Uporządkowanie gospodarki wodno - ściekowej w miejscowości Skęczniew oraz budowa przydomowych oczyszczalni ścieków na terenie gminy Dobra

GMINA DOBRA

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2021/BZP 00192861
Numer ogłoszenia
2021/BZP 00192861/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2021-09-27 11:09
Lokalizacja
Dobra, wielkopolskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-154623c7-ee04-11eb-b885-f28f91688073
Identyfikator
6681870425
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty w zakresie oczyszczania ściekówRoboty budowlanePrzygotowanie terenu pod budowęRoboty na placu budowyRoboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, ciągów komunikacyjnych i linii energetycznychPrzygotowanie przedsięwzięcia i projektu, oszacowanie kosztówPlany zatwierdzające, rysunki robocze i specyfikacjeUsługi inżynieryjne w zakresie projektowaniaUsługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej

Wykonawcy

2 przyznane

NATAN BIERNACKIKoło, PL · lot 0
665 321,32 PLN
NATAN BIERNACKIKoło, PL · lot 1
620 500 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2021/BZP 00192861 z dnia 2021-09-27

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Uporządkowanie gospodarki wodno - ściekowej w miejscowości Skęczniew oraz budowa przydomowych oczyszczalni ścieków na terenie gminy Dobra

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA DOBRA

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 311019438

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: PLAC WOJSKA POLSKIEGO 10

1.5.2.) Miejscowość: Dobra

1.5.3.) Kod pocztowy: 62-730

1.5.4.) Województwo: wielkopolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL414 - Koniński

1.5.7.) Numer telefonu: 632799920

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: um@dobra24.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://dobra.nowoczesnagmina.pl/

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/pn/dobra

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Uporządkowanie gospodarki wodno - ściekowej w miejscowości Skęczniew oraz budowa przydomowych oczyszczalni ścieków na terenie gminy Dobra

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-154623c7-ee04-11eb-b885-f28f91688073

2.5.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00192861

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2021-09-27

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2021/BZP 00003297/06/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.1 Uporządkowanie gospodarki wodno - ściekowej w miejscowości Skęczniew oraz budowa przydomowych oczyszczalni ścieków na terenie Gminy Dobra

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak

2.12.) Nazwa projektu lub programu:

„Gospodarka wodno-ściekowa” w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji związanych z tworzeniem, ulepszaniem lub rozbudową wszystkich rodzajów małej infrastruktury, w tym inwestycji w energię odnawialną i w oszczędzanie energii” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Nie

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: IGOŚR.271.7.2021

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

Część 1

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

I część zamówienia:
Przedmiotem zamówienia jest zaprojektowanie wykonanie kanalizacji sanitarnej dla potrzeb budynków należących do RZGW i DPS w Skęczniewie oraz budynków mieszkalnych na terenie Gminy. W opracowaniu uwzględniono kanały sanitarne z rur PVC-U średnicy 200/5,9; 315/9,2; 400/11,7 mm wraz z studniami rewizyjnymi średnicy 425 mm z tworzyw sztucznych oraz średnicy 1000 mm betonowych.
Zakładana łączna długość kanalizacji sanitarnej:
 200 x 5,9 mm - 1015,00 m
 315 x 9,2 mm - 212,00 m
 400 x 11,7 mm - 93,00 m
 studnie kanalizacyjne śr. 425 mm ok 11 szt.
 studnie kanalizacyjne śr. 1000 mm ok 23 szt.
Realizacja kanalizacji sanitarnej pozwoli na uregulowanie gospodarki wodno – ściekowej w rejonie miejscowości Skęczniew gmina Dobra, a tym samym likwidację istniejących kanałów z rur betonowych i kamionkowych które są w złym stanie technicznym.
Tereny objęte inwestycją znajdują się na terenie gminy Dobra, powiat Turek, województwo wielkopolskie.
Celem zamówienia jest odbiór ścieków gospodarczo – bytowych z budynków przeznaczonych na stały i okresowy pobyt ludzi. Inwestycja ma umożliwić dostęp do kanalizacji sanitarnej szerszej grupie mieszkańców gminy Dobra jak również spowodować, że system kanalizacyjny będzie bardziej elastyczny i funkcjonalny.
Wszystkie materiały stosowane do wykonania kanalizacji sanitarnej muszą być zgodne z ustawą o wyrobach budowlanych, muszą posiadać aktualne atesty PZH.
Producent materiałów jest zobowiązany posiadać certyfikat ISO 9001 lub inny równoważny systemem zarządzania jakością. Zamówienie obejmuje:
• sporządzenie projektu budowlanego i uzyskanie dla niego wynikających z przepisów: opinii, zgód, uzgodnień i pozwoleń na budowę,
• obsługę geodezyjną,
• wykonanie robót budowlanych i montażowych na podstawie projektu,
• przyłączenie istniejących przyłączy do sieci kanalizacyjnej,
• przeprowadzenie wymaganych prób i badań oraz przygotowanie dokumentów związanych z oddaniem przyłączy kanalizacyjnych w użytkowanie, inwentaryzację powykonawczą. 3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia, a w tym technologia robót i zakres ich wykonania określone zostały w programie funkcjonalno – użytkowym, szacunkowym zestawieniu kosztów oraz w odpowiednich załącznikach do SWZ

4.5.3.) Główny kod CPV: 45232421-9 - Roboty w zakresie oczyszczania ścieków

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45000000-7 - Roboty budowlane

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

45113000-2 - Roboty na placu budowy

45231000-5 - Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, ciągów komunikacyjnych i linii energetycznych

71242000-6 - Przygotowanie przedsięwzięcia i projektu, oszacowanie kosztów

71245000-7 - Plany zatwierdzające, rysunki robocze i specyfikacje

71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

71322000-1 - Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej

4.5.5.) Wartość części: 458208,40 PLN

Część 2

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest zaprojektowanie i wykonanie 30 szt. przydomowych oczyszczalni ścieków obsługujących gospodarstwa domowe do 6 RLM, zlokalizowanych na terenie gminy Dobra według załączonego wykazu.
Ścieki odprowadzane do przydomowej oczyszczalni będą typowymi ściekami bytowymi z gospodarstwa domowego .
Przyjęto średnie wartości wskaźników zanieczyszczeń charakterystyczne dla ścieków socjalno-bytowych:
BZT5 – do 500mg 02/l
ChZT- do 900mg 02/l
Zawiesina ogólna – do 360 mg/l
Azot ogólny – ok. 80 mg/l
Fosfor ogólny -ok. 12 mg/l
Przyjęto oczyszczalnie mechaniczno-biologiczną o przepustowości:
Qśrd ≥0,9 m³/d
Zaprojektowane oczyszczalnie złożone z trzech podstawowych elementów:
 osadnik wstępny jednokomorowy
 reaktor biologiczny
 studnia chłonna zintegrowana poprzez układ pompowy z filtrem chłonno-odparowującym
Zgodnie z ustaleniami zamawiającego oczyszczalnie będą montowane w zabudowie zagrodowej w trudnych warunkach gruntowych. Lokalizacja oczyszczalni wymaga zastosowanie materiałów umożliwiających normalne gospodarcze wykorzystanie terenu (np. ruch pojazdów) bez obawy uszkodzenia konstrukcji oczyszczalni. Wszystkie elementy oczyszczalni ( zbiorniki) są zaprojektowane jako betonowe w klasie C35/45.
3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia, a w tym technologia robót i zakres ich wykonania określone zostały w programie funkcjonalno – użytkowym, szacunkowym zestawieniu kosztów oraz w odpowiednich załącznikach do SWZ.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45232421-9 - Roboty w zakresie oczyszczania ścieków

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

71322000-1 - Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej

4.5.5.) Wartość części: 416102,89 PLN

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

Część 1

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY (dla części 1)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 665321,32 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 1398095,49 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 665321,32 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 1)

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

Wykonawca

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Drill-Bud Natan Biernacki

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 302437306

7.3.3) Ulica: Toruńska 77

7.3.4) Miejscowość: Koło

7.3.5) Kod pocztowy: 62-600

7.3.6.) Województwo: wielkopolskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA (dla części 1)

8.1.) Data zawarcia umowy: 2021-09-23

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 665321,32 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:

do 2022-11-30

Część 2

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY (dla części 2)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 620500,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 682650,00 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 620500,00 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 2)

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

Wykonawca

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Drill-Bud Natan Biernacki

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 302437306

7.3.3) Ulica: Toruńska 77

7.3.4) Miejscowość: Koło

7.3.5) Kod pocztowy: 62-600

7.3.6.) Województwo: wielkopolskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA (dla części 2)

8.1.) Data zawarcia umowy: 2021-09-23

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 620500,00 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:

do 2021-11-30
2021-09-27 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane