PRZEBUDOWA DROGI GMINNEJ 270277K W KM 0+020,00 DO KM 0+859,10 W MIEJSCOWOŚCI GORLICE, MIASTO GORLICE (BLICH)
Miasto Gorlice
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2021/BZP 00197628
- Numer ogłoszenia
- 2021/BZP 00197628/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2021-09-30 11:59
- Lokalizacja
- Gorlice, małopolskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-b5ab43a4-f687-11eb-b885-f28f91688073
- Identyfikator
- 7382125507
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2021/BZP 00197628 z dnia 2021-09-30 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
PRZEBUDOWA DROGI GMINNEJ 270277K W KM 0+020,00 DO KM 0+859,10 W MIEJSCOWOŚCI GORLICE, MIASTO GORLICE (BLICH)
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzą zamawiający działający wspólnie1.2.) Nazwa zamawiającego: Miasto Gorlice
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 491893204
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Rynek 2
1.5.2.) Miejscowość: Gorlice
1.5.3.) Kod pocztowy: 38-300
1.5.4.) Województwo: małopolskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL218 - Nowosądecki
1.5.7.) Numer telefonu: (18) 3551252
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zampub@um.gorlice.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.gorlice.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://platformazakupowa.pl/transakcja/4915811.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
1.9.) Informacje o pozostałych zamawiających działających wspólnie
Zamawiający 2
1.2.) Nazwa zamawiającego: Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o.
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 490761713
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: 11 Listopada 54a
1.5.2.) Miejscowość: Gorlice
1.5.3.) Kod pocztowy: 38-300
1.5.4.) Województwo: małopolskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL218 - Nowosądecki
1.5.7.) Numer telefonu: (18) 353 56 34
1.5.8.) Numer faksu: (18) 353 67 89
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: biuro@mpgkgorlice.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://mpgkgorlice.pl
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
PRZEBUDOWA DROGI GMINNEJ 270277K W KM 0+020,00 DO KM 0+859,10 W MIEJSCOWOŚCI GORLICE, MIASTO GORLICE (BLICH)2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-b5ab43a4-f687-11eb-b885-f28f91688073
2.5.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00197628
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2021-09-30
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2021/BZP 00000932/10/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.13 Przebudowa drogi gminnej 270277K w km 0+020,00 – km 0+895,10 w miejscowości Gorlice, miasto Gorlice (Blich) – branża drogowa
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00141486/02
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: OR-III.271.2.13.2021
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 6603045,53 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1.1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych polegających na przebudowie drogi gminnej 270277K w km 0+020,00 do km 0+859,10 w miejscowości Gorlice, Miasto Gorlice (Blich) wraz z rozdziałem kanalizacji ogólnospławnej w ulicy Nadbrzeżnej, Garbarskiej i Blich oraz przebudową wodociągu w ulicy Nadbrzeżnej i Blich.
1.2. Przedmiot zamówienia obejmuje następujące roboty budowlane:
1) Rozdział kanalizacji ogólnospławnej dla osiedla Magdalena w Gorlicach - wykonanie rozdziału kanalizacji ogólnospławnej na podstawie decyzji pozwolenia na budowę nr 540/2008 z dnia 04.09.2008r. znak AB.7351-484/2008 stanowiącej zał. nr 20 do SWZ w następującym zakresie:
a) Budowa kanalizacji sanitarnej wraz z przyłączami na odcinkach od Bi – B48, łącznie z przyłączami do nowych budynków (nie ujętych w projekcie a zinwentaryzowanych na mapie zagospodarowania terenu rys. nr 2 materiału do zgłoszenia dla przebudowy ulic Nadbrzeżnej, Garbarskiej i Blich w Gorlicach w km 0+020,00 – km 0+859,10 wraz z odwodnieniem oraz przebudową i zabezpieczeniem sieci uzbrojenia terenu str 29, który stanowi załącznik nr 9 do SWZ). Zakończenie sieci kanalizacji sanitarnej na istniejącej studzience zlokalizowanej na końcu granicy działki ewid. 1145/10);
- kolektor fi 315 ok. 99 mb,
- kolektor fi 200 ok. 852 mb,
- kolektor fi 160 ok. 366 mb,
- studzienki fi 1200 – 71 szt.
- elementy nie ujęte w projekcie a konieczne do wykonania w zakresie przyłączy do nowych budynków.
Zakres przyłączy kanalizacji sanitarnej w uzgodnieniu z Miejskim Przedsiębiorstwem Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. w Gorlicach obejmuje połączenie bezpośrednio od wyjścia z budynku (linii fundamentów) do studzienki kanalizacyjnej.
b) Budowa kanalizacji deszczowej - kanał deszczowy powstały po rozdziale kanału ogólnospławnego.
Istniejąca kanalizacja ogólnospławna w obrębie zakresu projektu przebudowy ulic Nadbrzeżnej, Garbarskiej i Blich w Gorlicach zawiera:
- kolektor fi 600 ok. 785 mb,
- studzienki fi 1500 – 43 szt.
- kratki uliczne krawężnikowo-jezdniowe – 30 szt.
Budowa kanału deszczowego wg. projektu rozdziału kanalizacji ogólnospławnej.
Remont istniejącego kanału deszczowego będącego wcześniej kanałem ogólnospławnym obejmuje:
- czyszczenie kolektora, inspekcję całości kanału (785 mb) kamerą inspekcyjną, opracowanie programu remontu (poprzez ocenę stanu technicznego na podstawie zarejestrowanego obrazu TV oraz wykresów spadków – Wykonawca zobowiązany będzie przedstawić wyniki oceny stanu technicznego Zamawiającemu),
- wymianę lub renowację kolektora fi 600 wraz ze studzienkami w miejscach zakwalifikowanych w programie remontu ( do 40%),
- wymianę włazów na włazy pływające,
- wymianę 30 szt. wpustów ulicznych na krawężnikowo-uliczne, wymianę studzienek fi 500 z osadnikiem, wymianę rur PVC fi 200x5,9, SN 8,
- wymianę przyłączy sieci deszczowej do budynków.
Zakres przyłączy kanalizacji deszczowej w uzgodnieniu z Zamawiającym obejmuje połączenie bezpośrednio od budynków do studzienki kanalizacyjnej deszczowej.
2) Przebudowę wodociągu w ulicach Nadbrzeżnej i Blich w Gorlicach - wykonanie przebudowy wodociągu w ulicy Nadbrzeżnej i ulicy Blich na podstawie decyzji pozwolenia na budowę nr 445/2020 z dnia 16.07.2020r. znak AB.6740.402.2020 stanowiącej zał. nr 22 do SWZ oraz decyzji pozwolenia na budowę nr 1011/2020 z dnia 31.12.2020r. znak AB.6740.400.2020 r. stanowiącej zał. nr 21 do SWZ.
Roboty polegać będą na wykonaniu przebudowy wodociągu wraz z armaturą towarzyszącą:
- rura PE 100RC d-500/45,5, PN16 ok. 51 mb,
- studzienki rewizyjne fi 2000 – 2 szt,
- rura PE 100RC d-315x28,6, PN16 ok. 134 mb,
- zasuwa D-500 – PN 16 miękouszczelniająca klinowa równoprzelotowa z kołnierzami zgodnymi z EN 1092 (pokrywa i korpus z żeliwa EN-GJS-400-18, wrzeciono ze stali nierdzewnej z walcowanym gwintem, klin z wewnątrz i zewnątrz pokryte powłoką elastomerową, prowadnice klina wykonane z tworzywa sztucznego odpornego na ścieranie, minimalne momenty zamykania nawet przy dużej różnicy ciśnień, uszczelki typu O-ring osadzone w materiale odpornym na korozję, pokrywa umożliwiająca późniejsze (w stanie bezciśnieniowym) po wymianie kołnierza centrującego) doposażenie we wskaźnik położenia lub nadstawkę do napędu silnikowego – 2 szt,
- łączniki i kształtki (PN 16 Klasy EN 1092, wykonanie ze stali węglowej nierdzewnej, śruby nierdzewne Klasy EN 1092) – 16 kpl.
3) Przebudowę ulic Nadbrzeżnej, Garbarskiej i Blich w Gorlicach w km 0+020,00 – km 0+859,10 wraz z odwodnieniem oraz przebudową i zabezpieczeniem sieci uzbrojenia terenu (w tym remont/ przebudowa muru oporowego – wg. pkt. 3.11 Inne obiekty Projekt Wykonawczy branży drogowej) – wykonanie przebudowy ulicy Nadbrzeżnej, Garbarskiej i Blich w Gorlicach w km 0+020,00 – km 0+859,10 wraz z odwodnieniem oraz przebudową i zabezpieczeniem sieci uzbrojenia terenu na podstawie zgłoszenia robót, wykonanie remontu parkingów w ciągu ulic Nadbrzeżnej, Garbarskiej i Blich na podstawie zgłoszenia robót, wykonanie organizacji ruchu na czas robót.
Roboty polegać będą na wykonaniu:
- przebudowy drogi gminnej – ulic Nadbrzeżnej, Garbarskiej, i Blich w Gorlicach w km 0+020,00 – km 0+859,10 z wykonaniem robót przygotowawczych i rozbiórkowych elementów ulic,
- przebudowy istniejących parkingów w zakresie pasa drogowego,
- przebudowy odwodnienia ulic polegających na dostosowaniu studni i studzienek ściekowych na istniejącym kolektorze kanalizacji do rozwiązań wysokościowych ulic,
- przebudowy i zabezpieczenia istniejącej sieci energetycznej,
- przebudowy istniejącego oświetlenia ulicznego,
- przebudowy i zabezpieczenia istniejącej sieci teletechnicznej napowietrznej i kablowej z wykonaniem kanału technologicznego,
- przebudowy istniejących skrzyżowań, zjazdów i zejść pieszych,
- rozebrania i przebudowy ogrodzeń posesji,
- zabezpieczenia w niezbędnym zakresie urządzeń obcych kolidujących z przebudową ulic,
- regulacji wysokościowej istniejących zasuw i pokryw uzbrojenia terenu,
- likwidacji barier architektonicznych w obrębie przebudowy ulic,
- remontu/ przebudowy muru oporowego – wg pkt. 3.11 Inne obiekty, Projekt Wykonawczy branży drogowej,
- parkingu poza pasem drogowym w ciągu ulic Nadbrzeżnej, Garbarskiej i Blich – technologia wykonania analogicznie do przekroju konstrukcyjnego zawartego w projekcie wykonawczym branży drogowej, rys. nr 4.
4) Budowę kabla zasilającego 230 V dla zasilania monitoringu miejskiego ul. Nadbrzeżna w Gorlicach.
Przy budowie linii kablowej nN oświetlenia ulicznego w ul. Blich, Garncarska, Nadbrzeżna ułożyć od istniejącej szafy SSO 39 ul. Blich 14 do słupa nr II/16 (5) ul. Nadbrzeżna dodatkową rurę DVK 75, zaciągnąć kabel Yky 3x4mm dl. 470/500 m.
Do projektowanego słupa oświetleniowego nr II/09 oraz II/13 wprowadzić rurę DVK 75, pozostawić pętlę kablową – dla rozbudowy monitoringu miejskiego.
Wyprowadzić na słup II/16 rurę HDPE/UV fi 40, wprowadzić zaciągnięty kabel, przełączyć kabel na linie napowietrzną – zasilanie monitoringu SSM w kier. słupa nr II/7/28) przy kładce na rzece Ropie.
Schemat kabla zasilającego monitoring miejski stanowi załącznik nr 18 do SWZ.
1.3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określa poniższa dokumentacja:
1) Projekt kanalizacji sanitarnej i deszczowej dla osiedla Magdalena w Gorlicach – (Uwaga: Wykonawca z przedmiotowego projektu będzie zobowiązany wykonać tylko zakres wskazany w ust 1.2. pkt 1 powyżej - zał. nr 1 do SWZ,
2) Specyfikacja techniczna - Rozdział kanalizacji ogólnospławnej dla osiedla Magdalena – zał. nr 2 do SWZ,
3) Kanalizacja deszczowa w ulicy Nadbrzeżnej, Garbarskiej i Blich w Gorlicach – zał. nr 3 do SWZ,
4) Projekt przebudowy sieci wodociągowej przy ul. Blich w Gorlicach – zał. nr 4 do SWZ,
5) Specyfikacje techniczne - przebudowa sieci wodociągowej przy ul. Blich w Gorlicach – zał. nr 5 do SWZ,
6) Dokumentacja badań podłoża gruntowego z opinią geotechniczną i projektem geotechnicznym dla sieci wodociągowej – zał. nr 6 do SWZ,
7) Projekt przebudowy wodociągu na odcinku W1-W2-W3 w ciągu ul. Nadbrzeżnej w Gorlicach – zał. nr 7 do SWZ,
8) STWiORB -przebudowa wodociągu na odcinku W1-W2-W3 w ciągu ul. Nadbrzeżnej w Gorlicach – zał. nr 8 do SWZ,
9) Materiały do zgłoszenia przebudowy ul. Nadbrzeżnej, Garbarskiej i Blich w km 0+020,00 - km 0+859,10 – zał. nr 9 do SWZ,
10) Projekt wykonawczy drogowy przebudowy ul. Nadbrzeżnej, Garbarskiej i Blich w km 0+020,00 - km 0+859,10 – zał. nr 10 do SWZ,
11) Projekt Stałej Organizacji Ruchu – zał. nr 11 do SWZ,
12) STWiORB - branża drogowa – zał. nr 12 do SWZ,
13) Projekt przebudowy sieci elektroenergetycznej ziemnej nN i SN w ramach przebudowy ulicy Nadbrzeżnej, Garbarskiej i Blich w Gorlicach – zał. nr 13 do SWZ,
14) STWiORB - branża elektroenergetyczna – zał. nr 14 do SWZ,
15) Projekt Wykonawczy - budowa kanału technologicznego – zał. nr 15 do SWZ,
16) Projekt wykonawczy przebudowy i zabezpieczenia infrastruktury telekomunikacyjnej Orange Polska S.A. – zał. nr 16 do SWZ,
17) STWiORB - branża telekomunikacyjna – zał. nr 17 do SWZ,
18) Schemat zasilanie monitoring – zał. nr 18 do SWZ,
19) Szkic parkingu poza pasem drogowym w ciągu ul. Nadbrzeżnej, Garbarskiej i Blich w Gorlicach – zał. nr 19 do SWZ,
20) Decyzja pozwolenia na budowę nr 540/2008 – zał. nr 20 do SWZ,
21) Decyzja pozwolenia na budowę nr 1011/2020 – zał. nr 21 do SWZ,
22) Decyzja pozwolenia na budowę 445/2020 – zał. nr 22 do SWZ,
23) Opis materiałów równoważnych – zał. nr 23 do SWZ.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45233000-9 - Roboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, dróg
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45231000-5 - Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, ciągów komunikacyjnych i linii energetycznych
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 5
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 4
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 6855928,90 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 8450100,00 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 6855928,90 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Średni przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: ZIBUD Sp. z o.o., Sp. Komandytowa
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 385498208
7.3.4) Miejscowość: Kamienica 1000
7.3.5) Kod pocztowy: 34-608
7.3.6.) Województwo: małopolskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2021-09-29
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 6855928,90 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:
do 2022-09-308.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
| 2021-09-30 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |