Bieżące utrzymanie i remonty nawierzchni asfaltowych na obszarze Dzielnicy Białołęka w Warszawie
Miasto Stołeczne Warszawa Dzielnica Białołęka
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2021/BZP 00196860
- Numer ogłoszenia
- 2021/BZP 00196860/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2021-09-29 15:18
- Lokalizacja
- Warszawa, mazowieckie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-af360b18-d014-11eb-911f-9ad5f74c2a25
- Identyfikator
- 5252248481
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2021/BZP 00196860 z dnia 2021-09-29 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Bieżące utrzymanie i remonty nawierzchni asfaltowych na obszarze Dzielnicy Białołęka w Warszawie
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Miasto Stołeczne Warszawa Dzielnica Białołęka
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 015259640
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Modlińska197
1.5.2.) Miejscowość: Warszawa
1.5.3.) Kod pocztowy: 03-122
1.5.4.) Województwo: mazowieckie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL911 - Miasto Warszawa
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: bialoleka.zp@um.warszawa.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://bialoleka.um.warszawa.pl/ https://zamowienia.um.warszawa.pl/
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://zamowienia.um.warszawa.pl/servlet/HomeServlet1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Bieżące utrzymanie i remonty nawierzchni asfaltowych na obszarze Dzielnicy Białołęka w Warszawie2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-af360b18-d014-11eb-911f-9ad5f74c2a25
2.5.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00196860
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2021-09-29
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2021/BZP 00002578/22/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.18 Remonty i bieżące utrzymanie nawierzchni utwardzonych (asfaltowych, betonowych)
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00090689/01
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: UD-II-WZP-271.17.2021/MRO/AJA/TP1-Rb
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
2. Opis przedmiotu zamówienia i termin jego realizacji
Przedmiotem zamówienia jest „Bieżące utrzymanie i remonty nawierzchni asfaltowych na obszarze Dzielnicy Białołęka w Warszawie”.
2.1. Zakres i rodzaj robót objętych niniejszym zamówieniem na: „Bieżące utrzymanie i remonty nawierzchni asfaltowych na obszarze Dzielnicy Białołęka w Warszawie” określony został w:
a) załączniku nr 1 do wzoru umowy - Opisie przedmiotu zamówienia
b) załączniku nr 2a i 2b do wzoru umowy - Przedmiarach robót oraz w załączniku nr 3 do wzoru umowy - Specyfikacjach technicznych wykonania i odbioru robót (STWiOR) stanowiących łącznie dokumentację techniczną – załącznik nr 1 do SWZ
oraz w SWZ wraz z załącznikami, w tym ze wzorem umowy stanowiącym załącznik nr 8 do SWZ.
Pliki zawierające przedmiary robót i specyfikację techniczną zapisane w PDF na płycie CD zdeponowane są
u Inwestora (Zamawiającego).
2.2. Zamówienie obejmuje między innymi:
i. zakres i rodzaj robót planowanych do wykonania na drogach gminnych:
a) remonty cząstkowe nawierzchni asfaltowych oraz usunięcie powstałych w ciągu roku awarii – ca. 150 t,
b) rozebranie nawierzchni i podbudów o objętości ca. 3000 m3
c) frezowanie nawierzchni asfaltowych o pow. ca. 18.000,00 m2,
d) wykonanie koryt pod konstrukcję drogi o objętości ca. 2000 m3
e) wykonanie podbudowy z kruszywa łamanego o pow. ca. 13.500 m2,
f) wykonanie podbudowy asfaltobetonowej AC 22P o pow. ca. 2.400 m2,
g) wykonanie warstwy wiążącej AC 11W o pow. ca. 14.000 m2,
h) wykonanie warstwy ścieralnej AC 11S o pow. ca. 14.000 m2,
i) niezbędne roboty brukarskie związane z regulacją wysokościową, wymianą i ustawieniem nowych krawężników, regulacją wysokościową zjazdów, itp.
j) regulacja pionowa studzienek, kratek deszczowych, hydrantów i zaworów wodociągowych i gazowych ca 73 szt.
k) wykonanie inwentaryzacji zagospodarowania pasów drogowych dla 16 ulic.
Zakres i rodzaj robót planowanych do wykonania na drogach gminnych został określony w załączniku nr 2a do wzoru umowy.
ii. Zakres i rodzaj robót planowanych do wykonania na drogach wewnętrznych został określony
w załączniku nr 2b do wzoru umowy i obejmuje wykonanie bieżących remontów nawierzchni asfaltowych oraz wykonanie warstwy wiążącej AC 11W i warstwy ścieralnej AC 11S o pow. ca. 1000,00 m2.
2.3. Dodatkowe obowiązki Wykonawcy wynikające z klauzuli społecznej
1. Zamawiający w przedmiotowym postępowaniu stosuje klauzulę społeczną na podstawie art. 95 ust. 1 Pzp.
2. Zamawiający wymaga zatrudnienia przez Wykonawcę lub podwykonawcę na podstawie stosunku pracy
w rozumieniu art. 22 §1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. Kodeks pracy (Dz.U. z 2020 r., poz.1320, z późn. zm.) osoby wykonujące wskazane poniżej czynności w trakcie realizacji zamówienia takie jak:
a. pracowników fizycznych wykonujących roboty drogowe przy użyciu remontera,
b. pracowników obsługujących sprzęt budowlany typu koparko-ładowarka,
c. pracowników fizycznych obsługujących rozściełacz asfaltu.
Wykonawca w terminie 7 dni od daty zawarcia umowy zobowiązany jest do złożenia pisemnego oświadczenia
o wykonaniu obowiązku określonego w § 4 ust. 1 wzoru umowy, z zastrzeżeniem postanowień ust. 2 wzoru umowy.
2.4. Rozwiązania równoważne
Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne, a odniesieniu takiemu towarzyszą wyrazy „lub równoważne” opisane w SWZ i załącznikach za pomocą norm, europejskich ocen technicznych, aprobat, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2 i ust. 3 ustawy Pzp. Wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne, jest obowiązany wykazać, że oferowane przez niego dostawy, usługi lub roboty budowlane spełniają wymagania określone przez Zamawiającego. Zamawiający dopuszcza zastosowanie innych równoważnych materiałów lub urządzeń do podanych w dokumentacji (spełniających wymagania podane STWiOR i przedmiarach).
Warunkiem jest uzgodnienie i uzyskanie pisemnej zgody Zamawiającego na wprowadzenie zmian.
2.5. Termin realizacji zamówienia
Przedmiot zamówienia będzie realizowany przez Wykonawcę etapami, począwszy od dnia podpisania umowy przez okres 170 dni. W tym okresie ustala się poniższe wiążące Wykonawcę terminy przystąpienie do robót:
• wykonanie prac w trybie awaryjnym - nie później niż w ciągu ……. godzin od momentu zgłoszenia (termin zgodny z ofertą Wykonawcy).
• wykonanie prac w trybie zwykłym – przystąpienie do robót nie później niż w ciągu ……. dni od momentu wprowadzenia na roboty (termin zgodny z ofertą Wykonawcy).
UWAGA: termin przystąpienia do wykonania prac w trybie awaryjnym oraz w trybie zwykłym stanowią kryteria oceny ofert. Zgodnie z wymogami Zamawiającego czas przystąpienia do prac awaryjnych nie może być krótszy niż 3 godziny (termin minimalny) i dłuższy niż 48 godzin (termin maksymalny). Zgodnie z wymogami Zamawiającego, czas przystąpienia do prac w trybie zwykłym nie może być krótszy niż 1 dzień roboczy (termin minimalny) i dłuższy niż 5 dni roboczych (termin maksymalny).
2.6. Zamawiający wymaga od Wykonawcy posiadania, na dzień podpisania umowy i dostarczenia kopii Zamawiającemu dokumentu potwierdzającego ubezpieczenie się od odpowiedzialności cywilnej, w zakresie prowadzonej działalności gospodarczej na czas realizacji przedmiotu zamówienia w wysokości nie mniejszej niż wysokość wynagrodzenia wskazana w § 9 ust. 1 wzoru umowy, tj. nie mniejszej niż wartość brutto złożonej oferty. Umowa ubezpieczenia musi zapewniać wypłatę odszkodowania płatnego w złotych polskich, bez ograniczeń. Dokument potwierdzający zawarcie umowy ubezpieczenia stanowi załącznik nr 7 do wzoru umowy. Ubezpieczenie to musi obejmować również podwykonawców;
2.7. Gwarancja
Wykonawca udziela Zamawiającemu pisemnej gwarancji jakości na wykonane roboty, która stanowi rozszerzenie odpowiedzialności Wykonawcy z tytułu rękojmi za wady, na okres:
• … miesięcy (okres podany w ofercie Wykonawcy), na roboty polegające na kompleksowym (kapitalnym) remoncie nawierzchni asfaltowych,
• … miesięcy (okres podany w ofercie Wykonawcy), na roboty polegające na wykonaniu napraw miejscowych (doraźnych) nawierzchni asfaltowych – remonty cząstkowe.
Szczegółowe warunki gwarancji opisuje § 8 wzoru umowy.
UWAGA: długość okresu gwarancji jakości na roboty polegające na kompleksowym (kapitalnym) remoncie nawierzchni asfaltowych oraz na roboty polegające na wykonaniu napraw miejscowych (doraźnych) nawierzchni asfaltowych – remonty cząstkowe, stanowią kryteria oceny ofert. Zgodnie z wymogami Zamawiającego długość okresu gwarancji jakości na roboty polegające na kompleksowym (kapitalnym) remoncie nawierzchni asfaltowych nie może być krótsza niż 36 miesięcy (długość minimalna) i dłuższa niż 60 miesięcy (długość maksymalna). Zgodnie z wymogami Zamawiającego długość okresu gwarancji jakości na roboty polegające na wykonaniu napraw miejscowych (doraźnych) nawierzchni asfaltowych – remonty cząstkowe, nie może być krótsza niż 12 miesięcy (długość minimalna) i dłuższa niż 36 miesięcy (długość maksymalna).
UWAGA: Długość okresu gwarancji jakości na roboty polegające na kompleksowym (kapitalnym) remoncie nawierzchni asfaltowych oraz na roboty polegające na wykonaniu napraw miejscowych (doraźnych) nawierzchni asfaltowych – remonty cząstkowe, Wykonawcy podają w pełnych miesiącach.
2.9. Szacowana wartość zamówienia
Na tym etapie Zamawiający nie podaje szacunkowej wartości zamówienia.
2.10. Prawo opcji
Zgodnie z art. 441 ustawy Zamawiający nie przewiduje skorzystania z prawa opcji.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45233141-9 - Roboty w zakresie konserwacji dróg
45233142-6 - Roboty w zakresie naprawy dróg
45233252-0 - Roboty w zakresie nawierzchni ulic
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 3415338,05 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 4290000,00 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 3415338,05 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: BENEVENTO Sp. z o.o.
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 7010431030
7.3.3) Ulica: ul. Nowogrodzka 50 lok. 515
7.3.4) Miejscowość: Warszawa
7.3.5) Kod pocztowy: 00-695
7.3.6.) Województwo: mazowieckie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2021-08-31
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 3415338,05 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 170 dni
8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
| 2021-09-29 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |