Przebudowa drogi leśnej Krągi – Płytnica (II etap)

Nadleśnictwo Czarnobór

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2021/BZP 00195151
Numer ogłoszenia
2021/BZP 00195151/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2021-09-28 14:45
Lokalizacja
Szczecinek, zachodniopomorskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-a4c489b3-0704-11ec-b885-f28f91688073
Identyfikator
6730008939
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty drogoweRoboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2021/BZP 00195151 z dnia 2021-09-28

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Przebudowa drogi leśnej Krągi – Płytnica (II etap)

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Nadleśnictwo Czarnobór

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 330111089

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Czarnobór 1

1.5.2.) Miejscowość: Szczecinek

1.5.3.) Kod pocztowy: 78-400

1.5.4.) Województwo: zachodniopomorskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL427 - Szczecinecko-pyrzycki

1.5.7.) Numer telefonu: +48943743022

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: czarnobor@szczecinek.lasy.gov.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://czarnobor.szczecinek.lasy.gov.pl/

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://portal.smartpzp.pl/czarnobor.szczecinek.lasy

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - inna państwowa jednostka organizacyjna nieposiadająca osobowości prawnej

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność


Gospodarka leśna

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Przebudowa drogi leśnej Krągi – Płytnica (II etap)

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-a4c489b3-0704-11ec-b885-f28f91688073

2.5.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00195151

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2021-09-28

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2021/BZP 00077074/01/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.1 Przebudowa drogi leśnej Krągi - Płytnica II etap

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00162118/02

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: SA.270.8.2021

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 1296011,89 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest przebudowa istniejącej drogi o długości 2171m i szerokości jezdni 3,0 m, która to szerokość odpowiada wytycznym dróg leśnych. W celu umożliwienia mijania się pojazdów w odległościach co ok. 300 m wykonane będą mijanki, które poszerzać będą jezdnię do szerokości 6,0 m. Przy jezdni zlokalizowane będzie pobocze gruntowe oraz rowy o przekroju trójkątnym.
W miejscu obustronnego rozlewiska wody planuje się wykonać przepust pod drogą pozwalający zmniejszyć napór wody na nasyp drogi poprzez wyrównanie poziomów zastoisk wody.
Przebudowa drogi na szerokość 3,0 m o nawierzchni z betonu wałowanego, poboczami gruntowymi i mijankami i zjazdami o nawierzchni z kruszywa (poszerzenie jezdni na wysokości mijanek to: 6,0 m).
Ze względu na skomunikowanie terenów przyległych niweleta drogi będzie możliwie najdokładniej przebiegała po istniejącym terenie. Ze względu na przebieg drogi w ściśle określonych granicach koniecznym będzie wycinka kolidujących drzew oraz krzewów.
W ramach zadania w km 1+545,00 zostanie wykonany przepust pod drogą, z rur spiralnie karbowanych o średnicy wewnętrznej 600 mm z zakończeniem kołnierzowym z umocnieniem wylotu kamieniem nieregularnym (tzw. polnym) o wysokości 10 cm z wypełnieniem spoin mieszanką cementowo piaskową 1:4 oraz na podsypce cementowo piaskowej j.w. gr. 10 cm. Rury przepustu należy ułożyć na warstwie pospółki 0/31,5 grubości 25 cm i przysypać warstwą pospółki 0/31,5 o grubości minimum 10 cm.
Szczegółowy Opis Przedmiotu Zamówienia stanowi załącznik nr 2 i 3 do SWZ obejmujący:
a) Dokumentację projektową tj. projekt budowlany, projekt wykonawczy – Załącznik nr 2;
b) Specyfikację Techniczną Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych (STWiORB) – Załącznik nr 2;
c) Przedmiary robót – Załącznik nr 3.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45233140-2 - Roboty drogowe

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

W postępowaniu przeprowadzonym w trybie przetargu nieograniczonego pn. „Przebudowa drogi leśnej Krągi-Płytnica (II etap)” wpłynęła jedna oferta. Wartość oferty przekracza możliwości finansowe Zamawiającego, który zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia kwotę 1 594 094,62 zł brutto (słownie: jeden milion pięćset dziewięćdziesiąt cztery tysiące dziewięćdziesiąt cztery złote 62/100). Zamawiający nie może zwiększyć kwoty na realizację zamówienia objętego przedmiotową procedurą do ceny oferty najkorzystniejszej.
Mając powyższe na względzie uznać należy, iż zachodzi przesłanka unieważnienia postępowania na podstawie art. 255 pkt. 3) ustawy Pzp - Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli: … 3) cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty.

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 0

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 1780000,03 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 1780000,03 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

2021-09-28 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane