Wykonanie robót budowlanych w ramach zadania pn. Rewitalizacja podobszaru 13 w Bytomiu - okolice ulicy Mickiewicza.
Miejski Zarząd Dróg i Mostów w Bytomiu
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2021/BZP 00213555
- Numer ogłoszenia
- 2021/BZP 00213555/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2021-10-06 09:14
- Lokalizacja
- Bytom, śląskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-b0044c49-f38a-11eb-b885-f28f91688073
- Identyfikator
- 6262791135
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2021/BZP 00213555 z dnia 2021-10-06 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Wykonanie robót budowlanych w ramach zadania pn. Rewitalizacja podobszaru 13 w Bytomiu - okolice ulicy Mickiewicza.
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Miejski Zarząd Dróg i Mostów w Bytomiu
1.3.) Oddział zamawiającego: MZDIM Bytom
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 240136989
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Smolenia 35
1.5.2.) Miejscowość: Bytom
1.5.3.) Kod pocztowy: 41-902
1.5.4.) Województwo: śląskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL228 - Bytomski
1.5.7.) Numer telefonu: 32 3969700
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia@mzdim.bytom.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://mzdim-bytom.logintrade.net/rejestracja/
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://mzdim-bytom.logintrade.net/rejestracja/1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Wykonanie robót budowlanych w ramach zadania pn. Rewitalizacja podobszaru 13 w Bytomiu - okolice ulicy Mickiewicza.2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-b0044c49-f38a-11eb-b885-f28f91688073
2.5.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00213555
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2021-10-06
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2021/BZP 00001880/22/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.11 Rewitalizacja podobszaru 13 w Bytomiu - okolice ul. Mickiewicza
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak
2.12.) Nazwa projektu lub programu:
Regionalny Program Operacyjny Województwa Śląskiego na lata 2014-20202.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00135698/01
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: DNP.260.47.2021.TP2.RB
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 1419403,07 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest rewitalizacja podobszaru 13 w Bytomiu – okolice ulicy Mickiewicza.
2. W zakres robót wchodzą m.in. następujące elementy:
1) demontaż wskazanych nawierzchni utwardzonych,
2) demontaż wskazanych ogrodzeń,
3) niwelacja terenu,
4) wycinka wskazanych drzew.
5) Obszar 1 ul. Mickiewicza od ul. Prusa do ul. Powstańców Śląskich:
a) budowa obiektów małej architektury
b) wymiana wskazanych nawierzchni utwardzonych
c) budowa ogrodzeń
d) nowe nasadzenia zieleni niskiej i wysokiej
6) Obszar 2 podwórko wewnątrz kamienicy 21 i 23
a) udowa obiektów małej architektury
b) budowa nowych oraz remont istniejących nawierzchni utwardzonych
c) nowe nasadzenia zieleni niskiej
d) budowa oświetlenia terenu (zasilanie solarne)
7) Obszar 3 niezagospodarowana część terenu przy boisku szkolnym przy SP 46 od strony ul. Orląt Lwowskich
a) budowa obiektów małej architektury
b) remont ogrodzeń
c) budowa nowych nawierzchni utwardzonych,
d) nowe nasadzenia zieleni niskiej i wysokiej
e) montaż zbiornika na deszczówkę
f) budowa niezbędnej infrastruktury technicznej (instalacja elektryczna i teletechniczna):
• budowa oświetlenia terenu
• budowa monitoringu
8) Obszar 4 ul. Orląt Lwowskich od ul. Kossaka do placu Słowiańskiego (strona południowa) oraz ul. Mickiewicza od ul. Powstańców śląskich do ul. Białego
a) wymiana wskazanych nawierzchni utwardzonych
9) Obszar 5 ul. Orląt Lwowskich od ul. Mickiewicza do placu Słowiańskiego (strona północna)
a) wymiana wskazanych nawierzchni utwardzonych
b) nowe nasadzenia zieleni niskiej
3. Przedmiot zamówienia został szczegółowo opisany w:
1) wzorze umowy - załącznik nr 7,
2) przedmiarach robót - załącznik nr 8a, 8b,
3) Specyfikacjach Technicznych Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych (STWiORB)
- załącznik nr 9,
4) dokumentacji technicznej - załącznik nr 10,
które stanowią odpowiednie załączniki do specyfikacji. Załączone przedmiary robót mają charakter wyłącznie pomocniczy. Wykonawca zobowiązany jest do dokładnego sprawdzenia ilości i rodzaju robót z dokumentacją projektową. Zważywszy na ryczałtowy charakter wynagrodzenia przysługującego Wykonawcy, w przypadku wystąpienia w trakcie prowadzenia robót większej ich ilości, niż wynika z przedmiarów, nie będzie to mogło być uznane za roboty dodatkowe z żądaniem dodatkowego wynagrodzenia. Ewentualny brak w przedmiarach robót koniecznych do wykonania na podstawie dokumentacji projektowej (w tym w Projektach Wykonawczych) nie zwalnia Wykonawcy z obowiązku ich wykonania na podstawie projektu, wiedzy technicznej i sztuki budowlanej, w cenie zaoferowanej w ofercie.
4. Zamawiający przewiduje udzielenie zamówienia na podstawie art. 214 ust. 1 pkt 7 polegających na powtórzeniu podobnych robót budowlanych, obejmującym swym zakresem m.in.:
- Roboty rozbiórkowe elementów nawierzchni uliczki i placu wraz z wywozem gruzu i ziemi,
- Pogłębienie koryt pod nawierzchnię, wykonanie podbudów wraz z ułożeniem i uzupełnieniem elementów staroużytecznych i nowych nawierzchni i obramowań,
- Rozszerzenie elementów odwodnienia,
- Zwiększenie ilości punktów świetlnych i monitorujących wraz z okablowaniem,
- Rozszerzenie ilości elementów małej architektury takich jak : ławki, donice, ogrodzenie,
- Regulacja urządzeń podziemnych i zabezpieczenie sieci nie zinwentaryzowanych w dokumentacji,
- Zwiększenie powierzchni biologicznie czynnej wraz z nasadzeniami.
5. Zamawiający dopuszcza na etapie realizacji zamówienia rozwiązania równoważne
w stosunku do wskazanych w dokumentacji postępowania. Wykonawca, który zamierza zastosować rozwiązania równoważne jest obowiązany wykazać na etapie realizacji zamówienia, że proponowane rozwiązania spełniają wymagania określone przez Zamawiającego. Za rozwiązania równoważne uznane będzie wykonanie robót przy wykorzystaniu technologii, materiałów i sprzętu innego, niż określone w dokumentacji postępowania pod warunkiem, że ich parametry nie będą gorsze, niż określone w dokumentacji postępowania i zostaną zaakceptowane przez Zamawiającego. Do realizacji robót mogą być stosowane urządzenia lub wyroby równoważne o minimalnych parametrach technicznych, jak wskazane w dokumentacji. Ilekroć w dokumentacji projektowej podane są konkretne wyroby lub urządzenia oraz ich producenci należy traktować je jako przykładowe.
6. Materiały pozyskane przez Wykonawcę w trakcie realizacji zamówienia stanowią jego własność i winny być przez niego zagospodarowane i / lub zutylizowane z wyjątkiem:
oznakowania pionowego, które należy zamontować po zakończeniu prac w podobnych lokalizacjach lub przekazać Zamawiającemu – przed demontażem ustalić z Zamawiającym,
słupków drogowych, ozdobnych, czarnych, zamykanych czarnych, które należy zamontować po zakończeniu prac w podobnych lokalizacjach lub przekazać Zamawiającemu – przed demontażem ustalić z Zamawiającym,
materiałów, które musza zostać ponownie wykorzystane.
7. W trakcie realizacji robót Wykonawca zobowiązany jest do skutecznego wygrodzenia wykopów, aby zapewnić prawidłowe, bezpieczne użytkowanie drogi np. przy dojeździe lub dojściu do budynków lub bram, przy wywozie śmieci, dostawach węgla lub innych oraz zabezpieczyć użytkowników drogi i podwórza przed wypadkiem.
8. Wykonawca zobowiązany jest do utrzymania czystości na placu budowy w trakcie realizacji prac.
9. Wykonawca jest zobowiązany do skutecznego wygrodzenia wykopów, żeby zabezpieczyć użytkowników drogi i podwórza przed wypadkiem.
10. Wykonawca zobowiązany jest do zapewnienia toalet przenośnych dla pracowników używanych na budowie oraz do regularnego ich opróżniania i regularnego wywożenia śmieci komunalnych wygenerowanych przez pracowników, żeby uniknąć uciążliwości związanych z nieprzyjemnymi zapachami.
11. Wykonawca jest zobowiązany do informowania wspólnot mieszkaniowych i przedsiębiorców z budynków przylegających do ulicy Mickiewicza o przerwach w dostawach / odbiorze mediów.
12. W wycenie robót Wykonawca winien uwzględnić koszty opracowania oraz wykonania tymczasowej organizacji ruchu na czas realizacji robót, która podlega zatwierdzeniu przez Prezydenta Miasta Bytomia lub w jego imieniu przez Wydział Komunalny – Referat Transportu Lokalnego Urzędu Miejskiego w Bytomiu oraz koszty oznakowania pionowego i poziomego na czas prowadzenia robót.
13. Wykonawca jest zobowiązany do wykonania geodezyjnej dokumentacji powykonawczej (5 egzemplarzy) z naniesieniem na zasoby Wydziału Geodezji UM Bytom wraz z wersją elektroniczną wykonaną w formatach dwg. lub dxf.
14. Określa się minimalny wymagany 36 - miesięczny okres gwarancji i rękojmi
na wykonane roboty oraz zastosowane materiały, liczony od dnia końcowego odbioru robót (zgodnie z protokołem końcowym). Zaoferowany przez Wykonawcę okres gwarancji i rękojmi będzie stanowił jedno z kryteriów oceny ofert, zgodnie z Rozdziałem XVIII SWZ.
15. Wykonawca zobowiązany jest do wykonania i zamontowania następujących tablic:
4 x tablica informacyjna - informująca o projekcie w danej lokalizacji w trakcie jego realizacji, tablica zamontowana ma zostać przed rozpoczęciem robót budowlanych,
4 x tablica pamiątkowa - tablicę pamiątkową należy umieścić po zakończeniu projektu.
Powyższe tablice mają zostać wykonane zgodnie z zasadami i oznakowania projektów
(https://www.funduszeeuropejskie.gov.pl/strony/o-funduszach/promocja/zasady-promocji-i-oznakowania-projektow-1/zasady-promocji-i-oznakowania-projektow-wersja-aktualna-od-1-stycznia-2018-roku/)
16. Podczas prowadzenia robót w pasie drogowym Wykonawca jest zobowiązany dokonać ich prawidłowego oznakowania, zgodne z załącznikiem do Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 03.07.2003r. w sprawie szczegółowych warunków technicznych dla znaków i sygnałów drogowych oraz urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego i warunków ich umieszczania na drogach (Dz. U. 2003 Nr 220, poz. 2181 z późn. zm.).
17. Wymagania związane z realizacją zamówienia w zakresie zatrudnienia przez wykonawcę lub podwykonawcę na podstawie stosunku pracy osób wykonujących wskazane przez zamawiającego czynności w zakresie realizacji zamówienia, jeżeli wykonanie tych czynności polega na wykonywaniu pracy w sposób określony w art. 22 § 1 ustawy z dnia 26.06.1974 r. - Kodeks pracy (Dz. U. z 2020 r. poz. 1320) obejmują czynności w zakresie robót nawierzchniowych.
Szczegółowe wymagania dotyczące realizacji oraz egzekwowania wymogu zatrudnienia na podstawie stosunku pracy zostały określone we wzorze umowy stanowiącym odpowiednio Załącznik nr 7 do SWZ.
18. Zamawiający nie określa dodatkowych wymagań związanych z zatrudnianiem osób, o których mowa w art. 96 ust. 2 pkt 2 p.z.p.
19. Zamawiający nie przewiduje obowiązku odbycia wizji lokalnej oraz sprawdzenia przez Wykonawcę dokumentów niezbędnych do realizacji zamówienia dostępnych na miejscu u Zamawiającego. Zamawiający zaleca dokonanie wizji w terenie, w celu sprawdzenia warunków związanych z wykonaniem robót będących przedmiotem zamówienia, w zakresie skalkulowania ceny przez Wykonawcę.
20. Zamawiający informuje, że ubiega się o dofinansowanie zamówienia w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020 (Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego). Równocześnie Zamawiający przewiduje możliwość unieważnienia przedmiotowego postępowania na podstawie art. 310 ustawy p.z.p w przypadku, gdy środki nie zostaną mu przyznane.
21. Zamawiający nie przewiduje zwrotu kosztów udziału w postępowaniu.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 2 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Uzasadnienie prawne:Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie przedmiotowego zamówienia na podstawie art. 255 pkt. 2 ustawy Pzp, ponieważ wszystkie złożone w postępowaniu oferty podlegają odrzuceniu.
Uzasadnienie faktyczne:
W niniejszym postępowaniu zostały złożona dwie oferty przez następujących Wykonawców:
1. CELMAR Sp. z o.o., ul. Cyryla i Metodego 50, 41 – 909 Bytom
2. Silesia Trans Service Sp. z o.o., ul. Konwalii 32, 40 – 748 Katowice
W przedmiotowym postępowaniu odrzucono ofertę następujących Wykonawców:
1. Ofertę nr 1 złożoną przez Wykonawcę: CELMAR Sp. z o.o., ul. Cyryla i Metodego 50, 41 – 909 Bytom
– na podstawie art. 226 ust. 1 pkt. 12 ustawy Pzp
- na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 2 b ustawy Pzp
Uzasadnienie faktyczne odrzucenia:
W związku z upływającym w dniu 16 września 2021r. terminie związania ofertą w przedmiotowym postępowaniu, Zamawiający w dniu 14 sierpnia 2021r. wezwał Wykonawcę do wyrażenia zgody na przedłużenie terminu związania ofertą wraz z jednoczesnym przedłużeniem okresu ważności wadium lub wniesieniem nowego wadium na przedłużony okres związania ofertą, tj. do dnia 16 października 2021 r. W wyznaczonym terminie Wykonawca nie złożył pisemnego oświadczenia o wyrażeniu zgody na przedłużenie terminu związania ofertą
Ponadto w odpowiedzi na wezwanie Zamawiającego z dnia 08.09.2021r. Wykonawca złożył w terminie wyznaczonym na dzień 13 września 2021r. podmiotowe środki dowodowe tj.: wykaz robót budowlanych, wykaz osób i oświadczenia wykonawcy, w zakresie art. 108 ust. 1 pkt 5 ustawy, o przynależności lub braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej oraz dokumenty potwierdzające ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności gospodarczej. Zamawiający wymagał w Załączniku nr 6 do SWZ zawierającym wykaz osób, prawa do dysponowania co najmniej 1 osobą z wykształceniem przynajmniej średnim ogrodniczym, rolniczym lub pokrewnym z praktyką przynajmniej 2-letnią w zawodzie jako osoba nadzorująca nasadzenia. Wykonawca nie wykazał spełnienia tego warunku. Nie załączył też dokumentów potwierdzających posiadane uprawnienia przez wszystkie wykazane w wykazie osoby.
2. Ofertę nr 2 złożoną przez Wykonawcę: Silesia Trans Service Sp. z o.o. , ul. Konwalii 32, 40 – 748 Katowice
– na podstawie art. 226 ust. 1 pkt. 12 ustawy Pzp
Uzasadnienie faktyczne odrzucenia:
W związku z upływającym w dniu 16 września 2021r. terminie związania ofertą w przedmiotowym postępowaniu, Zamawiający w dniu 14 sierpnia 2021r. wezwał Wykonawcę do wyrażenia zgody na przedłużenie terminu związania ofertą wraz z jednoczesnym przedłużeniem okresu ważności wadium lub wniesieniem nowego wadium na przedłużony okres związania ofertą, tj. do dnia 16 października 2021 r. W wyznaczonym terminie Wykonawca nie złożył pisemnego oświadczenia o wyrażeniu zgody na przedłużenie terminu związania ofertą
W związku z powyższym, Zamawiający stwierdził wystąpienie przesłanki stanowiącej podstawę unieważnienia postępowania na mocy art. 255 pkt 2 Pzp. Zgodnie z treścią przywołanego przepisu Zamawiający unieważnia postępowanie, ponieważ wszystkie złożone w postępowaniu oferty podlegają odrzuceniu.
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 2
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 1884360,00 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 2839204,82 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Tak
| 2021-10-06 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |