„Przebudowa przejścia dla pieszych na drodze powiatowej Nr 2912 E w Brzezinach” oraz „Przebudowa przejścia dla pieszych w rejonie skrzyżowania drogi powiatowej Nr 2911 E w miejscowości Witkowice"
POWIAT BRZEZIŃSKI
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2021/BZP 00197661
- Numer ogłoszenia
- 2021/BZP 00197661/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2021-09-30 12:10
- Lokalizacja
- Brzeziny, łódzkie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-874e804c-0a46-11ec-b885-f28f91688073
- Identyfikator
- 8331394936
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2021/BZP 00197661 z dnia 2021-09-30 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
„Przebudowa przejścia dla pieszych na drodze powiatowej Nr 2912 E w Brzezinach” oraz „Przebudowa przejścia dla pieszych w rejonie skrzyżowania drogi powiatowej Nr 2911 E w miejscowości Witkowice"
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: POWIAT BRZEZIŃSKI
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 750731786
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Henryka Sienkiewicza 16
1.5.2.) Miejscowość: Brzeziny
1.5.3.) Kod pocztowy: 95-060
1.5.4.) Województwo: łódzkie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL712 - Łódzki
1.5.7.) Numer telefonu: 46 874 11 11
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: starostwo@powiat-brzeziny.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.powiat-brzeziny.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
www.powiat-brzeziny.4bip.pl1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
„Przebudowa przejścia dla pieszych na drodze powiatowej Nr 2912 E w Brzezinach” oraz „Przebudowa przejścia dla pieszych w rejonie skrzyżowania drogi powiatowej Nr 2911 E w miejscowości Witkowice"2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-874e804c-0a46-11ec-b885-f28f91688073
2.5.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00197661
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2021-09-30
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2021/BZP 00004423/08/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.8 „Przebudowa przejścia dla pieszych na drodze powiatowej Nr 2912 E w Brzezinach” oraz „Przebudowa przejścia dla pieszych w rejonie skrzyżowania drogi powiatowej Nr 2911 E w miejscowości Witkowice"
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00165334/01
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: DR.272.4.2021
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest przebudowa przejść dla pieszych zlokalizowanych na drodze powiatowej Nr 2912 E w Brzezinach, ul. Rejtana w rejonie skrzyżowania z drogą miejską (ul. Piłsudskiego) oraz w rejonie skrzyżowania drogi powiatowej Nr 2911 E z drogą gminną w miejscowości Witkowice.
1) Przebudowa przejścia dla pieszych na drodze powiatowej Nr 2912 E w Brzezinach, ul. Rejtana w rejonie skrzyżowania z drogą miejską (ul. Piłsudskiego).
Przedmiot zamówienia obejmuje przebudowę istniejącego przejścia dla pieszych oraz wprowadzenie nowych elementów oznakowania pionowego i poziomego.
Zamierzeniem projektu jest przebudowa istniejącego przejścia dla pieszych zlokalizowanego na poziomie jezdni na przejście wzniesione (zlokalizowane na progu o wysokości 10 cm) wraz z docelową organizacją ruchu w celu poprawy bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego a w szczególności pieszych.
Należy wykonać przejście dla pieszych wyniesione na poziomie istniejących chodników z elementów segmentowych o wysokości 0,10 m. Wyniesienie będzie miało charakter progu zwalniającego wyspowego o szerokości 7,00 m w tym skosy najazdowe o szerokości 1,00 m każdy, na którym będzie zlokalizowane przejście dla pieszych o szerokości 4,00 m. Oznakowanie na poziomie P-10 oraz P-25 należy wykonać jako grubowarstwowe w kolorze białym.
W istniejących chodnikach przy krawężnikach na wysokości przebudowywanego zjazdu o długości 5,00 m należy zamontować pas ostrzegawczy o szerokości 0,35 m z płytek fakturowych dla osób z dysfunkcją wzroku.
2) Przebudowa przejścia dla pieszych w rejonie skrzyżowania drogi powiatowej Nr 2911 E z drogą gminną w miejscowości Witkowice.
Przedmiot zamówienia obejmuje przebudowę istniejącego przejścia dla pieszych, wprowadzenie nowych elementów oznakowania pionowego i poziomego oraz budowę chodników w celu skomunikowania przejścia dla pieszych z przystankiem komunikacji zbiorowej i drogą gminną.
Przebudowa istniejącego przejścia dla pieszych będzie polegała na:
- zastąpieniu istniejącego oznakowania poziomego (P-10) oznakowaniem grubowarstwowym w kolorze białym,
- zastąpieniu istniejących znaków D-6 nowymi znakami D-6 na tle folii pryzmatycznej odblaskowo-fluorescencyjnej żółto-zielonej lub pomarańczowej.
- ustawienie obustronnego znaku D-6 ze światłami ostrzegawczymi nad przejściem dla pieszych.
Przewiduje się budowę chodnika o nawierzchni z kostki betonowej gr 8cm kolor czerwony na podbudowie z kruszywa łamanego 0/31,5mm i warstwie odsączającej z piasku. Chodnik obramowany będzie od strony jezdni dróg krawężnikiem betonowym w ławie betonowej a od strony zieleńców i rowów odwadniających obrzeżem betonowym 8*30 na ławie betonowej.
Konstrukcja warstw chodnika:
-warstwa ścieralna gr. 8 cm kostka betonowa kolor czerwony
-podbudowa zasadnicza gr. 10 cm z kruszywa łamanego 0/31,5 mm
-warstwa odsączająca gr. 10 cm z piasku
W chodnikach przy krawężnikach na wysokości przebudowywanego zjazdu na długości 4,00 m należy zamontować pas ostrzegawczy o szerokości 0,35 m z płytek fakturowanych dla osób z dysfunkcją wzroku.
W związku z tym, że istniejące pobocza mają szerokość 1,00 m a szerokość projektowanego chodnika po stronie wschodniej ma wynosić 2,00 m a po stronie zachodniej 2,50 m przewiduje się wykonanie w istniejących rowach muru oporowego betonowego prefabrykowanego typu L o wysokości 1,00m. Prefabrykaty ustawić na ławie betonowej gr. 10cm z betony C8/10.
Obramowanie chodnika krawężnikiem betonowym 15*30 na ławie betonowej C12/15. Strona wschodnia – krawężnik wystający ze światłem 10 cm. Na wysokości przejścia dla pieszych zatopiony na długości 5,00 m ze skosami o długości 1,00 m. Na łuku drogi gminnej zatopiony. Światło krawężnika zatopionego 2 cm.
Strona zachodnia – krawężnik na całej długości zatopiony. Światło krawężnika zatopionego 2 cm.
Obramowanie chodnika obrzeżem 8*30 na ławie betonowej C8/10.
Należy wymienić rury DN600 na długości 2,00 m z przestawieniem ścianek czołowych po stronie wschodniej i zachodniej ze skrzyżowaniem strona południowa oraz wymienić rury DN400 (strona północna) na długości 2,00 m pod istniejącym przystankiem komunikacji miejskiej.
Na chodnikach na wysokości rowu pomiędzy obrzeżami a murem oporowym należy zamontować bariery U-12a.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę
45111000-8 - Roboty w zakresie burzenia, roboty ziemne
45233200-1 - Roboty w zakresie różnych nawierzchni
45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg
45233290-8 - Instalowanie znaków drogowych
45233320-8 - Fundamentowanie dróg
45450000-6 - Roboty budowlane wykończeniowe, pozostałe
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 1 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Zamawiający unieważnił postępowanie o udzielenie zamówienia, gdyż do upływu terminu składania ofert na realizację przedmiotowego zadania nie wpłynęła żadna oferta.| 2021-09-30 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |