Przebudowa oświetlenia ul. Mostowej i ul. Chemików - obwód nr 3

Gmina Kędzierzyn-Koźle - Urząd Miasta

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2021/BZP 00194283
Numer ogłoszenia
2021/BZP 00194283/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2021-09-28 10:53
Lokalizacja
Kędzierzyn-Koźle, opolskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-11452480-dd78-11eb-b885-f28f91688073
Identyfikator
7492055601
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Instalowanie urządzeń oświetlenia drogowego

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2021/BZP 00194283 z dnia 2021-09-28

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Przebudowa oświetlenia ul. Mostowej i ul. Chemików - obwód nr 3

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Kędzierzyn-Koźle - Urząd Miasta

1.3.) Oddział zamawiającego: Wydział Zamówień Publicznych

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 531412912

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Piramowicza 32

1.5.2.) Miejscowość: Kędzierzyn-Koźle

1.5.3.) Kod pocztowy: 47-220

1.5.4.) Województwo: opolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL524 - Opolski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zp@kedzierzynkozle.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://bip.kedzierzynkozle.pl/

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

www.e-propublico.pl

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Przebudowa oświetlenia ul. Mostowej i ul. Chemików - obwód nr 3

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-11452480-dd78-11eb-b885-f28f91688073

2.5.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00194283

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2021-09-28

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2021/BZP 00001345/11/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.21 Budowa, przebudowa, rozbudowa oświetlenia ulicznego i miejsc publicznych

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00107329/01

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZP.271.1.47.2021.AP

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak

4.3.) Łączna wartość poszczególnych części zamówienia: 475000,00 PLN

4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 154803,52 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

I. Zamówienie obejmuje wykonanie II etapu ww. zadania, tj. budowę obwodu nr 3 oświetlenia ulicznego na ulicy Chemików w Kędzierzynie-Koźlu, a w szczególności:
1) ułożenie linii kablowej obwodu nr 3 w rurach osłonowych;
2) ułożenie bednarki i zabudowa uziomów;
3) ułożenie dodatkowej rury osłonowej pod drogą (wyjazd z WORD);
4) montaż latarń oświetlenia ulicznego z wyłączeniem latarń nr 3/10 i nr 3/10/1 na przejściu przy skrzyżowaniu ulic;
5) badania i pomiary wykonanej instalacji elektrycznej;
6) nadzory branżowe;
7) obsługę geodezyjną;
8) opracowanie projektu tymczasowej organizacji ruchu
II. Wykonanie zadania obejmuje dodatkowo:
1) Wykonanie dokumentacji powykonawczej w wersji papierowej - 1 kpl. i w wersji elektronicznej na płytach CD -2 szt. (dokumenty w formacie PDF z możliwością wyszukiwania i zaznaczania tekstu);
2) Kompleksową obsługę geodezyjną wraz z powykonawczą inwentaryzacją geodezyjną w 4kpl. (w tym 2kpl. na nośniku elektronicznym) oraz zmianami w ewidencji w tym podział i wydzielenie gruntu pod obiekty. Format i zawartość plików zawierających pomiary powykonawcze w postaci wektorowej. Format plików to .DWG lub .DXF. Do plików ma być dołączona informacja o zastosowanym układzie współrzędnych. Stosowany obecnie na terenie gminy to: 1965 strefa IV. Zamieszczone na mapach obrysy obiektów winny być rozdzielone wg branż na warstwy i opisane zgodnie z instrukcją techniczną K-1 dot. map zasadniczych. Z uwagi na specyfikę obiekty oświetlenia ulic - o ile występują - winny być opisane następującymi warstwami: kable przyłączy nn. - polilinia1), / kable obwodów oświetleniowych - polilinia1), rury osłonowe - odcinek, mufy - punkt, latarnie - punkt 2), szafki oświetlenia ulicznego - prostokąt 2) gdzie 1) - opis kabla o niezmiennym przekroju (bez przerw na odcinkach zarurowanych), 2) - obiekt opisany dodatkowo nr określonym w dokumentacji projektowej;
3) Dostarczenie Zamawiającemu w dniu odbioru robót dokumentacji geodezyjnej, zawierającej wyniki geodezyjnej inwentaryzacji powykonawczej, w tym mapę, o której mowa w art. 2 pkt 7b ustawy z dnia 17 maja 1989 r. – Prawo geodezyjne i kartograficzne, czyli wyniki pomiarów powykonawczych oraz mapy opatrzonej, z uwzględnieniem art. 12c ust. 1 ustawy, klauzulą urzędową, o której mowa w art. 40 ust. 3g pkt 3, stanowiącą potwierdzenie przyjęcia do państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego zbiorów danych lub dokumentów, o których mowa w art. 12a ust. 1 ustawy, w oparciu o które mapa ta została sporządzona, albo oświadczenie wykonawcy prac geodezyjnych o uzyskaniu pozytywnego wyniku weryfikacji;
4) Organizację, zagospodarowanie i likwidację placu budowy;
5) Sporządzenie projektu organizacji ruchu na czas budowy, wprowadzenie jej i poinformowanie na piśmie właściwych służb o wprowadzeniu tymczasowej organizacji ruchu (w odpowiednim terminie);
6) Zajęcie pasa drogowego i koszty z tym związane;
7) Sporządzenie planu bezpieczeństwa i ochrony zdrowia, jeżeli odrębne przepisy wymagają sporządzenia takiego planu;
8) Sporządzenie inwentaryzacji fotograficznej terenu, polegającej w szczególności na uwidocznieniu ogólnego stanu placu budowy przed rozpoczęciem robót. Inwentaryzację fotograficzną z okresu poprzedzającego rozpoczęcie robót Wykonawca przekaże Zamawiającemu w wersji elektronicznej na nośniku danych CD w terminie 5 dni od dnia przekazania placu budowy;
9) Uporządkowanie terenu budowy po zakończeniu robót;
10) Uporządkowanie terenu przylegającego do placu budowy, który został naruszony wskutek prowadzonych robót;
11) Zagospodarowanie odpadów powstałych przy realizacji robót objętych niniejszą umową zgodnie z obowiązującymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami. Z tego też względu:
a) Odpady - w tym również wszelkiego rodzaju nadziemne, podziemne, nieorganiczne i organiczne pozostałości typu gruz, złom, pnie, korzenie, karpiny itp. - należy bez zbędnej zwłoki wywieźć na Regionalną Instalację Przetwarzania Odpadów Komunalnych lub przekazać przedsiębiorcy posiadającemu zezwolenie na transport odpadów.
b) Składowanie w rejonie placu budowy zdemontowanych materiałów nadających się do odzysku jest możliwe w okresie nie dłuższy niż termin realizacji przedmiotu zamówienia.
c) Nie później niż w dniu zawiadomienia o zakończeniu robót budowlanych Wykonawca jest zobowiązany udokumentować Zamawiającemu sposób zagospodarowania powstałych w wyniku prowadzenia tych robót odpadów przedstawiając Zamawiającemu kartę przekazania odpadu na ilość nie mniejszą niż wynika to z przedmiaru lub wyjaśniając pisemnie ewentualną różnicę;
12) Próby i odbiory z udziałem wymaganych instytucji państwowych, inwestora i użytkownika;
13) Remonty i naprawę zniszczonej nawierzchni na przyległych ulicach i chodnikach;
14) Wykonanie fotografii miejsca prowadzonych robót po ich zakończeniu i przekazanie ich Zamawiającemu w terminie do 7 dni od daty zakończenia robót;
15) Wykonanie w okresie udzielonej przez Wykonawcę gwarancji wymaganych przeglądów gwarancyjnych zabudowanych urządzeń na obiekcie oraz wykonanie czynności konserwacyjnych tychże urządzeń, warunkujących utrzymanie gwarancji na zasadach przez Wykonawcę udzielonej;
16) Przedłożenie Zamawiającemu najpóźniej z dniem przekazania placu budowy opłaconego dokumentu ubezpieczenia OC od prowadzonej działalności gospodarczej na sumę gwarancyjną w wysokości 150 000,00 [PLN] na jedno i wszystkie zdarzenia w okresie ubezpieczenia.

III. Wykonawca zobowiązany jest do organizacji robót w sposób zapewniający mieszkańcom bezpieczne użytkowanie, dojazd i dojście do swoich posesji a także regularny odbiór odpadów z przyległych nieruchomości.
IV. Wykonawca uwzględni w ofercie i poniesie wszystkie koszty wynikające z warunków wydanych przez podmioty, które uzgodniły dokumentację projektową, a w szczególności:
a) Wydział Ochrony Środowiska i Rolnictwa Urzędu Miasta Kędzierzyn-Koźle,
b) Polską Spółkę Gazowniczą Sp. z o.o. Oddz. Zakład Gazowniczy w Opolu, ul. Armii Krajowej 2 45-071 Opole,
c) Tauron Dystrybucja S.A. Oddz. w Opolu, ul. Waryńskiego 1, 45-047 Opole,
d) Miejski Zakład Energetyki cieplnej w Kędzierzynie-Koźlu, ul. Stalmacha 18, 47-2020 Kędzierzyn-Koźle,
e) Miejskie Wodociągi i Kanalizacja Sp. z o.o. w Kędzierzynie-Koźlu, ul. Filtrowa 14, 47-200 Kędzierzyn-Koźle,
f) GRUPĘ AZOTY Zakłady Azotowe S.A. ul. Mostowa 30, 47-220 Kędzierzyn-Koźle,
g) Powiatowy Zarząd Dróg w Kędzierzynie-Koźlu,
h) Wydział Zarządzania Drogami Urząd Miasta Kędzierzyn-Koźle, ul. Piramowicza 32, 47-200 Kędzierzyn-Koźle

V. Wymóg zatrudnienia na podstawie umowy o pracę. Na podstawie 95 ust. 1 ustawy Pzp. Zamawiający wymaga zatrudnienia przez Wykonawcę lub Podwykonawcę na podstawie stosunku pracy, osób wykonujących następujące czynności związane z realizacją zamówienia:
- roboty elektryczne
VI. Sposób weryfikacji zatrudnienia, uprawnienia zamawiającego w zakresie kontroli oraz sankcje
z tytułu niespełnienia wymagań zostały określone w części II SWZ – Projektowane postanowienia umowy.
VII. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określają m.in. Projektowane postanowienia umowy, załączona dokumentacja projektowa wraz z jej aktualizacją, Specyfikacja Techniczna Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych sporządzone przez: PHU ELMO Marcin Olejnik, ul. Plebiscytowa 2c/2, 47-220 Kędzierzyn-Koźle, zamieszczone wraz z załącznikami w wersji elektronicznej na stronie internetowej prowadzonego postępowania stanowiące integralną częścią SWZ.
VIII. Z uwagi na możliwość, że o udzielenie zamówienia będzie ubiegał się podmiot, który uczestniczył w przygotowaniu postępowania o udzielenie zamówienia (autor dokumentacji projektowej - PHU ELMO Marcin Olejnik) Zamawiający w celu zapobieżenia zakłóceniu konkurencji m.in.:
1) zamieszcza na stronie internetowej oprócz dokumentacji projektowej, także kosztorys inwestorski;
2) zapewnił odpowiedni (dłuższy) termin na składanie ofert;
3) informuje, że zaprojektowane elementy, pomimo że wskazują na konkretne rozwiązania, są rozwiązaniami typowymi, a materiały ogólnie dostępne. Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne w tym zakresie.

IX. Zamawiający udostępnia przedmiary robót, które stanowią jedynie element pomocniczy. Zamawiający umożliwia i zaleca Wykonawcy dokonanie wizji lokalnej.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45316110-9 - Instalowanie urządzeń oświetlenia drogowego

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Uzasadnienie prawne:
Zgodnie z art. 255 pkt 3 ustawy Pzp Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny najkorzystniejszej oferty.

Uzasadnienie faktyczne:
W toku postępowania złożono 2 oferty na wykonanie przedmiotu zamówienia.
Kwota, którą Zamawiający przeznaczył na sfinansowanie zamówienia podana przed otwarciem ofert w dniu 26.07.2021r. wynosi 100 000,00 zł brutto. Podjęto decyzję o niedofinansowaniu i unieważnieniu postępowania.

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 139923,59 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 225090,00 PLN

2021-09-28 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane