Remonty i naprawy dróg w ramach utrzymania i konserwacji na terenie Nadleśnictwa Człopa w roku 2021
Skarb Państwa Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe Nadleśnictwo Człopa
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2021/BZP 00188014
- Numer ogłoszenia
- 2021/BZP 00188014/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2021-09-22 09:10
- Lokalizacja
- Człopa, zachodniopomorskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-0ab29d42-f36b-11eb-b885-f28f91688073
- Identyfikator
- 7650008524
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2021/BZP 00188014 z dnia 2021-09-22 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Remonty i naprawy dróg w ramach utrzymania i konserwacji
na terenie Nadleśnictwa Człopa w roku 2021
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Skarb Państwa Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe Nadleśnictwo Człopa
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 570064582
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Mickiewicza 9
1.5.2.) Miejscowość: Człopa
1.5.3.) Kod pocztowy: 78-630
1.5.4.) Województwo: zachodniopomorskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL427 - Szczecinecko-pyrzycki
1.5.7.) Numer telefonu: 67-2591063
1.5.8.) Numer faksu: 67-2591046
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: czlopa@pila.lasy.gov.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://czlopa.pila.lasy.gov.pl/
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://zamowienia.pila.lasy.gov.pl/1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - inna państwowa jednostka organizacyjna nieposiadająca osobowości prawnej
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność
Gospodarka Leśna
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Remonty i naprawy dróg w ramach utrzymania i konserwacjina terenie Nadleśnictwa Człopa w roku 2021
2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-0ab29d42-f36b-11eb-b885-f28f91688073
2.5.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00188014
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2021-09-22
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2021/BZP 00043309/01/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.3 Remont dróg leśnych oraz dojazdów pożarowych
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00134415/01
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: 270.2.2.2021_08_01
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 556343,52 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia są roboty budowlane polegające na remontach i naprawach dróg leśnych na terenie Nadleśnictwa Człopa w 2021 r. w ramach utrzymania
i konserwacji dróg leśnych, zgodnie z przedmiarem robót oraz STWOiR tj.:
- profilowanie i zagęszczenie wskazanych odcinków dróg leśnych - wyrównanie nawierzchni oraz nadanie odpowiednich spadków poprzecznych za pomocą równiarki samojezdnej, zagęszczenie walcem samojezdnym
- utwardzenie odcinków dróg leśnych kruszywem 0/63 mm gr. 15 cm po zagęszczeniu (przekruszony gruz betonowy z maksymalną domieszką cegły 20%) z zamiałowaniem pospółką gr. 1 cm - dowiezienie oraz rozplantowanie kruszywa na wskazanych odcinkach dróg po uprzednim usunięciu istniejących zastoisk wody i błota, wraz z miejscowym uwałowaniem i wyprofilowaniem naprawianego odcinka drogi
- utwardzenie wskazanych odcinków dróg kruszywem łamanym stabilizowanym mechanicznie 0/31,5 ze skały litej gr 15 cm dowiezienie oraz rozplantowanie kruszywa na wskazanych odcinkach dróg po uprzednim usunięciu istniejących zastoisk wody i błota, wraz z miejscowym uwałowaniem i wyprofilowaniem naprawianego odcinka drogi
- wzruszenie wierzchniej warstwy wskazanych fragmentów dróg, nadanie profilu oraz uzupełnienie górnej podbudowy kruszywem łamanym stabilizowanym mechanicznie 0/31,5 mm gr. 8 cm po zagęszczeniu
- odtworzenie dołów chłonnych we wskazanych miejscach – wykopy koparkami podsiebiernymi
- remont drogi z przepustem zgodnie z przedmiarem robót stanowiącym załącznik nr 5a do SWZ.
Lokalizacja zadania: teren administracyjny Nadleśnictwa Człopa – zgodnie z załącznikami graficznymi - mapami.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zamieszczono w Załącznikach nr 4-5a oraz 11-11a do SWZ.
Zamawiający zastrzega, iż posiada środki finansowe na roboty gwarantowane, wskazane w załączniku nr 5 do SWZ, natomiast roboty wskazane w załączniku nr 5a do SWZ są robotami możliwym do realizacji po wcześniejszym uzyskaniu przez Zamawiającego środków finansowych. Powyższe oznacza, że minimalny zakres zamówienia został określony przez Zamawiającego w załączniku nr 5 do SWZ, a największy możliwy zakres zamówienia został określony łącznie w załącznikach nr 5 oraz 5a do SWZ.
Realizacja zakresu zamówienia wskazanego w załączniku nr 5a do SWZ odbywać się będzie na następujących warunkach:
- Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z prawa do zlecenia robót wskazanych w załączniku nr 5a do SWZ w części lub w całości przedmiotowego zakresu, w zależności od wysokości uzyskanych środków finansowych,
- w przypadku nie uzyskania przez Zamawiającego dodatkowych środków finansowych, roboty określone w załączniku nr 5a do SWZ nie zostaną zlecone do realizacji, a Wykonawcy nie przysługuje prawo roszczenia z tytułu nieskorzystania przez Zamawiającego z możliwości zlecenia całości lub części robót wskazanych w załączniku nr 5a do SWZ,
- Wykonawca będzie zobowiązany do wykonania przedmiotowych robót (z załącznika nr 5a do SWZ) w sytuacji, gdy Zamawiający zdecyduje się skorzystać z prawa do ich zlecenia,
- cena za wykonanie ww. robót budowlanych zostanie określona w formularzu ofertowym (załącznik nr 1 do SWZ), a mianowicie Wykonawca zobowiązany jest do wskazania w formularzu ofertowym ceny za realizację całości zamówienia, w tym za roboty gwarantowane oraz ceny za roboty, które Zamawiający zleci po uzyskaniu środków finansowych,
- o zamiarze skorzystania z możliwości zlecenia robót wskazanych w załączniku nr 5a do SWZ Zamawiający poinformuje Wykonawcę odrębnym pismem do dnia 15.09.2021 r., po tym terminie Zamawiający nie będzie miał możliwości skorzystania z prawa do zlecenia przedmiotowych robót,
- roboty wskazane w załączniku nr 5a do SWZ Wykonawca zobowiązany będzie wykonywać zgodnie z wymaganiami Zamawiającego wskazanymi w dokumentach postępowania, w szczególności zgodnie z zapisami załączników nr 4-5a, 7 oraz 11-11a do SWZ oraz złożoną ofertą.
Przedmiot zamówienia nie został podzielony na części.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45233141-9 - Roboty w zakresie konserwacji dróg
45233142-6 - Roboty w zakresie naprawy dróg
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 513506,56 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 513506,56 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 513506,56 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: SZLENDAK-BARANOWSKI S.C.
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 5993137332
7.3.3) Ulica: Partyzantów 4
7.3.4) Miejscowość: Gorzów Wielkopolski
7.3.5) Kod pocztowy: 66-400
7.3.6.) Województwo: lubuskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2021-09-14
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 513506,56 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 91 dni
| 2021-09-22 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |