Remont dróg osiedlowych w miejscowości Wysoczany po byłym PGR w Szczawnem

Gmina Komańcza

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2021/BZP 00198515
Numer ogłoszenia
2021/BZP 00198515/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2021-09-30 21:46
Lokalizacja
Komańcza, podkarpackie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-fc6ca067-161e-11ec-b885-f28f91688073
Identyfikator
6871785088
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnejRoboty w zakresie naprawy dróg

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2021/BZP 00198515 z dnia 2021-09-30

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Remont dróg osiedlowych w miejscowości Wysoczany po byłym PGR w Szczawnem

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Komańcza

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 370440755

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Komańcza 166

1.5.2.) Miejscowość: Komańcza

1.5.3.) Kod pocztowy: 38-543

1.5.4.) Województwo: podkarpackie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL821 - Krośnieński

1.5.7.) Numer telefonu: 134677035

1.5.8.) Numer faksu: 134677500

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: urzad@komancza.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.komancza.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://miniportal.uzp.gov.pl/

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Remont dróg osiedlowych w miejscowości Wysoczany po byłym PGR w Szczawnem

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-fc6ca067-161e-11ec-b885-f28f91688073

2.5.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00198515

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2021-09-30

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2021/BZP 00009449/05/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.4 Remont dróg osiedlowych w m. Szczawne i Wysoczany po byłym PGR Szczawne, w m. Nowy Łupków i Osławica po byłym PGR w Nowym Łupkowie oraz w m. Wisłok Wielki po byłym PGR w Czystogarbie

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00181981/01

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: Wp.271.5.-II.2021

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak

4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 248680,80 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych, obejmujących remont dwóch dróg w miejscowości Wysoczany tj.:

Zadanie nr 1
Remont drogi na dz. nr 36/21 w miejscowości Wysoczany o długości 0,05 km w zakresie:
1. Roboty przygotowawcze:
1) Roboty pomiarowe przy liniowych robotach ziemnych – 0,048km
2) Roboty remontowe z wywozem materiału z rozbiórki na odległość do 1 km – m 168m2
3) Rozebranie mechaniczne podbudowy z kruszywa o grubości 15 cm – 168m2
2. Roboty ziemne:
1) Koryta o głębokości 20 cm wykonywane mechanicznie na całej szerokości jezdni i chodnika wraz z wywozem – 240m2
2) Koryta wykonywane mechanicznie na całej szerokości jezdni i chodnika za każden dalsze 5 cm ponad 20 cm (dla 20 cm) wraz z wywozem – 240m2
3. Podbudowy:
1) Profilowanie i zagęszczenie mechaniczne podłoża pod warstwy konstrukcyjne – 216m2
2) Warstwa wzmacniająca grunt pod warstwy konstrukcyjneon szerokości 5m – droga – 216m
3) Warstwa dolna podbudowy z kruszywa naturalnego gr 20cm– 216m2
4) Warstwa górna podbudowy z kruszywa naturalnego gr 8cm – 216m2
5) Profilowanie i zagęszczenie mechaniczne podłoża pod warstwy konstrukcyjne - chodnik– 24m2
6) Warstwa dolna podbudowy z kruszywa naturalnego gr 10cm–24m2
7) Warstwa górna podbudowy z kruszywa naturalnego gr 15cm – 24m2
8) Warstwa dolna podbudowy z kruszywa łamanego o gr 15cm – 216m2
9) Warstwa dolna podbudowy z kruszywa łamanego o gr 15cm- zjazdy -30m2
10) Warstwa górna podbudowy z kruszywa naturalnego gr 10cm -30m2
11) Wyrównanie istniejącej podbudowy tłuczniem – zjazdy – 100m2
4. Nawierzchnie:
1) Skropienie nawierzchni asfaltem –216 m2
2) Wyrównanie mechaniczne istniejącej podbudowy mieszanką mineralno– asfaltową – 10 t
3) Nawierzchnia z mieszanek mineralno–bitumicznych grysowych z warstwą wiążącą o grubości po zagęszczeniu 5 cm – 168m2
4) Nawierzchnia z mieszanek mineralno–bitumicznych grysowych z warstwą ścieralną o grubości po zagęszczeniu 3cm – droga – 168m2
5) Nawierzchnia z mieszanek mineralno–bitumicznych grysowych z warstwą ścieralną o grubości po zagęszczeniu 3cm – zjazdy – 30m2
6) Nawierzchnia z mieszanek mineralno–bitumicznych grysowych z warstwą ścieralną za każdy dalsze 1cm ponad 3 (dla 2cm) – zjazdy – 30m2
7) Nawierzchnia z tłucznia kamiennego z warstwą górna z tłucznia o gr po zagęszczeniu 8cm – pobocza – 48m2
8) Nawierzchnia z kostki brukowej betonowej o grubości 6cm na podsypce cementowo piaskowej – 24m2
5. Elementy ulic
1) Obrzeża betonowe o wymiarach 30x8cmna podsypce piaskowej z wypełnieniem
spoin piaskiem - 35m
6. Oznakowanie i urządzenia bezpieczeństwa ruchu
1) Słupki do znaków drogowych z rur stalowych o średnicy 70mm – 2 szt.
2) Przymocowanie znaków – 2szt.
7. Roboty wykończeniowe:
1) Roboty pomiarowe przy liniowych robotach ziemnych – inwentaryzacja powykonawcza – 0,589km

Zadanie nr. 2.
Remont drogi w miejscowości Wysoczany w km 0+125 – 0+230 o długości 0,205km na dz. nr 46/2, i 46/6 w zakresie:
1. Roboty przygotowawcze:
1) Roboty pomiarowe przy liniowych robotach ziemnych – 0,205km
2) Mechaniczne karczowanie krzaków – 0,100ha
2. Roboty ziemne:
1) Roboty ziemne wykonywane koparkami z transportem urobku do 1km – rozbiórka istniejącej drogi – 410 m3
2) Roboty ziemne wykonywane koparkami z transportem urobku do 1km – czyszczenie i pogłębianie rowu – 130 m3
3) Ława betonowa z oporem pod krawężniki- 13,5m3
4) Ścieki z elementów betonowych o gr. 15cm na podsypce cementowo-piaskowej- ścieki trójkątne- 40m
3. Podbudowy:
1) Koryta o głębokości 20cmwykonywane mechanicznie na całej długości jezdni i chodnika -1 025 m2
2) Warstwa dolna podbudowy z kruszywa naturalnego gr 20cm– 922,5 m2
3) Warstwa górna podbudowy z kruszywa naturalnego gr 10cm – 922m2
4) Warstwa dolna podbudowy z kruszywa łamanego gr 20cm–922m2
5) Wyrównanie ręczne istniejącej podbudowy mieszanka mineralno-bitumiczną – zjazdy- 45t
4. Nawierzchnie:
1) Skropienie nawierzchni asfaltem –615 m2
2) Nawierzchnia z mieszanek mineralno–bitumicznych grysowych z warstwą asfaltową wiążącą o grubości po zagęszczeniu 8 cm – 615 m2
3) Skropienie nawierzchni asfaltem –615 m2
4) Nawierzchnia z mieszanek mineralno–bitumicznych grysowych z warstwą ścieralną asfaltową o grubości po zagęszczeniu 4cm– 615 m2
5) Warstwa górna podbudowy z kruszywa łamanego o grubości 12cm- 307,5 m2
5. Roboty wykończeniowe
1) Słupki do znaków drogowych z rur stalowych o średnicy 70mm – 1 szt.
2) Przymocowanie znaków – 1szt.
3) Roboty pomiarowe przy liniowych robotach ziemnych – inwentaryzacja powykonawcza – 0,205km

Minimalny okres gwarancji na wykonane roboty w ramach realizowanego zamówienia wynosi 24 miesiące.

Szczegółowy zakres prac do wykonania precyzuje dokumentacja projektowa oraz przedmiar robót, stanowiący załącznik do niniejszej SWZ.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45233142-6 - Roboty w zakresie naprawy dróg

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Postępowanie zostało unieważnione na podstawie art.255 pkt 3 ustawy Pzp tj. Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty.

W prowadzonym postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego cena najkorzystniejszej oferty przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyc na sfinansowanie zamówienia.
Po dokonaniu analizy możliwości finansowej jednostki Zamawiający uznał, że nie ma możliwości zwiększenia kwoty pierwotnie przeznaczonej na realizację zamówienia do ceny oferty najkorzystniejszej.

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 431938,49 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 431938,49 PLN

2021-09-30 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane