Budowa tężni solankowej na „Wielorybku” - Osiedle Tysiąclecia pomiędzy ul. Jagiellońską i ul. L. Czarnego wraz z niezbędną infrastrukturą – Etap II i III

Miasto Radomsko

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2021/BZP 00199715
Numer ogłoszenia
2021/BZP 00199715/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2021-10-01 14:34
Lokalizacja
Radomsko, łódzkie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-2107786f-017d-11ec-b885-f28f91688073
Identyfikator
7722261587
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Dokumenty

To postępowanie jest prowadzone na zewnętrznej platformie.

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty w zakresie kształtowania terenów sportowych i rekreacyjnychRoboty budowlaneRoboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ściekówRoboty instalacyjne elektryczne

Wykonawcy

1 przyznane

ADAM GONIWIECHAKoszęcin, PL · lot 0
591 158,76 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2021/BZP 00199715 z dnia 2021-10-01

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Budowa tężni solankowej na „Wielorybku” - Osiedle Tysiąclecia pomiędzy ul. Jagiellońską i ul. L. Czarnego wraz z niezbędną infrastrukturą – Etap II i III

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Miasto Radomsko

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 590648238

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Tysiąclecia 5

1.5.2.) Miejscowość: Radomsko

1.5.3.) Kod pocztowy: 97-500

1.5.4.) Województwo: łódzkie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL713 - Piotrkowski

1.5.7.) Numer telefonu: 44 685 45 10, 685 45 71

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia@radomsko.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://bip.radomsko.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://bip.radomsko.pl

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Budowa tężni solankowej na „Wielorybku” - Osiedle Tysiąclecia pomiędzy ul. Jagiellońską i ul. L. Czarnego wraz z niezbędną infrastrukturą – Etap II i III

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-2107786f-017d-11ec-b885-f28f91688073

2.5.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00199715

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2021-10-01

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2021/BZP 00001079/10/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.18 Budowy tężni solankowej na „Wielorybku” Osiedle Tysiąclecia w Radomsku wraz z niezbędną infrastrukturą – etap II i III CPV 45112720-8, 45111200-0, 45231300-8,

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00155224/01

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: PZP.271.1.15.2021

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 538623,80 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

4.2.2.).1) Przedmiotem zamówienia jest zadanie pn. „Budowa tężni solankowej na „Wielorybku” – osiedle Tysiąclecia pomiędzy ul. Jagiellońską i ul. Leszka Czarnego wraz z niezbędną infrastrukturą” – Etap II i III.
Przedmiot zamówienia należy wykonać zgodnie z projektem/wzorem umowy (dodatkiem nr 9 do SWZ), projektami budowlano-wykonawczymi branży: architektoniczna,konstrukcyjno – budowlana wraz z opinią geotechniczną (dodatek nr 12 do SWZ), sanitarnej (dodatek nr 13 do SWZ), elektrycznej (dodatek nr 14 do SWZ), projektem zieleni (dodatek nr 15 do SWZ) wraz specyfikacjami technicznymi wykonania i odbioru robót (dodatek nr 18 do SWZ) oraz zasadami wiedzy technicznej - w zakresie określonym w załączniku graficznym A (stanowiącym dodatek nr 16 do SWZ ) i załączniku B (stanowiącym dodatek nr 17 do SWZ).

4.2.2.).2) Przedmiot zamówienia, zgodnie z w/w dodatkami do SWZ w zakresie określonym załącznikiem graficznym A (stanowiącym dodatek nr 16 do SWZ ) i załącznikiem B (stanowiącym dodatek nr 17 do SWZ) obejmuje w szczególności:
- budowę tężni solankowej „B” o konstrukcji drewnianej posadowionej na płycie fundamentowej
- budowę tężni solankowej „C” o konstrukcji drewnianej posadowionej na płycie fundamentowej
- utwardzenie terenu wokół tężni
- montaż obiektów małej architektury w ilości (ławki parkowe 10 szt., kosze 6 szt.) zgodnej z załącznikiem graficznym A stanowiącym dodatek do SWZ. Zarówno kosze jak i ławki (ich kolorystyka, kształt, materiał, wymiary) muszą być identyczne jak już istniejące (wykonane w ramach Etapu I – zdjęcie poglądowe na załączniku graficznym A)
- wykonanie ogrodzenia
- wykonanie nasadzeń zgodnych z projektem zieleni (w szczególności:sadzenie drzew o obwodach minimalnych 12-14 cm, palikowanie sadzonych drzew – minimum 2 pale na drzewo, przy sadzeniu drzew wypełnianie dołu sadzeniowego ziemią żyzną, wykonanie mis przy nasadzanych drzewach i ich korowanie, wykonanie mis przy dużych pojedynczych krzewach, matowanie i korowanie skupin krzewów, bylin, ograniczenie obszarów matowanych obrzeżem ogrodowym typu eko-bord)
- obsianie terenu trawą
- ułożenie sieci wodociągowej
- montaż i stawianie słupów oświetleniowych oraz opraw oświetleniowych
- montaż obiektów małej architektury zgodnie z załącznikiem graficznym B, tj.: Instalacja interaktywna „tropy”, instalacja - koło wiedzy, tablica dydaktyczna - tężnia solankowa; tablica dydaktyczna (tablica drzew); tablica dydaktyczna – tablica ptaków

Zadanie podzielono na etapy. Etap I został już zrealizowany. Niniejsze postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego dotyczy ETAPU II i III, których zakres został przedstawiony w załączniku graficznym A oraz załączniku B (zawierającym spis urządzeń dydaktycznych), które stanowią n/w dodatki do SWZ.



4.2.2.).3) Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowią:

1) Wzór/projekt umowy – stanowiący dodatek nr 9 do SWZ,

2) Projekt budowlano – wykonawczy branża: architektoniczna, konstrukcyjno – budowlana wraz z opinią geotechniczną ( dodatek nr 12 do SWZ) - w zakresie określonym załącznikiem graficznym A (dodatkiem nr 16 do SWZ),

3) Projekt budowlano – wykonawczy branża: sanitarna ( dodatek nr 13 do SWZ) - w zakresie określonym załącznikiem graficznym A (dodatkiem nr 16 do SWZ),

4) Projekt budowlano – wykonawczy branża: elektryczna ( dodatek nr 14 do SWZ) - w zakresie określonym załącznikiem graficznym A (dodatkiem nr 16 do SWZ),

5) Projekt zieleni – dodatek nr 15 do SWZ,

6) Załącznik graficzny A - dodatek nr 16 do SWZ,

7) Załącznik B - dodatek nr 17 do SWZ,

8) Specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót branże: architektoniczn- konstrukcyjno – budowlana, elektryczna, sanitarna - dodatek nr 18 do SWZ - w zakresie określonym załącznikiem graficznym A (dodatkiem nr 16 do SWZ),

Ze względu na charakter wynagrodzenia (ryczałt) przedmiar robót (dodatek nr 11 do SWZ) pełni jedynie funkcję informacyjną.



4.2.2.).4) Zamawiający w opisie przedmiotu zamówienia określił wymagania jakościowe odnoszące się do co najmniej głównych elementów składających się na przedmiot zamówienia w dodatkach nr 12-18 do SWZ i wzorze umowy stanowiącym dodatek nr 9 do SWZ.

4.2.2.).5) Określenie wymagań dotyczących zatrudniania przez wykonawcę lub podwykonawcę osób na podstawie stosunku pracy:
Zamawiający wymaga zatrudnienia przez wykonawcę lub podwykonawcę na podstawie stosunku pracy (umowy o pracę) osób wykonujących wskazane przez zamawiającego czynności w zakresie realizacji zamówienia, jeżeli wykonanie tych czynności polega na wykonywaniu pracy w sposób określony w art. 22 § 1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. – Kodeks pracy ze zm.

Zamawiający wymaga, aby czynności polegające na faktycznym wykonywaniu robót budowlanych lub usług związanych z realizacją zamówienia o ile nie są (będą) wykonywane przez daną osobę w ramach prowadzonej przez nią działalności gospodarczej były wykonywane przez osoby zatrudnione przez Wykonawcę, podwykonawcę na podstawie stosunku pracy.

Rodzaj czynności związanych z realizacją zamówienia, co do których wykonania zamawiający wymaga zatrudnienia na podstawie stosunku pracy przez wykonawcę lub podwykonawcę osób wykonujących w trakcie realizacji zamówienia: czynności pracownika budowlanego obejmującego zakres rzeczowy robót budowlanych opisanych w Projektach budowlano - wykonawczych, Specyfikacjach Technicznych Wykonania i Odbioru Robót, tj. wykonujących czynności bezpośrednio związane w wykonywaniem robót budowlanych, czyli tzw. pracowników fizycznych. Wymóg nie dotyczy więc, między innymi osób: kierujących budową, kierowników robót, wykonujących obsługę geodezyjną, dostawców materiałów budowlanych.

Postanowienia dotyczące sposobu dokumentowania zatrudnienia oraz kontroli spełniania przez wykonawcę lub podwykonawcę wymagań dotyczących zatrudnienia na podstawie umowy o pracę oraz postanowienia dotyczące sankcji z tytułu niespełnienia wymagań określonych w art. 95 ust. 1 ustawy, zostały określone we wzorze umowy.

Powyższe wymagania określają w szczególności:
1) rodzaj czynności związanych z realizacją zamówienia, których dotyczą wymagania zatrudnienia na podstawie stosunku pracy przez wykonawcę lub podwykonawcę osób wykonujących czynności w trakcie realizacji zamówienia;
2) sposób weryfikacji zatrudnienia tych osób;
3) uprawnienia zamawiającego w zakresie kontroli spełniania przez wykonawcę wymagań związanych z zatrudnianiem tych osób oraz sankcji z tytułu niespełnienia tych wymagań.

Na etapie realizacji umowy Wykonawca (Podwykonawca) zobowiązany będzie zgodnie z § 13 wzoru umowy złożyć stosowne dowody (oświadczenia lub dokumenty).

4.2.2.).6) Zamawiający nie przewiduje udzielenie zamówień, o których mowa w art. 305 pkt 1 w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy, polegających na powtórzeniu podobnych robót budowlanych, zgodnych z przedmiotem zamówienia podstawowego.

4.2.2.).7) Zamawiający nie dopuszcza składania ofert częściowych.

Uzasadnienie :Uzasadnienie:
Nie dokonano podziału przedmiotowego zamówienia na części, ponieważ dla zagwarantowania bezsporności udzielonej gwarancji i rękojmi za wady, wykonanie powinno być zrealizowane przez jednego wykonawcę. Ze względów technicznych jak i ekonomicznych, stwierdzono że nie celowym byłoby podzielenie zamówienia na części. Podział realizacji zadania na części spowodowałby trudności realizacyjne, zwiększenie kosztów realizacji oraz ryzyko nieterminowego wykonania zamówienia. Zamówienie nie zostało podzielone na części również z uwagi na możliwość utrudnionej koordynacji robót prowadzonych przez niezależnych Wykonawców znajdujących się na tym samym placu budowy. Jednocześnie zakres i wartość szacunkowa zamówienia wskazuje, że jest ono skierowane do podmiotów z Sektora Małych i Średnich Przedsiębiorstw. Niepodzielenie zamówienia na części nie naruszy zasady uczciwej konkurencji i nie spowoduje ograniczenia możliwości ubiegania się o zamówienie mniejszym podmiotom. Ponadto nie ograniczono udziału podwykonawców przy realizacji zamówienia.

4.2.2.).8) W związku ze złożonymi wnioskami do Powiatu Radomszczańskiego oraz Wojewódziekiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi przedmiotowe zamówienie może być współfinansowane ze środków zewnętrznych.

4.2.2.).9) Zamawiający przewidział, że istnieje możliwość, że o udzielenie zamówienia będzie ubiegał się podmiot, który był zaangażowany w przygotowanie postępowania o udzielenie tego zamówienia w zakresie opisu przedmiotu zamówienia, ustalenia wartości szcunkowej zamówienia tj. podmiot który wykonał dokumentację projektowo – kosztorysową oraz Specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót, projekt zieleni.

W związku z powyższym Zamawiający podjął następujące środki mające na celu zapobieżeniu zakłócenia uczciwej konkurencji w przypadku, o którym mowa w art. 85 ust. 1 ustawy:

- na stronie internetowej prowadzonego postępowania https://bip.radomsko.pl publikuje wszelkie dokumenty jakimi dysponuje dot. przedmiotu zamówienia tj. Projekty Budowlano-wykonawcze (Dodatki od nr 12 do 14 do SWZ), Projekt zieleni (dodatek nr 15 do SWZ) Specyfikacjae techniczne wykonania i odbioiru robót (dodatek nr 18 do SWZ) oraz Kosztorys Inwestorski (dodatek nr 19 do SWZ).
- ujawnia poniżej szacunkową wartość zamówienia oraz w Ogłoszeniu o zamówieniu,
- wyznaczył dłuższy termin na złożenie ofert

Wartość szacunkowa przedmiotu niniejszego zamówienia została ustalona na podstawie Kosztorysu Inwestorskiego na kwotę 538 623,80 zł netto (bez podatku VAT).

4.5.3.) Główny kod CPV: 45112720-8 - Roboty w zakresie kształtowania terenów sportowych i rekreacyjnych

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45000000-7 - Roboty budowlane

45231300-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 591158,76 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 771210,00 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 591158,76 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Adam Goniwiecha Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowo-Usługowe ADAGON

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 241797730

7.3.3) Ulica: ul. Opiełki 14

7.3.4) Miejscowość: Koszęcin

7.3.5) Kod pocztowy: 42-286

7.3.6.) Województwo: śląskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2021-09-29

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 591158,76 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 3 miesiące

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

2021-10-01 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane