Rozbudowa infrastruktury ochrony poczty

Gmina Sulechów

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2025/BZP 00150756
Numer ogłoszenia
2025/BZP 00150756/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Delivery
Opublikowano
2025-03-18 11:20
Lokalizacja
Sulechów, lubuskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-86a562e0-f28f-484d-ae10-66fbcfd7d28c
Identyfikator
9271000442
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Urządzenia sieciowePakiety oprogramowania bramowegoPakiety oprogramowania zabezpieczającego

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2025/BZP 00150756 z dnia 2025-03-18

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
Rozbudowa infrastruktury ochrony poczty

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Sulechów

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000526765

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Plac Ratuszowy 6

1.5.2.) Miejscowość: Sulechów

1.5.3.) Kod pocztowy: 66-100

1.5.4.) Województwo: lubuskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL432 - Zielonogórski

1.5.7.) Numer telefonu: 683851111

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: um@sulechow.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://www.bip.sulechow.pl/

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-86a562e0-f28f-484d-ae10-66fbcfd7d28c

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Rozbudowa infrastruktury ochrony poczty

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-86a562e0-f28f-484d-ae10-66fbcfd7d28c

2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00150756

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2025-03-18

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2025/BZP 00025836/02/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.2.4 Rozbudowa infrastruktury ochrony poczty

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak

2.12.) Nazwa projektu lub programu:

2. Zamówienie jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego (EFRR) w ramach Funduszy Europejskich na Rozwój Cyfrowy 2021-2027, Priorytet II Zaawansowane usługi cyfrowe, Działanie 2.2. Wzmocnienie krajowego systemu cyberbezpieczeństwa.

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00086776

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZPW.271.6.2025

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak

4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 75000 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa sprzętu i oprogramowania obejmująca rozbudowę ochrony poczty przez dostawę i wdrożenie urządzenia ochrony poczty wraz z zapewnieniem usług wsparcia technicznego zgodnie z Szczegółowym Opisem Przedmiotu Zamówienia stanowiącym załącznik nr 4 do SWZ.
2. Zamówienie jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego (EFRR) w ramach Funduszy Europejskich na Rozwój Cyfrowy 2021-2027, Priorytet II Zaawansowane usługi cyfrowe, Działanie 2.2. Wzmocnienie krajowego systemu cyberbezpieczeństwa.
3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi załącznik nr 4 SOPZ i pozostałe zapisy SWZ.
4. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert wariantowych i częściowych.
5. Powody niedokonania podziału zamówienia na części: Przedmiot zamówienia obejmuje dostawę jednego urządzenia wraz z jego wdrożeniem i zapewnieniem usług wsparcia. Ze względu na charakter zamówienia nie można podzielić zamówienia na mniejsze części. Brak podziału na części nie narusza zasady konkurencyjności. Ponadto wartość zamówienia jest niższa od tzw. progów unijnych które zobowiązują do implementacji dyrektyw UE. Dyrektywa 2014/24/UE w treści motywu 78 wskazuje, że aby zwiększyć konkurencję, instytucje zamawiające należy w szczególności zachęcać do dzielenia dużych zamówień na części. Przedmiotowe zamówienie nie jest dużym zamówieniem w rozumieniu motywu 78 powołanej dyrektywy UE (dyrektywy stosuje się od tzw. progów UE, a dyrektywa posługuje się pojęciem dużego zamówienia na gruncie zamówień podlegających dyrektywie - a więc zamówienia o wartości znacznie przewyższającej tzw. progi UE ).
6. Zamawiający nie przewiduje możliwości udzielenia zamówień z wolnej ręki, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt. 7 i 8 ustawy.
7. Zamawiający nie zastrzega możliwości ubiegania się o udzielenie zamówienia wyłącznie przez Wykonawców, o których mowa w art. 94 ustawy.
8. Zamawiający nie wymaga składania oferty w postaci katalogów elektronicznych i dołączania katalogów elektronicznych.
12. Wykonawca składając ofertę musi potwierdzić, że zapoznał się z treścią oraz akceptuje zapisy dokumentu „Klauzula informacyjna FERC – „Cyberbezpieczny Samorząd” (załącznik nr 5).

4.5.3.) Główny kod CPV: 32420000-3 - Urządzenia sieciowe

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

48219100-7 - Pakiety oprogramowania bramowego

48730000-4 - Pakiety oprogramowania zabezpieczającego

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 2 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Zamawiający informuje, że postępowanie o udzielenie zamówienia na zadanie pod nazwą: Rozbudowa infrastruktury ochrony poczty, zostało unieważnione na podstawie art. 255 pkt 2 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych ponieważ wszystkie złożone oferty podlegają odrzuceniu.
2025-03-18 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Dostawy