Budowa ścieżki dydaktycznej pn. Tradycja Dziadów Noworocznych na Żywiecczyźnie w ramach projektu pn. „Poprawa atrakcyjności turystycznej Gminy Milówka i Nošovice”
GMINA MILÓWKA
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2021/BZP 00189603
- Numer ogłoszenia
- 2021/BZP 00189603/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2021-09-23 10:11
- Lokalizacja
- Milówka, śląskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-16c7a800-f9a7-11eb-b885-f28f91688073
- Identyfikator
- 5532317964
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2021/BZP 00189603 z dnia 2021-09-23 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Budowa ścieżki dydaktycznej pn. Tradycja Dziadów Noworocznych na Żywiecczyźnie
w ramach projektu pn. „Poprawa atrakcyjności turystycznej Gminy Milówka i Nošovice”
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA MILÓWKA
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 072182663
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Jana Kazimierza 123
1.5.2.) Miejscowość: Milówka
1.5.3.) Kod pocztowy: 34-360
1.5.4.) Województwo: śląskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL225 - Bielski
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: ugmilowka@milowka.com.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.bip.milowka.com.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
www.bip.milowka.com.pl1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Budowa ścieżki dydaktycznej pn. Tradycja Dziadów Noworocznych na Żywiecczyźniew ramach projektu pn. „Poprawa atrakcyjności turystycznej Gminy Milówka i Nošovice”
2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-16c7a800-f9a7-11eb-b885-f28f91688073
2.5.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00189603
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2021-09-23
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2021/BZP 00000756/08/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.4 Budowa ścieżki dydaktycznej p.n. Tradycja Dziadów Noworocznych na Żywiecczyźnie
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak
2.12.) Nazwa projektu lub programu:
„Poprawa atrakcyjności turystycznej Gminy Milówka i Nošovice” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu INTERREG V-A Republika Czeska – Polska 2014 – 2021 oraz z budżetu Państwa.2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00143320/02
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: RRG.271.8.2021
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest: Budowa ścieżki dydaktycznej p.n. Tradycja Dziadów Noworocznych na Żywiecczyźnie w ramach projektu pn. „Poprawa atrakcyjności turystycznej Gminy Milówka i Nošovice” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu INTERREG V-A Republika Czeska – Polska 2014 – 2021 oraz z budżetu Państwa na dz. nr ewid. 4080/1 w miejscowości Milówka. Projektowana ścieżka zlokalizowana w dwóch odcinkach. Pierwszy odcinek mieści się przed frontem budynku będącego siedzibą Gminnego Ośrodka Kultury, natomiast drugi przed frontem budynku byłego przedszkola.
W ramach zadania zostaną przeprowadzone następujące prace:
- wykonanie 5 miejsc przeznaczonych na stałą ekspozycję rzeźb drewnianych,
- wyposażenie tych miejsc w ławki,
- zagospodarowanie terenów zielonych wokół ścieżki, roślinami zielonymi oraz kwitnącymi,
- wykonanie odwodnienia terenu.
Obecnie na tym terenie znajduje się: Teren przeznaczony pod ścieżkę dydaktyczną w stanie obecnym jest zlokalizowany przed frontem budynku będącego siedzibą Gminnego Ośrodka Kultury oraz przed frontem budynku byłego przedszkola. Teren ten jest łagodnie pochylony w kierunku północnym (czyli w kierunku budynku szkoły podstawowej). Przed budynkiem GOK-u jest niefunkcjonująca fontanna, która przewidziana jest do demontażu, zieleń niska oraz 3 grupy zieleni wysokiej przeznaczonej do zachowania. Drugi odcinek ścieżki dydaktycznej znajduje się przed budynkiem byłego przedszkola. Teren ten jest zielony, pokryty trawą, ogrodzony płotem z siatki stalowej, przeznaczonej do likwidacji.
2) Wspólny Słownik Zamówień:
45 111 300 – 1 Roboty rozbiórkowe
45 233 161 – 5 Roboty budowlane w zakresie ścieżek pieszych
45 111 200 – 0 Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne
45 232 452 – 5 Roboty odwadniające
45 111 291 -4 Roboty w zakresie zagospodarowania terenu
3) Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia, opis wymagań zamawiającego w zakresie
realizacji i odbioru określają:
a) Dokumentacja Techniczna i Projektowa wraz z uzgodnieniami – załącznik nr 8 do SWZ,
b) przedmiar robót - załącznik nr 9 do SWZ.
Roboty realizowane będą na podstawie :
- dokumentacji projektowej,
- prawa budowlanego,
- sztuki budowlanej,
- zaleceń Zamawiającego
- projektowane postanowienia umowy – załącznik nr 4 do SWZ.
4) Od dnia odbioru placu budowy Wykonawca odpowiada za wszystkie zdarzenia, które zaistnieją podczas wykonywania umowy. Za wszystkie wyrządzone komukolwiek szkody podczas budowy lub w związku z budową odpowiada Wykonawca, chyba, że nie zachodzi związek przyczynowy pomiędzy prowadzeniem robót a wyrządzoną szkodą. Wykonawca przyjmie odpowiedzialność w szczególności za:
1. szkody i następstwa nieszczęśliwych wypadków dotyczących pracowników Wykonawcy oraz osób trzecich przebywających w rejonie prowadzonych robót;
2. szkody wynikające ze zniszczeń oraz innych zdarzeń w odniesieniu do robót, materiałów sprzętu i innego mienia ruchomego związanego z prowadzeniem robót podczas realizacji przedmiotu niniejszej umowy;
3. szkody w robotach spowodowane przez niego przy usuwaniu wad w okresie gwarancji i rękojmi;
4. niewłaściwe zabezpieczenie terenu budowy oraz dopuszczenie na teren budowy osób nieupoważnionych.
Zamawiający, zgodnie z zapisami art. 99 ust. 5 i art. 101 ust. 4 ustawy pzp, dopuszcza rozwiązania równoważne dla robót, materiałów, systemów spełniające obowiązujące standardy i wymagania. Zamawiający zastrzega, że wszędzie tam, gdzie w treści opisu przedmiotu zamówienia, stanowiącego opis przedmiotu zamówienia, zostały w opisie tego przedmiotu wskazane znaki towarowe, patenty lub pochodzenie urządzeń lub materiałów należy je traktować wyłącznie jako propozycje projektanta. Zamawiający dopuszcza metody, materiały, urządzenia, systemy, technologie itp. równoważne do przedstawionych w opisie przedmiotu zamówienia. Dopuszcza się więc zaproponowanie w ofercie wszelkich równoważnych odpowiedników rynkowych o właściwościach nie gorszych niż wskazane przez Zamawiającego. Parametry wskazanego standardu określają minimalne warunki techniczne, eksploatacyjne, użytkowe, jakościowe i funkcjonalne, jakie ma spełniać przedmiot zamówienia. W ofercie można przyjąć metody, materiały, urządzenia, systemy, technologie itp. innych marek i producentów, jednak o parametrach technicznych, jakościowych i właściwościach użytkowych oraz funkcjonalnych odpowiadających metodom, materiałom, urządzeniom, systemom, technologiom itp. opisanym w SWZ. Ponadto zamienne urządzenia przyjęte do wyceny: winny spełniać funkcję, jakiej mają służyć, winny być kompatybilne z pozostałymi urządzeniami, aby zespół urządzeń dawał zamierzony efekt, nie mogą wpływać na zmianę rodzaju i zakresu robót budowlanych. Na żądanie Zamawiającego, Wykonawca ma obowiązek udowodnienia, iż zastosowane rozwiązania równoważne pozwolą osiągnąć wszystkie założenia techniczne dla przedmiotowego zadania inwestycyjnego, biorąc pod uwagę całość inwestycji, a nie wybrany fragment całości. Ciężar udowodnienia, że materiał lub urządzenie jest równoważne w stosunku do wymogu określonego przez Zamawiającego spoczywa na Wykonawcy. Jeżeli materiały lub/i urządzenia zaoferowane przez Wykonawcę jako równoważne nie będą równoważne w świetle przedłożonych przez Wykonawcę dokumentów, oferta tego Wykonawcy zostanie odrzucona jako nieodpowiadająca treści SWZ. W przypadku zaś opisania przedmiotu zamówienia przez odniesienie do norm, europejskich ocen technicznych, aprobat, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, Zamawiający dopuszcza wykonanie zamówienia z zastosowaniem rozwiązań równoważnych opisywanym. W takim wypadku, procedurę opisaną na wstępie niniejszego punktu stosuje się odpowiednio.
2. W przypadku przyjętych przez Wykonawcę do wyceny technologii, systemów, materiałów lub urządzeń równoważnych, do oferty musi być dołączony wykaz tych technologii, systemów, urządzeń lub materiałów, który będzie w swej treści zawierał podanie: rodzaj i opis zastosowanej technologii lub systemu, nazwy zastosowanego urządzenia/materiału, nazwy producenta, precyzyjnego i jednoznacznego typu urządzenia lub materiału.
3. Ponadto dla technologii/systemów/urządzeń/materiałów równoważnych Zamawiający wymaga udokumentowania równoważności, m.in. za pomocą załączonych do wykazu technologii/systemów/urządzeń/materiałów równoważnych; obliczeń, szczegółowych rysunków technicznych, atestów, aprobat, deklaracji zgodności przepisami i normami oraz kart katalogowych producentów urządzeń/materiałów równoważnych. Niniejsze dokumenty muszą w sposób jednoznaczny stwierdzać równoważność proponowanych technologii/systemów/urządzeń/materiałów.
4. W przypadku wątpliwości co do równoważności zaproponowanych w ofercie zamienników technologii/systemów/urządzeń/materiałów równoważnych, Zamawiający w porozumieniu
z projektantem na etapie badania oferty może wymagać wykazania (udokumentowania) równoważności. W szczególności w tym celu może żądać przedstawienia przez Wykonawcę katalogów producenta danej technologii/systemów/urządzeń/materiałów równoważnych. 5. W szczególności technologia/systemy/urządzenia/materiały równoważne oceniane będą pod względem możliwości uzyskania określonych dla technologii/ systemów/ urządzeń/ materiałów poziomu funkcjonalności, kosztów eksploatacji, niezawodności działania.
6. Mając na uwadze treść art. 105 ustawy pzp, Zamawiający podkreśla, iż nie ogranicza katalogu dokumentów jakie Wykonawca, w celu udowodnienia równoważności, winien przedłożyć w ofercie.
7. Jeżeli do oferty wykonawca nie zostanie załączony wykaz proponowanych technologii/systemów/urządzeń/materiałów równoważnych Zamawiający przyjmie, iż Wykonawca odstępuje od oferowania tego rodzaju technologii, systemów, urządzeń lub materiałów.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45111291-4 - Roboty w zakresie zagospodarowania terenu
45111300-1 - Roboty rozbiórkowe
45232452-5 - Roboty odwadniające
45233161-5 - Roboty budowlane w zakresie ścieżek pieszych
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 191990,01 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 233155,77 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 191990,01 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Usługi Remontowo-Budowlane i Ślusarsko-Spawalnicze Stanisław Oczkowski
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 5530007596
7.3.3) Ulica: Piotra Skargi 12
7.3.4) Miejscowość: Żywiec
7.3.5) Kod pocztowy: 34-300
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2021-09-14
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 191990,01 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 3 miesiące
| 2021-09-23 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |