Wykonanie muszli koncertowej w parku im. H. Czempiela

ZARZĄD ZIELENI MIEJSKIEJ

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2021/BZP 00191886
Numer ogłoszenia
2021/BZP 00191886/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2021-09-24 13:24
Lokalizacja
Rybnik, śląskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-2a8e4a45-f355-11eb-b885-f28f91688073
Identyfikator
6420016169
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty w zakresie kształtowania parkówRoboty rozbiórkoweRoboty budowlane w zakresie budowy wypoczynkowych, sportowych, kulturalnych, hotelowych i restauracyjnych obiektów budowlanych

Wykonawcy

1 przyznane

GRANI-TEC SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄRybnik, PL · lot 0
3 797 010 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2021/BZP 00191886 z dnia 2021-09-24

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Wykonanie muszli koncertowej w parku im. H. Czempiela

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: ZARZĄD ZIELENI MIEJSKIEJ

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 271505514

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Pod Lasem 64

1.5.2.) Miejscowość: Rybnik

1.5.3.) Kod pocztowy: 44-210

1.5.4.) Województwo: śląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL227 - Rybnicki

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zzm@zielen.rybnik.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://zielen.rybnik.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://miniportal.uzp.gov.pl

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - inna państwowa jednostka organizacyjna nieposiadająca osobowości prawnej

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność


zarządzanie zielenią miejską i cmentarzami

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Wykonanie muszli koncertowej w parku im. H. Czempiela

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-2a8e4a45-f355-11eb-b885-f28f91688073

2.5.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00191886

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2021-09-24

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2021/BZP 00000581/02/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.4 Wykonanie nowej muszli koncertowej w parku im. H. Czempiela

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak

2.12.) Nazwa projektu lub programu:

Regionalny program operacyjny Województwa Śląskiego na lata 2014 - 2020 „Rewitalizacja oraz infrastruktura społeczna i zdrowotna” – projekt „Zwiększenie funkcjonalności zabytkowego parku im. H. Czempiela w kontekście procesu rewitalizacji dzielnicy Niedobczyce w Rybniku

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00133193/01

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZP.2120.8.2021

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 3087000 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem inwestycji jest wykonanie muszli koncertowej w Parku im. Henryka Czempiela, zlokalizowanej w Rybniku dzielnica Niedobczyce przy ul. Barbary na działce 2982/142.

Inwestycja obejmuje rozbudowę muszli koncertowej z amfiteatrem o zaplecze obejmujące pomieszczenia dla artystów oraz toalety publiczne. Muszlę koncertową rozbuduje się o scenę, która posiada niezależne zadaszenie. Przed budynkiem muszli koncertowej i sceną powstanie widownia w formie amfiteatralnych schodów osadzonych w naturalnie ukształtowanym zboczu parkowym – w miejscu istniejących schodów i platform. Ścieżki wokół amfiteatru zostaną przebudowane tak, aby umożliwić wejścia na poszczególne poziomy widowni.
Zakres robót:
1. Roboty przygotowawcze
2. Roboty rozbiórkowe
3. Wykonanie muszli koncertowej ze sceną i zadaszeniem,
4. Wykonanie zaplecza,
5. Wykonanie zielonego dachu,
6. Wykonanie posadzki sceny,
7. Wykonanie dachu nad sceną,
8. Renowacja czaszy żelbetowej,
9. Wykonanie instalacji wodno-kanalizacyjnej i sanitarnej,
10. Wykonanie instalacji elektrycznej i odgromowej,
11. Wykonanie instalacji c.o.,
12. Wykonanie nawierzchni z kostki betonowej,
13. Wykonanie prac wykończeniowych i robót porządkujących otoczenie terenu budowy.

Roboty muszą być wykonane zgodnie z obowiązującymi przepisami, normami oraz zasadami współczesnej wiedzy technicznej i sztuką budowlaną.

Szczegółowy zakres robót precyzuje projekt budowlany, specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót oraz przedmiar robót, które to dokumenty stanowią załącznik do SWZ.

Do obowiązków Wykonawcy należy:
1. realizacja przedmiotu umowy zgodnie z postanowieniami SWZ, projektem budowlanym, specyfikacją techniczną wykonania i odbioru robót, przedmiarem robót oraz umową,
2. wykonanie przedmiotu umowy zgodnie z obowiązującymi przepisami oraz zasadami wiedzy technicznej,
3. przygotowanie harmonogramu rzeczowo-finansowego robót,
4. przejęcie terenu prowadzenia robót w terminie uzgodnionym z Zamawiającym,
5. zapewnienie wykonania przedmiotu zamówienia przez osoby posiadające odpowiednie uprawnienia budowlane,
6. pełnienie funkcji koordynacyjnych w stosunku do podwykonawców,
7. sporządzenie projektu tymczasowej organizacji ruchu na czas realizacji prac wraz z uzyskaniem jego zatwierdzenia przez organ zarządzający ruchem na drogach,
8. utrzymywanie porządku na terenie prowadzenia robót, na ciągach komunikacyjnych i wokół obiektu,
9. zabezpieczenie i oznakowanie miejsca prowadzonych robót oraz dbałość o stan techniczny i prawidłowość oznakowania przez cały okres realizacji umowy,
10. prowadzenie robót z zapewnieniem warunków zgodnych z przepisami BHP i ppoż,
11. zapewnienie ochrony mienia znajdującego się na terenie prowadzenia robót,
12. przygotowanie i przekazanie Zamawiającemu kompletnej dokumentacji odbiorowej, w tym dokumentów pozwalających na stwierdzenie, że wszystkie zabudowane materiały posiadają dopuszczenie do zastosowania w budownictwie.
13. powiadomienie Zamawiającego o gotowości do odbioru robót zanikających/ulegających zakryciu i odbiorów częściowych telefonicznie lub za pośrednictwem poczty e-mail,
14. powiadomienie Zamawiającego o gotowości do odbioru końcowego z minimum 3-dniowym wyprzedzeniem, w formie pisemnej, w tym pocztą elektroniczną na adres e-mail ……………...,

Uwaga:
Wykonawca zobowiązuje się do poniesienia wszelkich opłat związanych ze zorganizowaniem, utrzymaniem i likwidacją placu budowy, w tym do ponoszenia opłat za zajecie pasa drogowego.

Wykonawca zapewnia, że od dnia 1.01.2022 r. udział pojazdów elektrycznych lub pojazdów napędzanych gazem ziemnym we flocie pojazdów użytkowanych przy wykonywaniu przedmiotu zamówienia wyniesie co najmniej 10%.

Termin usunięcia wad: do 14 dni liczonych od powiadomienia Wykonawcy przez Zamawiającego o wadzie.
Wykonawca jest zobowiązany do udzielenia minimum 60 miesięcy gwarancji na wykonane roboty i zastosowane materiały. Bieg terminu gwarancji rozpoczyna się od daty odbioru i przekazania całego przedmiotu umowy.
W związku z wymaganiami Ustawy Prawo ochrony środowiska oraz zapisami „Programu Ochrony Powietrza dla stref województwa śląskiego, w których stwierdzone zostały ponadnormatywne poziomy substancji w powietrzu”, Zamawiający informuje, że w trakcie prowadzenia prac budowlanych będzie wymagał zastosowania technologii wykonania robót, które ograniczają do minimum pylenie stosowanych materiałów budowlanych oraz są nieuciążliwe dla środowiska. Szczególnie dla Zamawiającego jest ważne, by w trakcie prowadzenia prac budowlanych były zachowane zasady:
- zraszania wodą terenu prowadzenia robót w okresach suszy,
- stosowania zabezpieczenia pylastych materiałów sypkich przed rozwiewaniem (przykrycie
plandekami, zraszanie),
- transportu materiałów sypkich samochodami wyposażonymi w plandeki ograniczające pylenie przewożonych materiałów,
- stosowanie gotowych mieszanek budowlanych przygotowywanych w wytwórniach.
Ponadto Zamawiający będzie prowadził monitoring pojazdów obsługujących budowę pod kątem ograniczenia zanieczyszczenia dróg.
W przypadku stwierdzenia uchybień, które zagrażają środowisku naturalnemu i są niezgodne
z przepisami polskiego prawa i powyższymi zapisami, Zamawiający wstrzyma prowadzenie robót.
Przypomina się również, że:
- wykonawca jest zobowiązany do używania sprzętu i maszyn, które są zgodne z normami ochrony
środowiska i przepisami dotyczącymi ich użytkowania;
- organizacja placu budowy i prowadzenie prac budowlanych nie mogą zagrażać środowisku
naturalnemu.

Stosownie do treści art. 100 ust. 1 ustawy Pzp, Zamawiający informuje, że przedmiot zamówienia nie wprowadza żadnych zmian w sposobie użytkowania obiektu, który dostosowany jest do potrzeb wszystkich użytkowników, w tym do osób niepełnosprawnych.

Zgodnie z art. 101 ust. 4 Ustawy, Wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne opisywanym przez Zamawiającego, jest zobowiązany wykazać, że oferowane przez niego dostawy, usługi lub roboty budowlane spełniają wymagania określone przez Zamawiającego.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45112711-2 - Roboty w zakresie kształtowania parków

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45111300-1 - Roboty rozbiórkowe

45212000-6 - Roboty budowlane w zakresie budowy wypoczynkowych, sportowych, kulturalnych, hotelowych i restauracyjnych obiektów budowlanych

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 3797010 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 5626464,97 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 3797010 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: GRANI-TEC Sp. z o.o.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 6423188758

7.3.3) Ulica: Pod Lasem 44A

7.3.4) Miejscowość: Rybnik

7.3.5) Kod pocztowy: 44-210

7.3.6.) Województwo: śląskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Tak

7.4.1.) Informacja o częściach zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz nazwy ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani:

Instalacje elektryczne
Instalacje wodno-kanalizacyjne
Instalacje c.o.

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2021-09-24

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 3797010 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:

do 2022-05-31
2021-09-24 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane