Tryb podstawowy bez negocjacji na realizację zadania inwestycyjnego pn. „Budowa siłowni zewnętrznej i placu zabaw na działce nr 227/3 w Występie”.
Gmina Nakło nad Notecią
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2021/BZP 00189611
- Numer ogłoszenia
- 2021/BZP 00189611/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2021-09-23 10:13
- Lokalizacja
- Nakło nad Notecią, kujawsko-pomorskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-62e4509e-0189-11ec-b885-f28f91688073
- Identyfikator
- 5581768632
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2021/BZP 00189611 z dnia 2021-09-23 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Tryb podstawowy bez negocjacji na realizację zadania inwestycyjnego pn.
„Budowa siłowni zewnętrznej i placu zabaw na działce nr 227/3 w Występie”.
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Nakło nad Notecią
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 092350895
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Ks. P. Skargi 7
1.5.2.) Miejscowość: Nakło nad Notecią
1.5.3.) Kod pocztowy: 89-100
1.5.4.) Województwo: kujawsko-pomorskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL617 - Inowrocławski
1.5.7.) Numer telefonu: 523867960
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zp@umig.naklo.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.bip.gmina-naklo.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://platformazakupowa.pl/pn/naklo1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Tryb podstawowy bez negocjacji na realizację zadania inwestycyjnego pn.„Budowa siłowni zewnętrznej i placu zabaw na działce nr 227/3 w Występie”.
2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-62e4509e-0189-11ec-b885-f28f91688073
2.5.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00189611
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2021-09-23
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2021/BZP 00000285/12/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.4 Budowa siłowni zewnętrznej i placu zabaw na działce nr 227/3 w Występie
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak
2.12.) Nazwa projektu lub programu:
Zadanie dofinansowane jest z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich Działanie: Podstawowe usługi i odnowa wsi na obszarach wiejskich Poddziałanie: 7.4 „Wsparcie inwestycji w tworzenie, ulepszanie i rozwijanie podstawowych usług lokalnych dla ludności wiejskiej, w tym rekreacji, kultury i powiązanej infrastruktury”. Operacja: 7.4.1.2 „Kształtowanie przestrzeni publicznej”.2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00157804/02
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ZP.271.15.2021
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 175328,19 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
Część 1
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia (w części 1) jest wykonanie placu zabaw i siłowni zewnętrznej. W ramach zamówienia należy wykonać nawierzchnię placu zabaw i siłowni z płyt przerostowych, montaż urządzeń zabawowych, montaż urządzeń do ćwiczeń oraz obiektów małej architektury takich jak ławki i kosze na odpady. Teren objęty opracowaniem obejmuje dwa obszary, zgodnie z zaznaczeniem kolorem pomarańczowym na dołączonym do postępowania planie zagospodarowania. Plac zabaw ma zostać zlokalizowany w pobliżu przedszkola, natomiast siłownia w sąsiedztwie istniejącego boiska szkolnego. Zamówienie obejmuje także demontaż elementów znajdujących się na terenie objętym opracowaniem.Stan istniejący: Przez teren placu zabaw przebiega chodnik z kostki betonowej oraz zainstalowane są urządzenia zabawowe i inne elementy małej architektury, które przeznaczone są do demontażu. W miejscu wykonania siłowni zewnętrznej zlokalizowany jest betonowy zbiornik podziemny, przeznaczony do likwidacji.
Obszar objęty opracowaniem należy oczyścić z ewentualnych zanieczyszczeń oraz gruzu. W miejscach, gdzie zaprojektowano nowe nawierzchnie należy usunąć odpowiednie warstwy gruntu rodzimego. Istniejąca nawierzchnia asfaltowa boiska jest w zużytym stanie technicznym, posiada wiele uszkodzeń w postaci ubytków, spękań i wykruszeń.
Szczegółowy zakres prac zgodnie z załączoną dokumentacją. Załączony przedmiar robót ma charakter pomocniczy i nie zwalnia potencjalnych wykonawców od indywidualnego określenia zakresu prac na podstawie projektu i wizji w terenie.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia w zakresie części 1 zamówienia stanowi dokumentacja techniczna – załącznik nr 8 do SWZ.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45212200-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy obiektów sportowych
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45212100-7 - Roboty budowlane w zakresie obiektów wypoczynkowych
45212140-9 - Obiekty rekreacyjne
45212221-1 - Roboty budowlane związane z obiektami na terenach sportowych
4.5.5.) Wartość części: 145520,19 PLN
Część 2
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Część 2 zamówienia obejmuje zaprojektowanie i montaż instalacji fotowoltaicznej na dachu budynku sali gimnastycznej w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Występie.Zamówienie w ramach części 2 będzie realizowane dwuetapowo.
Etap I - wykonanie dokumentacji projektowej wraz z SST montażu instalacji fotowoltaicznej w ramach zadania inwestycyjnego pn. ,,Budowa siłowni zewnętrznej i placu zabaw na działce nr 227/3 w Występie" wraz z uzyskaniem decyzji administracyjnych umożliwiających realizację zamówienia.
Etap II - realizacja robót budowlanych wraz z nadzorem autorskim na podstawie dokumentacji wykonanej w ramach etapu I.
Formuła „zaprojektuj i wybuduj" odnosi się do całego zakresu prac objętych opracowaniem. Zamówienie obejmuje wykonanie dokumentacji projektowej, w skład której wchodzą m.in. następujące elementy składowe:
• uzyskanie, bądź aktualizacja warunków, opinii i uzgodnień wymaganych przepisami szczególnymi dla opracowanej dokumentacji projektowej, w szczególności przepisami ochrony przeciwpożarowej,
• przygotowanie mapy sytuacyjno-wysokościowej do celów projektowych (o ile jest wymagana),
• wykonanie projektu budowlanego branży elektrycznej,
• uzyskanie decyzji zezwalającej na rozpoczęcie robót budowlanych (pozwolenia na budowę lub zgłoszenia robót nie wymagających pozwolenia na budowę) dla zadań wymagających takiej decyzji,
• opracowanie specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych dla wszystkich projektowanych branż,
• przygotowanie informacji dotyczącej bezpieczeństwa i ochrony zdrowia.
Dla wszystkich powyższych opracowań należy uzyskać wszystkie niezbędne warunki, uzgodnienia, opinie i pozwolenia umożliwiające rozpoczęcie robót budowlanych.
Wykonawca w trakcie realizacji etapu I zamówienia, uzgodni proponowane rozwiązania projektowe
z Zamawiającym.
Przekazana dokumentacja będzie wzajemnie skoordynowana technicznie i kompletna z punktu widzenia celu, dla którego ma służyć. Opracowana będzie przez osobę posiadającą stosowne uprawnienia oraz uzyska wymagane opinie, uzgodnienia, zgody i pozwolenia w zakresie wynikającym z przepisów.
W rozwiązaniach projektowych będą zastosowane wyroby budowlane dopuszczone do powszechnego stosowania.
W zamach realizacji II etapu zamówienia należy wykonać m.in.:
- montaż konstrukcji pod panele PV,
- montaż paneli na konstrukcji,
- ułożenie tras kablowych i kabli od paneli PV do rozdzielnicy elektrycznej,
- montaż rozdzielnic RPVAC I RGPV,
- montaż układu automatyki,
- wykonanie prób instalacji oraz sprawdzających prawidłowe działanie aparatury,
- uruchomienie układu i regulacje,
- szkolenie z obsługi.
Zakres prac obejmuje również:
- wykonanie niezbędnych otworów montażowych w celu wprowadzenia urządzeń,
- zamurowanie otworów montażowych po wprowadzeniu urządzeń,
- wykonanie przepustów w miejscach przejść tras kablowych przez ściany, dach lub inne przeszkody,
- uszczelnienie przepustów.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia w zakresie części 2 zamówienia stanowi program funkcjonalno-użytkowy – załącznik nr 9 do SWZ.
4.5.3.) Główny kod CPV: 09331200-0 - Słoneczne moduły fotoelektryczne
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45223210-1 - Roboty konstrukcyjne z wykorzystaniem stali
45261215-4 - Pokrywanie dachów panelami ogniw słonecznych
45311000-0 - Roboty w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznych
45315100-9 - Instalacyjne roboty elektrotechniczne
45315300-1 - Instalacje zasilania elektrycznego
71248000-8 - Nadzór nad projektem i dokumentacją
71323100-9 - Usługi projektowania systemów zasilania energią elektryczną
4.5.5.) Wartość części: 29808,00 PLN
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
Część 1
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Na podstawie art. 255 pkt 3 ustawy z dnia 11 września 2019r. Prawo zamówień publicznych, Zamawiający unieważnia postępowanie prowadzone w trybie podstawowym bez negocjacji na realizację zadania inwestycyjnego pn.: „Budowa siłowni zewnętrznej i placu zabaw na działce nr 227/3 w Występie” w zakresie Części 1 i Części 2 zamówienia w związku z tym, że cena oferty najkorzystniejszej zarówno w Części 1 jak i w Części 2, przewyższa kwotę, jaką Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia.
SEKCJA VI OFERTY (dla części 1)
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 168656,22 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 265474,59 PLN
Część 2
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Na podstawie art. 255 pkt 3 ustawy z dnia 11 września 2019r. Prawo zamówień publicznych, Zamawiający unieważnia postępowanie prowadzone w trybie podstawowym bez negocjacji na realizację zadania inwestycyjnego pn.: „Budowa siłowni zewnętrznej i placu zabaw na działce nr 227/3 w Występie” w zakresie Części 1 i Części 2 zamówienia w związku z tym, że cena oferty najkorzystniejszej zarówno w Części 1 jak i w Części 2, przewyższa kwotę, jaką Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia.
SEKCJA VI OFERTY (dla części 2)
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 49778,10 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 49778,10 PLN
| 2021-09-23 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |