Wykonanie robót budowlanych polegających na rewaloryzacji nawierzchni tarasu budynku przy pl. Bankowym 3/5 w Warszawie

MAZOWIECKI URZĄD WOJEWÓDZKI W WARSZAWIE

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2021/BZP 00188498
Numer ogłoszenia
2021/BZP 00188498/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2021-09-22 11:58
Lokalizacja
Warszawa, mazowieckie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-fc2d7893-0663-11ec-b885-f28f91688073
Identyfikator
5251008875
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlaneModernizacja sieciRóżne konstrukcje budowlaneRoboty budowlane w zakresie konstrukcjiRoboty balkonoweRoboty w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznychRoboty w zakresie instalacji elektrycznychInne instalacje elektryczneRoboty izolacyjneZewnętrzne czyszczenie budynkówRóżne usługi w zakresie napraw i konserwacji

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2021/BZP 00188498 z dnia 2021-09-22

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Wykonanie robót budowlanych polegających na rewaloryzacji nawierzchni tarasu budynku przy pl. Bankowym 3/5 w Warszawie

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: MAZOWIECKI URZĄD WOJEWÓDZKI W WARSZAWIE

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 013272620

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Plac Bankowy 3/5

1.5.2.) Miejscowość: Warszawa

1.5.3.) Kod pocztowy: 00-950

1.5.4.) Województwo: mazowieckie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL911 - Miasto Warszawa

1.5.7.) Numer telefonu: +48 22 695 60 65

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przetarg@mazowieckie.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://bip.mazowieckie.pl/

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://miniportal.uzp.gov.pl/

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - organ władzy publicznej - organ administracji rządowej (centralnej lub terenowej)

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Wykonanie robót budowlanych polegających na rewaloryzacji nawierzchni tarasu budynku przy pl. Bankowym 3/5 w Warszawie

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-fc2d7893-0663-11ec-b885-f28f91688073

2.5.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00188498

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2021-09-22

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2021/BZP 00012783/17/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.15 Wykonanie robót budowlanych polegających na rewaloryzacji nawierzchni tarasu budynku przy pl. Bankowym 3/5 w Warszawie

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00161631/01

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: BOU-IV.272.32.2021

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 93195,12 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych realizowanych w ramach zadania inwestycyjnego pn. „Rewaloryzacja elewacji kompleksu budynków położonych w Warszawie przy pl. Bankowym i al. Solidarności” określonych w dokumentacji projektowej pn. „Projekt rewaloryzacji elewacji budynku położonego w Warszawie przy pl. Bankowym3/5 Pałac komisji Rządowej Przychodów i Skarbu”

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

32428000-9 - Modernizacja sieci

44112000-8 - Różne konstrukcje budowlane

45223000-6 - Roboty budowlane w zakresie konstrukcji

45262900-0 - Roboty balkonowe

45311000-0 - Roboty w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznych

45311200-2 - Roboty w zakresie instalacji elektrycznych

45317000-2 - Inne instalacje elektryczne

45320000-6 - Roboty izolacyjne

45452000-0 - Zewnętrzne czyszczenie budynków

50800000-3 - Różne usługi w zakresie napraw i konserwacji

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Uzasadnienie prawne
Zgodnie z art. 255 pkt 3 ustawy Pzp, zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego, jeżeli cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, która zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty.
Uzasadnienie faktyczne
Przed otwarciem ofert, zamawiający działając na podstawie art. 222 ust. 4 ustawy Pzp, zamieścił na stronie internetowej prowadzonego postępowania informację o kwocie, jaką zamierza przeznaczyć na realizację zamówienia, tj. 114 630,00 zł brutto.
W przedmiotowym postępowaniu wpłynęły następujące oferty:
Oferta nr 1: KATANGA Grzegorz Kwapisiewicz Sp. z o.o.,
ul. Złotoglin 128, 27-215 Parszów,
cena brutto: brak.
Wykonawca nie załączył pliku oferty. Do Zamawiającego wpłynął wyłącznie Załącznik nr 3 do SWZ Oświadczenie wykonawcy o niepodleganiu wykluczeniu oraz o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu.
Oferta nr 2: PRO-FORM Sp. z o.o.,
ul. Puławska 111A lok. 29, 02-707 Warszawa,
cena brutto: 365 000,00 zł zł.
Cena najkorzystniejszej oferty, złożonej przez wykonawcę PRO-FORM Sp. z o.o. przewyższa kwotę jaką zamawiający przeznaczył na sfinansowanie zamówienia o 250 370 zł.
Zamawiający nie ma możliwości zwiększenia kwoty przeznaczonej na sfinansowanie zamówienia o powyższą wartość. Zachodzi zatem przesłanka do unieważnienia przedmiotowego postępowania na podstawie art. 255 pkt 3 ustawy Pzp.

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 365000,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 365000,00 PLN

2021-09-22 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane