Modernizacja drogi dojazdowej do gruntów rolnych, dz. nr 277/13, 271 w Parchowie
GMINA PARCHOWO
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2021/BZP 00195108
- Numer ogłoszenia
- 2021/BZP 00195108/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2021-09-28 14:32
- Lokalizacja
- Parchowo, pomorskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-3b1e1e1b-0017-11ec-b885-f28f91688073
- Identyfikator
- 8421663788
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2021/BZP 00195108 z dnia 2021-09-28 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Modernizacja drogi dojazdowej do gruntów rolnych, dz. nr 277/13, 271 w Parchowie
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA PARCHOWO
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 770979542
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Krótka 2
1.5.2.) Miejscowość: Parchowo
1.5.3.) Kod pocztowy: 77-124
1.5.4.) Województwo: pomorskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL636 - Słupski
1.5.7.) Numer telefonu: (59)8214800
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: gmina@parchowo.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: bip.parchowo.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://miniportal.uzp.gov.pl/,www.bip.parchowo.pl1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Modernizacja drogi dojazdowej do gruntów rolnych, dz. nr 277/13, 271 w Parchowie2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-3b1e1e1b-0017-11ec-b885-f28f91688073
2.5.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00195108
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2021-09-28
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2021/BZP 00000339/02/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.5 Modernizacja drogi dojazdowej do gruntów rolnych w Parchowie
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00153031/01
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: GKPiI.VII.271.25.2021
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych polegających na: Modernizacji drogi dojazdowej do gruntów rolnych, dz. nr 271, 277/13 w Parchowie (na długości 500 mb)
2. Przedmiot zamówienia obejmuje:
- rozbiórkę istniejącej nawierzchni,
- zdjęcie warstwy nasypu niekontrolowanego o miąższości od 0,4 do 0,7m
- mechaniczne wykonanie koryta na całej szerokości jezdni i pobocza,
- wyprofilowanie i zagęszczenie podłoża pod warstwy konstrukcyjne nawierzchni,
- formowanie i zagęszczanie nasypów,
- wykonanie podbudowy z podsypki piaskowej,
- wykonanie nawierzchni z płyt ażurowych o wym. 100/75 i grubości 12,5 cm,
- wykonanie pobocza z kruszywa łamanego,
- wykonanie geodezyjnej inwentaryzacji powykonawczej ( 2 egz.)
Do obowiązków Wykonawcy należy:
a) przejęcie terenu robót od Zamawiającego;
b)zabezpieczenie i oznakowanie terenu robót odpowiednimi znakami drogowymi oraz zabezpieczenie wykopów i miejsc składowania materiałów;
c) zlokalizowanie i przygotowanie zaplecza placu budowy wg swoich potrzeb i na swój koszt;
d) dostarczenie Planu Bezpieczeństwa i Ochrony Zdrowia zgodnie z art. 21a ustawy- Prawo Budowlane (w razie konieczności);
e) dostarczenie deklaracji kierownika budowy o podjęciu obowiązków kierownika budowy wraz kompletem wymaganych prawem uprawnień i zaświadczeń;
f) zapewnienie dozoru mienia na własny koszt;
g) zapewnienia na własny koszt poboru energii elektrycznej i wody;
h) ponoszenie pełnej odpowiedzialności za stosowanie i bezpieczeństwo wszelkich działań prowadzonych na terenie robót i poza nim, a związanych z wykonywaniem przedmiotu budowy, także w przypadku osób trzecich, które w trakcie robót będą korzystać z drogi;
i) uporządkowanie terenu budowy po zakończeniu robót, zaplecza budowy jak i terenów sąsiadujących zajętych lub użytkowanych przez Wykonawcę w tym dokonania na własny koszt renowacji zniszczonych lub uszkodzonych w wyniku prac obiektów, dróg lub ich fragmentów, nawierzchni lub instalacji;
j) niezwłoczne informowanie Zamawiającego (inspektora nadzoru inwestorskiego) o problemach technicznych i okolicznościach, które mogą wpłynąć na jakość robót lub termin zakończenia robót;
k) po zakończeniu robót, ale przed ostatecznym odbiorem przez Zamawiającego Wykonawca zobowiązany jest do uporządkowania terenu budowy wraz z terenem przyległym i doprowadzenia terenu do należytego stanu i porządku. Wykonawca zapewnia we własnym zakresie wywóz i utylizację odpadów budowlanych (śmieci, gruz i inne).
l) dostarczenie Zamawiającemu wszystkich dokumentów niezbędnych celem rozliczenia inwestycji, w tym kosztorys powykonawczy.
Roboty budowlane należy wykonać z należytą starannością oraz z wiedzą techniczną, przepisami BHP, ppoż., a także zgodnie z poleceniami Nadzoru Inwestorskiego – dalej Nadzoru i dokumentacją projektową, wytycznymi określonymi w niniejszej SWZ.
W czasie wykonywania robót Wykonawca dostarczy, zainstaluje i będzie obsługiwał wszystkie tymczasowe urządzenia zabezpieczające zapewniając w ten sposób bezpieczeństwo pojazdów i pieszych. Wykonawca zapewni stałe warunki widoczności w dzień i w nocy tych urządzeń, dla których jest to nieodzowne ze względów bezpieczeństwa. Wszystkie urządzenia zabezpieczające wymagają akceptacji Inspektora nadzoru przed przystąpieniem do ich montażu lub ustawienia.
Na Wykonawcy spoczywa obowiązek wytyczenia punktów głównych przez uprawnionego geodetę i odpowiedzialność za ochronę wytyczonych punktów pomiarowych do chwili odbioru końcowego robót. Uszkodzone lub zniszczone znaki geodezyjne Wykonawca odtworzy i utrwali na własny koszt.
Przed przystąpieniem do robót w terenie zabudowanym Wykonawca zawiadomi właścicieli posesji, budynków, w tym również przyległych. Wykonawca zobowiązany jest do takiego prowadzenia prac, aby były zapewnione bezpieczne dojścia i dojazdy do nieruchomości przyległych do przebudowywanej ulicy w trakcie wykonywania robót; powyższe obowiązuje także w przypadku wystąpienia niekorzystnych warunków atmosferycznych, może się wiązać z koniecznością wykonania tymczasowej nawierzchni.
Przed przystąpieniem do robót Wykonawca zawiadomi również zainteresowane instytucje i właścicieli uzbrojenia podziemnego o rozpoczęciu budowy. W przypadku prowadzenia robót ziemnych w bardzo bliskim sąsiedztwie budynków należy zachować szczególną ostrożność i bezwzględnie przestrzegać przepisów prawa budowlanego.
Wykonawca zobowiązany jest zapewnić podczas wykonywania robót czynny udział osób posiadających wymagane przepisami uprawnienia do pełnienia samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie, które będą zobowiązane do objęcia funkcji kierownika budowy i – w razie potrzeby – kierowników robót budowlanych, składając stosowne oświadczenia najpóźniej w ciągu 3 dni od dnia podpisania umowy – jeżeli konieczność udziału takich osób wynika z obowiązujących przepisów prawa.
Wykonawca po zakończeniu robót przekaże Zamawiającemu jeden komplet oryginalnej dokumentacji projektowej oraz przygotuje i złoży w formie papierowej trwale spiętej ,operat kolaudacyjny, w skład którego wchodzić będą:
a) protokoły przekazania placu budowy,
b) dziennik budowy,
c) oświadczenie kierownika budowy o rozpoczęciu i o zakończeniu robót oraz gotowości do odbioru,
d) certyfikaty lub deklaracje właściwości użytkowych na wbudowane materiały i zamontowane urządzenia,
e) dokumenty gwarancyjne wraz z warunkami gwarancji wszystkich zamontowanych urządzeń i materiałów,
f) karta gwarancyjna obejmująca odpowiedzialność gwarancyjną za wykonane roboty i zamontowane urządzenia,
g) geodezyjną inwentaryzacje powykonawcza robót,
h) kopie mapy zasadniczej powstałej w wyniku geodezyjnej inwentaryzacji powykonawczej wraz z potwierdzeniem złożenia mapy powykonawczej do zasobów geodezyjnych w Starostwie Powiatowym w Bytowie.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia przedstawiony został w dokumentacji technicznej stanowiącej załącznik nr 5 do niniejszych SWZ. Dołączony przedmiar robót stanowi jedynie wartość poglądową.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne
45233140-2 - Roboty drogowe
45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 296740,58 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 448315,17 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 296740,58 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: ROMADO- BRZEZIŃSKI SP. Z O.O.
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 222049402
7.3.4) Miejscowość: Sznurki 115
7.3.5) Kod pocztowy: 83-324
7.3.6.) Województwo: pomorskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2021-09-28
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 296740,58 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 45 dni
| 2021-09-28 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |