„Nowa strefa aktywności prozdrowotnej w Gminie Iwkowa – budowa tężni solankowej”.
GMINA IWKOWA
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2021/BZP 00188879
- Numer ogłoszenia
- 2021/BZP 00188879/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2021-09-22 13:47
- Lokalizacja
- Iwkowa, małopolskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-3e741165-f03c-11eb-b885-f28f91688073
- Identyfikator
- 8691212363
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2021/BZP 00188879 z dnia 2021-09-22 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
„Nowa strefa aktywności prozdrowotnej w Gminie Iwkowa – budowa tężni solankowej”.
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA IWKOWA
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 851660720
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: 468
1.5.2.) Miejscowość: Iwkowa
1.5.3.) Kod pocztowy: 32-861
1.5.4.) Województwo: małopolskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL217 - Tarnowski
1.5.7.) Numer telefonu: 14 6844010, 14 68 44020
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi@iwkowa.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.iwkowa.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://przetargi.iwkowa.pl/przetargi/v3/index.php?rok=2021&plik=20210729_strefa_aktywnosci1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
„Nowa strefa aktywności prozdrowotnej w Gminie Iwkowa – budowa tężni solankowej”.2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-3e741165-f03c-11eb-b885-f28f91688073
2.5.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00188879
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2021-09-22
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2021/BZP 00003394/04/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.4 Budowa tężni solankowej w miejscowości Iwkowa
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00130658/01
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: GKZP.271.4.2021
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest budowa tężni solankowej na działce nr 2804/2 w miejscowości Iwkowa, gmina Iwkowa, powiat brzeski, województwo małopolskie.
2. Ogólny zakres robót obejmuje:
1) Roboty ziemne,
2) Budowę wiaty tężni solankowej:
- roboty fundamentowe
- roboty zbrojarskie fundamenty
- izolacje fundamenty
- konstrukcja drewniana
- pokrycie dachu
- obróbki blacharskie
- orynnowanie
- malowanie, lakierowanie
- rusztowania
- wyposażenie
3) Budowa utwardzeń:
- warstwy konstrukcyjne pod nawierzchnię
- ułożenie utwardzenia i obsadzenie obrzeży
4) Wykonanie zbiornika na solankę i tężni solankowej
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia i zakres robót określają: Dokumentacja projektowa, stanowiąca zał. nr 6/1 i zał. nr 6/2 do SWZ, Specyfikacja Techniczna Wykonania i Odbioru Robót, stanowiąca zał. nr 7 do SWZ, Przedmiar robót, stanowiący zał. nr 5 do SWZ.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne
45233253-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg dla pieszych
45261000-4 - Wykonywanie pokryć i konstrukcji dachowych oraz podobne roboty
45261210-9 - Wykonywanie pokryć dachowych
45262100-2 - Roboty przy wznoszeniu rusztowań
45262300-4 - Betonowanie
45262310-7 - Zbrojenie
45320000-6 - Roboty izolacyjne
45422000-1 - Roboty ciesielskie
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 2 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Zamawiający informuje, że w przedmiotowym postepowaniu jedyna złożona oferta przez Wykonawcę: Firmę Budowlaną ERGBUD Krzysztof Żak, ul. Janusza Kusocińskiego 5,32-800 Brzesko została odrzucona na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 5 i 10 ustawy Pzp, gdyż jej treść jest niezgodna z warunkami zamówienia i zawiera błędy w obliczeniu ceny lub kosztu.
W toku badania i oceny ofert Zamawiający stwierdził, że Wykonawca w złożonej ofercie, tj. w kosztorysie ofertowym nie uwzględnił i nie wycenił następującej pozycji:
„25.d.2.4. KNR 2-020406-03 Belki drewniane, długość do 3 m – przekrój poprzeczny drewna do 180 cm2 z tarcicy nasyconej – wymiar 10x12cm. Drewna klasy C24 impregnowane przeciwogniowo i przeciwgrzybicznie w ilości 0,046 m3drew.”.
Zgodnie z zapisami SWZ, rozdział VIII. pkt 4, 5 i 6 Zamawiający określił następujące wymagania:
„4. Cena oferty musi zostać wyliczona przez Wykonawcę w oparciu o kosztorys ofertowy sporządzony na podstawie przedmiaru robót (zał. nr 5 do SWZ).
5. Kosztorys ofertowy należy sporządzić metodą kalkulacji uproszczonej wg kolejności pozycji wyszczególnionych w przedmiarze. Wykonawca określi ceny jednostkowe netto dla wszystkich pozycji wymienionych w przedmiarach. Wartość netto poszczególnych pozycji należy obliczyć jako iloczyn ceny jednostkowej i ilości jednostek. Następnie do wyliczonych wartości netto
należy doliczyć podatek od towarów i usług VAT w obowiązującej wysokości.
Wartość brutto należy wyliczyć jako sumę wartości netto i podatku VAT.
6. Przy kalkulacji ceny oferty Wykonawca nie może pominąć jakiejkolwiek pozycji
z przedmiaru robót w złożonym przez Wykonawcę kosztorysie ofertowym.”
W tej sytuacji Zamawiający nie może dodać w złożonym przez Wykonawcę kosztorysie ofertowym w/w pozycji i jednoznacznie określić ceny jednostkowej i wartości tej pozycji, gdyż czynność ta nie mieści się w ramach dyspozycji art. 223 ust. 2 pkt 2 i 3 ustawy Pzp, dotyczącej „oczywistej omyłki rachunkowej z uwzględnieniem konsekwencji rachunkowych dokonanych poprawek” i „innej omyłki polegającej na niezgodności oferty z dokumentami zamówienia, niepowodujące istotnych zmian w treści oferty. Jednocześnie zgodnie z art. 223 ust. 1 ustawy Pzp niedopuszczalne jest prowadzenie między zamawiającym a wykonawcą negocjacji dotyczących złożonej oferty oraz, z uwzględnieniem art. 223 ust. 2 ustawy Pzp, dokonywanie jakiejkolwiek zmiany w jej treści.
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 256703,82 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 256703,82 PLN
| 2021-09-22 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |