Budowa drogi rowerowej na odcinku Kościerzyna –Sarnowy od skrzyżowania z ul. Wojska Polskiego granicy administracyjnej miasta
Gmina Miejska Kościerzyna
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2021/BZP 00194893
- Numer ogłoszenia
- 2021/BZP 00194893/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2021-09-28 13:39
- Lokalizacja
- Kościerzyna, pomorskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-5e3ab5e2-d5a8-11eb-b885-f28f91688073
- Identyfikator
- 5911566370
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2021/BZP 00194893 z dnia 2021-09-28 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Budowa drogi rowerowej na odcinku Kościerzyna –Sarnowy od skrzyżowania z ul. Wojska Polskiego granicy administracyjnej miasta
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Miejska Kościerzyna
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 191675126
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: 3 Maja 9a
1.5.2.) Miejscowość: Kościerzyna
1.5.3.) Kod pocztowy: 83-400
1.5.4.) Województwo: pomorskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL637 - Chojnicki
1.5.7.) Numer telefonu: 58 680-23-00
1.5.8.) Numer faksu: 58 680-23-20
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: wizp@koscierzyna.gda.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://bip.koscierzyna.gda.pl/
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://platformazakupowa.pl/pn/koscierzyna1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Budowa drogi rowerowej na odcinku Kościerzyna –Sarnowy od skrzyżowania z ul. Wojska Polskiego granicy administracyjnej miasta2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-5e3ab5e2-d5a8-11eb-b885-f28f91688073
2.5.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00194893
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2021-09-28
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2021/BZP 00001024/04/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.8 - Budowa linii transportu rowerowego z podziałem na części a)droga rowerowa na odcinku Kościerzyna – Skorzewo, b)droga rowerowa na odcinku Kościerzyna – Sarnowy
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak
2.12.) Nazwa projektu lub programu:
Zadanie realizowane jest w ramach projektu pn. „Budowa węzła integracyjnego w Kościerzynie połączona z rewitalizacją i adaptacją dworca kolejowego oraz utworzeniem komunikacji zbiorowej w Powiecie Kościerskim” współfinansowanego w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020.2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00099220/01
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ZP 12/2021
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak
4.3.) Łączna wartość poszczególnych części zamówienia: 7147534,11 PLN
4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 4515513,24 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych pn. „Budowa drogi rowerowej na odcinku Kościerzyna – Sarnowy od skrzyżowania z ul. Wojska Polskiego do granicy administracyjnej miasta”, które realizowane jest ramach zadania pn. Budowa węzła integracyjnego w Kościerzynie połączona z rewitalizacją i adaptacją dworca kolejowego oraz utworzeniem komunikacji zbiorowej w powiecie kościerskim - budowa linii transportu rowerowego ”.
Zakres zamówienia obejmuje:
1) budowę drogi rowerowej
Droga rowerowa jest podzielona na dwa odcinki o łącznej długości 1622 m. Odcinek pierwszy o długości 952,10 m w całości zlokalizowany na koronie drogi, przyległy do jezdni, na wysokości ul. Wejhera wyniesiony ponad powierzchnie jezdni z wykorzystaniem konstrukcji oporowej. Zaprojektowano drogę rowerową szerokości 2,2m oraz dodatkową opaskę o szerokości 80cm dla umieszczenia urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego i odseparowania skrajni drogowej i rowerowej. Całkowita szerokość nawierzchni przy jezdni – 3,0m. W celu zabezpieczenia terenów przyległych zaprojektowano mury oporowe.
Odcinek drugi o długości 670,29 m w całości zlokalizowany na koronie drogi, w tym odcinek przyległy do jezdni ok. 250m. Szerokość drogi rowerowej 2,55m. Na odcinku przyległym do jezdni zaprojektowano drogę rowerową szerokości 2,2m oraz dodatkową opaskę o szerokości 80cm dla umieszczenia urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego i odseparowania skrajni drogowej i rowerowej. Całkowita szerokość nawierzchni przy jezdni – 3,0m. Szerokość pasa dzielącego 1,5m.
Zaprojektowano 2 zatoki autobusowe z peronami długości 20m.
Nawierzchnia drogi rowerowej z mieszanki mineralno-bitumicznej w kolorze czerwonym. Nawierzchnia ograniczona obrzeżami chodnikowymi wtopionymi 8x30 cm na ławie betonowej z oporem. Na odcinku przy jezdni droga rowerowa (opaska) od strony jezdni ograniczona jest krawężnikiem 15x30cm na ławie betonowej.
Przebudowa zjazdów na tereny przyległe i skrzyżowań z istniejącymi drogami.
W związku z budową drogi rowerowej konieczne jest wykonanie remontu nawierzchni na odcinku
ul. Wejhera długości ok. 141 m. Nawierzchnia ul. Wejhera z mieszanki mineralno-bitumicznej ograniczona krawężnikiem betonowym.
2) budowę muru oporowego. Cztery odcinki ścian oporowych o łącznej długości ok. 360 m. Wszystkie ściany oporowe wykonać należy z elementów prefabrykowanych z betonu zbrojonego wg projektu dostawcy muru oporowego.
3) budowę schodów terenowych
4) budowę kanalizacji deszczowej dn 300 z rur betonowych dł. 263 m wraz z studniami betonowymi, przykanalikami i wpustami ulicznymi
5) przebudowę sieci gazowej
6) przebudowę sieci elektroenergetycznej i oświetleniowej,
7) przebudowę sieci telekomunikacyjnej,
8) wykonanie oznakowania pionowego, poziomego i urządzeń bezpieczeństwa ruchu.
Roboty budowlane będą realizowane w obrębie pasa drogowego drogi wojewódzkiej będącej w zarządzie Zarządu Dróg Wojewódzkich w Gdański, który – obok Zamawiającego – jest uczestnikiem procesu budowlanego. Zarząd Dróg Wojewódzkich uczestniczy w odbiorach zrealizowanych robót na warunkach określonych w § 15 wzoru umowy.
Roboty budowlane prowadzone będą w oparciu o decyzję o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej.
Przedmiot zamówienia szczegółowo określa rozdział 4 Specyfikacji Warunków Zamówienia, zwanej w dalszej treści „SWZ”, dokumentacja projektowa, specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót, przedmiary, które udostępniono na stronie internetowej prowadzonego postępowania.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45223000-6 - Roboty budowlane w zakresie konstrukcji
45231300-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków
45231400-9 - Roboty budowlane w zakresie budowy linii energetycznych
45231600-1 - Roboty budowlane w zakresie budowy linii komunikacyjnych
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 4575600,00 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 5409992,66 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 5409992,66 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Usługi Transportowe, Ziemne, Melioracyjne i Ogólnobudowlane Henryk Czarnowski
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 5911013240
7.3.3) Ulica: Jana Pawła II 16
7.3.4) Miejscowość: Kalisz
7.3.5) Kod pocztowy: 83-425
7.3.6.) Województwo: pomorskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2021-09-23
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 5409992,66 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 11 miesiące
8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
| 2021-09-28 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |