Rozbiórka budynków gospodarczych i garażowych usytuowanych w obszarze zabytkowego układu urbanistycznego przy ul. Tadeusza Kościuszki 18 i 20 w Suwałkach, w formule zaprojektuj i wykonaj
Miasto Suwałki
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2021/BZP 00197235
- Numer ogłoszenia
- 2021/BZP 00197235/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2021-09-30 09:44
- Lokalizacja
- Suwałki, podlaskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-14022895-0f0d-11ec-b885-f28f91688073
- Identyfikator
- 8442155152
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2021/BZP 00197235 z dnia 2021-09-30 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Rozbiórka budynków gospodarczych i garażowych usytuowanych
w obszarze zabytkowego układu urbanistycznego przy ul. Tadeusza Kościuszki 18 i 20 w Suwałkach, w formule zaprojektuj i wykonaj
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzi podmiot, któremu powierzono przeprowadzenie postępowania1.2.) Nazwa zamawiającego: Miasto Suwałki
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 790671030
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Mickiewicza 1
1.5.2.) Miejscowość: Suwałki
1.5.3.) Kod pocztowy: 16-400
1.5.4.) Województwo: podlaskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL843 - Suwalski
1.5.7.) Numer telefonu: 875635000
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@zbm.suwalki.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://bip.um.suwalki.pl/Przetargi_sekcja
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://miniportal.uzp.gov.pl/1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Rozbiórka budynków gospodarczych i garażowych usytuowanychw obszarze zabytkowego układu urbanistycznego przy ul. Tadeusza Kościuszki 18 i 20 w Suwałkach, w formule zaprojektuj i wykonaj
2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-14022895-0f0d-11ec-b885-f28f91688073
2.5.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00197235
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2021-09-30
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00172047/01
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: 27/2021
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 55284,55 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest rozbiórka budynków gospodarczych i garażowych usytuowanych
na działkach o nr geod. 11126, 11125/1, 12014 w obszarze zabytkowego układu urbanistycznego
przy ul. Tadeusza Kościuszki 18 i 20 w Suwałkach, stanowiących własność Gminy Miasta Suwałki,
w formule zaprojektuj i wykonaj.
2. Zakres zamówienia obejmuje w szczególności:
1) sporządzenie inwentaryzacji dla potrzeb opracowania dokumentacji projektowej,
2) opracowanie i uzgodnienie z Zamawiającym, dokumentacji projektowej rozbiórki budynków w zakresie niezbędnym do uzyskania pozwolenia na rozbiórkę, w tym m.in.:
a) pozyskanie wszelkich niezbędnych dokumentów (mapy, wpisy z rejestru gruntów, itp.),
b) uzyskanie niezbędnych warunków, pozwoleń i uzgodnień, w tym Miejskiego Konserwatora Zabytków,
3) uzyskanie przez Wykonawcę decyzji o pozwoleniu na rozbiórkę,
4) wykonanie, na podstawie opracowanej dokumentacji projektowej i prawomocnej decyzji o pozwoleniu
na rozbiórkę, robót budowlanych polegających na rozbiórce budynków,
5) wykonanie dokumentacji powykonawczej, w tym inwentaryzacji geodezyjnej, niezbędnej do zgłoszenia w PINB zakończenia robót rozbiórkowych.
3. Obiekty przewidziane do rozbiórki:
1) Budynek gospodarczy na działce nr 11126 usytuowany przy granicy sąsiedniej działki, przylegający ścianą podłużną do istniejącego budynku gospodarczego na tej działce. Obiekt parterowy, częściowo podpiwniczony, z dachem jednospadowym wysokim, zrealizowany w technologii tradycyjnej
z fundamentami monolitycznymi wylewanymi, ścianami murowanymi. Budynek posiada wydzielone ścianami wewnętrznymi pomieszczenia, spełniające funkcje komórek lokatorskich. Rozwiązania konstrukcyjno-materiałowe: ściany zewnętrzne gr. 25 cm i działowe gr. 12 cm murowane z pustaków betonowych, posadzki betonowe, występujące ściany piwnic i stropy betonowe i żelbetowe, dach drewniany krokwiowy z pokryciem blachą stalową i płytami falistymi z azbestu. Dane powierzchniowe: powierzchnia zabudowy - ok. 100,50 m2, kubatura - ok. 420,0 m3.
2) Budynek garażowy na działce nr 11126 - obiekt wolnostojący, parterowy, niepodpiwniczony,
ze stropodachem płaskim. Zrealizowany jest w technologii tradycyjnej z fundamentami monolitycznymi wylewanymi, ścianami murowanymi. Budynek posiada wydzielone ścianami wewnętrznymi 3 boksy garażowe. Rozwiązania konstrukcyjno-materiałowe: ściany zewnętrzne gr. 25 cm i działowe gr. 12 cm murowane z pustaków betonowych, stropodach żelbetowy z pokryciem papą asfaltową, betonowe posadzki wraz z występującymi kanałami do naprawy samochodów, ściany fundamentowe betonowe. Dane powierzchniowe: powierzchnia użytkowa boksów – 52,0 m2, kubatura - 135,40 m3.
3) Budynek gospodarczy na działce nr 11125/1 przylega ścianą szczytową do budynku mieszkalnego oraz usytuowany jest przy granicy sąsiedniej działki i przylega częścią ścianą podłużnej do istniejącej wiaty
na działce 11122. Jest to obiekt parterowy, niepodpiwniczony, z dachem jednospadowym wysokim, zrealizowany w technologii tradycyjnej z fundamentami monolitycznymi wylewanymi, ścianami murowanymi. Budynek posiada wydzielone ścianami wewnętrznymi pomieszczenia, spełniające funkcje komórek lokatorskich. Rozwiązania konstrukcyjno-materiałowe: ściany zewnętrzne gr. 25 cm i działowe gr. 12 cm murowane z cegły silikatowej, ściany fundamentowe betonowe, dach drewniany krokwiowy
z pokryciem papą asfaltową, posadzki betonowe. Dane powierzchniowe: powierzchnia zabudowy - ok. 176,40 m2, kubatura - ok. 582,0 m3.
4) Budynek garażowy na działce o nr geod. 12014 stanowi zabudowę bliźniaczą w połączeniu z budynkiem na działce o nr 12013. Jest to obiekt parterowy, niepodpiwniczony, z dachem płaskim jednospadowym, zrealizowany w technologii tradycyjnej z fundamentami monolitycznymi wylewanymi, ścianami murowanymi. Budynek użytkowany jest jako jednostanowiskowy boks garażowy. Rozwiązania konstrukcyjno-materiałowe: ściany gr. 25 cm murowane z pustaków betonowych, posadzki betonowe, dach drewniany krokwiowy z pokryciem blachą stalową. Dane powierzchniowe: powierzchnia zabudowy - ok. 20,0 m2, kubatura - ok. 48,0 m3.
4. Szczegółowy przedmiot zamówienia opisuje program funkcjonalno-użytkowy stanowiący Załącznik Nr 5
do SWZ.
5. Zamówienie należy zrealizować zgodnie z programem funkcjonalno-użytkowym, obowiązującymi przepisami, normami i warunkami techniczno-budowlanymi.
6. Dokumentacja projektowa w zakresie opisu proponowanych materiałów i urządzeń powinna być wykonana zgodnie z art. 99 ustawy Pzp.
7. Dokumentacja techniczna winna uwzględniać zapisy art. 100 Ustawy Pzp, tj. „W przypadku zamówień przeznaczonych do użytku osób fizycznych, w tym pracowników zamawiającego, opis przedmiotu zamówienia sporządza się, z uwzględnieniem wymagań w zakresie dostępności dla osób niepełnosprawnych oraz projektowania z przeznaczeniem dla wszystkich użytkowników, chyba że nie jest to uzasadnione charakterem przedmiotu zamówienia. Jeżeli wymagania, o których mowa w ust. 1, wynikają z aktu prawa Unii Europejskiej, przedmiot zamówienia, w zakresie wymagań dotyczących dostępności dla osób niepełnosprawnych oraz projektowania z przeznaczeniem dla wszystkich użytkowników, opisuje się przez odesłanie do tego aktu”
8. Zamawiający nie przewiduje wykorzystania materiałów z rozbiórki, materiał pozostaje własnością Wykonawcy. Uwaga: płyty azbestowo-cementowe należy złożyć na paletach, zabezpieczyć folią czarną, oznakować, przygotować do transportu i przetransportować na ul. Składową 8 w Suwałkach w uzgodnieniu
z Zamawiającym.
9. Do obowiązków Wykonawcy należy miejscowe plantowanie terenu po rozbiórce poprzez nawiezienie gruntu rodzimego oraz ułożenie wierzchniej warstwy czarnoziemu gr. 10 cm.
10. Szczegółowy zakres obowiązków Wykonawcy wyszczególniono w projekcie umowy stanowiącym Załącznik Nr 3 do SWZ.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45111300-1 - Roboty rozbiórkowe
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
71220000-6 - Usługi projektowania architektonicznego
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
W dniu 22.09.2021 r. o godzinie 09:00 upłynął termin składania ofert w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego. Zgodnie z art. 222 ust. 4 ustawy Pzp, Zamawiający przed otwarciem ofert, udostępnił na stronie internetowej prowadzonego postępowania informację o kwocie, jaką zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia tj. 68 000,00 zł brutto. Do wyznaczonego terminu wpłynęły do Zamawiającego trzy oferty. Cena oferty z najniższą ceną, przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia.Zamawiający nie może zwiększyć kwoty na realizację zamówienia do ceny oferty z najniższą ceną.
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
| 2021-09-30 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |