Przebudowa dróg gminnych w m. Dretyń i Słosinko - etap II, pow. bytowski, woj. pomorskie
Gmina Miastko
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2021/BZP 00195462
- Numer ogłoszenia
- 2021/BZP 00195462/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2021-09-29 08:17
- Lokalizacja
- Miastko, pomorskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-3296182c-d8a6-11eb-b885-f28f91688073
- Identyfikator
- 8421771911
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
2 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2021/BZP 00195462 z dnia 2021-09-29 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Przebudowa dróg gminnych w m. Dretyń i Słosinko - etap II, pow. bytowski, woj. pomorskie
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Miastko
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 770979536
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Grunwaldzka 1
1.5.2.) Miejscowość: Miastko
1.5.3.) Kod pocztowy: 77-200
1.5.4.) Województwo: pomorskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL636 - Słupski
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: ireneusz.ferenc@um.miastko.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.miastko.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
http://platformazakupowa.pl/um_miastko1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Przebudowa dróg gminnych w m. Dretyń i Słosinko - etap II, pow. bytowski, woj. pomorskie2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-3296182c-d8a6-11eb-b885-f28f91688073
2.5.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00195462
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2021-09-29
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2021/BZP 00002623/07/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.2 Budowa drogi gminnej w Słosinku - kontynuacja do szkoły podstawowej.
1.1.13 Przebudowa odcinka drogi gminnej nr 193060G w Dretyniu
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00097552/01
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: WRG.271.12.2021.MJ
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak
4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 869594,51 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
Część 1
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przebudowa drogi gminnej nr 193060G w m. Dretyń (działka nr 115, 68 obr. ew. Dretyń)Opis robót wg dokumentów wymienionych w poz. IV. 2. 1) a) swz obejmuje przebudowę drogi gminnej nr 193060G (działka nr 115, 68 obr. ew. Dretyń), na odcinku 109 mb. Przedmiot zamówienia polegać będzie na przebudowie istniejącej jezdni o nawierzchni bitumicznej, chodników, zjazdów, zabruków i miejsc postojowych, wykonaniu nowych nasadzeń oraz wykonaniu oznakowania miejsc postojowych, itp.
Rodzaj i zakres planowanych robót:
1) roboty pomiarowe, przygotowawcze i rozbiórkowe (pomiary, rozbiórka istniejących nawierzchni wraz z istniejącą infrastrukturą, demontaż istniejącego oznakowania, wywóz i utylizacja materiałów rozbiórkowych, itp.);
2) roboty ziemne i korytowanie;
3) podbudowa pod zjazdy, chodniki, zabruk i miejsca postojowe (profilowanie i zagęszczenie mechaniczne pod warstwą konstrukcyjną, podbudowa z kruszywa łamanego 0- 31,5 mm gr. 15 cm ze stabilizacją gruntu cementem);
4) podbudowa pod nawierzchnię jezdni (profilowanie i zagęszczenie mechaniczne pod warstwą konstrukcyjną, podbudowa górna z kruszywa łamanego 0- 31,5 mm gr. 8 cm, podbudowa dolna z kruszywa łamanego 0- 64 mm gr. 15 cm ze stabilizacją gruntu cementem);
5) krawężniki i obrzeża (krawężniki na ławie betonowej, obrzeża na podsypce piaskowej);
6) nawierzchnie zjazdów (zjazdy o nawierzchni bitumicznej i o nawierzchni z kostki betonowej);
7) nawierzchnie jezdni (warstwa wiążąca 5 cm, warstwa ścieralna 4 cm);
8) nawierzchnie chodników i miejsc postojowych (kostka betonowej na podsypce cementowo-piaskowej);
9) zabruki z kostki kamiennej rzędowej na podsypce cem.- piaskowej
10) oznakowanie (oznakowanie pionowe – oznaczenie miejsca dla osób niepełnosprawnych (D18, T29);
11) regulacja istniejących studzienek, zaworów wodociągowych i studni telekomunikacyjnych;
12) wykonanie i montaż 2 tablic promocyjno - informacyjnych;
13) pozostałe, w tym wykończeniowe (prace geodezyjne, zieleń, nasadzenia);
14) załadunek i transport ewentualnych materiałów betonowych pochodzących z rozbiórki do siedziby Zarządu Mienia Komunalnego w Miastku, przy ul. Kolejowej 41;
15) pozostałe roboty: z uwzględnieniem wszystkich niezbędnych robót (pomocniczych, tymczasowych i towarzyszących w tym: obsługi geodezyjnej - łącznie z inwentaryzacją powykonawczą, przygotowawczych, rozbiórkowych dot. istniejących nawierzchni poszczególnych elementów ulicy objętych przebudową, ziemnych, badań, itp.
Z uwzględnieniem wszystkich robót towarzyszących, pomocniczych, tymczasowych niezbędnych do wykonania kompletnego przedmiotu zamówienia w tym m.in.:
- zapewnienie płynnej komunikacji osobom trzecim korzystającym z ciągów komunikacyjnych (dróg) objętych terenem budowy (np. poprzez wykonanie objazdów dla miejsc wyłączonych z ruchu na czas prowadzenia prac);
- wykonania projektu tymczasowej organizacji ruchu na czas budowy wraz z uzyskaniem wymaganych uzgodnień.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45111000-8 - Roboty w zakresie burzenia, roboty ziemne
45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej
45230000-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, linii komunikacyjnych i elektroenergetycznych, autostrad, dróg, lotnisk i kolei; wyrównywanie terenu
45233000-9 - Roboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, dróg
45233100-0 - Roboty w zakresie budowy autostrad, dróg
45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg
45233140-2 - Roboty drogowe
45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg
4.5.5.) Wartość części: 190047,80 PLN
Część 2
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Część 2: Przebudowa drogi gminnej nr 193116G w m. Słosinko (działka nr 81/1, 81/2, 82, 427, 12/1, 124 obr. ew. Słosinko)Opis robót wg dokumentów wymienionych w poz. IV. 2. 1) b) swz obejmuje przebudowę drogi gminnej nr 193116G (działka nr 81/1, 81/2, 82, 427, 12/1, 124 obr. ew. Słosinko), na odcinku 335,12 mb. Przedmiot zamówienia polegać będzie na przebudowie istniejącej jezdni o nawierzchni bitumicznej, chodników i zjazdów, wykonaniu kanalizacji deszczowe drogi wraz ze studnią chłonną i wykonaniu nowych nasadzeń, itp.
Rodzaj i zakres planowanych robót:
1) roboty pomiarowe, przygotowawcze i rozbiórkowe (pomiary, rozbiórka istniejących nawierzchni wraz z istniejącą infrastrukturą, demontaż istniejącego oznakowania, wywóz i utylizacja materiałów rozbiórkowych, itp.);
2) roboty ziemne i korytowanie;
3) kanalizacja deszczowa (rurociągi, studnie betonowe dn 1200 mm, wpusty drogowe, studnia chłonna);
4) wykonanie przepustów ochronnych kablowych (rury osłonowe);
5) podbudowa pod zjazdy, chodniki i zabruk (profilowanie i zagęszczenie mechaniczne pod warstwą konstrukcyjną, podbudowa z kruszywa łamanego 0- 31,5 mm gr. 15 cm ze stabilizacją gruntu cementem);
6) podbudowa pod nawierzchnię jezdni (profilowanie i zagęszczenie mechaniczne pod warstwą konstrukcyjną, podbudowa górna z kruszywa łamanego 0- 31,5 mm gr. 8 cm, podbudowa dolna z kruszywa łamanego 0- 64 mm gr. 15 cm ze stabilizacją gruntu cementem);
7) krawężniki i obrzeża (krawężniki na ławie betonowej, obrzeża na podsypce piaskowej);
8) nawierzchnie zjazdów (zjazdy o nawierzchni bitumicznej i o nawierzchni z kostki betonowej);
9) nawierzchnie jezdni (warstwa wiążąca 4 cm, warstwa ścieralna 4 cm);
10) nawierzchnie chodników (chodniki z kostki betonowej na podsypce cementowo-piaskowej);
11) oznakowanie (wymiana 3 znaków, oczyszczenie pozostałych, odtworzenie oznakowania poziomego);
12) regulacja istniejących studzienek, zaworów wodociągowych i studni telekomunikacyjnych;
13) pozostałe, w tym wykończeniowe (prace geodezyjne, zieleń);
14) załadunek i transport ewentualnych materiałów betonowych pochodzących z rozbiórki do siedziby Zarządu Mienia Komunalnego w Miastku, przy ul. Kolejowej 41;
15) pozostałe roboty: z uwzględnieniem wszystkich niezbędnych robót (pomocniczych, tymczasowych i towarzyszących w tym: obsługi geodezyjnej - łącznie z inwentaryzacją powykonawczą, przygotowawczych, rozbiórkowych dot. istniejących nawierzchni poszczególnych elementów ulicy objętych przebudową, ziemnych, badań, odtworzeń, itp.
Z uwzględnieniem wszystkich robót towarzyszących, pomocniczych, tymczasowych niezbędnych do wykonania kompletnego przedmiotu zamówienia w tym m.in.:
- zapewnienie płynnej komunikacji osobom trzecim korzystającym z ciągów komunikacyjnych (dróg) objętych terenem budowy (np. poprzez wykonanie objazdów dla miejsc wyłączonych z ruchu na czas prowadzenia prac);
- wykonania projektu tymczasowej organizacji ruchu na czas budowy wraz z uzyskaniem wymaganych uzgodnień.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45111000-8 - Roboty w zakresie burzenia, roboty ziemne
45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej
45230000-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, linii komunikacyjnych i elektroenergetycznych, autostrad, dróg, lotnisk i kolei; wyrównywanie terenu
45233000-9 - Roboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, dróg
45233100-0 - Roboty w zakresie budowy autostrad, dróg
45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg
45233140-2 - Roboty drogowe
45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg
4.5.5.) Wartość części: 679546,71 PLN
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
Część 1
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY (dla części 1)
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 261069,96 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 285302,76 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 261069,96 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 1)
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
Wykonawca
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Firma Marbruk Sp. z o.o., sp. komandytowa
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 5552083736
7.3.3) Ulica: ul. Długa 1
7.3.4) Miejscowość: Charzykowy
7.3.5) Kod pocztowy: 89-606
7.3.6.) Województwo: pomorskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA (dla części 1)
8.1.) Data zawarcia umowy: 2021-09-06
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 261069,96 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 4 miesiące
Część 2
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY (dla części 2)
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 681524,39 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 811517,54 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 681524,39 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 2)
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
Wykonawca
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Firma Marbruk sp. z o.o., sp. komandytowa
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 5552083736
7.3.3) Ulica: ul. Długa 1
7.3.4) Miejscowość: Charzykowy
7.3.5) Kod pocztowy: 89-606
7.3.6.) Województwo: pomorskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Tak
7.3.9.) Informacja o częściach zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz nazwy ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani:
kanalizacja deszczowa
SEKCJA VIII UMOWA (dla części 2)
8.1.) Data zawarcia umowy: 2021-09-06
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 681524,39 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 4 miesiące
| 2021-09-29 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |