SMART KŁODZKO (SMAK): Budowa zielonych ścian w Kłodzku.
Gmina Miejska Kłodzko
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2021/BZP 00194173
- Numer ogłoszenia
- 2021/BZP 00194173/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2021-09-28 10:20
- Lokalizacja
- Kłodzko, dolnośląskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-244cc5d3-e608-11eb-b885-f28f91688073
- Identyfikator
- 8831679027
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2021/BZP 00194173 z dnia 2021-09-28 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
SMART KŁODZKO (SMAK): Budowa zielonych ścian w Kłodzku.
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Miejska Kłodzko
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 890717912
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: plac Bolesława Chrobrego 1
1.5.2.) Miejscowość: Kłodzko
1.5.3.) Kod pocztowy: 57-300
1.5.4.) Województwo: dolnośląskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL517 - Wałbrzyski
1.5.7.) Numer telefonu: 748654682
1.5.8.) Numer faksu: 748674062
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia.pub@um.klodzko.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.um.bip.klodzko.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://um-klodzko.ezamawiajacy.pl/servlet/HomeServlet1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
SMART KŁODZKO (SMAK): Budowa zielonych ścian w Kłodzku.2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-244cc5d3-e608-11eb-b885-f28f91688073
2.5.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00194173
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2021-09-28
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2021/BZP 00002065/07/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.16 Smart Kłodzko Zielone Ściany
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak
2.12.) Nazwa projektu lub programu:
Przedmiotowe zamówienie jest elementem projektu „Smart Kłodzko (SMAK)”, realizowanego w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Techniczna 2014-2020 współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej, Europejskiego Funduszu Spójności.2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00117253/01
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ZP.271.11.2021.MG
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 163792,77 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotowe zamówienie jest elementem projektu „Smart Kłodzko (SMAK)”, realizowanego w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Techniczna 2014-2020 współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej, Europejskiego Funduszu Spójności.
Przedmiotem inwestycji jest budowa zielonych ścian w 3 lokalizacjach na terenie miasta Kłodzka, tj. na Placu Miast Partnerskich, na ul. Wojska Polskiego oraz na podwórzu Szkoły Podstawowej przy ul. Zawiszy Czarnego w Kłodzku, zgodnie z załączoną dokumentacją budowlano – wykonawczą.
Lokalizacja nr 1: Plac Miast Partnerskich -przewiduje się budowę urządzenia w postaci wolnostojącej ścianki zielonej i zewnętrznej instalacji zasilającej w media (woda i prąd). Ściankę stanowi podkonstrukcja stalowa z systemem paneli umożliwiającym posadzenie roślinności, wraz z nawadnianiem (typ A). Wolnostojąca ściana o wymiarach 2,8x2,15 m i szerokości około 0,6 m cechuje prostota wykonania, oparta na zastosowaniu powtarzalnych elementów , układanych na siebie tworząc całość. Ściany zielone w zależności od stanowiska obsadzone będą gatunkami mniej lub bardziej tolerancyjne na słońce, zgodnie z dokumentacją. Obudowę zielonej ściany należy wykonać z blachy typu Corten, gr. min. 1,5 mm.
Lokalizacja nr 2: przy Szkole Podstawowej przy ul. Zawiszy Czarnego - przewiduje się budowę zielonej ściany na północno – zachodniej ścianie budynku szkoły (6,5x14m) od strony podwórza wewnętrznego. Duża powierzchnia ścian determinuje wprowadzenie pnączy na całej jej wysokości, na podkonstrukcji zakotwionej w ścianie (linki, stelaże) wraz z budową donicy (wymiary w rzucie:2,5x6,5m) z siedziskiem, zbiornikiem na deszczówkę oraz systemem nawadniania.
Lokalizacja nr 3: ul. Wojska Polskiego przy fontannie miejskiej - przewiduje się budowę 5 wolnostojących ścian zielonych w postaci wolnostojących ścianek (1,6x1,65m, szer. 0,4m) – stalowe elementy konstrukcji malowane na grafitowy kolor i zewnętrznej instalacji zasilającej w media (woda i prąd). Ściankę stanowi podkonstrukcja stalowa z systemem paneli umożliwiającym posadzenie roślin, wraz z nawadnianiem. Konstrukcja ściany oparta jest na modułach, które układane jeden na drugim, przymocowane do podkonstrukcji, tworzą zieloną ścianę.
Przedmiot zamówienia szczegółowo opisuje projekt budowlany oraz specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót (projekt budowlany Załącznik nr 7 do SWZ; Przedmiar robót Załącznik nr 8 do SWZ; STWiOR Załącznik nr 9 do SWZ).
UWAGA: Wykonawca, którego oferta zostanie wybrana jako najkorzystniejsza, zobowiązany będzie
przedłożyć kosztorys ofertowy (jeżeli nie załączy go do oferty) oraz harmonogram robót najpóźniej do dnia podpisania umowy z Zamawiającym.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45112712-9 - Roboty w zakresie kształtowania ogrodów
45223000-6 - Roboty budowlane w zakresie konstrukcji
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Zgodnie z art. 255 pkt 3) ustawy z dnia 11 września 2019 roku Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2021 r. poz. 1129 ze zm.), zwaną dalej ustawą Pzp, Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego na podstawie przeprowadzonego postępowania w trybie podstawowym bez negocjacji pn.„Smart Kłodzko (SMAK) : Budowa zielonych ścian w Kłodzku”.W postępowaniu wybrana w drugiej kolejności jako najkorzystniejsza została oferta wykonawcy MICHAŁ CZARNECKI SMART, ul. Szkutnicza 16, 51-180 Wrocław ( oferta wykonawcy TOPATOTERA Sp. z o.o., ul. Floriana 7, 44-190 Knurów została odrzucona w wyniku wyboru oferty najkorzystniejszej dokonanej w dniu 16.09.2021 r.). Po przeprowadzeniu procedury złożenia wymaganych w SWZ oświadczeń i dokumentów, w dniu 20.09.2021 roku wykonawca Michał Czarnecki SMART z/s Wrocław poinformował Zamawiającego drogą mailową o rezygnacji z realizacji w/w zamówienia, z uwagi na bardzo duże obłożenie, wieloma zleceniami. Zgodnie z art. 263 ustawy Pzp, jeżeli wykonawca, którego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza, uchyla się od zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego, Zamawiający może dokonać ponownego badania i oceny ofert spośród ofert pozostałych w postępowaniu wykonawców oraz wybrać najkorzystniejszą ofertę albo unieważnić postępowanie.
Kolejna w postępowaniu oferta wykonawcy SORTED Sp. z o.o., Chyliczki, ul. Wschodnia 27B, 05-500 Piaseczno, to oferta której cena przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, a Zamawiający nie może obecnie zwiększyć tej kwoty do ceny oferty wykonawcy SORTED Sp. z o.o., Chyliczki, ul. Wschodnia 27B, 05-500 Piaseczno. Kwota jaką Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia wynosi 295 000 zł brutto. Zgodnie z art. 255 pkt 3) ustawy Pzp Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia.
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 278555,07 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 345999 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
SEKCJA IX INFORMACJE DODATKOWE
Zamawiający przewiduje ponowne wszczęcie postępowania o udzielenie zamówienia w bieżącym roku.| 2021-09-28 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |