Termomodernizacja Szkoły Podstawowej nr 322 i Przedszkola nr 401 przy ul. Dembowskiego 9 w Warszawie.
MIASTO STOŁECZNE WARSZAWA DZIELNICA URSYNÓW
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2021/BZP 00188870
- Numer ogłoszenia
- 2021/BZP 00188870/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2021-09-22 13:45
- Lokalizacja
- Warszawa, mazowieckie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-936afb7d-f8f5-11eb-b885-f28f91688073
- Identyfikator
- 5252248481
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2021/BZP 00188870 z dnia 2021-09-22 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Termomodernizacja Szkoły Podstawowej nr 322 i Przedszkola nr 401 przy ul. Dembowskiego 9 w Warszawie.
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Miasto Stołeczne Warszawa - Dzielnica Ursynów
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 01525964000138
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Komisji Edukacji Narodowej 61
1.5.2.) Miejscowość: Warszawa
1.5.3.) Kod pocztowy: 02-777
1.5.4.) Województwo: mazowieckie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL911 - Miasto Warszawa
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: ursynow.wzp@um.warszawa.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.ursynow.um.warszawa.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://zamowienia.um.warszawa.pl1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Termomodernizacja Szkoły Podstawowej nr 322 i Przedszkola nr 401 przy ul. Dembowskiego 9 w Warszawie.2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-936afb7d-f8f5-11eb-b885-f28f91688073
2.5.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00188870
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2021-09-22
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2021/BZP 00000102/19/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.29 Termomodernizacja SP 322 przy ul. Dembowskiego 9 w Warszawie - ocieplenie ścian zewnętrznych i stropodachu.
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00145556/02
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: KZP-XII-WZP.271.51.2021
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 2113802,56 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest termomodernizacja Szkoły Podstawowej nr 322 i Przedszkola nr 401 przy ul. Dembowskiego 9 w Warszawie.
Informacje ogólne
Teren objęty zakresem inwestycji znajduje się na działce szkoły oraz przedszkola na działce ew. nr 9, obręb 1-10-16 . Teren ogrodzony. Na działce znajduję się zespół budynków oświatowych: Szkoła Podstawowa nr 322 oraz Przedszkole nr 401. Zakres robót budowlanych objętych umową dotyczy Szkoły Podstawowej nr 322 oraz Przedszkola nr 401.
Obiekt jest budynkiem murowanym, wolnostojącym, częściowo podpiwniczonym. Wysokość budynku w częściach niskich około 5 m / w częściach wysokich około 9 m. Budynek został zbudowany w technologii tradycyjnej i w systemie budownictwa oświatowego (SBO), składa się z kilku nieregularnych brył o zróżnicowanej wysokości. Budynek jest w niewielkim stopniu podpiwniczony. W 2005 r. oddano do użytku nową salę gimnastyczną.
Ściany zewnętrzne kondygnacji nadziemnych wykonane zostały z gazobetonu o grubości 30 cm, ściany zewnętrzne piwnic – z betonu ocieplonego styropianem. Stropy między kondygnacjami zostały wykonane z płyt konstrukcyjnych prefabrykowanych. Nad „forum” występuje dach typu lekkiego, nad pozostałą częścią obiektu stropodach wentylowany. Nowo wybudowana sala gimnastyczna z zapleczem i łącznikiem posiada ściany zewnętrzne wykonane z bloczków silikatowych o grubości 24 cm ocieplonych 15 cm styropianu oraz dach ocieplony 20 cm wełny mineralnej. W 2014 r. wykonano częściową rozbudowę Przedszkola nr 401 a w roku 2021 częściowa rozbudowę Szkoły Podstawowej nr 322.
Dane charakterystyczne:
- Powierzchnia zabudowy- ok. 3.000 m2
- Powierzchnia użytkowa- ok. 3.667 m2
Wysokość budynku- w częściach niskich około 5 m / w częściach wysokich około 9 m.
- Kubatura: 15.991 m3
- Ilość kondygnacji: 2 kondygnacje,
Zakres robót budowlanych obejmuje m.in.:
a) prace rozbiórkowe i przygotowawcze
b) termomodernizacja budynku:
- ocieplenie ścian zewnętrznych
- ocieplenie stropodachów
- malowanie elewacji
- modernizacji instalacji c.o.
- wymiana witryny pionowej (przeszklenia) w ramie stalowej przy forum
- likwidacja świetlików nad przeszkolonymi wykuszami
- wymiana opaski betonowej
- wymiana świetlików nad forum
- wymiana instalacji odgromowej
- wymiana rynien i rur spustowych
-demontaż i ponowny montaż elementów umieszczonych na elewacji m.in.: krat, tabliczek, kamer, klimatyzatorów, uchwytów do flag,
- wymiana parapetów, obróbek blacharskich i kratek wentylacyjnych
c) uporządkowanie terenu po zakończonych robotach budowlanych
Szczegółowy zakres Przedmiotu zamówienia określają dokumentacja projektowa, specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót oraz przedmiar robót.
Wszystkie roboty należy wykonać zgodnie z zasadami wiedzy technicznej i obowiązującymi przepisami prawa.
Wymagania związane z realizacja zamówienia
Do obowiązków Wykonawcy należy uzyskanie zgody związanej z potrzebą zajęcia terenów niezbędnych do prowadzenia robót oraz poniesienia kosztów zajęcia terenu oraz kosztów ustawienia
i obsługiwania oraz likwidacji wymaganych znaków drogowych i elementów zabezpieczenia ruchu zapewniających bezpieczeństwo pojazdów i pieszych.
Realizacja robót nie powinna kolidować z normalnym funkcjonowaniem szkoły. Od września 2021 r. należy przewidzieć konieczność zabezpieczania budynku szkoły i przedszkola przed zapyleniem. Przy końcowym odbiorze robót Zamawiający będzie wymagał dokładnego oczyszczenia zabrudzonych pomieszczeń oraz usunięcia wszelkiego rodzaju uszkodzeń. Po stronie Wykonawcy spoczywa obowiązek opracowania projektu organizacji robót w uzgodnieniu z Użytkownikiem i uzyskanie akceptacji Zamawiającego. Teren budowy musi być trwale oddzielony od ciągów komunikacyjnych i miejsc w których przebywają uczniowie. Należy zabezpieczyć wyjścia ewakuacyjne z budynku. Dojazd na plac budowy należy odpowiednio wygrodzić i zabezpieczyć. Wykonawca jest zobowiązany do zabezpieczenia terenu budowy oraz do prowadzenia robót w sposób uniemożliwiający wejście na teren wykonywania robót osób trzecich.
Wykonawca jest zobowiązany do zabezpieczenia drzew, krzewów i roślin zlokalizowanych blisko elewacji budynku poprzez przesadzenie ich na czas trwania robót termomodernizacyjnych i odpowiednią pielęgnację z zastrzeżeniem, że podmiot, który dokonał zniszczeń terenu zieleni zobowiązany jest do odtworzenia terenu zieleni zgodnie z ustawą z dnia 16 kwietnia 2004r. o ochronie przyrody (Dz. U. 2004 nr 92 poz. 880). W przypadku uszkodzenia zieleni Wykonawca jest zobowiązany do zakupu na własny koszt roślin zastępczych wskazanych przez Dyrektora placówki.
Wszelkie uwagi do dokumentacji Wykonawca winien zgłosić projektantowi i zamawiającemu przed przystąpieniem do realizacji zamówienia, a ewentualne zmiany na etapie realizacji uzgodnić wcześniej z projektantem, nadzorem inwestorskim oraz Zamawiającym.
Zastosowane do wbudowania materiały i wyroby muszą posiadać aktualne, wymagane obecnymi przepisami dokumenty potwierdzające ich dopuszczenie do stosowania w budownictwie, a także certyfikaty lub deklaracje zgodności potwierdzające jakość zastosowanych materiałów i wyrobów (jest to warunek odbioru robót).
Z samego faktu uczestniczenia w przetargu wynika, iż Wykonawca zobowiązuje się do zrealizowania zadania budowlanego, zgodnie z zasadami dobrego wykonawstwa. Wykonawca nie będzie mógł w późniejszym terminie ubiegać się o dodatkowe wynagrodzenie, motywując to złym zrozumieniem dokumentacji lub ewentualnym nieuwzględnieniem świadczenia w przedmiarze, ale przewidzianego w Opisie Przedmiotu Zamówienia.
Przy wykonywaniu robót należy stosować się do przepisów prawa, przepisów BHP, norm i instrukcji producentów i dostawców materiałów budowlanych.
Wszystkie roboty winny być wykonywane przez firmy specjalistyczne i przeszkolone w wykonywaniu robót budowlanych, zgodnie z przepisami bhp i pod kierownictwem osób uprawnionych.
Obowiązki wynikające z klauzuli społecznej
1. Zamawiający w przedmiotowym postępowaniu stosuje klauzulę społeczną na podstawie art. 95 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych.
2. Wykonawca zobowiązuje się do zapewnienia, że czynności w zakresie realizacji zamówienia na roboty budowlane, przez cały okres wykonywania Przedmiotu Umowy, będą wykonywane przez osoby zatrudnione na podstawie umowy o pracę w rozumieniu Kodeksu Pracy przez Wykonawcę lub Podwykonawcę.
3. Warunek, o którym mowa w ust. 2 zostanie spełniony poprzez zatrudnienie na podstawie umowy o pracę nowych pracowników lub wyznaczenie do realizacji zamówienia zatrudnionych już osób wykonujących czynności w zakresie prac budowlanych, w tym w szczególności wykonujące prace przygotowawcze, roboty elewacyjne, roboty dachowe i dekarskie, roboty instalacji elektrycznej, roboty montażowe, roboty wykończeniowe, prace zewnętrzne.
Szczegółowe informacje dot. zastosowanej klauzuli społecznej zawarto w pkt. 6 SWZ i projektowanych postanowieniach umowy.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określa ww. treść, która będzie załącznikiem nr 6 do umowy oraz:
Projektowane postanowienia umowy stanowiące załącznik nr 3 do SWZ;
Projekt techniczny termomodernizacji Szkoły Podstawowej nr 322 oraz Przedszkola nr 401 przy ul. Dembowskiego 9 w Warszawie stanowiący załącznik nr 6a do SWZ;
Specyfikacja Techniczna Wykonania i Odbioru Robót stanowiąca załącznik nr 6b do SWZ;
Przedmiar robót stanowiący załącznik nr 6c do SWZ;
Wzór materiałów informacyjnych stanowiące załącznik nr 6d do SWZ;
Dokumentacja fotograficzna drzew stanowiąca załącznik nr 6e do SWZ.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45261210-9 - Wykonywanie pokryć dachowych
45311000-0 - Roboty w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznych
45320000-6 - Roboty izolacyjne
45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych
45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 10
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 10
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 2350000,00 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 4500669,99 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 2350000,00 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: AREMBUD Arkadiusz Jedlak
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 1130089275
7.3.3) Ulica: Szkoły Orląt 4/101
7.3.4) Miejscowość: Warszawa
7.3.5) Kod pocztowy: 03-984
7.3.6.) Województwo: mazowieckie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2021-09-20
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 2350000,00 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 80 dni
8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
| 2021-09-22 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |