„Budowa nowej drogi w miejscowości Kobylanka, ul. Szkolna”

Gmina Kobylanka

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2021/BZP 00188249
Numer ogłoszenia
2021/BZP 00188249/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2021-09-22 10:34
Lokalizacja
Kobylanka, zachodniopomorskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-520d75d0-ea4c-11eb-b885-f28f91688073
Identyfikator
8542231183
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty w zakresie nawierzchni drógRoboty budowlane w zakresie lotnisk, pasów startowych i placów manewrowych

Wykonawcy

1 przyznane

WIESŁAW FURTAKSzczecin, PL · lot 1
365 000 PLN

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2021/BZP 00188249 z dnia 2021-09-22

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
„Budowa nowej drogi w miejscowości Kobylanka, ul. Szkolna”

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Kobylanka

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 811685639

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Szkolna

1.5.2.) Miejscowość: Kobylanka

1.5.3.) Kod pocztowy: 73-108

1.5.4.) Województwo: zachodniopomorskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL428 - Szczeciński

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowieniapubliczne@kobylanka.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.kobylanka.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://kobylanka.logintrade.net/rejestracja/ustawowe.html

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

„Budowa nowej drogi w miejscowości Kobylanka, ul. Szkolna”

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-520d75d0-ea4c-11eb-b885-f28f91688073

2.5.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00188249

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2021-09-22

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2021/BZP 00011881/02/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.1 Budowa infrastruktury komunikacyjnej i parkingu – II Etap rozbudowy SP Kobylanka

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak

2.12.) Nazwa projektu lub programu:

Inwestycja jest realizowana w ramach umowy o dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg na 2021 r (RFRD-2021).

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00123186/01

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: IK.271.4.2021.AN

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

Część 1

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

3. Zakres przedmiotu zamówienia do wykonania obejmuje roboty budowlane obejmujące dwie części polegające w na wykonaniu drogi, parkingu, chodników, zjazdów indywidualnych, oświetlenia ulicznego, przebudowy skrzyżowania z drogą wojewódzką nr 120, wykonanie nowego oznakowania poziomego i pionowego, wykonanie sygnalizacji świetlnej, wykonanie tablic informacyjnych. Budowa nowej drogi zlokalizowana jest na działce ewidencyjnej nr 481 obręb Kobylanka w miejscowości Kobylanka, budowa parkingu zlokalizowana jest na działce ewidencyjnej nr 482 obręb Kobylanka. Dodatkowo planowana jest przebudowa skrzyżowania ul. Szkolnej z drogą wojewódzką nr 120, które znajduje się na działce ewidencyjnej nr 69/2 obręb Kobylanka. Ulica będąca w zakresie opracowania zlokalizowana jest w południowej części miejscowości i stanowi połączenie Szkoły Podstawowej oraz Urzędu Gminy z drogą wojewódzką nr 120. Droga ma na celu umożliwić komunikację mieszkańców z drogą wojewódzką nr 120, a w związku z tym możliwość dojazdu do kościoła, poczty, apteki czy straży pożarnej.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg

4.5.5.) Wartość części: 1010000 PLN

Część 2

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Zakres przedmiotu zamówienia do wykonania obejmuje roboty budowlane obejmujące dwie części polegające w na wykonaniu drogi, parkingu, chodników, zjazdów indywidualnych, oświetlenia ulicznego, przebudowy skrzyżowania z drogą wojewódzką nr 120, wykonanie nowego oznakowania poziomego i pionowego, wykonanie sygnalizacji świetlnej, wykonanie tablic informacyjnych. Budowa nowej drogi zlokalizowana jest na działce ewidencyjnej nr 481 obręb Kobylanka w miejscowości Kobylanka, budowa parkingu zlokalizowana jest na działce ewidencyjnej nr 482 obręb Kobylanka. Dodatkowo planowana jest przebudowa skrzyżowania ul. Szkolnej z drogą wojewódzką nr 120, które znajduje się na działce ewidencyjnej nr 69/2 obręb Kobylanka. Ulica będąca w zakresie opracowania zlokalizowana jest w południowej części miejscowości i stanowi połączenie Szkoły Podstawowej oraz Urzędu Gminy z drogą wojewódzką nr 120. Droga ma na celu umożliwić komunikację mieszkańców z drogą wojewódzką nr 120, a w związku z tym możliwość dojazdu do kościoła, poczty, apteki czy straży pożarnej.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45235000-3 - Roboty budowlane w zakresie lotnisk, pasów startowych i placów manewrowych

4.5.5.) Wartość części: 365000 PLN

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

Część 1

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Na realizację zamówienia Zamawiający zamierzał przeznaczyć w Części I kwotę w wysokości 730.000,00 zł. W postępowaniu została złożona na część I jedna oferta. Ofertę złożył BEN-BRUK Sp. z o.o., ul. Akacjowa 8, 73-110 Grzędzice, tel. 602352893, e-mail: benbruk@o2.pl. Po negocjacjach wykonawca zaoferował realizację zamówienia za kwotę 1.010.000,00 zł.
Z uwag na rozbieżność pomiędzy ceną Wykonawcy, a zakładanym budżetem Zamawiający wystąpił do Rady Gminy Kobylanka o wprowadzenie zmian w planie finansowym, tak by możliwy był wybór oferty i zawarcie umowy. Rada Gminy Kobylanka nie wyraziła zgody na zmianę w planie finansowym, co tym samym uniemożliwiało dokonanie wyboru oferty.
W tych okolicznościach aktualizuje się przesłanka unieważnienia postępowania, o jakiej stanowi art. 255 pkt 3 p.z.p. „cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty”.

SEKCJA VI OFERTY (dla części 1)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 1

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 1010000 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 1010000 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

Część 2

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY (dla części 2)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 2

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 360000 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 365000 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 365000 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 2)

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

Wykonawca

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Usługi Budowlane Wiesław Furtak

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 8512147779

7.3.3) Ulica: Przyjaciół Żołnierza 51/10

7.3.4) Miejscowość: Szczecin

7.3.5) Kod pocztowy: 71-670

7.3.6.) Województwo: zachodniopomorskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA (dla części 2)

8.1.) Data zawarcia umowy: 2021-09-21

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 365000 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 7 miesiące

2021-09-22 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane