Modernizacja dróg dojazdowych do gruntów rolnych – Przebudowa drogi gminnej Jezierze – Radusz – etap II oraz Przebudowa drogi gminnej w miejscowości Łobzowo
GMINA KOŁCZYGŁOWY
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2021/BZP 00190720
- Numer ogłoszenia
- 2021/BZP 00190720/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2021-09-23 15:22
- Lokalizacja
- Kołczygłowy, pomorskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-01846e0b-019a-11ec-b885-f28f91688073
- Identyfikator
- 8421661861
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2021/BZP 00190720 z dnia 2021-09-23 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Modernizacja dróg dojazdowych do gruntów rolnych – Przebudowa drogi gminnej Jezierze – Radusz – etap II oraz Przebudowa drogi gminnej w miejscowości Łobzowo
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA KOŁCZYGŁOWY
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 770979513
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Słupska 56
1.5.2.) Miejscowość: Kołczygłowy
1.5.3.) Kod pocztowy: 77-140
1.5.4.) Województwo: pomorskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL636 - Słupski
1.5.7.) Numer telefonu: 598213231
1.5.8.) Numer faksu: 598213597
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: gospodarczy@kolczyglowy.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: bip.kolczyglowy.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://miniportal.uzp.gov.pl/1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Modernizacja dróg dojazdowych do gruntów rolnych – Przebudowa drogi gminnej Jezierze – Radusz – etap II oraz Przebudowa drogi gminnej w miejscowości Łobzowo2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-01846e0b-019a-11ec-b885-f28f91688073
2.5.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00190720
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2021-09-23
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2021/BZP 00003726/05/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.6 Modernizacja dróg dojazdowych do gruntów rolnych - przebudowa drogi gminnej w miejscowości Jezierze - Radusz - etap II oraz przebudowa drogi gminnej w miejscowości Łobzowo
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00155681/01
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: RII.271.5.2021
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 188048,83 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest przebudowa drogi gminnej Jezierze – Radusz na długości 395 mb oraz drogi gminnej w miejscowości Łobzowo na długości 364 mb.
2. Przedmiot zamówienia obejmuje:
1) Przebudowa drogi gminnej Jezierze – Radusz. W ramach zamówienia należy wykonać:
a) roboty przygotowawcze,
b) wykonanie nawierzchni z płyt drogowych IOMB o wymiarach 100x75x12,5 typ C ułożonych na podsypce z kruszywa naturalnego gr. 10 cm oraz z kruszywa łamanego stabilizowanego mechanicznie o uziarnieniu 0,31,5 gr 12 cm, szerokości 1,5 m (35 cm+80cm+35cm). Płyty należy ułożyć śladowo 2 x1,0 m z pasem miedzy płytami 80 cm. Na zjazdach, przejazdach i łukach płyty ułożyć na całej szerokości,
c) wykonanie poboczy obustronnych z kruszywa łamanego stabilizowanego mechanicznie o uziarnieniu 0-31,5 na szerokości 0,5 m.
2) Przebudowa drogi gminnej w miejscowości Łobzowo. W ramach zamówienia należy wykonać:
a) roboty przygotowawcze,
b) wykonanie nawierzchni z płyt drogowych IOMB o wymiarach 100x75x12,5 typ C ułożonych na podsypce z kruszywa naturalnego gr. 10 cm oraz z kruszywa łamanego stabilizowanego mechanicznie o uziarnieniu 0,31,5 gr 12 cm, szerokości 1,5 m (25 cm+100cm+25cm). Płyty należy ułożyć śladowo 2 x1,0 m z pasem miedzy płytami 100 cm. Na zjazdach, przejazdach i łukach płyty ułożyć na całej szerokości,
c) wykonanie poboczy obustronnych z kruszywa łamanego stabilizowanego mechanicznie o uziarnieniu 0-31,5 na szerokości 0,5 m.
3. Zamawiający realizuje przedmiotową inwestycję na podstawie Umowy nr 45G/WBG-OGR/2021 o dofinansowanie projektu ze środków budżetu Województwa Pomorskiego związanych z wyłączeniem z produkcji gruntów rolnych (FOGR).
4. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia oraz sposób realizacji zamówienia został opisany w Załączniku nr 1 do SWZ – Dokumentacja projektowa, w Specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót budowlanych stanowiącej Załącznik nr 2 do SWZ oraz w Załączniku nr 3 do SWZ - .Przedmiar robót.
5. Zamawiający wymaga zatrudnienia na podstawie umowy o pracę, przez cały okres realizacji zamówienia, następujących osób wykonujących czynności w zamówieniu polegających na wykonywaniu pracy w sposób określony w art. 22 § 1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. Kodeks pracy (t.j. Dz. U. z 2020 r. poz. 1320 ze zm.): roboty ziemne, wykonanie prac budowlanych związanych z układaniem nawierzchni, prace porządkowe, dozór placu budowy.
6. Wymagany okres gwarancji na wykonane roboty (materiały i robociznę) wynosi minimum 36 miesięcy od dnia odebrania przez Zamawiającego robót budowlanych i podpisania (bez uwag) protokołu końcowego.
7. Opis przedmiotu zamówienia zawiera wymagania wynikające z art. 100 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych.
8. Rozwiązania równoważne:
a) W przypadku gdy w opisie przedmiotu zamówienia, wskazana jest nazwa handlowa firmy, towaru lub produktu, Zamawiający w odniesieniu do wskazanych wprost w opisie przedmiotu zamówienia parametrów czy danych (technicznych lub jakichkolwiek innych), identyfikujących pośrednio lub bezpośrednio towar bądź produkt dopuszcza rozwiązania równoważne zgodne z danymi technicznymi i parametrami zawartymi w opisie przedmiotu zamówienia. Jako rozwiązania równoważne, należy rozumieć rozwiązania charakteryzujące się parametrami nie gorszymi od wymaganych, a znajdujących się w opisie przedmiotu zamówienia. Jeżeli Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym w opisie przedmiotu zamówienia, ale nie podaje minimalnych parametrów, które by tę równoważność potwierdzały Wykonawca obowiązany jest zaoferować produkt o właściwościach zbliżonych, nadających się funkcjonalnie do zapotrzebowanego zastosowania. Nazwy własne mają jedynie charakter pomocniczy dla określenia podstawowych parametrów i cech zastosowanych materiałów.
b) W przypadku użycia w SWZ lub załącznikach do SWZ odniesień do norm, europejskich ocen technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2 oraz ust. 3 ustawy Pzp Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne do opisywanych. Wykonawca analizując dokumentację powinien założyć, że każdemu odniesieniu, o którym mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2 oraz ust. 3 ustawy Pzp ustawy użytemu w dokumentacji towarzyszy wyraz „lub równoważne".
c) Wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne, jest zobowiązany wykazać, że oferowane przez niego rozwiązanie spełnia wymagania określone przez zamawiającego.
W takim przypadku, wykonawca załącza do oferty wykaz rozwiązań równoważnych wraz z jego opisem lub normami.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45233226-9 - Roboty budowlane w zakresie dróg dojazdowych
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45000000-7 - Roboty budowlane
45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne
45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 261171,93 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 352390,70 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 261171,93 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Usługi Transportowe-Wykonawstwo Drogowe Antoni Dydyna
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 770597378
7.3.3) Ulica: Dolno 7A
7.3.4) Miejscowość: Trzebielino
7.3.5) Kod pocztowy: 77-235
7.3.6.) Województwo: pomorskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2021-09-23
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 261171,93 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 56 dni
| 2021-09-23 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |