„Budowa dróg z płyt drogowych na terenie Gminy Świeszyno”.
GMINA ŚWIESZYNO
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2021/BZP 00189608
- Numer ogłoszenia
- 2021/BZP 00189608/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2021-09-23 10:13
- Lokalizacja
- Świeszyno, zachodniopomorskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-7640c5a2-ff1e-11eb-b885-f28f91688073
- Identyfikator
- 4990521087
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2021/BZP 00189608 z dnia 2021-09-23 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
„Budowa dróg z płyt drogowych na terenie Gminy Świeszyno”.
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA ŚWIESZYNO
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 330920707
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: 71
1.5.2.) Miejscowość: Świeszyno
1.5.3.) Kod pocztowy: 76-024
1.5.4.) Województwo: zachodniopomorskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL426 - Koszaliński
1.5.7.) Numer telefonu: 94 3160120
1.5.8.) Numer faksu: 943161491
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: gmina@swieszyno.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://www.swieszyno.pl/
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://platformazakupowa.pl/pn/swieszyno1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
„Budowa dróg z płyt drogowych na terenie Gminy Świeszyno”.2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-7640c5a2-ff1e-11eb-b885-f28f91688073
2.5.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00189608
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2021-09-23
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2021/BZP 00000929/03/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.1 Budowa dróg z płyt drogowych na terenie Gminy Świeszyno
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00150661/01
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ZP.271.13.2021
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak
4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 355063,32 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
Część 1
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest budowa (przebudowa) dróg z płyt drogowych na terenie Gminy Świeszyno. Istniejąca nawierzchnia dróg: gruntowa ulepszona. Planowana nawierzchnia - płyty typu YOMB.Zamawiający dopuszcza składanie ofert częściowych, na każdą z następujących części zamówienia oddzielnie lub łącznie na wszystkie:
Część nr 1: Przebudowa pasa drogowego drogi gminnej w miejscowości Niekłonice na dz. nr 43, 42/17, 42/31
3.2.1. Miejsce realizacji
Inwestycja polega na budowie (przebudowie) dróg gminnych wewnętrznych i obejmuje następujące drogi:
Część nr 1: Przebudowa pasa drogowego drogi gminnej w miejscowości Niekłonice na dz. nr 43, 42/17, 42/31
3.2.2 Długość planowanych dróg przewidzianych do budowy (przebudowy):
Część nr 1: Przebudowa pasa drogowego drogi gminnej w miejscowości Niekłonice – długość L=369,09 mb.
3.2.3 Zakres robót obejmuje (dotyczy wszystkich części):
Rozebranie istniejących nawierzchni kolidujących z inwestycją
Wykonanie wykopów pod nową konstrukcję nawierzchni drogi i zjazdu
wykonanie podbudowy pod projektowane nawierzchnie
wykonanie drogi twardej z płyt żelbetowych, wielootworowych typu YOMB 100x75x12,5 w układzie śladowym (pasowym), krótszy bok równolegle do osi drogi, płyty w odstępie 1,0 m.
wykonanie utwardzeń z płyt żelbetowych, wielootworowych typu YOMB 100x75x12,5
wykonanie pełnej nawierzchni drogi z płyt żelbetowych, wielootworowych typu YOMB 100x75x12,5 w miejscach utwardzeń oraz zjazdów
uporządkowanie poboczy dróg i pasa drogowego
regulacja wysokościowa istniejących urządzeń podziemnych w pasie drogowym
oraz częściowa wymiana uszkodzonych włazów i armatury
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarto w pkt. 3 rozdziału I SWZ oraz dokumentacji projektowej stanowiącej załącznik nr 1 do niniejszej SWZ.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45233000-9 - Roboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, dróg
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę
45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne
45112000-5 - Roboty w zakresie usuwania gleby
4.5.5.) Wartość części: 230832,71 PLN
Część 2
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest budowa (przebudowa) dróg z płyt drogowych na terenie Gminy Świeszyno. Istniejąca nawierzchnia dróg: gruntowa ulepszona. Planowana nawierzchnia - płyty typu YOMB.Zamawiający dopuszcza składanie ofert częściowych, na każdą z następujących części zamówienia oddzielnie lub łącznie na wszystkie:
Część nr 2: Przebudowa pasa drogowego drogi gminnej w miejscowości Świeszyno na dz. nr 395/15
3.2.1. Miejsce realizacji
Inwestycja polega na budowie (przebudowie) dróg gminnych wewnętrznych i obejmuje następujące drogi:
Część nr 2: Przebudowa pasa drogowego drogi gminnej w miejscowości Świeszyno na dz. nr 395/15
3.2.2 Długość planowanych dróg przewidzianych do budowy (przebudowy):
Część nr 2: Przebudowa pasa drogowego drogi gminnej w miejscowości Świeszyno, długość L=140,26 mb.
3.2.3 Zakres robót obejmuje (dotyczy wszystkich części):
Rozebranie istniejących nawierzchni kolidujących z inwestycją
Wykonanie wykopów pod nową konstrukcję nawierzchni drogi i zjazdu
wykonanie podbudowy pod projektowane nawierzchnie
wykonanie drogi twardej z płyt żelbetowych, wielootworowych typu YOMB 100x75x12,5 w układzie śladowym (pasowym), krótszy bok równolegle do osi drogi, płyty w odstępie 1,0 m.
wykonanie utwardzeń z płyt żelbetowych, wielootworowych typu YOMB 100x75x12,5
wykonanie pełnej nawierzchni drogi z płyt żelbetowych, wielootworowych typu YOMB 100x75x12,5 w miejscach utwardzeń oraz zjazdów
uporządkowanie poboczy dróg i pasa drogowego
regulacja wysokościowa istniejących urządzeń podziemnych w pasie drogowym
oraz częściowa wymiana uszkodzonych włazów i armatury
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarto w pkt. 3 rozdziału I SWZ oraz dokumentacji projektowej stanowiącej załącznik nr 1 do niniejszej SWZ.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45233000-9 - Roboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, dróg
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę
45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne
45112000-5 - Roboty w zakresie usuwania gleby
4.5.5.) Wartość części: 124230,61 PLN
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
Część 1
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 2 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Uzasadnienie faktyczne unieważnienia postępowania - do dnia złożenia ofert tj. do 01.09.2021 r. do godz. 11:00 na część 1 złożono 2 oferty. Zamawiający w dniu 02.09.2021 r. zamieścił na stronie prowadzonego postępowania informację z otwarcia ofert. Obie złożone oferty podlegają odrzuceniu.
Oferta nr 1 złożona przez Przedsiębiorstwo Budowlano – Usługowe DYNAMIC – BUD Radosław Krzymiński, ul. Wenedów 5/2, 75-847 Koszalin podlega odrzuceniu na podstawie art. 226 ust. 3 i 4 ustawy Pzp z uwagi na fakt, że nie została złożona w formie elektronicznej lub w postaci elektronicznej opatrzonej podpisem zaufanym lub podpisem osobistym i jest nieważna na podstawie przepisów art. 63 ust. 2 ustawy Pzp.
Oferta nr 2 złożona przez: P.P.U.H. Krystian Mendziak, ul. Mazurska 11,
75-394 Koszalin podlega odrzuceniu na podstawie art. 226 ust. 8 ustawy Pzp, ponieważ zawiera rażąco niską cenę w stosunku do przedmiotu zamówienia. Wykonawca na wezwanie zamawiającego, w wyznaczonym terminie, nie udzielił wyjaśnień z zakresie wyliczenia ceny. Zgodnie z art. 224 ust.6 oferta Wykonawcy, który nie udzielił wyjaśnień w wyznaczonym terminie, podlega odrzuceniu, jako oferta z rażąco niską ceną.
SEKCJA VI OFERTY (dla części 1)
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 2
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
Część 2
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY (dla części 2)
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 96438,57 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 266734,74 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 96438,57 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 2)
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
Wykonawca
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Firma Usługowo-Budowlana Radosław Bara
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 363148537
7.3.3) Ulica: ul. Lipowa 35
7.3.4) Miejscowość: Sucha Koszalińska
7.3.5) Kod pocztowy: 76-003
7.3.6.) Województwo: zachodniopomorskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA (dla części 2)
8.1.) Data zawarcia umowy: 2021-09-21
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 96438,57 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 2 miesiące
8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
| 2021-09-23 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |