Zagospodarowanie terenu na prowadzenie działalności Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych Gminy Jeżewo

Gmina Jeżewo

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2021/BZP 00198260
Numer ogłoszenia
2021/BZP 00198260/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2021-09-30 14:38
Lokalizacja
Jeżewo, kujawsko-pomorskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-74964682-1228-11ec-b885-f28f91688073
Identyfikator
5591130658
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlane w zakresie stacji recyklinguRoboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemneRoboty w zakresie zagospodarowania terenuRoboty na placu budowyRoboty konstrukcyjne z wykorzystaniem staliRoboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, linii komunikacyjnych i elektroenergetycznych, autostrad, dróg, lotnisk i kolei; wyrównywanie terenuRoboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, ciągów komunikacyjnych i linii energetycznychRoboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ściekówRoboty budowlane w zakresie budowy linii energetycznych

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2021/BZP 00198260 z dnia 2021-09-30

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Zagospodarowanie terenu na prowadzenie działalności Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych Gminy Jeżewo

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Jeżewo

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 092351015

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Świecka 12

1.5.2.) Miejscowość: Jeżewo

1.5.3.) Kod pocztowy: 86-131

1.5.4.) Województwo: kujawsko-pomorskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL618 - Świecki

1.5.7.) Numer telefonu: (+48) 52 33 180 25

1.5.8.) Numer faksu: 52 522 81 49

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@jezewo.eu

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.bip.jezewo.eu

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Zagospodarowanie terenu na prowadzenie działalności Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych Gminy Jeżewo

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-74964682-1228-11ec-b885-f28f91688073

2.5.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00198260

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2021-09-30

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2021/BZP 00001327/06/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.7 Zagospodarowanie terenu na prowadzenie działalności Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych Gminy Jeżewo

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak

2.12.) Nazwa projektu lub programu:

Regionalny Program Operacyjny Województwa Kujawsko - Pomorskiego na lata 2014-2020

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00177463/01

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: RRiB.271.7.2021

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest budowa Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych wraz z niezbędną infrastrukturą techniczną, zlokalizowanego w Jeżewie przy ul. Łąkowej 2 na terenie działki nr 58/11 położonej w obrębie Jeżewo.
Zgodnie z Uchwałą Nr XI/81/2019 Rady Gminy Jeżewo z dnia 13 czerwca 2019 r. w sprawie szczegółowego sposobu i zakresu świadczenia usług w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości i zagospodarowania tych odpadów w zamian za uiszczoną opłatę za gospodarowanie odpadami komunalnymi. Właściciele nieruchomości samodzielnie będą mogli dostarczać do PSZOK-u odpady takie jak: przeterminowane leki i chemikalia, zużyte baterie i akumulatory, zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny, meble i inne odpady wielkogabarytowe, zużyte opony, odpady zielone oraz papier, tektura, tworzywa sztuczne, szkło, metal oraz odpady ulegające biodegradacji. Informację o godzinach otwarcia gmina podaje do publicznej wiadomości na stronie internetowej Gminy Jeżewo oraz na tablicach ogłoszeń w sołectwach.
Odbierane odpady:
- Odbiór odpadów wielkogabarytowych,
- Odbiór przeterminowanych chemikaliów,
- Odbiór zużytych opon,
- Odbiór zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego,
- Odbiór zużytych baterii i akumulatorów.
Zagospodarowaniu ulegnie wschodnia część działki nr 58 / 11 przylegająca do istniejącego ogrodzenia Gminnych Wodociągów i Oczyszczalni w Jeżewie. PSZOK zlokalizowano wzdłuż pasa drogowego (działka nr 58/5) – ulicy Łąkowej będącej drogą powiatową nr 1253C relacji Jeżewo - Ciemniki. Prace budowlane polegać będą na budowie utwardzonego placu manewrowo -składowego, zainstalowaniu gotowego kontenera dyżurki z częścią socjalną oraz obiektu magazynowego – montażu typowej wiaty śmietnikowej i kontenerowych pojemników służących do czasowego gromadzenia odpadów komunalnych.
W częściach placu o nawierzchni betonowej zostaną wykonane ścianki żelbetowe o wys. 1,60 m wydzielającej plac na boksy służące podziałowi odpadów, w części północno – zachodniej ścianki pełnić będą jednocześnie funkcję sianek oporowych.
Inwestycja polega na budowie infrastruktury technicznej takiej jak: instalacja wodociągowa, instalacja elektryczna i oświetleniowa, instalacja CCTV, odwodnienie terenu z kanalizacją deszczową wyposażoną w system podczyszczania - separator typu ES-H 15/1500, kanalizacją sanitarną, budowa ogrodzenia z bramą wjazdową.
Cały wydzielony teren zostanie wyniesiony w nawiązaniu do rzędnej wjazdu z ww. drogi powiatowej poprzez wykonanie dookoła nasypów ze spadkami o różnym nachyleniu (maksymalnie 1:1,5).
2. Podstawowe dane techniczne obiektów PSZOK-u:
1) plac manewrowo–składowy o pow. ~1200 m2 z nawierzchnią z kostki betonowej gr. 8 cm oraz z betonu cementowego na warstwach podbudowy i zagęszczonym podłożu. Odwodnienie placu zaprojektowano za pomocą 4 wpustów, a wody opadowe z placu po podczyszczeniu w zaprojektowanym separatorze skierowane zostaną do istniejącej kanalizacji deszczowej przebiegającej przez teren działki;
2) budynek dyżurki – zaprojektowany jako gotowy obiekt kontenerowy;
3) boksy na odpady inne niż niebezpieczne – zaprojektowano jako wydzielone placyki o nawierzchni betonowej ograniczone ściankami żelbetowymi gr. 20 cm i wysokości 1,60 m;
4) wiata – altana śmietnikowa – zaprojektowana jako gotowy obiekt np. firmy GMS, w konstrukcji lekkiej stalowej z rur kwadratowych i blachy trapezowej, budynek posiada drzwi dwuskrzydłowe przesuwne i wyposażony zostanie w specjalistyczne opakowania na odpady (np. pojemnik na zużyte baterie, pojemni na przeterminowane leki, itp.) - odpady niebezpieczne;
5) pozostałe wyposażenie PSZOK-u stanowić będą m.in.: kontener KP-7 zamykany, 4 szt. pojemników „dzwonków”, pojemnik siatkowy na opakowania typu „PET” oraz niezbędna infrastruktura techniczna, tj. słupy oświetleniowe, niezbędne instalacje uzbrojenia terenu, oraz ogrodzenie panelowe wys. h=1,60 m z bramą przesuwną.
3. W przedmiocie zamówienie ujęto również budowę kanalizacji sanitarnej, która ma za zadanie odprowadzenie ścieków bytowych z kontenera – dyżurki, kanalizacji deszczowej, która będzie odprowadzać wody z terenu utwardzonego Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych oraz przyłącze wodociągowe, które będzie zasilać ww. obiekt w wodę.
Zakres inwestycji obejmuje:
- odcinek przyłącza kanalizacji sanitarnej z rur PVC ø160 SN8 litych o długości L=ok. 96 m;
- odcinek przyłącza kanalizacji deszczowej wraz z separatorem, czterema wpustami oraz pięcioma studniami betonowymi DN1000 – średnice zgodnie z PZT- wykonano z rur PVC ø160 SN8, PVC ø200 SN8 oraz PVC ø250 SN8. Całość kanalizacji deszczowej mierzy ok. 77 m;
- odcinek przyłącza wodociągowego PE100 90x5,40 SDR17 o długości L=ok. 164 m oraz PE100 32x2,0 SDR17 o długości L=ok. 14,50 m.
4. W ramach inwestycji zrealizowane zostaną następujące prace w zakresie branży elektrycznej:
- budowa oświetlenia terenu PSZOK;
- budowa kanalizacji technicznej;
- budowa zasilania elektroenergetycznego dla PSZOK;
- przebudowa istniejącej linii elektroenergetycznej nn 0,4 (kV).
5. W ramach inwestycji przewiduje się budowę wewnętrznego układu komunikacyjnego składającego się z dróg manewrowych, placów składowych oraz chodnika. Projektowany Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów planuje się skomunikować z ulicą Łąkową poprzez nowy zjazd o parametrach zjazdu publicznego. Przyjęto szerokość zjazdu s=5,00 m z obustronnymi łukami R=6,0 m. Nawierzchnie zjazdu dowiązano do krawędzi pasa drogowego.
6. Szczegółowo przedmiot zamówienia opisany jest w dalszej części SWZ, w szczególności w:
1) dokumentacji technicznej stanowiącej Załącznik nr 9 do SWZ;
2) projektowanych postanowieniach umowy, stanowiących Załącznik nr 8 do SWZ .

4.5.3.) Główny kod CPV: 45213270-6 - Roboty budowlane w zakresie stacji recyklingu

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

45111291-4 - Roboty w zakresie zagospodarowania terenu

45113000-2 - Roboty na placu budowy

45223210-1 - Roboty konstrukcyjne z wykorzystaniem stali

45230000-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, linii komunikacyjnych i elektroenergetycznych, autostrad, dróg, lotnisk i kolei; wyrównywanie terenu

45231000-5 - Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, ciągów komunikacyjnych i linii energetycznych

45231300-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków

45231400-9 - Roboty budowlane w zakresie budowy linii energetycznych

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Zamawiający zgodnie z art. 255 ust. 3 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (t. j. Dz. U. z 2021 r. poz. 1129 ze zm.) unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego na realizację zadania pn.: „Zagospodarowanie terenu na prowadzenie działalności Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych Gminy Jeżewo” prowadzonego w trybie podstawowym bez negocjacji o wartości zamówienia nie przekraczającej próg unijny, ponieważ cena oferty złożonej na powyższe postępowanie przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia.

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 1957135,87 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 1957135,87 PLN

2021-09-30 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane