Termomodernizacja dachu ze zmianą sposobu użytkowania strychu w budynku DPS w Miłowicach.
Powiat Żarski
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2021/BZP 00190005
- Numer ogłoszenia
- 2021/BZP 00190005/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2021-09-23 12:07
- Lokalizacja
- Żary, lubuskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-daf872c7-d7e5-11eb-b885-f28f91688073
- Identyfikator
- 9281742518
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2021/BZP 00190005 z dnia 2021-09-23 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Termomodernizacja dachu ze zmianą sposobu użytkowania strychu w budynku DPS w Miłowicach.
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Powiat Żarski
1.3.) Oddział zamawiającego: Wydział Inwestycji i Gospodarki Nieruchomosciami
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 970777803
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Aleja Jana Pawła II 5
1.5.2.) Miejscowość: Żary
1.5.3.) Kod pocztowy: 68-200
1.5.4.) Województwo: lubuskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL432 - Zielonogórski
1.5.7.) Numer telefonu: 68 479 06 00
1.5.8.) Numer faksu: 68 479 06 01
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: poczta@powiatzarski.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: powiatzary.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://bip.wrota.lubuskie.pl/spzary/#1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Termomodernizacja dachu ze zmianą sposobu użytkowania strychu w budynku DPS w Miłowicach.2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-daf872c7-d7e5-11eb-b885-f28f91688073
2.5.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00190005
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2021-09-23
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2021/BZP 00003706/06/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.3 Termomodernizacja dachu ze zmianą sposobu użytkowania strychu w budynku DPS w Miłowicach
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00096404/01
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: WIGN.272.13.2021
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 405525,00 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
„Termomodernizacja dachu ze zmianą sposobu użytkowania strychu w DPS Miłowice”
Celem realizacji zadania jest zagospodarowanie strychu do celów prowadzonej działalności statutowej Domu Pomocy Społecznej poprzez jego adaptację na pokoje dla mieszkanek, aneks kuchenny, łazienki, pomieszczenie gospodarcze i salę spotkań.
2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określa dokumentacja składająca się z:
1) projektu budowlanego (branży budowlanej, sanitarnej i elektrycznej) - załącznik nr 7
2) specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót budowlanych - załącznik nr 8
3) przedmiaru robót - załącznik nr 9.
3. Oferowane roboty budowlane muszą odpowiadać wymaganiom Zamawiającego, opisanym w w/w. dokumentacji, zgodnie z wszelkimi obowiązującymi aktami prawnymi, właściwymi w przedmiocie zamówienia, i na warunkach zawartych w umowie.
4. Zakres robót:
1) Roboty budowlane:
Strych
• częściowa wymiana istniejącej ślepej podłogi z desek,
• demontaż istniejących schodów drewnianych, montaż schodów stalowych z wykończeniem płytkami schodowymi antypoślizgowymi z zabezpieczeniem ppoż REI 60 o wymiarach 6x0.15.8x0.25 szer 1.56m,
• montaż schodów stalowych malowane farbą pęczniejącą obudową z płyt regips p.poż
i obłożeniem stopnic i podstopnic gresami 3x0.13x0.28 szer 1.3 m- wejście do aneksu kuchennego;
• demontaż wejścia na strych z poziomu poddasza tj. obudowy z cegły i schodów stalowych,
• powiększenie otworu w stropie drewnianym dla zaprojektowanej klatki schodowej,
• montaż biegów schodów ze spocznikiem o konstrukcji stalowej z wykończeniem płytkami schodowymi antypoślizgowymi z zabezpieczeniem ppoż REI 60 o wymiarach 17x0.175x0.25 szer 1.3m ze spocznikiem 1.5x1.2m- między poddaszem a strychem
• obudowa klatki schodowej oraz strychu niezagospodarowanego ściankami REI 60
• montaż ścianek działowych z obiciem obustronnym, dwuwarstwowym płytami GK DF 12,5mm na ruszcie stalowym z profili ULTRASTIL i wypełnieniem wełną mineralną. W łazienkach
i pomieszczeniach nieogrzewanych zastosować płyty DFH2. Przy budowie ścianek działowych w linii słupów zastosować podwójną konstrukcję z profili z podwójnym opłytowaniem i wypełnieniem wełną mineralną. Dla montażu profili górnych ścianek należy wyciąć bruzdy w istniejącym suficie podwieszonym.
• obudowa elementów konstrukcji dachu (słupy, miecze, belki) do REI 120
• poziomowanie istniejącej podłogi kruszywem - keramzytem,
• montaż na podłodze płyt OSB III na pióro wpust
• montaż ościeżnic stalowych kątowych dużych oraz skrzydeł drzwiowych płytowych
z wypełnieniem - płyta otworowa – z okleiną drewnopodobną (kolor do ustalenia
z użytkownikiem)
• montaż drzwi z okleiną drewnopodobną EI 30 w ścianach oddzielenia ppoż.
• przygotowanie podłoża i montaż z wykładziny obiektowej homogenicznej z wywinięciem cokolików na wysokość 10 cm,
• wykonanie izolacji poziomej przeciwwodnej posadzce na płycie OSB oraz pionowej na wysokość 15 cm oraz w obrębie kabiny natryskowej do 2 m - łazienka
• wykonanie posadzki z płytek antypoślizgowych łącznie z cokolikami na kleju elastycznym
w łazience i klatce schodowej,
• uzupełnienie tynków,
• licowanie ścian płytkami w łazience do wysokości 2,5m, w aneksie kuchennym nad szafkami dolnymi na wysokość 1,1m
• malowanie sufitów farbą emulsyjną oraz ścian farbą lateksową, a w ciągach komunikacyjnych farbą olejną do wysokości 1,6m
• montaż wentylatora załączanego włącznikiem światła w łazience,
• montaż kratek wentylacyjnych
• wywóz i utylizacja gruzu.
• dostawa i montaż mebli
- aneks kuchenny
- szafki dolne kuchenne- szafka szer. 90cm z trzema szufladami,
- szafka jednodrzwiowa szer. 40cm z dwiema półkami,
- szafka zlewozmywakowa dwudrzwiowa szer. 90cm ze zlewozmywakiem 1-komorowym z ociekaczem 74 x 44 cm grafitowym,
- szafka do zabudowy szr. 60 cm z lodówką posiadającą zamrażalnik;
- górne elementy – półki zgodnie z rysunkiem - grubości 20mm
- kolorystyka wszystkich elementów (korpusy, drzwiczki, półki)- kolor dąb modry,
- fronty szafek grub. 18mm,
- korpusy minimum gr. 16 mm,
- blat w jednym elemencie - długości 2,85m, grub. 38 mm, kolor: marmur Yin, jeden narożnik zaokrąglony, wykończenie krawędzi z trzech stron,
- stół 140x90cm, rozkładany, z sześcioma krzesłami – zestaw ZT155 – stół: nogi z drewna litego bukowego, blat płyta fornirowa z okleiną dębową, krzesła drewniane - kolorystyka dąb modry
- świetlica
- stół 140x90cm, rozkładany, nogi z drewna litego bukowego, blat płyta fornirowa z okleiną dębową – 2 kpl,
- krzesła drewniane – szt. 20 kolorystyka dąb modry wzór jak zestaw ZT155
- kredensu drewniany o wymiarach: szerokość 200cm, głębokość 50cm, wysokość 220 cm np Anton lub równoważny, podstawa w kolorze białym, blat, zwieńczenie w kolorze dąb modry - podział wg załączonego rysunku
- roboty remontowe na dachu wieży
- wymiana uszkodzonej obróbki blacharskiej na murku ogniowym z odtworzeniem instalacji odgromowej
- oczyszczenie belki drewnianej wsporczej masztu antenowego w pobliżu stopy z elementów zmurszałych i uzupełnienie ubytków
- oczyszczenie masztu i pomalowanie 1x farbą podkładową epoksydową i 2x farbą nawierzchniową poliwinylową
- wykonanie obróbki z papy termozgrzewalnej gr.5,2mm wokół murka ogniowego i komina oraz opaski zamykającej z blachy cynkowej z wkuciem w ścianę,
- wykonanie obróbki z papy termozgrzewalnej gr.5,2mm obróbki przejścia przez dach masztu,
- uzupełnienie spoinowania nadproża łukowego z cegły nad drzwiami wejściowymi na taras widokowy wieży
Poddasze
• wymiana drzwi drewnianych w pokoju dziennym na drzwi ppoż. EI 30, uzupełnienie posadzki w progach
• wymiana drzwi do kuchni, uzupełnienie posadzki w progu,
• przesunięcie kolidujących otworów drzwiowych ze ścianką oddzielenia pożarowego pokoju dziennego, wstawienie nowych ościeżnic z drzwiami,
• uzupełnienie posadzki w progach drzwiowych po montażu drzwi
• montaż ścianki lekkiej z podwójnym opłytowaniem obustronnym EI 60 z montażem drzwi ppoż.EI30,
• demontaż oprawy i czujki dymu z sufitu pokoju dziennego, montaż sufitu z płyty GKF i ponowny montaż osprzętu,
• wyrównanie podłoża i uzupełnienie parkietu w miejscu zdemontowanych schodów stalowych wraz z obudową z cegły,
• montaż płyty GKF od spodu biegu klatki schodowej technicznej,
• malowanie ścian, na których wymieniono grzejniki ( między narożnikami)
• malowanie ścian, w których zostały wymienione drzwi,
• malowanie ścian i sufitów pokoju dziennego, korytarza i korytarza przy klatce schodowej technicznej.
2) Roboty sanitarne
• doprowadzenie wody zimnej, ciepłej i cyrkulacji z przyziemia do poddasza rurami pp
z wykonaniem izolacji i ich obudową,
• wykonanie instalacji wod-kan w łazience i aneksie kuchennym na strychu z montażem urządzeń
i armatury,
• przeniesienie hydrantu w pokoju dziennym na poddaszu,
• doprowadzenie instalacji ppoż z rur oc na strych i montaż 2 szt hydrantów z wykonaniem sprawdzenia wydajności hydrantów,
• montaż instalacji co na strychu,
• wymiana grzejników na poddaszu i przeróbka istniejącej instalacji celem wyprowadzenia pionów na strych,
• sprawdzenie poprawności działania instalacji co oraz wydolności pompy. W przypadku nie podawania czynnika cieplnego do grzejników na strychu należy zamontować większą pompę. Uwzględnić powyższe w kosztach.
3) Roboty elektryczne:
• wykonanie WLZ z RG zlokalizowanej w suterenie i montaż tablicy bezpiecznikowej,
• montaż instalacji oświetlenia ogólnego, awaryjnego, ewakuacyjnego z prowadzeniem przewodów podtynkowo,
• montaż instalacji gniazd wtykowych z prowadzeniem przewodów podtynkowo
• montaż instalacji wyrównawczej,
• montaż instalacji SAP i włączenie jej do istniejącego systemu, zaktualizować adresy w centrali,
• włączenie zasilania istniejącej centrali oddymiania klatki schodowej strychu do nowoprojektowanej TB na strychu (odłączyć dotychczasowe zasilenie z TB poddasza) oraz włączenie jej do centrali sygnalizacji pożaru po uprzednim dokonaniem jej modernizacji,
• montaż chwytaków (elektro trzymaczy) drzwi prowadzących na klatkę schodową strychu i do pokoju dziennego z korytarza na poddaszu,
• sprawdzenie i uruchomienie instalacji SAP oraz oddymiania klatki schodowej,
• montaż oprawy ewakuacyjnej nad drzwiami wejściowymi z korytarza do pokoju dziennego na poddaszu,
• montaż oprawy oświetlenia ogólnego przejścia wydzielonego ścianką ppoż. z korytarza poddasza,
• dokonanie pomiarów i sprawdzeń instalacji.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne
45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne
45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 599338,06 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 599338,06 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 599338,06 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Firma Ogólnobudowlana Stanisław Sitnik
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 9241343574
7.3.3) Ulica: Żołnierzy II Armii W.P. 37
7.3.4) Miejscowość: Wymiarki
7.3.5) Kod pocztowy: 68-131
7.3.6.) Województwo: lubuskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2021-08-25
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 599338,06 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:
do 2022-02-28| 2021-09-23 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |