Poprawa jakości powietrza uzyskana poprzez modernizację budynku użyteczności publicznej na terenie Gminy Brzeziny – budynek w Małczewie
GMINA BRZEZINY
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2021/BZP 00197608
- Numer ogłoszenia
- 2021/BZP 00197608/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2021-09-30 11:53
- Lokalizacja
- Brzeziny, łódzkie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-0f058e42-1528-11ec-b885-f28f91688073
- Identyfikator
- 8331002758
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2021/BZP 00197608 z dnia 2021-09-30 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Poprawa jakości powietrza uzyskana poprzez modernizację budynku użyteczności publicznej na terenie Gminy Brzeziny – budynek w Małczewie
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA BRZEZINY
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 750147870
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Henryka Sienkiewicza 16 A
1.5.2.) Miejscowość: Brzeziny
1.5.3.) Kod pocztowy: 95-060
1.5.4.) Województwo: łódzkie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL712 - Łódzki
1.5.7.) Numer telefonu: 468743699
1.5.8.) Numer faksu: -
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: gminabrzeziny@post.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://bip.ugbrzeziny.nv.pl/
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
http://bip.ugbrzeziny.nv.pl/1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Poprawa jakości powietrza uzyskana poprzez modernizację budynku użyteczności publicznej na terenie Gminy Brzeziny – budynek w Małczewie2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-0f058e42-1528-11ec-b885-f28f91688073
2.5.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00197608
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2021-09-30
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2021/BZP 00000794/03/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.6 Poprawa jakości powietrza uzyskana poprzez modernizację budynków użyteczności publicznej na terenie gminy Brzeziny - budynek w Małczewie
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak
2.12.) Nazwa projektu lub programu:
Zamawiający informuje, iż zamówienie jest dofinansowane ze środków Unii Europejskiej Oś priorytetowa IV Gospodarka niskoemisyjna, Działanie 4.2 Termomodernizacja budynków, Poddziałanie 4.2.1 Termomodernizacja budynków – ZIT w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-20202.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00180529/01
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: RIiRG.271.31.2021.RD
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 1696367,72 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest przebudowa, rozbudowa i termomodernizacja istniejącego budynku komunalnego w Małczewie wraz z urządzeniami i instalacjami wewnętrznymi i zewnętrznymi towarzyszącymi, tj. przebudowa energii elektrycznej, wody, kanalizacji sanitarnej, budowa zewnętrznej instalacji gazu, która jest realizowana w ramach projektu „Poprawa jakości powietrza uzyskana poprzez modernizację budynku użyteczności publicznej na terenie Gminy Brzeziny – budynek w Małczewie”.
2. Projektowana rozbudowa istniejącego budynku komunalnego obejmować będzie powiększenie sali świetlicy wiejskiej oraz części zaplecza, całość rozbudowy od strony zachodnio – północno - wschodniej.
3. Projektowana przebudowa obejmować będzie wykonanie robót budowlanych polegających na połączeniu istniejącej części z projektowaną oraz dostosowanie istniejących i wydzielenie nowych pomieszczeń układu funkcjonalnego.
4. Dane techniczne budynku projektowane:
Powierzchnia zabudowy – 297,95m2
Kubatura – ok. 1203 m3
Powierzchnia użytkowa – 230,65 m2
Liczba kondygnacji – 1
Wysokości obiektu – ok. 4,70 m
Obszar inwestycji: obręb Małczew działki ewid. 32/2, 32/3.
5. Przedmiot zamówienia, o którym mowa w pkt 1 obejmuje w szczególności:
1) Rozbudowę i przebudowę budynku wraz z pracami rozbiórkowymi,
2) Docieplenie stropodachu, podłogi na gruncie i ścian zewnętrznych,
3) Wymianę stolarki okiennej i drzwiowej,
4) Modernizację systemu grzewczego oraz systemu ciepłej wody użytkowej, w tym m.in.
- montaż powietrznej pompy ciepła wraz z osprzętem i armaturą,
- montaż ogrzewania podłogowego,
5) Modernizację układu wentylacji, m.in.:
- montaż centrali wentylacyjnej,
- instalacja wentylacji nawiewno-wywiewnej wraz z rekuperatorem,
- instalacja wentylacyjna wyciągowa z okapu kuchennego,
- montaż wentylacji grawitacyjnej,
6) Wykonanie instalacji gazowej zasilającej kuchnię w oparciu o gaz propan-butan ,
7) Likwidacja istniejącej nieczynnej studni kopanej wraz z przyłączem wody,
8) Wykonanie instalacji zewnętrznej i wewnętrznej kanalizacji sanitarnej, w tym m.in. :
- likwidacja istniejącej zewnętrznej instalacji kanalizacji sanitarnej z lokalnymi zbiornikami ścieków,
- budowa zbiornika bezodpływowego wraz z instalacją zewnętrzną i armaturą,
- wykonanie instalacji wewnętrznej kanalizacji sanitarnej,
9) Wykonanie instalacji elektrycznej zasilającej budynek, demontaż istniejącego zasilania napowietrznego energetycznego, modernizacja wewnętrznej instalacji elektrycznej, oświetlenia wewnętrznego – oprawy LED, montaż kurtyn powietrznych, wykonanie instalacji odgromowej,
10) Montaż paneli fotowoltaicznych,
11) Zagospodarowanie terenu (m.in. usunięcie bujnej roślinności krzewiastej, utwardzenie terenu m.in. drogi piesze i kołowe, miejsca parkingowe, miejsce dla niepełnosprawnych, tarasy, opaska, wykonanie nasadzeń roślinności, ogrodzenie, budowa wiaty przeznaczonej na składowanie odpadów stałych).
6. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w załączniku Nr 1 do SWZ. Składają się na niego następujące dokumenty:
1) dokumentacja projektowa wraz z audytem energetycznym budynku,
2) specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót budowlanych (STWiORB),
3) przedmiary robót.
Wykonawca jest zobowiązany wykonać pełny zakres robót, który jest konieczny z punktu widzenia przepisów prawa, wiedzy technicznej i sztuki budowlanej, dla uzyskania finalnego efektu określonego przedmiotem zamówienia.
Z uwagi na to, że wynagrodzenie wykonawcy wskazane w ofercie będzie miało charakter ryczałtowy, wykonawca przy wycenie oferty powinien opierać się na zakresie wskazanym w dokumentacji projektowej o której mowa w pkt 1) oraz STWIORB. Przedmiar robót ma charakter pomocniczy. Wystąpienie w trakcie realizacji umowy robót nieujętych w przedmiarze lub robót w większej ilości w stosunku do przyjętej w przedmiarze nie będzie uprawniało wykonawcy do żądania dodatkowego wynagrodzenia - jeżeli roboty te ujęte były w dokumentacji projektowej o której mowa w pkt 1) lub STWIORB.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
09331200-0 - Słoneczne moduły fotoelektryczne
45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę
45111000-8 - Roboty w zakresie burzenia, roboty ziemne
45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej
45231300-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków
45231400-9 - Roboty budowlane w zakresie budowy linii energetycznych
45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach
45311200-2 - Roboty w zakresie instalacji elektrycznych
45314310-7 - Układanie kabli
45315600-4 - Instalacje niskiego napięcia
45316100-6 - Instalowanie urządzeń oświetlenia zewnętrznego
45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne
45331100-7 - Instalowanie centralnego ogrzewania
45331210-1 - Instalowanie wentylacji
45332400-7 - Roboty instalacyjne w zakresie urządzeń sanitarnych
45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych
77310000-6 - Usługi sadzenia roślin oraz utrzymania terenów zielonych
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 1 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Postępowanie zostało unieważnione na podstawie przepisów art. 255 pkt 1) ustawy Pzp, ponieważ nie złożono żadnej oferty .| 2021-09-30 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |