Rozbudowa wybranych punktów systemu kontroli dostępu oraz wykonanie modernizacji wybranych elementów systemu CCTV

Muzeum Narodowe w Warszawie

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2021/BZP 00196139
Numer ogłoszenia
2021/BZP 00196139/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2021-09-29 12:02
Lokalizacja
Warszawa, mazowieckie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-37b033d5-f41f-11eb-b885-f28f91688073
Identyfikator
5260309719
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Instalowanie przeciwwłamaniowych systemów alarmowychSystem kontroli dostępuSprzęt bezpieczeństwa, gaśniczy, policyjny i obronny

Wykonawcy

2 przyznane

OPTERUS SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄWarszawa, PL · lot 0
163 590 PLN
MAREK LIPOWSKIWarszawa, PL · lot 1
203 836,4 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2021/BZP 00196139 z dnia 2021-09-29

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Rozbudowa wybranych punktów systemu kontroli dostępu oraz wykonanie modernizacji wybranych elementów systemu CCTV

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Muzeum Narodowe w Warszawie

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000275990

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Aleje Jerozolimskie 3

1.5.2.) Miejscowość: Warszawa

1.5.3.) Kod pocztowy: 00-495

1.5.4.) Województwo: mazowieckie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL911 - Miasto Warszawa

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: dwronska@mnw.art.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.mnw.art.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

http://bip.mnw.art.pl/

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - inny zamawiający


państwowa instytucja kultury

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Rekreacja, kultura i religia

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Rozbudowa wybranych punktów systemu kontroli dostępu oraz wykonanie modernizacji wybranych elementów systemu CCTV

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-37b033d5-f41f-11eb-b885-f28f91688073

2.5.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00196139

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2021-09-29

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2021/BZP 00016549/10/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.5 Rozbudowa wybranych punktów systemu kontroli dostępu oraz wykonanie modernizacji wybranych elementów systemu CCTV.

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00134520/02

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: 21/2021

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 280897,16 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

Część 1

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Część 1: Rozbudowa wybranych punktów systemu kontroli dostępu.
Od roku 2007 w Gmachu Głównym Muzeum Narodowego w Warszawie funkcjonuje system kontroli dostępu do wybranych pomieszczeń oraz przejść. System zbudowany jest z wykorzystaniem platformy sprzętowej oraz oprogramowania firmy Kantech. Centralnym punktem systemu jest serwer danych, do którego za pośrednictwem sieci LAN dołączone są stacje robocze do obsługi systemu. Do serwera podłączone są również magistrale komunikacyjne w standardzie RS-485 łączące serwer z kontrolerami przejść. Identyfikacja uprawnień do przejść objętych systemem realizowana jest za pomocą indywidualnych kart zbliżeniowych. Po przyłożeniu karty do czytnika umieszczonego przy danym przejściu w zależności od uprawnień przypisanych do karty odblokowywana jest możliwość przejścia lub sygnalizowany jest brak uprawnień. Zdarzenia w systemie są rejestrowane i możliwe jest ich późniejsze wielokryteriowe raportowanie. Dodatkowo kilka czytników ma przypisane funkcje przekazywania danych do zewnętrznego systemu rejestracji czasu pracy.
System zaprojektowany został z wykorzystaniem sterowników przejść KT-300 firmy Kantech, współpracujących z czytnikami kart zbliżeniowych serii iClass R10 firmy HID. Elementami blokującymi będą elektrozaczepy lub elektrozwory. iCLASS R10 jest czytnikiem kart zbliżeniowych typu iCLASS przeznaczonym do współpracy z centralkami kontroli dostępu wykorzystującymi do komunikacji protokół Wieganda. Dzięki zastosowaniu kodowania transmisji pomiędzy kartą, a czytnikiem charakteryzuje się wysokim poziomem bezpieczeństwa, przez co praktycznie uniemożliwia skopiowanie karty. Sposób wykonania czytników pozwala na ich pracę zarówno wewnątrz budynków jaki i na zewnątrz.
W zadaniu należy rozbudować istniejący w obiekcie system KD Kantech o 9 dodatkowych przejść kontrolowanych:
- Magazyn Tkanin piwnica,
- Magazyn Sztuki Współczesnej piwnica,
- Magazyn Sztuki Współczesnej piętro 3,
- Pracownia konserwacji obrazów parter,
- Pracownia konserwacji metali parter,
- Biblioteka piętro 2,
- Przedsionek windy Ryzalit parter,
- Przedsionek windy Ryzalit piętro 1,
- Serwerownia zabezpieczeń technicznych piwnic
Zestawienie podstawowych elementów systemu:
1. Konwerter magistrali VC-485 szt. 1
2. Konwerter portu USB DA-70156 szt. 1
3. Zasilacz wielowyjściowy PSDC5125T szt.1
4. Moduł bezpiecznikowy AWZ589 szt.1
5. Kontroler 2 przejść KT-300EU-56k szt. 7
6. Akumulator do kontrolera 12V/7Ah szt.7
7. Czytnik kart zbliżeniowych iClass szt. 9
8. Zasilacz buforowy 3A AWZ333 szt.9
9. Akumulator 12V/18Ah szt.9
10. Zwora elektromagnetyczna nawierzchniowa MAG-03000 ALS D szt.9
11. Zestaw montażowy do zwory MAG-Z-300 szt.9
12. Przycisk ewakuacyjny FP2/GR/POL szt. 9
13. Klapka zabezpieczająca FPC szt. 9
14. Przycisk wyjścia TKN01 szt.9
15. Kontaktron drzwiowy MC440 szt.18
16. Samozamykacz drzwiowy AST-DC-100-BC-S szt. 9
17. Przewód CAB4/WH/100/TP/75 340 m
18. Przewód UTP kat.5e 400m
19. Przewód OMY3x1,0 400m
20. Przewód YTKSY3x2x0,5 400
21. Materiały instalacyjne komplet

4.5.3.) Główny kod CPV: 45312200-9 - Instalowanie przeciwwłamaniowych systemów alarmowych

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

42961100-1 - System kontroli dostępu

4.5.5.) Wartość części: 129676,36 PLN

Część 2

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Część 2: Wykonanie modernizacji wybranych elementów systemu CCTV. Rozbudowa oraz modernizacji systemu CCTV w zakresie dodatkowych kamer do obserwacji poddasza, księgarni zlokalizowanej na podeście i sal Galerii Wystaw Zmiennych, dostosowanie stanowiska podglądu obrazów w holu głównym do obsługi obrazów z kamer IP oraz zwiększenie przestrzeni do archiwizacji nagrań i możliwości współpracy stacji klienckiej Bosch Video Client z układem rejestratorów sygnałów analogowych w Gmachu Głównym Muzeum Narodowego w Warszawie przy Alejach Jerozolimskich 3.
Od roku 2016 w Gmachu Głównym Muzeum Narodowego w Warszawie prowadzone są etapowo prace mające na celu przejście z systemu CCTV z kamerami analogowymi do układu w pełni cyfrowego. Rozwiązanie takie pozwala na wykorzystanie do obserwacji kamer o wysokiej rozdzielczości obrazu z zainplementowaną analityką pozwalającą między innymi na uzyskanie informacji statystycznych, śledzenie wybranych obiektów, rozpoznawanie zaistniałych zmian itp. Aktualnie w systemie CCTV analogowym pracują 162 kamery, z których 160 jest rejestrowanych za pomocą 10 rejestratorów 16-wejściowych (rejestratory serii DHR-751, DHR-753, DVR-630, DVR-670, AN-5000). Obraz z kamer doprowadzony jest do krosownicy wizyjnej Allegiant 8800 sterowanej za pomocą systemowych klawiatur zlokalizowanych w pomieszczeniu monitoringu oraz w pawilonie wejściowym.
Zakres zadania obejmuje następujące czynności :
- instalacja stanowiska podglądu obrazu z kamer IP w holu głównym MNW,
- instalacja kamer IP wraz z układem zasilania i transmisji danych,
- instalacja kablowa przesyłu danych w systemie CCTV,
- modernizacja rejestratorów sygnałów z kamer cyfrowych w zakresie rozbudowy przestrzeni do archiwizacji nagrań,
-modernizacja rejestratorów sygnałów z kamer analogowych w zakresie rozbudowy przestrzeni do archiwizacji nagrań,
-modernizacja systemu rejestracji sygnałów z kamer analogowych pozwalająca na podgląd obrazów z kamer analogowych na stacji klienckiej Bosch Video Clien.
Aby zapewnić współpracę urządzeń z systemami rejestracji sygnałów analogowych oraz cyfrowych należy przeprowadzić wymianę oprogramowania sprzętowego firmware w rejestratorach oraz dobrać oprogramowanie stacji klienckiej Bosch Video Client odpowiednie do obsługiwanych urządzeń. Odpowiednie aktualne wersje oprogramowania firmware oraz software należy pobrać z działu pomocy technicznej producenta urządzeń – firmy BOSCH. Oprogramowanie firmware dla rejestratorów oraz software BVC w wersji standardowej (bez rozszerzeń) jest udostępniane nieodpłatnie.
Zestawienie podstawowych elementów do rozbudowy systemu:
- Kamera NTI-500022-A3 szt. 14
- Puszka montażowa do kamery NTI-BLC-SMB szt.14
- Monitor XB2483HSU szt. 2
- Uchwyt ścienny monitora LDA18-112N szt.1
- Dekoder sieciowy VideoJetDecoder 7513 szt. 1
- Zasilacz buforowy z koncentratorem 4x10/100 Poe IPUPS-5-11-F szt. 6
- Akumulator 12V 18Ah szt. 6
- Dysk HDD 8TB ST8000VX004 szt.16
- Dysk HDD 1TB HDD-1000 szt. 8
- Dysk HDD 2TB ST200VX004 szt. 12
- Extender 10/100 PoE XPOE-4-11A-HS szt. 7
- Przewód UTP kat.5e 1780 m
- Materiały instalacyjne

4.5.3.) Główny kod CPV: 45312200-9 - Instalowanie przeciwwłamaniowych systemów alarmowych

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

35000000-4 - Sprzęt bezpieczeństwa, gaśniczy, policyjny i obronny

4.5.5.) Wartość części: 151220,80 PLN

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

Część 1

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY (dla części 1)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 163590,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 167870,88 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 163590,00 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 1)

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

Wykonawca

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: OPTERUS Sp. z o.o.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 5252517892

7.3.3) Ulica: Rydygiera 8

7.3.4) Miejscowość: Warszawa

7.3.5) Kod pocztowy: 01-793

7.3.6.) Województwo: mazowieckie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA (dla części 1)

8.1.) Data zawarcia umowy: 2021-09-21

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 163590 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 32 dni

Część 2

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY (dla części 2)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 203836,40 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 204918,00 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 203836,40 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 2)

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

Wykonawca

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: MR SYSTEM Marek Lipowski

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 5661620653

7.3.3) Ulica: Jeździecka 5

7.3.4) Miejscowość: Warszawa

7.3.5) Kod pocztowy: 05-077

7.3.6.) Województwo: mazowieckie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA (dla części 2)

8.1.) Data zawarcia umowy: 2021-09-21

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 203836,40 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 32 dni

2021-09-29 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane