„Przebudowa drogi wewnętrznej usytuowanej na działce o nr ewid. 655 w Marcinkowie”.
GMINA WĄCHOCK
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2021/BZP 00193772
- Numer ogłoszenia
- 2021/BZP 00193772/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2021-09-28 07:08
- Lokalizacja
- Wąchock, świętokrzyskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-c0b946b2-e589-11eb-b885-f28f91688073
- Identyfikator
- 6641985659
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2021/BZP 00193772 z dnia 2021-09-28 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
„Przebudowa drogi wewnętrznej usytuowanej na działce o nr ewid. 655 w Marcinkowie”.
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA WĄCHOCK
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 291009930
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Wielkowiejska 1
1.5.2.) Miejscowość: Wąchock
1.5.3.) Kod pocztowy: 27-215
1.5.4.) Województwo: świętokrzyskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL721 - Kielecki
1.5.7.) Numer telefonu: 412736130
1.5.8.) Numer faksu: 412736159
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@wachock.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: gmina.wachock.sisco.info
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://wachock.ezamawiajacy.pl1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
„Przebudowa drogi wewnętrznej usytuowanej na działce o nr ewid. 655 w Marcinkowie”.2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-c0b946b2-e589-11eb-b885-f28f91688073
2.5.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00193772
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2021-09-28
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2021/BZP 00008436/01/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.3 Przebudowa drogi wewnętrznej na działce o nr ewid. 655 w Marcinkowie
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Nie
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: BGK.271.2.2021
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 189080,07 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1 Przedmiot i zakres opracowania
Przedmiotem niniejszego opracowania jest projekt budowlano-wykonawczy przebudowy drogi usytuowanej na działce o nr ewid. 655 w Marcinkowie w zakresie robót:
Remont istniejącej utwardzonej nawierzchni kamiennej poprzez budowę nawierzchni asfaltowej;
Budowę poboczy z kruszywa wzmocnionego destruktem.
2 Stan istniejący
2.1 Istniejący teren
Teren objęty obszarem opracowania w całości położony jest w miejscowości Marcinków na działce o numerze ewidencyjnym 655. Przedmiotowy odcinek drogi gminnej jest kontynuacją istniejącego odcinka asfaltowego drogi gminnej odchodzącej na południe od drogi powiatowej DP0573T Majków – Marcinków – Wąchock. Przedmiotowy odcinek drogi w całości położony jest w terenie zabudowanym.
2.2 Stan istniejącej nawierzchni
Przy inwentaryzacji przedmiotowego odcinka drogi dokonano oceny wizualnej stanu nawierzchni. Nawierzchnia kamienna posiada liczne nierówności poprzeczne oraz podłużne. Brak równości podłużnej i poprzecznej przyczynia się do zwiększonej emisji hałasu, obniża komfort jazdy i stan bezpieczeństwa.
2.3 Istniejące uzbrojenie terenu
Na podstawie pozyskanych podkładów geodezyjnych i po zebraniu danych w terenie stwierdza się, w strefie projektowanych robót, występowanie następującego uzbrojenia:
– podziemny wodociąg
– kanalizację sanitarną
– napowietrzna linia elektryczna niskiego napięcia
– napowietrzna sieć teletechniczna
– oświetlenie uliczne
2.4 Istniejąca zieleń w pasie drogowym
Inwentaryzację zieleni przeprowadzono w maju 2019. Na obszarze opracowania nie stwierdzono występowania kolizji z istniejącym zadrzewieniem.
3 Projektowane rozwiązania techniczne
3.1 Założenia projektowe
Przy projektowaniu drogi założono następujące wymagania techniczne i użytkowe:
• teren zabudowy
• droga jednojezdniowa klasy D o jednym pasie ruchu, przeznaczonym do ruchu w obu kierunkach
• prędkość projektowa Vp=30km/h
• jezdnia szerokości 4,00m
• obustronne pobocze utwardzone szer. 0,75 m z lokalnymi zawężeniami.
3.2 Rozwiązanie przebiegu trasy w planie
Kształtując przebieg projektowanego odcinka drogi przyjęto oś jezdni o parametrach zbliżonych do istniejącego przebiegu. Droga gminna posiada prosty przebieg z zachodu na wschód i składa się z trzech odcinków prostych rozdzielonych łukami o promieniach od 125m do 150m.
Szczegóły dotyczące geometrii projektowanych elementów drogi oraz informacje dotyczące tyczenia osi jezdni przedstawione zostały na rys. nr 2.1 - 2.2 Plan sytuacyjny.
3.3 Rozwiązanie wysokościowe, geometria przekroju poprzecznego
Po planowanej przebudowie niweleta jezdni powinna odwzorowywać stan obecny. Pochylenie poprzeczne jezdni wyniesie 2% w kierunku północnym. Spadek poprzeczny poboczy wyniesie 6% w kierunku zewnętrznym – od osi drogi.
3.4 Pobocza drogi
Zaprojektowano utwardzone pobocza o szerokości 0,75m. Pobocza wykonane będą z nawierzchni z kruszywa naturalnego stabilizowanego mechanicznie wzmocnionego destruktem, skropionego emulsją i posypanego grysem drobnym, grubość 15cm. Lokalnie szerokość pobocza, strona lewa, została zawężona do granicy pasa drogowego.
4 Konstrukcja nawierzchni
Projektowana konstrukcja drogi gminnej:
o 4cm warstwa ścieralna z AC11S
o 6cm warstwa wiążąca z AC16W
o 20cm podbudowa z mieszanki mineralno-cementowej C3/4
o 10cm warstwa odsączająca z piasku
Pierwsze 4,5m przebudowywanej drogi gminnej (odcinek od km 0+050.00 do km 0+054.50) posiadający nawierzchnię asfaltową zostanie sfrezowany do rzędnych podanych na profilu podłużnym, na średnią głębokość 6cm, zaś nowa nawierzchnia ścieralna ułożona będzie na istniejącą podbudowę. Na odcinku od km 0+220 do km 0+230 (w miejscu zjazdu do piaskowni) została wzmocniona konstrukcja podbudowy. Dolną warstwę odsączającą z piasku grubości 10 cm zastąpiono stabilizacją gruntu cementem, z uprzednim doziarnieniem do Rm=2,50MPa o grubości warstwy 30cm.
5. Uzbrojenie terenu
W celu uniknięcia ewentualnych kolizji lub awarii istniejącego uzbrojenia z elementami projektowanymi, należy napotkane uzbrojenie traktować, jako czynne i zabezpieczyć je przed uszkodzeniem np. przez podwieszenie w przekroju poprzecznym wykopu.
Po przeanalizowaniu pozyskanych podkładów mapowych, stwierdza się konieczność wykonania zabezpieczenia sieci wodociągowej. Po wykonaniu ręcznego wykopu, celem odkrycia istniejących urządzeń, należy wykonać zabezpieczenie przed zawilgoceniem i mechanicznym uszkodzeniem rur sieci wodociągowej poprzez założenie rur osłonowych dwudzielnych. W przypadku nie zapewnienia bezpiecznego przykrycia , tj.: 1,6-2,0m od niwelety jezdni, należy ocieplić rury wodociągowe np. łupkami poliuretanowymi. Zabezpieczoną sieć wodociągową należy przykryć minimum 20cm zasypkę piaskową a następnie rozłożyć folię ostrzegawczą . Pozostałą część wykopu należy wypełnić gruntem rodzimym zagęszczanym warstwami nie większymi niż 20cm.
Przyłącza wodociągowe – skrzynki z zasuwami oraz studnie rewizyjne kanalizacji sanitarnej należy dostosować wysokościowo do wykonanej nawierzchni drogi.
Wszelkie prace związane z zabezpieczeniem wodociągu należy wykonać pod nadzorem przedstawiciela wydziału sieci Wod.-Kan. I Utrzymania Ruchu przedsiębiorstwa kanalizacji spółka z o.o. w Starachowicach oraz zgodnie z załączonymi do projektu warunkami PWiK Starachowice.
6. Obsługa geodezyjna bieżąca.
7. Wykonanie Inwentaryzacji geodezyjnej powykonawczej w wersji papierowej w 4 egzemplarzach.
8. Szczegółowy zakres określony jest w przedmiarze robót który należy rozpatrywać łącznie z projektem budowlanym, specyfikacjami technicznymi,
9. Wykonawca powinien dokonać wizji lokalnej w celu zapoznania się z terenem budowy. Z uwagi na fakt, ze roboty objęte zamówieniem będą realizowane na terenie ogólnodostępnym Wykonawca może dokonać wizji lokalnej samodzielnie.
10. Wykonawca ponosi pełną odpowiedzialność prawną i finansową za zniszczenie własności prywatnej, samorządowej i państwowej podczas realizacji przedmiotu zamówienia.
11. Wszelkie uzgodnienia z gestorami sieci i zarządcami dróg w pasie których prowadzone będą roboty budowlane leżą po stronie Wykonawcy.
UWAGA
Jeżeli dokumentacja projektowa lub specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót budowlanych wskazywałyby w odniesieniu do niektórych materiałów lub urządzeń znaki towarowe, patenty lub pochodzenie - Zamawiający dopuszcza oferowanie materiałów lub urządzeń równoważnych. Materiały lub urządzenia pochodzące od konkretnych producentów określają minimalne parametry jakościowe i cechy użytkowe, jakim muszą odpowiadać materiały lub urządzenia oferowane przez Wykonawcę, aby zostały spełnione wymagania stawiane przez Zamawiającego. Materiały lub urządzenia pochodzące od konkretnych producentów stanowią wyłącznie wzorzec jakościowy przedmiotu zamówienia. Pod pojęciem „minimalne parametry jakościowe i cechy użytkowe” Zamawiający rozumie wymagania dotyczące materiałów lub urządzeń zawarte w ogólnie dostępnych źródłach, katalogach, stronach internetowych producentów. Operowanie przykładowymi nazwami producenta ma jedynie na celu doprecyzowanie poziomu oczekiwań Zamawiającego w stosunku do określonego rozwiązania. Posługiwanie się nazwami producentów/produktów ma wyłącznie charakter przykładowy. Zamawiający, wskazując oznaczenie konkretnego producenta (dostawcy) lub konkretny produkt przy opisie przedmiotu zamówienia, dopuszcza jednocześnie produkty równoważne o parametrach jakościowych i cechach użytkowych co najmniej na poziomie parametrów wskazanego produktu, uznając tym samym każdy produkt o wskazanych lub lepszych parametrach.
W takiej sytuacji Zamawiający wymaga złożenia stosownych dokumentów, uwiarygodniających te materiały lub urządzenia.
Zamawiający zastrzega sobie prawo wystąpienia do autora dokumentacji projektowej o opinię na temat oferowanych materiałów lub urządzeń. Opinia ta może stanowić podstawę do podjęcia przez Zamawiającego decyzji o przyjęciu materiałów lub urządzeń równoważnych albo odrzuceniu oferty z powodu braku równoważności.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45233000-9 - Roboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, dróg
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45111000-8 - Roboty w zakresie burzenia, roboty ziemne
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 158700,00 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 158700,00 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 158700,00 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Średni przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: „BUDROMOST - STARACHOWICE” Sp. z o.o
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 290010189
7.3.3) Ulica: Św. Rocha 31
7.3.4) Miejscowość: Wąchock
7.3.5) Kod pocztowy: 27-215
7.3.6.) Województwo: świętokrzyskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2021-08-30
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 158700,00 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 3 miesiące
| 2021-09-28 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |