Modernizacja energetyczna budynku Zespołu Szkół nr 7 przy ul. Orląt Lwowskich w Koszalinie w ramach zadania inwestycyjnego „Modernizacja energetyczna obiektów użyteczności publicznej (...)”
Gmina Miasto Koszalin - Urząd Miejski
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2021/BZP 00189951
- Numer ogłoszenia
- 2021/BZP 00189951/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2021-09-23 11:53
- Lokalizacja
- Koszalin, zachodniopomorskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-3a183ac9-0705-11ec-b885-f28f91688073
- Identyfikator
- 6692385366
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2021/BZP 00189951 z dnia 2021-09-23 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Modernizacja energetyczna budynku Zespołu Szkół nr 7 przy ul. Orląt Lwowskich w Koszalinie w ramach zadania inwestycyjnego „Modernizacja energetyczna obiektów użyteczności publicznej (...)”
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Miasto Koszalin - Urząd Miejski
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 330920802
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Rynek Staromiejski 6-7
1.5.2.) Miejscowość: Koszalin
1.5.3.) Kod pocztowy: 75-007
1.5.4.) Województwo: zachodniopomorskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL426 - Koszaliński
1.5.7.) Numer telefonu: 94 3488656
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: emilia.miszewska@um.koszalin.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://bip.koszalin.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://miniportal.uzp.gov.pl/1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Modernizacja energetyczna budynku Zespołu Szkół nr 7 przy ul. Orląt Lwowskich w Koszalinie w ramach zadania inwestycyjnego „Modernizacja energetyczna obiektów użyteczności publicznej (...)”2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-3a183ac9-0705-11ec-b885-f28f91688073
2.5.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00189951
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2021-09-23
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2021/BZP 00000100/22/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.10 Modernizacja energetyczna obiektów użyteczności publicznej – ZS nr 7 - w ramach projektu "Modern. energ. budyn. użyteczności publicznej: Żłobek Skrzat, Przedszkole nr 13, 14, 15, ZS nr 7 w Koszalinie"
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak
2.12.) Nazwa projektu lub programu:
Umowa o dofinansowanie projektu pn. "Modernizacja energetyczna budynków użyteczności publicznej: Żłobek "Skrzat", Przedszkole nr 13, 14, 15, ZS nr 7 w Koszalinie" nr umowy o dofinansowanie RPZP.02.05.00-32-A063/16-00 z dnia 06.11.2018 r. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego (...)2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00162325/02
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: BZP-8.271.1.15.2021.EM
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 2577741,30 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1) Przedmiotem zamówienia jest modernizacja energetyczna budynku Zespołu Szkół nr 7 przy ul. Orląt Lwowskich w Koszalinie w ramach zadania inwestycyjnego „Modernizacja energetyczna obiektów użyteczności publicznej Żłobek Skrzat, Przedszkole nr 13, 14, 15, ZS nr 7 w Koszalinie”.
2) ZAKRES RZECZOWY ROBÓT OBEJMUJE m.in.:
1. rozebranie ścian zewnętrznych logii dawnego internatu;
2. wymurowanie nowych ścian zewnętrznych logii;
3. wykonanie izolacji przeciwwilgociowej ścian zaprawą wodoszczelną bitumiczną oraz ocieplenie ścian fundamentowych i ścian piwnic od poziomu ław fundamentowych do wierzchu cokołu styrodurem gr. 15 cm (λ=0,032 W/mK);
4. wykonanie cokołu budynku i wykończenie go tynkiem mozaikowym w kolorze wskazanym na rysunkach;
5. wykonanie opasek wokół budynku;
6. ocieplenie ścian zewnętrznych styropianem typu EPS 70 Fasada gr. 15 cm, TR 100 o współczynniku λ=0,032 W/mK wraz z wykończeniem tynkiem cienkowarstwowym mineralnym malowanym farbą silikonową z efektem perlenia, kolor wg rysunków elewacji;
7. montaż budek lęgowych dla ptaków na elewacji i okolicznych drzewach, zgodnie z zapisami w Ekspertyzie ornitologiczno – chiropterologicznej;
8. ocieplenie stropodachu wentylowanego metodą wdmuchiwania granulatu o współczynniku λ=0,042 W/mK, gr. 24 cm;
9. podmurowanie ścian attykowych;
10. wykonanie i montaż wsporników zwiększających połać dachową;
11. ocieplenie stropodachów niewentylowanych warstwą styropapy gr. 20 cm o współczynniku λ=0,035 W/mK;
12. pokrycie połaci dachowej stropodachu wentylowanego jedną warstwą papy termozgrzewalnej nawierzchniowej;
13. pokrycie połaci dachowej stropodachu niewentylowanego (ocielonego styropapą) jedną warstwą papy termozgrzewalnej nawierzchniowej;
14. wymianę wszystkich obróbek blacharskich (rynny, rury spustowe, parapety zewnętrzne);
15. wymianę części okien i drzwi zewnętrznych;
16. nadbudowę części kominów, ocieplenie i otynkowanie wszystkich kominów;
17. przykrycie wszystkich kominów czapami betonowymi;
18. wymianę krat okiennych i studzienkowych;
19. remont schodów zewnętrznych i balustrad;
20. remont konstrukcji zadaszeń;
21. rozbiórkę ściany żelbetowej od strony południowo-wschodniej;
22. wykonanie i montaż obudów grzejnikowych;
23. przebudowę instalacji centralnego ogrzewania i budowę ciepła technologicznego;
24. budowę instalacji wentylacji mechanicznej w sali gimnastycznej i pracowni chemicznej;
25. obudowę kanałów wentylacji z płyt G-K;
26. przebudowę instalacji wody zimnej, ciepłej i cyrkulacji;
27. wymianę osprzętu sanitarnego;
28. wymianę grzejników CO;
29. izolację termiczną rur i wykonanie na nich obudów z płyt G-K;
30. przebudowę instalacji elektrycznej;
31. budowę instalacji monitoringu zewnętrznego;
32. przebudowę instalacji odgromowej (przyjąć całkowicie nową instalację odgromową z pręta dFeZn o min. przekroju fi 8mm na wspornikach dachowych w odległości pomiędzy wspornikami 1,0m);
33. budowę instalacji teletechnicznej;
34. zamurowanie bruzd w ścianach i sufitach po ułożeniu wszystkich elementów instalacji i pomalowanie całych powierzchni ścian i sufitów (na których wykonywane były roboty).
3) Szczegółowe określenie przedmiotu zamówienia zawarte jest w Rozdziale II SWZ, w dokumentacji projektowej i specyfikacjach technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz w projekcie umowy zawartym w Rozdziale V SWZ.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45443000-4 - Roboty elewacyjne
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45261000-4 - Wykonywanie pokryć i konstrukcji dachowych oraz podobne roboty
45261410-1 - Izolowanie dachu
45262000-1 - Specjalne roboty budowlane inne niż dachowe
45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne
45311000-0 - Roboty w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznych
45311200-2 - Roboty w zakresie instalacji elektrycznych
45314320-0 - Instalowanie okablowania komputerowego
45331100-7 - Instalowanie centralnego ogrzewania
45331200-8 - Instalowanie urządzeń wentylacyjnych i klimatyzacyjnych
45332200-5 - Roboty instalacyjne hydrauliczne
45332400-7 - Roboty instalacyjne w zakresie urządzeń sanitarnych
45421100-5 - Instalowanie drzwi i okien, i podobnych elementów
45442100-8 - Roboty malarskie
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Na podstawie art. 255 pkt 3 ustawy Prawo zamówień publicznych Zamawiający unieważnił postępowanie na Modernizację energetyczną budynku Zespołu Szkół nr 7 przy ul. Orląt Lwowskich w Koszalinie w ramach zadania inwestycyjnego „Modernizacja energetyczna obiektów użyteczności publicznej Żłobek Skrzat, Przedszkole nr 13, 14, 15, ZS nr 7 w Koszalinie”, jako że oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie przedmiotowego zamówienia.W przedmiotowym postępowaniu zostały złożone następujące oferty:
1) oferta Nr 1 - PRZEDSIĘBIORSTWO REALIZACJI i OBSŁUGI BUDOWNICTWA „BUDDOM” mgr inż. Zdzisław Ślubowski, KOSZALIN, cena: 5.341.796,22 zł;
2) oferta Nr 2 - PUH „EKOSUN” Paweł Czupajło, Koszalin, cena: 6.589.725,00 zł;
3) oferta Nr 3 - PRZEDSIĘBIORSTWO USŁUG BUDOWLANYCH „LEŚ” PAWEŁ LEŚ, ŻYDOWO, cena: 5.277.765,77 zł.
Oferta Nr 3, z najniższą ceną zaoferowaną za realizację zamówienia (5.277.765,77 zł), przewyższa kwotę, jaką Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie przedmiotowego zamówienia (3.170.621,80 zł) o 2.107.143,97 zł.
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 5277765,77 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 6589725,00 PLN
SEKCJA IX INFORMACJE DODATKOWE
Na podstawie art. 255 pkt 3 ustawy Prawo zamówień publicznych unieważniono przedmiotowe postępowanie, jako że oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia; (niniejsze jest zgodne z zapisami zawartymi w Komentarzu do Prawa zamówień publicznych na stronie 765 dotyczącymi ww. przepisu ustawy – PRAWO ZAMÓWIEŃ PUBLICZNYCH KOMENTARZ pod redakcją Huberta Nowaka Mateusza Winiarza URZĄD ZAMÓWIEŃ PUBLICZNYCH, Warszawa 2021 dostępny pod linkiem: https://www.uzp.gov.pl/nowe-pzp/repozytorium-dokumentow-nowe-pzp/komentarz-do-nowego-pzp - tj.: „(…) Natomiast w przypadku gdy oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, jaką zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, postępowanie unieważnia się bez przeprowadzania wyboru najkorzystniejszej oferty. W takiej sytuacji ceny lub koszty określone we wszystkich złożonych ofertach nie mieszczą się w limicie ustalonym przez zamawiającego. Hołdując racjonalności, przesłanka ta zakłada unieważnienie postępowania bez konieczności badania i oceny ofert w celu wyboru oferty najkorzystniejszej, w sytuacji gdy od początku wiadomo, że cena żadnej oferty nie zmieści się w ustalonym limicie, a zamawiający tego limitu nie zmieni. Sformułowanie przepisu („zamawiający unieważnia”) prowadzi do wniosku, że ustawowy przymus unieważnienia postępowania zachodzi od razu, gdy tylko okaże się, że zachodzi jedna z dwóch alternatywnych przesłanek, a zamawiający nie może lub nie chce zwiększyć kwoty pokrycia finansowego”; patrz też m. in.: KIO 391/18, KIO 969/13).| 2021-09-23 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |