Modernizacja systemu CCTV na terenie nieruchomości pozostającej w trwałym zarządzie MRPiT.

Ministerstwo Rozwoju i Technologii

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2021/BZP 00189383
Numer ogłoszenia
2021/BZP 00189383/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2021-09-23 08:29
Lokalizacja
Warszawa, mazowieckie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-af1ddeb3-e939-11eb-b885-f28f91688073
Identyfikator
7010797920
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Kamery bezpieczeństwaUrządzenia do nadzoru wideoInstalowanie infrastruktury okablowania

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2021/BZP 00189383 z dnia 2021-09-23

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Modernizacja systemu CCTV na terenie nieruchomości pozostającej w trwałym zarządzie MRPiT.

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Ministerstwo Rozwoju i Technologii

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 369267361

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Pl. Trzech Krzyży 3/5

1.5.2.) Miejscowość: Warszawa

1.5.3.) Kod pocztowy: 00-507

1.5.4.) Województwo: mazowieckie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL911 - Miasto Warszawa

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia@mrpit.gov.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://www.gov.pl/web/rozwoj-technologia

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://mrpit.ezamawiajacy.pl

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - organ władzy publicznej - organ administracji rządowej (centralnej lub terenowej)

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Sprawy gospodarcze i finansowe

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Modernizacja systemu CCTV na terenie nieruchomości pozostającej w trwałym zarządzie MRPiT.

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-af1ddeb3-e939-11eb-b885-f28f91688073

2.5.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00189383

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2021-09-23

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2021/BZP 00009751/17/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.9 Modernizacja systemu CCTV

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00126834/01

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: BDG-V.2610.19.2021.MB

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 211382,11 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest modernizacja systemu CCTV na terenie nieruchomości pozostającej w trwałym zarządzie MRPiT zlokalizowanej w Warszawie przy ul. Żurawiej 4a.

4.5.3.) Główny kod CPV: 35125300-2 - Kamery bezpieczeństwa

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

32323500-8 - Urządzenia do nadzoru wideo

45314300-4 - Instalowanie infrastruktury okablowania

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 5 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Zgodnie z art. 255 pkt 5 ustawy Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli wystąpiła istotna zmiana okoliczności powodująca, że prowadzenie postępowania lub wykonanie zamówienia nie leży w interesie publicznym, czego nie można było wcześniej przewidzieć.
W przedmiotowym postępowaniu wystąpiły kumulatywnie wszystkie trzy wskazane w przywołanym przepisie przesłanki oraz mają one charakter trwały i nieprzewidywalny, tj.:
Ad. 1) wystąpiła istotna zmiana okoliczności – pracownicy obsługujący sprawy działu praca stali się pracownikami Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej (MRiPS), a miejscem pracy tych pracowników jest nieruchomość przy ul. Żurawiej 4a, w której miała być realizowana przedmiotowa inwestycja. Ponadto docelowo planuje się, że nieruchomość ta będzie w trwałym zarządzie MRiPS.
Ad. 2) jej zaistnienie musi powodować, że prowadzenie postępowania nie leży w interesie publicznym – finansowanie inwestycji planowano zrealizować ze środków publicznych sklasyfikowanych w części budżetowej 20 – gospodarka, której dysponentem nie jest Minister Rodziny i Polityki Społecznej. Po przejęciu trwałego zarządu nad nieruchomością przy ul. Żurawiej 4a przez MRiPS, finansowanie przedmiotowej inwestycji przez Zamawiającego jest bezprzedmiotowe, gdyż nie będzie ona służyć statutowym celom Zamawiającego.
Ad. 3) zmiany okoliczności nie można było wcześniej przewidzieć – Zamawiający mimo dołożenia należytej staranności nie był w stanie przewidzieć przekształcenia byłego Ministerstwa Rozwoju, Pracy i Technologii oraz Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej.

Mając powyższe na uwadze Zamawiający zgodnie z art. 255 pkt 5 ustawy unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego.

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 4

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 4

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 208914,27 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 289454,87 PLN

SEKCJA IX INFORMACJE DODATKOWE

Postępowanie zostało unieważnione.
2021-09-23 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane