawiający nie może zwiększyć kwoty na realizację zamówienia do ceny oferty najkorzystniejszej. W związku z powyższym Zamawiający informuje, że unieważnił postępowanie.

Uzasadnienie prawne: zgodnie z dyspozycją art. 255 pkt. 3 w związku z art. 266 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych - „Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną, przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty.

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 404898,78 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 404898,78 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

2021-09-21 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane