Przebudowa (modernizacja) boiska do piłki nożnej w miejscowości Lwówek
Miasto i Gmina Sanniki
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2021/BZP 00189617
- Numer ogłoszenia
- 2021/BZP 00189617/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2021-09-23 10:14
- Lokalizacja
- Sanniki, mazowieckie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-a570834b-f9d0-11eb-b885-f28f91688073
- Identyfikator
- 9710659463
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2021/BZP 00189617 z dnia 2021-09-23 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Przebudowa (modernizacja) boiska do piłki nożnej w miejscowości Lwówek
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Miasto i Gmina Sanniki
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 611015916
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Warszawska 169
1.5.2.) Miejscowość: Sanniki
1.5.3.) Kod pocztowy: 09-540
1.5.4.) Województwo: mazowieckie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL923 - Płocki
1.5.7.) Numer telefonu: 24 277 68 51
1.5.8.) Numer faksu: 24 277 78 15
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sanniki@zgwrp.org.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.sanniki.bip.org.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
- https://miniportal.uzp.gov.pl, - https:// http://sanniki.bip.org.pl1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Przebudowa (modernizacja) boiska do piłki nożnej w miejscowości Lwówek2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-a570834b-f9d0-11eb-b885-f28f91688073
2.5.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00189617
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2021-09-23
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2021/BZP 00003412/05/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.3 Przebudowa (modernizacja) boiska do piłki nożnej w miejscowości Lwówek”
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00144999/02
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: DG.271.2.2021
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 307755,41 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem niniejszego zamówienia publicznego jest przebudowa (modernizacja) ogólnodostępnego boiska do gry w piłkę nożną w miejscowości Lwówek na działkach ewidencyjnych nr 27/1 i 25/1.
W zakres zadania wchodzą:
-Wykonanie boiska do piłki nożnej o nawierzchni trawiastej o wym. 45x90m
(nawierzchnia boiska z trawy naturalnej, warstwy podbudowy: gleba z torfu i nawozów mineralnych gr. 20cm;, linie malowane wapnem w kolorze białym szerokości 10cm,
zaprojektowano odwodnienie płyty boiska z sieci sączków drenarskich odprowadzających wody deszczowe do przewodu zbiorczego, następnie do szczelnych zbiorników na wody deszczowe).
Montaż dwóch bramek piłkarskich o wymiarach 7,32x2,44m oraz 4 chorągiewek narożnikowych
Montaż dwóch wiat dla 13 zawodników
Montaż wiaty dla sędziów i lekarzy – 6os.
Montaż instalacji nawodniającej wraz z dyszami nawodniającymi kierunkowymi i dookolnymi – ok. 12szt
Montaż koszy na śmieci -2szt
Montaż stojaka na rowery 15 miejscowego – 2szt.
Montaż tablicy informacyjnej – 1szt.
Wykonanie zieleni wokół boiska
Piłkochwyty o wysokości 6m i długości 12 m i 6m ( razem 2 szt).
Boisko będzie wykonane częściowo w miejscu istniejącego boiska do piłki nożnej
o nawierzchni trawiastej, a w pozostałej części w miejscu istniejących terenów zielonych.
Projektowany obiekt budowlany (instalacja nawadniająca) będzie wymagała podłączenia do istniejącej instalacji wodociągowej zlokalizowanej w istniejącym budynku świetlicy.
Odprowadzenie wód opadowych z terenu utwardzonego odbywać się będzie powierzchniowo na tereny biologicznie czynne na działce Inwestora. Odprowadzenie wód opadowych z terenu boiska odbywać się będzie za pomocą drenażu do szczelnych zbiorników na deszczówkę. Zebrana woda opadowa będzie wykorzystywana do nawodnienia płyty boiska.
Zaprojektowano system nawodniający z wykorzystaniem trzech zbiorników szczelnych na
wody opadowe. Zebrana woda będzie pompowana poprzez zestaw filtrów do projektowanych zraszaczy. System zraszania boiska będzie sterowany automatycznie z centralą umieszoną w budynku świetlicy. Każdy z zraszaczy działa pojedynczo lub w grupach – wg ustaleń z Inwestorem. W przypadku braku wody w zbiornikach będzie ona uzupełniana z
wiejskiej sieci wodociągowej z istniejącego przyłącza. Zaprojektowano instalację zewnętrzną wodociągową nawadniającą z rur PEHD typu SDR17
PE100 PN10 φ63. Zaprojektowano 12 zraszaczy kierunkowych i dookólne.
Zestawienie powierzchni:
▬ boiska do piłki nożnej – 4950,00 m2
▬ trawa naturalna – 1530,00 m2
Szczegółowy zakres robót zawierają dokumentacja projektowa oraz specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót budowlanych. Dokumentacja ta jest załącznikiem do swz i jest dostępna na stronie internetowej prowadzonego postępowania.
Jeżeli dokumentacja techniczna, Specyfikacja Techniczna Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych lub przedmiar wskazywałaby w odniesieniu do niektórych materiałów, urządzeń i technologii znaki towarowe lub pochodzenie, w tym w szczególności podana byłaby nazwa własna materiału, urządzenia czy technologii, numer katalogowy lub producent, należy to traktować jako rozwiązanie przykładowe określające standardy, wygląd i wymagania techniczne, a Zamawiający, zgodnie z art. 99 ust. 5 Pzp, dopuszcza materiały, urządzenia
i technologie równoważne. Wszelkie materiały, urządzenia i technologie, pochodzące
od konkretnych producentów, określają minimalne parametry jakościowe i cechy użytkowe, jakim muszą odpowiadać materiały, urządzenia i technologie aby spełnić wymagania stawiane przez Zamawiającego i stanowią wyłącznie wzorzec jakościowy przedmiotu zamówienia. Wszelkie materiały, urządzenia i rozwiązania równoważne, muszą spełniać następujące wymagania i standardy w stosunku do materiału, urządzenia i rozwiązania wskazanego jako przykładowy, tj. muszą być:
- tej samej wytrzymałości,
- tej samej trwałości,
- o tym samym poziomie estetyki urządzenia,
- o parametrach technicznych materiałów i urządzeń jeśli zostały określone w dokumentacji projektowej,
- kompatybilne z istniejącą i projektowaną infrastrukturą,
- spełniać te same funkcje,
- spełniać wymagania bezpieczeństwa konstrukcji, bhp i p.poż,
- posiadać stosowne dokumenty dopuszczające do stosowania w budownictwie, atesty
i aprobaty techniczne.
Zgodnie z art. 101 ust. 4 ustawy Pzp w sytuacji, gdyby w dokumentacji projektowej lub STWiORB, a więc w dokumentach opisującym przedmiot zamówienia, zawarto odniesienie do norm, ocen technicznych, aprobat, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2 i ust. 3 ustawy Pzp a takim odniesieniom nie towarzyszyło wyrażenie „lub równoważne”, to Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym w każdej takiej normie, ocenie technicznej, aprobacie, specyfikacji technicznej, systemowi referencji technicznych. W związku z powyższym należy przyjąć, że każdej: normie, ocenie technicznej, aprobacie, specyfikacji technicznej, systemowi referencji technicznych występujących w opisie przedmiotu zamówienia towarzyszą wyrazy „lub równoważne”.
Zgodnie z art. 101 ust. 5 Pzp wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne opisywanym w tych dokumentach, jest obowiązany udowodnić, poprzez dołączenie do oferty stosownych przedmiotowych środków dowodowych, o których mowa w art. 104–107 ustawy Pzp, że proponowane rozwiązania w równoważnym stopniu spełniają wymagania określone w opisie przedmiotu zamówienia.
Wykonawca zobowiązany jest do uzyskania pisemnej zgody Projektanta i Zamawiającego
w przypadku zmiany materiałów występujących w projektach na inne, spełniające wszelkie wymagania i parametry techniczne określone w dokumentacji technicznej. W przypadku dopuszczenia materiału równoważnego, wpływającego na przyjęte rozwiązania projektowe, po stronie Wykonawcy i na jego koszt jest przygotowanie i uzgodnienie dokumentacji zamiennej z zachowaniem terminu umownego wykonania całości robót budowlanych objętych podpisaną umową.
Miasto i Gmina Sanniki w dniu 16 lipca 2021 r. podpisało z Województwem Mazowieckim umowę o udzieleniu pomocy finansowej z budżetu Województwa Mazowieckiego w ramach „Mazowieckiego Instrumentu Wsparcia Infrastruktury Sportowej MAZOWSZE 2021” na dofinansowanie przedsięwzięcia pn. „Przebudowa (modernizacja ) boiska do piłki nożnej w miejscowości Lwówek”.
Stosownie do treści art. 95 ust. 1 ustawy Pzp, Zamawiający wymaga zatrudnienia przez wykonawcę lub podwykonawcę na podstawie umowy o pracę, osób wykonujących poniższe czynności w zakresie realizacji zamówienia:
-roboty budowlane w zakresie przebudowy boiska do piłki nożnej
Wykonawca lub podwykonawca zobowiązuje się, że pracownicy wykonujący czynności wymienione powyżej, będą zatrudnieni na umowę o pracę w rozumieniu przepisów ustawy z dn. 26 czerwca 1974 r. – Kodeks pracy (t.j. Dz. U. z 2020 poz. 1320).
Zamawiający nie określa dodatkowych wymagań związanych z zatrudnianiem osób, o których mowa w art. 96 ust.2 pkt 2 Ustawy Pzp.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45212220-4 - Roboty budowlane związane z wielofunkcyjnymi obiektami sportowymi
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 7 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
W postepowaniu o udzielenie zamówienia publicznego pn. „Przebudowa (modernizacja) boiska do piłki nożnej w miejscowości Lwówek” w wyznaczonym przez zamawiającego terminie wpłynęła jedna oferta złożona przez firmę ANAIDA Sp. z o.o. z siedzibą: ul. Marszałkowska 58, 00-545 Warszawa. W dniu 08.09.2021r. ww. wykonawca został wybrany do realizacji przedmiotowego zamówienia. Do wybranego wykonawcy skierowano zawiadomienie o wyborze oferty, a następnie zaproszenie do podpisania umowy. W dniu 20.09.2021r. firma ANAIDA Sp. z o.o. z siedzibą: ul. Marszałkowska 58, 00-545 Warszawa złożyła oświadczenie, iż nie będzie w stanie zrealizować zamówienia publicznego pn. „Przebudowa (modernizacja) boiska do piłki nożnej w miejscowości Lwówek”.W związku z tym, iż wykonawca uchylił się od podpisania umowy, zamawiający na podstawie 255 pkt 7 ustawy z dnia 11 września 2019r. –Prawo zamówień publicznych (tj. Dz. U. z 2021r. poz.1129 ze zm. ) unieważnił postępowanie o udzielenie przedmiotowego zamówienia.
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 258900 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 258900 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
| 2021-09-23 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |