„Zaprojektowanie i wykonanie robót budowlanych – remontu kapitalnego nawierzchni alejek na Skwerze Armii Krajowej w Zawierciu”.

GMINA ZAWIERCIE

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2021/BZP 00192126
Numer ogłoszenia
2021/BZP 00192126/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2021-09-24 14:34
Lokalizacja
Zawiercie, śląskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-0c3b3c0d-fe96-11eb-b885-f28f91688073
Identyfikator
6491003978
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlane w zakresie układania chodników i asfaltowaniaRoboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemneRoboty rozbiórkoweUsługi inżynieryjne w zakresie projektowania

Wykonawcy

1 przyznane

JUSTYNA JAWORSKA-NOWAKZawiercie, PL · lot 0
189 827,13 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2021/BZP 00192126 z dnia 2021-09-24

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
„Zaprojektowanie i wykonanie robót budowlanych – remontu kapitalnego nawierzchni alejek na Skwerze Armii Krajowej w Zawierciu”.

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA ZAWIERCIE

1.3.) Oddział zamawiającego: GMINA ZAWIERCIE

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 276258871

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: LEŚNA 2

1.5.2.) Miejscowość: Zawiercie

1.5.3.) Kod pocztowy: 42-400

1.5.4.) Województwo: śląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL22B - Sosnowiecki

1.5.7.) Numer telefonu: +48 32 494 12 74, +48 32 494 12 67

1.5.8.) Numer faksu: Nie dotyczy

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowieniapubliczne@zawiercie.eu

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.zawiercie.eu

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://zawiercie.logintrade.net/rejestracja/ustawowe.html

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

„Zaprojektowanie i wykonanie robót budowlanych – remontu kapitalnego nawierzchni alejek na Skwerze Armii Krajowej w Zawierciu”.

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-0c3b3c0d-fe96-11eb-b885-f28f91688073

2.5.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00192126

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2021-09-24

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2021/BZP 00004440/21/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.18 Remonty dróg gminnych-Zaprojektowanie i wykonanie robót budowlanych-remontu kapitalnego nawierzchni alejek na skwerze Armii Krajowej w Zawierciu

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00151825/01

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: WIZP.271.93.2021.ED

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 174124,18 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia: „Zaprojektowanie i wykonanie robót budowlanych – remontu kapitalnego nawierzchni alejek na Skwerze Armii Krajowej w Zawierciu”.
Zakres przedmiotu zamówienia obejmuje:
1. Prace projektowe, tj:
1) uzyskanie zatwierdzenia koncepcji technicznej od Zamawiającego,
2) uwzględnienie w opracowywanej dokumentacji wymagań osób starszych i niepełnosprawnych, przyjęte szerokości, pochylenia chodnika, poziomy krawężników i obrzeży na połączeniach ciągów komunikacyjnych nie mogą stwarzać barier w poruszaniu dla osób z dysfunkcjami w tym poruszających się na wózkach inwalidzkich,
3) przekazanie Zamawiającemu dokumentacji wraz z potwierdzeniem o niewniesieniu sprzeciwu właściwego organu do zgłoszenia robót budowlanych, przed przystąpieniem do wykonywania robót budowlanych. Przekazanie dokumentacji odbędzie się na podstawie protokołu przekazania i oświadczenia Projektanta o kompletności dokumentacji oraz o tym, że projekt został wykonany zgodnie z umową, obowiązującymi przepisami prawa oraz normami i jest kompletny z punktu widzenia celu, któremu ma służyć. Do dokumentacji należy także dołączyć oświadczenie Projektanta, że wszelkie zmiany i uwagi wniesione na etapie uzgodnień, zostały wprowadzone do projektu.
Dokumentacja projektowa winna obejmować wykonanie:
1) projektu budowlanego, który winien być przedłożony Zamawiającemu w 6 egz.w wersji papierowej oraz w 1 egzemplarzu w wersji elektronicznej; plan zagospodarowania terenu ujęty w projekcie należy wykonać w skali 1: 500; przekroje poprzeczne dostosować do istniejącego ukształtowania terenu. Przekrój podłużny dostosować do istniejącej niwelety; projekt powinien być opracowany tak, aby umożliwiał otrzymanie potwierdzenia o niewniesieniu sprzeciwu właściwego organu do zgłoszenia robót budowlanych;
2) projektu wykonawczego, który winien być przedłożony Zamawiającemu w 3 egzemplarzach w wersji papierowej oraz w 1 egz. w wersji elektronicznej; poza wymogami przyjętymi przy opracowaniu tego typu dokumentacji projektant winien zestawić w formie tabelarycznej:
a) podstawowe dane techniczne projektowanego obiektu takie jak: długość, szerokość, powierzchnia poszczególnych elementów objętych remontem z podaniem materiału, z których zostały zaprojektowane,
b) działki objęte remontem z uwzględnieniem numeru geodezyjnego, karty mapy, obrębu oraz danych właściciela lub władającego gruntem;
3) specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót budowlanych (STWiORB), w 2 egzemplarzach w wersji papierowej oraz w wersji elektronicznej;
4) przedmiaru robót w 2 egzemplarzach w wersji papierowej oraz w 1 egzemplarzu wersji elektronicznej;
5) kosztorysu inwestorskiego w 2 egzemplarzach w wersji papierowej oraz w 1 egzemplarzu wersji elektronicznej;
6) projektów czasowej organizacji ruchu wraz z zatwierdzeniem przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad oraz Starostwo Powiatowe w Zawierciu w 3 egzemplarzach w wersji papierowej oraz 1 egzemplarzu wersji elektr.;
7) inwentaryzacji geodezyjnej powykonawczej.

Wykonawca wykona przedmiot zamówienia zgodnie z powszechnie obowiązującymi przepisami prawa, w szczególności z przepisami:
1) ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. – Prawo budowlane (t.j. Dz.U. z 2020 r. poz.1333 z późn. zm.),
2) rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 2 września 2004 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno – użytkowego (tj. Dz. U. z 2013 r. poz. 1129 ),
3) rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 18 maja 2004 r. w sprawie określenia metod i podstaw sporządzania kosztorysu inwestorskiego, obliczenia planowanych kosztów prac projektowych oraz planowanych kosztów robót budowlanych określonych programie funkcjonalno – użytkowym (tj. Dz.U. z 2004 r. nr 130, poz. 1389),
4) rozporządzenia Ministra Rozwoju z dnia 11 września 2020 r. w spr. szczegółowego zakresu i formy projektu budowlanego (tj. Dz. U. z 2020 r. poz. 1609).

2. Roboty budowlane tj.:
1) Roboty budowlane należy wykonać zgodnie z opracowaną dokumentacją projektową, zakres robót obejmuje:
a) ułożenie nawierzchni alejek w ich istniejącym śladzie na skwerze Armii Krajowej z kostki brukowej betonowej (bezfazowej) gr. 8 cm na pow. ok. 751 m2: kostka prostokątna o wym. 20x10x8 cm kolor złota jesień wraz z podbudową gr. 18 cm. Wysokościowo nawierzchnię alejek dostosować do bezpośrednio przylegających chodników w ulicach Powstańców Śląskich i Paderewskiego (DK 78),
b) rozebranie istniejących alejek o nawierzchni asfaltobetonowej o gr. ok. 3 cm na powierzchni ok. 1080 m2 wraz z jej wywozem i utylizacją,
a) rozebranie istniejących obrzeży na długości 683 mb wraz z ich wywozem i utylizacją,
b) rozebranie istniejącej podbudowy o gr. ok. 10 cm wraz z jej wywozem i utylizacją na pow. ok. 1080 m2,
c) ułożenie obrzeża betonowego o wymiarach 20x6x100 cm kolor grafit na długości ok. 458 mb na ławie betonowej o wym. 20x15 cm. Obrzeże betonowe należy zabudować pomiędzy nawierzchnią alejek z kostki brukowej oraz trawnikiem oraz pomiędzy nawierzchnią alejek z kostki betonowej i rabatami kwiatowymi,
d) remont podmurówki z kamienia wapiennego o wymiarach 4,0 m x 0,8 m x 0,6 m polegający na usunięciu (wykuciu) obluzowanych kamieni oraz uzupełnieniu ubytków oraz czyszczeniem całej powierzchni,
e) remont stalowej konstrukcji tj. oczyszczenie i pomalowanie stalowej konstrukcji o wymiarach: rura Ø 60 mm o dł. 20 mb, kątownik 30x30 mm o dł. 26 mb
f) przestawienie istniejących 5 szt. ławek parkowych,
g) przestawienie istniejącej 1 szt. kosza ulicznego,
h) humusowanie o gr. 10 cm z posianiem trawy na pow. ok. 453 m2.
i) prowadzenie nadzoru autorskiego przy realizacji zadania,
j) w przypadku wystąpienia kolizji z istniejącymi sieciami podziemnymi i nadziemnymi do obowiązków Wykonawcy należy opracowanie zabezp. sieci lub usunięcia kolizji. Szczegółowe rozwiązania winny być zgodnie z warunkami technicznymi gestorów sieci, po akceptacji Zamawiającego.
2) Szczegółowy zakres przedmiotu umowy określa Program funkcjonalno-użytkowy.

3. Obowiązki Wykonawcy wynikające z realizacji przedmiotu zamówienia zawierają także Projektowane postanowienia umowy, które zostaną wprowadzone do treści umowy w sprawie zamówienia stanowiącym załącznik do Specyfikacji Warunków Zamówienia.
4. Szczegółowy zakres prac został ujęty w PFU stanowiącym załącznik do SWZ.


5. Wykonawca jest zobowiązany udzielić gwarancji na przedmiot umowy na nie mniej niż 3 lata licząc od daty odbioru końcowego robót.

6. Okres rękojmi na przedmiot zamówienia wynosi 5 lat.

7. Obowiązek zatrudnienia na umowę o pracę.
Zamawiający wymaga, aby w ramach realizacji umowy czynności bezpośrednio związane z przedmiotem umowy wchodzące w tzw. koszty bezpośrednie robót budowlanych) tj. roboty związane z rozbiórką, wykonaniem podbudowy, nawierzchni oraz roboty towarzyszące były wykonywane przez osoby zatrudnione na umowę o pracę w sposób określony w art. 22 § 1 ustawy z 26 czerwca 1974 r. – Kodeks pracy (tekst jednolity Dz.U. z 2020 r., poz. 1320 z późn. zm.) niezależnie od tego, czy prace te będzie wykonywał Wykonawca, podwykonawca lub dalszy podwykonawca (tzw. pracownicy fizyczni). Wymóg ten nie dot. osób: projektanta/ów, kierujących robotami budowlanymi, wykonujących usługi transportowe, dostawców materiałów budowlanych, sprzętu, urządzeń, osób fizycznych prowadzących działalność gospodarczą, urzędujących członków organów zarządzających lub nadzorczych Wykonawcy, wspólników spółki jawnej lub partnerskiej w zakresie, w jakim będą wykonywać osobiście roboty na rzecz Zamawiającego bądź Wykonawcy.

Wymagania dotyczące sposobu dokumentowania zatrudnienia osób na umowę o pracę, uprawnienia kontrolne Zamawiającego oraz sankcje z tytułu braku zatrudniania osób na umowę o pracę zostały szczegółowo określone w projektowanych postanowieniach umownych stanowiących załącznik nr 4 do SWZ.
Ze wzgl. na ogr. ilość znaków cd w Informacjach dodatkowych.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45233222-1 - Roboty budowlane w zakresie układania chodników i asfaltowania

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

45111300-1 - Roboty rozbiórkowe

71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 189827,13 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 235053,00 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 189827,13 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: PJ ,,BUD-REM Justyna Jaworska-Nowak

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 242850426

7.3.3) Ulica: Paderewskiego 24/19

7.3.4) Miejscowość: Zawiercie

7.3.5) Kod pocztowy: 42-400

7.3.6.) Województwo: śląskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2021-09-21

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 189827,13 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 80 dni

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

2021-09-24 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane