Modernizacja systemu ciepłowniczego miasta Pyskowice - podgrupa SWC -etap II - zabudowa węzłów cieplnych w budynkach Wojska Polskiego 2A, Wojska Polskiego 2B.
Gmina Pyskowice
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2021/BZP 00194613
- Numer ogłoszenia
- 2021/BZP 00194613/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2021-09-28 12:25
- Lokalizacja
- Pyskowice, śląskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-b2f5a42c-00eb-11ec-b885-f28f91688073
- Identyfikator
- 9691573512
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2021/BZP 00194613 z dnia 2021-09-28 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Modernizacja systemu ciepłowniczego miasta Pyskowice - podgrupa SWC -etap II
- zabudowa węzłów cieplnych w budynkach Wojska Polskiego 2A, Wojska Polskiego 2B.
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Pyskowice
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 276257593
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Strzelców Bytomskich 3
1.5.2.) Miejscowość: Pyskowice
1.5.3.) Kod pocztowy: 44-120
1.5.4.) Województwo: śląskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL229 - Gliwicki
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: gmpyskowice@pyskowice.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://bip.pyskowice.pl/
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://e-zp.pyskowice.pl/1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Modernizacja systemu ciepłowniczego miasta Pyskowice - podgrupa SWC -etap II- zabudowa węzłów cieplnych w budynkach Wojska Polskiego 2A, Wojska Polskiego 2B.
2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-b2f5a42c-00eb-11ec-b885-f28f91688073
2.5.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00194613
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2021-09-28
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2021/BZP 00000066/19/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.20 Modernizacja systemu ciepłowniczego miasta Pyskowice - podgrupa SWC -etap II - zabudowa węzłów cieplnych w budynkach Wojska Polskiego 2A, Wojska Polskiego 2B.
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00154831/01
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ZP.271.036.2021
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak
4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 175446,33 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia są roboty budowlane polegające na zabudowie 2 indywidualnych węzłów cieplnych w budynkach przy ulicy Wojska Polskiego 2A, Wojska Polskiego 2B (po jednym w każdym z budynków). Niniejsze prace są elementem inwestycji pn. „Modernizacja systemu ciepłowniczego miasta Pyskowice - podgrupa SWC etap II”, która uzyskała w 2021 r. dofinansowanie z Górnośląsko - Zagłębiowskiej Metropolii w ramach Programu „Metropolitalny Fundusz Solidarności” oraz w ramach Programu działań na rzecz ograniczenia niskiej emisji.
2. Zakres zamówienia:
Prace objęte niniejszym postępowaniem obejmują wykonanie robót budowlano-montażowych, mających na celu przygotowanie pomieszczeń pod wymiennikownie oraz zabudowę 2 kompaktowych, indywidualnych, jednofunkcyjnych węzłów cieplnych wraz z wykonaniem elektryki i AKPiA w dwóch budynkach wielorodzinnych: Wojska Polskiego 2A, Wojska Polskiego 2B.
W 2020r. do w/w budynków zostały doprowadzone przyłącza wykonane z rur preizolowanych na wysoki parametr. Obecnie budynki zasilane są bezpośrednio z sieci niskiego parametru i taki sposób zasilania będzie utrzymany w sezonie grzewczym 2021/2022. Zamówienie nie obejmuje prac demontażowych istniejącej instalacji c.o.
Zakres prac:
a) roboty przygotowawcze,,
b) roboty budowlane i instalacyjne w obrębie pomieszczenia wymiennikowni,
c) zabudowa indywidualnych jednofunkcyjnych węzłów cieplnych
d) roboty związane z zasileniem węzła cieplnego w energię elektryczną, wykonanie instalacji AKPiA
e) wykonanie podłączenia węzłów do sieci ciepłowniczej wysokoparametrowej
f) próby szczelności,
g) wykonanie dokumentacji powykonawczej branży sanitarnej oraz elektrycznej.
Szczegółowy zakres robót określają:
• projekty budowlano - wykonawcze stanowiące załącznik nr 5
• przedmiary robót stanowiące załącznik nr 6
• specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót montażowo – instalacyjnych oraz budowlanych węzła cieplnego stanowiące załącznik nr 7
Przedmiar robót ma charakter informacyjno – pomocniczy, z uwagi na przyjętą formę wynagrodzenia ryczałtowego. Jeżeli w SWZ Zamawiający posługuje się przedmiarem robót, to dokument ten ma jedynie na celu łatwiejsze skalkulowanie wynagrodzenia Wykonawcy.
Uwagi:
1) Zamówienie nie obejmuje prac opisanych w rozdziale 3.4.12 załącznika nr 5 do SWZ „Projekt wykonawczy węzła cieplnego, część sanitarna” tj. Opis prac związanych z przepięciem sieci ciepłowniczych oraz w rozdziale 6 załącznika nr 5 do SWZ „Projekt wykonawczy węzła cieplnego, część sanitarna” tj. Zakres robót demontażowych i montażowych w komorze ciepłowniczej
2) Przed wbudowaniem materiałów, Wykonawca zobligowany jest do przedłożenia ich wraz z obliczeniami, certyfikatami, deklaracjami użytkowymi itp. i uzyskania akceptacji Inspektora Nadzoru powołanego przez Zamawiającego.
3) Zamawiający nie wymaga opracowania Programu Zapewnienia Jakości, o którym mowa w pkt 5 STWiOR dla każdego obiektu
4) Przy realizacji zadania wszystkie sprawy dotyczące możliwości dojazdu sprzętem i materiałami na budowę Wykonawca winien uzgodnić z właścicielami terenu, z którego będzie korzystał.
5) Przed zakończeniem prac, Wykonawca umieści na drzwiach wymiennikowni trwałą tabliczkę o treści: „Pomieszczenie węzła cieplnego.”
6) Zamawiający wymaga, aby Wykonawca był obecny na terenie inwestycji w dniu uruchomienia i puszczenia ciepła do odbiorców. O terminie wykonawca zostanie powiadomiony.
Gwarancja będzie zgodna z ofertą, przy czym minimalny wymagany okres gwarancji wynosi 5 lat licząc od dnia odbioru końcowego przedmiotu zamówienia.
4.5.3.) Główny kod CPV: 09323000-9 - Węzeł cieplny lokalny
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45232140-5 - Roboty budowlane w zakresie lokalnych sieci grzewczych
45232141-2 - Roboty grzewcze
45232142-9 - Roboty budowlane w zakresie stacji przesyłu ciepła
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 4
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 4
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 200736,00 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 359160,00 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 200736,00 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Średni przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Elektrotermex Sp. z o.o.
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 008025940
7.3.3) Ulica: Bohaterów Westerplatte 5
7.3.4) Miejscowość: Ostrołęka
7.3.5) Kod pocztowy: 07-410
7.3.6.) Województwo: mazowieckie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Tak
7.4.1.) Informacja o częściach zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz nazwy ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani:
roboty budowlane i montażowe
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2021-09-24
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 200736,00 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 55 dni
8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
| 2021-09-28 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |