Przebudowa drogi wewnętrznej stanowiącej dojazd do budynków mieszkalnych wraz z chodnikami na działce 23/15 i 23/8 obręb Witosław gm. Mrocza
GMINA MROCZA
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2021/BZP 00190157
- Numer ogłoszenia
- 2021/BZP 00190157/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2021-09-23 12:49
- Lokalizacja
- Mrocza, kujawsko-pomorskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-46b4b817-fb31-11eb-b885-f28f91688073
- Identyfikator
- 5581766863
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2021/BZP 00190157 z dnia 2021-09-23 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Przebudowa drogi wewnętrznej stanowiącej dojazd do budynków mieszkalnych wraz z chodnikami na działce 23/15 i 23/8 obręb Witosław gm. Mrocza
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA MROCZA
1.3.) Oddział zamawiającego: Komórka ZP
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 092350889
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Plac 1 Maja 20
1.5.2.) Miejscowość: Mrocza
1.5.3.) Kod pocztowy: 89-115
1.5.4.) Województwo: kujawsko-pomorskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL617 - Inowrocławski
1.5.7.) Numer telefonu: 523867410
1.5.8.) Numer faksu: 523856241
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: urzad@mrocza.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.mrocza.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://platformazakupowa.pl/pn/mrocza1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Przebudowa drogi wewnętrznej stanowiącej dojazd do budynków mieszkalnych wraz z chodnikami na działce 23/15 i 23/8 obręb Witosław gm. Mrocza2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-46b4b817-fb31-11eb-b885-f28f91688073
2.5.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00190157
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2021-09-23
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2021/BZP 00007191/03/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.3 Przebudowa drogi wewnętrznej stanowiącej dojazd do budynków mieszkalnych wraz z chodnikami na działce 23/15 i 23/8 obręb Witosław gm. Mrocza
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00146390/01
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: RO.271.3.5.2021
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 616068,83 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zadania jest przebudowa wewnętrznej drogi gminnej polegająca na odcinkowym poszerzeniu jezdni z wykonaniem nowej jej konstrukcji na całości inwestycji wraz z związaną z tym przebudową elementów pasa drogowego (chodniki, wjazdy) oraz budową kanalizacji deszczowej i oświetlenia typu solar dla tego zakresu.
1. Ogólny zakres robót - przebudowa drogi:
- długość trasy objętej przebudową – 520,25 mb.
- zakres powierzchniowy:
jezdnia (plac) - kostka betonowa - 1440 m2
wjazdy - kostka betonowa - 118 m2
chodniki - kostka betonowa - 114 m2
Razem: 1672 m2.
2. Ogólny zakres robót – budowa kanalizacji deszczowej grawitacyjna kanalizacja deszczowa wraz z infrastrukturą techniczną. Kanalizacja w działkach drogowych o łącznej długości 274 m z montażem 9 wpustów deszczowych wraz z przykanalikami z rur PVC 160
3. Ogólny zakres robót – oświetlenie
Ustawienie oświetlenia zasilanego odnawialnymi źródłami energii – 7 punktów oświetleniowych typu hybryda , wysokość słupa 6,0 m , moc żarówek 20-60 W.
Przyjęte parametry techniczne
• klasa drogi – D (typ pieszo jezdnia)
• szerokość jezdni – 3,3 – 4,0 m
• kategoria ruchu KR - 4/1
Planowana jest przebudowa jezdni o parametrach j/w. Trasa nawiązuje do drogi istniejącej ze nieznaczną zmianą jej geometrii.
Istniejące utwardzone wjazdy podlegają przebudowie w zakresie niezbędnym związanym z przebudową jezdni.
Istniejący chodnik z kostki betonowej bez zmian sytuacyjnych podlega wymianie nawierzchni z dowiązaniem się do istniejących dojść do budynków mieszkalnych. Na działce 23/8 planowana jest budowa chodnika o szerokości 1,5 m stanowiąca połączenie osiedla z droga gminną . Do istniejących furtek i parkingu projektowane są dojścia o szerokości 1,20 i 2,4 m.
Istniejący plac – wjazd podlega przebudowie w zakresie konstrukcji bez zmian geometrycznych .
Dla wyniesienia w/w trasy podano wartości jej punktów głównych (współrzędne) na planszy wyniesienia.
Konstrukcja nawierzchni: Zgodnie z dokonanym uzgodnieniem z Inwestorem projektowana jest dla wszystkich nawierzchni kostka betonowa.
Roboty towarzyszące: Dla realizacji zadania koniecznym jest wykonanie prac towarzyszących:
• plantowanie przyległego teren - wykonanie trawnika;
• roboty rozbiórkowe nawierzchni drogowej (jezdnia, chodniki, wjazdy);
• wykonanie stałej organizacji ruchu;
• regulacja pokryw i zabezpieczenie infrastruktury podziemnej;
• plantowanie przyległego teren - wykonanie trawnika (610 m2).
Roboty ziemne: Sprowadzają się do wykonania uzupełniającego koryta pod projektowane konstrukcje.
Szczegółowy zakres robót został wyszczególniony w załącznikach do SWZ – dokumentacji projektowej, SST oraz przedmiarze robót.
Przyjęte typy materiałów i urządzeń (wskazane w dokumentacji technicznej) zostały użyte wyłącznie przykładowo, w celu opisania przedmiotu zamówienia. Wykonawca uprawniony jest do przedstawienia w ofercie materiałów i urządzeń równoważnych, o nie gorszych parametrach. Wykonawca powinien określić ich parametry, celem wykazania, że spełniają warunki określone w opisie przedmiotu zamówienia. Rozwiązania równoważne, zgodnie ze swoją definicją, muszą posiadać parametry oraz spełniać standardy nie gorsze niż produkty podane przykładowo. W miejscu gdzie Zamawiający dokonuje opisu przedmiotu zamówienia przez odniesienie do norm, europejskich ocen technicznych, aprobat, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ust. 4 Pzp, Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym, a odniesieniu takiemu towarzyszą wyrazy „lub równoważne”. Wykonawca wykona przedmiot zamówienia na podstawie dokumentacji technicznej stanowiącej załącznik do SWZ, zgodnie z obowiązującymi przepisami, w tym w szczególności zgodnie z ustawą prawo budowlane (Dz. U. z 2020 r. poz. 1333 z późn. zm.). Wykazanie równoważności, tj. spełnienie wymagań określonych przez Zamawiającego w dokumentacji stanowiącej opis przedmiotu zamówienia leży po stronie Wykonawcy.
UWAGA: Celem ułatwienia przygotowania oferty przetargowej, Zamawiający (pomocniczo), jako załącznik do SWZ, załącza przedmiar robót, który można w dowolny sposób modyfikować w celu właściwej wyceny przedmiotu zamówienia. Zwraca się uwagę, że dokument ten, ma jedynie ułatwić dokonanie wyceny, nie może jednak być podstawą do dokonywania rozliczenia całego zamówienia, na które zawarta umowa będzie miała charakter UMOWY RYCZAŁTOWEJ
4.5.3.) Główny kod CPV: 45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 4
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 4
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 808742,15 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 1298785,35 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 808742,15 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Usługi Komunalno - Transportowe "AMAR" Mariusz Rudnik
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 902944100
7.3.3) Ulica: Chojnicka 32 B
7.3.4) Miejscowość: Lichnowy
7.3.5) Kod pocztowy: 89-620
7.3.6.) Województwo: pomorskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2021-09-23
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 808742,15 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 50 dni
| 2021-09-23 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |