Poprawa bezpieczeństwa ruchu pieszych w obszarze oddziaływania przejść dla pieszych
Powiatowy Zarzad Dróg w Nowym Targu
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2021/BZP 00196157
- Numer ogłoszenia
- 2021/BZP 00196157/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2021-09-29 12:08
- Lokalizacja
- Nowy Targ, małopolskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-3290a2fd-178d-11ec-b885-f28f91688073
- Identyfikator
- 491931399
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2021/BZP 00196157 z dnia 2021-09-29 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Poprawa bezpieczeństwa ruchu pieszych w obszarze oddziaływania przejść dla pieszych
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Powiatowy Zarzad Dróg w Nowym Targu
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 491931399
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Szpitalna 14
1.5.2.) Miejscowość: Nowy Targ
1.5.3.) Kod pocztowy: 34-400
1.5.4.) Województwo: małopolskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL219 - Nowotarski
1.5.7.) Numer telefonu: 18 26 628 88
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi.pzd@nowotarski.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://pzd.nowotarski.org.pl/
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://platformazakupowa.pl/pn/pzd_nowotarski1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność
Zarządzanie drogami powiatowymi
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Poprawa bezpieczeństwa ruchu pieszych w obszarze oddziaływania przejść dla pieszych2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-3290a2fd-178d-11ec-b885-f28f91688073
2.5.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00196157
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2021-09-29
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2021/BZP 00003225/07/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.12 Poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego na drogach powiatowych
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00184476/01
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 2 ustawy
3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:
Zamawiający w dniu 16.08.2021r. wszczął postępowanie pn. „Poprawa bezpieczeństwa ruchu pieszych w obszarze oddziaływania przejść dla pieszych” w trybie podstawowym bez przeprowadzenia negocjacji, o którym mowa w art.275 ust.1 pkt 1 ustawy z dnia 11 września 2019 r. – Pzp zgodnie z art. 275 pkt 1, ustawy, poprzez zamieszczenie w Biuletynie Zamówień Publicznych ogłoszenia o zamówieniu o numerze 2021/BZP 00150294/01oraz na swojej stronie internetowej.Do upływu wyznaczonego terminu składania ofert, tj. do1.09.2021 r. do godz. 09:00 nie złożono żadnej oferty. Zgodnie z art.305 pkt 2 Pzp cyt.: „Zamawiający może udzielić zamówienia z wolnej ręki, jeżeli: (…)w postępowaniu prowadzonym uprzednio w trybie podstawowym nie złożono żadnej oferty(…), a pierwotne warunki zamówienia nie zostały w istotny sposób zmienione”.Zatem udzielenie niniejszego zamówienia w trybie zamówienia z wolnej ręki jest zgodne z ustawą – Pzp, spełnia przesłanki, o których mowa w przywołanym wyżej art.305 pkt2.
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: PZD-ZP.261.25.2021
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 287861,64 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest przebudowa 3 przejść dla pieszych w celu poprawy bezpieczeństwa ruchu pieszych w obszarze oddziaływania tych przejść, tj. zadań o nazwie:
1) Przebudowa przejścia dla pieszych w km 0+980 w miejscowości Rabka Zdrój, Miasto i Gmina Rabka-Zdrój/Powiat Nowotarski;
2) Przebudowa przejścia dla pieszych w obszarze oddziaływania w km od 0+000 do km 0+107 (w tym przejście dla pieszych w km 0+075) w miejscowości Raba Wyżna/Powiat Nowotarski;
3) Przebudowa przejścia dla pieszych w km 11+145 w miejscowości Sromowce Niżne Gmina Czorsztyn/Powiat Nowotarski.
2. Zadanie pn. Przebudowa przejścia dla pieszych w km 0+980 w miejscowości Rabka Zdrój, Miasto i Gmina Rabka-Zdrój/Powiat Nowotarski w ciągu drogi powiatowej nr 1668K Rabka-Skawa-Naprawa obejmuje w szczególności:
1) wykonanie robót rozbiórkowych;
2) oświetlenie przejścia dla pieszych;
3) oznakowanie poziome jezdni;
4) dostawę i montaż barierek ochronnych;
5) wykonanie nawierzchni z kostki integracyjnej typu „Braila” na dojściach do przejść dla pieszych.
3. Zadanie pn. Przebudowa przejścia dla pieszych w obszarze oddziaływania w km od 0+000 do km 0+107 (w tym przejście dla pieszych w km 0+075) w miejscowości Raba Wyżna/Powiat Nowotarski w ciągu drogi powiatowej nr 1678K Raba Wyżna-Podwilk obejmuje w szczególności:
1) wykonanie robót rozbiórkowych;
2) oświetlenie przejścia dla pieszych;
3) utwardzenie pobocza kostką betonową wraz z modernizacją elementów odwodnienia drogi powiatowej;
4) oznakowanie poziome jezdni;
5) dostawę i montaż barierek ochronnych;
6) wykonanie nawierzchni z kostki integracyjnej typu „Braila” na dojściach do przejść dla pieszych.
4. Zadanie pn. Przebudowa przejścia dla pieszych w km 11+145 w miejscowości Sromowce Niżne Gmina Czorsztyn/Powiat Nowotarski w ciągu drogi powiatowej nr 1638K Krośnica-Sromowce Niżne obejmuje w szczególności:
1) wykonanie robót rozbiórkowych;
2) wykonanie nawierzchni wyniesionego przejścia dla pieszych z kostki brukowej betonowej;
3) oświetlenie przejścia dla pieszych;
4) dostawę i montaż radarowego wyświetlacza prędkości z zasilaniem solarnym;
5) oznakowanie poziome jezdni;
6) dostawę i montaż barierek ochronnych;
7) wykonanie nawierzchni z kostki integracyjnej typu „Braila” na dojściach do przejść dla pieszych.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45233200-1 - Roboty w zakresie różnych nawierzchni
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę
45233292-2 - Instalowanie urządzeń ochronnych
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 8 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Uzasadnienie faktyczne:Wykonawca - Emil Holla FPHU Holl-Bud, Export – Import nie przystąpił do negocjacji, na zaproszenie Zamawiającego, wyznaczonych na dzień 23 września 2021 r.
Uzasadnienie Prawne:
„W trybie zamówienia z wolnej ręki negocjacje nie doprowadziły do zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego.” – art.255 pkt 8 Prawa zamówień publicznych.
| 2021-09-29 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |