Budowa oświetlenia drogowego na terenie Gminy Ciechanowiec w miejscowości Wojtkowice-Dady
Gmina Ciechanowiec
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2021/BZP 00192276
- Numer ogłoszenia
- 2021/BZP 00192276/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2021-09-24 15:22
- Lokalizacja
- Ciechanowiec, podlaskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-4589d53c-e303-11eb-b885-f28f91688073
- Identyfikator
- 7221627540
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2021/BZP 00192276 z dnia 2021-09-24 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Budowa oświetlenia drogowego na terenie Gminy Ciechanowiec w miejscowości Wojtkowice-Dady
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Ciechanowiec
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 450670150
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Mickiewicza
1.5.2.) Miejscowość: Ciechanowiec
1.5.3.) Kod pocztowy: 18-230
1.5.4.) Województwo: podlaskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL842 - Łomżyński
1.5.7.) Numer telefonu: 86 277 11 45
1.5.8.) Numer faksu: 86 277 10 66
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: info@ciechanowiec.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.ciechanowiec.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
http://bip.um.ciechanowiec.wrotapodlasia.pl/Zam_publiczne/zamowienia-publiczne-2021.html1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Budowa oświetlenia drogowego na terenie Gminy Ciechanowiec w miejscowości Wojtkowice-Dady2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-4589d53c-e303-11eb-b885-f28f91688073
2.5.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00192276
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2021-09-24
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2021/BZP 00001275/06/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.6 Rozbudowa i modernizacja oświetlenia ulicznego
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00111836/01
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: RI.271.16.2021
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest: Budowa oświetlenia drogowego na terenie Gminy Ciechanowiec w miejscowości Wojtkowice-Dady.
2. Zakres robót obejmuje wszystkie czynności mające na celu wykonanie budowy oświetlenia drogowego w ramach inwestycji: Budowa oświetlenia ulicznego na terenie Gminy Ciechanowiec w miejscowości Wojtkowice-Dady tj.:
- budowę słupów oświetleniowych na fundamencie;
- montaż opraw oświetleniowych LED;
- montaż rozdzielnicy oświetlenia drogowego;
- budowę sieci elektroenergetycznej nn 0,4 kV YAKXS 4x25mm2 + FeZn 25x4mm;
- pomiary elektryczne.
a. Słupy oświetleniowe - powinny być wykonane zgodnie z dokumentacją projektową. Słupy powinny spełniać wytrzymałość na obciążenia wynikające z zawieszenia opraw i wysięgników oraz parcia wiatru dla II strefy wiatrowej zgodnie z normą
PN-E-05100-1. W dolnej części słupy powinny posiadać jedną wnękę zamykaną drzwiczkami. Wnęka powinna być przystosowana do zainstalowania tabliczki bezpiecznikowo-zaciskowej przystosowanej do podłączenia 4 żył kabla o przekroju 25 mm 2 oraz wkładki bezpiecznikowej i złącza typu IZK.
b. Wysięgniki oświetleniowe - zastosować wysięgniki zgodnie z dokumentacją projektową. Wysięgniki powinny być dostosowane do opraw i słupów oświetleniowych używanych do oświetlenia dróg.
c. Źródła światła i oprawy oświetleniowe
Należy stosować oprawy wykonane w technologii LED wykonane o parametrach technicznych jak poniżej:
- moc: 53W;
- strumień świetlny: 6677 lm;
- klasa ochronności: II;
- obudowa: aluminium;
- klosz: szkło hartowane;
stopień szczelności: IP66;
odporność na uderzenia: IK09;
utrzymanie strumienia świetlnego w czasie: 100 000 - L90;
moc oprawy nie większa niż w projekcie;
parametry całej oprawy potwierdzone certyfikatami CE oraz ENEC+;
Elementy opraw, takie jak układ optyczny i korpus, powinny być wykonane z materiałów nierdzewnych. Oprawy powinny być przechowywane w pomieszczeniach o temperaturze nie niższej niż 5°C i wilgotności względnej powietrza nie przekraczającej 80% w opakowaniach zgodnych z normą PN-86/0-79100.
d. Dobrano rozdzielnicę oświetleniową 3-obwodową, typu wolnostojącego w obudowie z kompozytu poliestrowo - szklanego o gabarytach 596x862x322 mm (szer. x wys. x gł.). Rozdzielnicę należy posadowić na wysokości 30 cm nad poziomem terenu na fundamencie prefabrykowanym. Fundament należy w całości pomalować abizolem i do wysokości minimum 30 cm nad poziom terenu należy zabezpieczyć elastomerem lub inną masą odporną na odchody zwierząt. Jako zabezpieczenie obwodów oświetleniowych należy stosować wkładki topikowe. Zacisk PEN w szafce uziemić poprzez pogrążenie pręta uziemiającego. Kable zasilające powinny być opisane w szafce za pomocą tabliczek opisowych. Po wykonaniu przyłączeń należy wykonać niezbędne pomiary uziemienia, rezystancji izolacji i skuteczności ochrony przeciwporażeniowej. Rozdzielnica SOU-1 będzie wyposażona w gniazdo serwisowe 230V, grzejnik z termostatem oraz oświetlenie wnętrza.
e. Z projektowanej rozdzielnicy oświetlenia ulicznego należy wyprowadzić obwód zasilający oprawy oświetlenia ulicznego.
Rozdzielnica oświetlenia ulicznego SOU-1:
Obwód nr 1 – kierunek Wojtkowice-Stare:
• zasilanie obwodu kablem YAKXS 4x25mm2.
• zabezpieczenie obwodu przez bezpiecznik topikowy gG 10 A.
Obwód nr 2 – kierunek Wojtkowice-Glinna:
• zasilanie obwodu kablem YAKXS 4x25mm2.
• zabezpieczenie obwodu przez bezpiecznik topikowy gG 10 A.
Obwód nr 3 – rezerwa – obwód sterowany.
4. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w załączniku Nr 3 do SWZ. Składają się na niego następujące dokumenty:
1) dokumentacja projektowa branży elektrycznej,
2) przedmiary robót branży instalacji elektrycznych.
Z uwagi na to, że wynagrodzenie Wykonawcy wskazane w ofercie będzie miało charakter ryczałtowy, Wykonawca przy wycenie oferty powinien opierać się na zakresie wskazanym w dokumentacji projektowej, o której mowa w pkt 4.4. 1) SWZ oraz STWIORB. Przedmiar robót ma charakter pomocniczy. Wystąpienie w trakcie realizacji umowy robót nieujętych w przedmiarze lub robót w większej ilości w stosunku do przyjętej w przedmiarze nie będzie uprawniało Wykonawcy do żądania dodatkowego wynagrodzenia - jeżeli roboty te ujęte były w dokumentacji projektowej, o której mowa w pkt 4.4. 1) SWZ lub STWIORB.
Roboty budowlane muszą być wykonane zgodnie z dokumentacją projektową, STWiOR, przedmiarami robót (dokument pomocniczy), obowiązującymi przepisami, w tym Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 12 kwietnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie zgodnie ze stanem obowiązującym od 1 stycznia 2021r., normami oraz zasadami wiedzy technicznej i sztuki budowlanej. Każdorazowo roboty budowlane to wszystkie roboty, wszystkie branże (branża: np. ogólnobudowlana, sanitarna, elektryczna) wynikające z opisu przedmiotu zamówienia, w tym z dokumentacji technicznej
5. Szczególne wymagania i wytyczne dla Wykonawcy.
1) ROBOTY BUDOWLANE PROWADZONE BĘDĄ W PASIE DROGI POWIATOWEJ.
Organizacja robót musi uwzględnić specyfikę obiektu i wynikające stąd ograniczenia. Wykonawca zobowiązany jest do zachowania najwyższego standardu:
a. utrzymania w czystości i w porządku terenu swoich robót oraz otoczenia na bieżąco;
b. utrzymania terenu robót i terenu przyległego do terenu robót w stanie wolnym od przeszkód komunikacyjnych,
c. zapewnienia bezpieczeństwa w trakcie wykonywania robót, m.in. wynikających z obowiązujących przepisów prawa, dotyczących ochrony przeciwpożarowej, bezpieczeństwa i higieny pracy – dotyczy zarówno pracowników Wykonawcy jak i osób trzecich;
2) Obowiązuje kategoryczny zakaz robót w dni ustawowo wolne od pracy, w tym niedziele i święta (zgodnie z Ustawą z dnia 18 stycznia 1951 r. o dniach wolnych od pracy (tj. Dz.U. 2020, poz.1920 ze zm.);
3) Pozostałe obowiązki Wykonawcy zostaną ujęte w projekcie umowy.
6. Rozwiązania równoważne.
W każdym przypadku użycia w opisie przedmiotu zamówienia norm, ocen technicznych, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2 oraz ust. 3 ustawy Pzp. Wykonawca powinien przyjąć, że odniesieniu takiemu towarzyszą wyrazy „lub równoważne”. W przypadku użycia w dokumentacji projektowej odniesień do norm, europejskich ocen technicznych, aprobat, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym. Wykonawca analizując dokumentację projektową powinien założyć, że każdemu odniesieniu użytemu w dokumentacji projektowej towarzyszy wyraz „lub równoważne". W przypadku, gdy w dokumentacji projektowej lub specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót zostały użyte znaki towarowe, oznacza to, że są podane przykładowo i określają jedynie minimalne oczekiwane parametry jakościowe oraz wymagany standard. Wykonawca może zastosować materiały lub urządzenia równoważne, lecz o parametrach technicznych i jakościowych podobnych lub lepszych, których zastosowanie w żaden sposób nie wpłynie negatywnie na prawidłowe funkcjonowanie rozwiązań przyjętych w dokumentacji projektowej. Wykonawca, który zastosuje urządzenia lub materiały równoważne będzie obowiązany wykazać w trakcie realizacji zamówienia, że zastosowane przez niego urządzenia i materiały spełniają wymagania określone przez Zamawiającego. Użycie w dokumentacji projektowej etykiety oznacza, że Zamawiający akceptuje wszystkie etykiety potwierdzające, że dane roboty budowlane, dostawy lub usługi spełniają równoważne wymagania określonej przez zamawiającego etykiety. W przypadku gdy wykonawca z przyczyn od niego niezależnych nie może uzyskać określonej przez zamawiającego etykiety lub równoważnej etykiety, zamawiający, w terminie, przez siebie wyznaczonym akceptuje inne odpowiednie przedmiotowe środki dowodowe, w szczególności dokumentację techniczną producenta, o ile dany wykonawca udowodni, że roboty budowlane, dostawy lub usługi, które mają zostać przez niego wykonane, określonej etykiety lub określone wymagania wskazane przez Zamawiającego. Użycie w dokumentacji projektowej wymogu posiadania certyfikatu wydanego przez jednostkę oceniającą zgodność lub sprawozdania z badań przeprowadzonych przez tę jednostkę jako środka dowodowego potwierdzającego zgodność z wymaganiami lub cechami określonymi w opisie przedmiotu zamówienia, kryteriach oceny ofert lub warunkach realizacji zamówienia oznacza, że zamawiający akceptuje również certyfikaty wydane przez inne równoważne jednostki oceniające zgodność. Zamawiający akceptuje także inne odpowiednie środki dowodowe, w szczególności dokumentację techniczną producenta, w przypadku, gdy dany Wykonawca nie ma ani dostępu do certyfikatów lub sprawozdań z badań, ani możliwości ich uzyskania w odpowiednim terminie, o ile ten brak dostępu nie może być przypisany danemu Wykonawcy oraz pod warunkiem że dany Wykonawca udowodni, że wykonywane przez niego roboty budowlane, dostawy lub usługi spełniają wymogi lub kryteria określone w opisie przedmiotu zamówienia, kryteriach oceny ofert lub wymagania związane z realizacją zamówienia. Jeżeli w opisie przedmiotu zamówienia ujęto zapis wynikający z KNR lub KNNR wskazujący na konieczność wykorzystywania przy realizacji zamówienia konkretnego sprzętu o konkretnych parametrach Zamawiający dopuszcza używanie innego sprzętu o ile zapewni to osiągnięcie zakładanych parametrów projektowych i nie spowoduje ryzyka niezgodności wykonanych prac z dokumentacją techniczną.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 7
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 7
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 189420,00 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 313650,00 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 189420,00 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: ADKOP Adam Obrycki
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 7181418065
7.3.3) Ulica: ul. Spokojna 29
7.3.4) Miejscowość: Giełczyn
7.3.5) Kod pocztowy: 18-400
7.3.6.) Województwo: podlaskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2021-08-25
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 189420,00 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:
do 2021-10-15| 2021-09-24 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |