Przebudowa ulicy Batorego w Słupsku.

Zarząd Infrastruktury Miejskiej w Słupsku

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2021/BZP 00199399
Numer ogłoszenia
2021/BZP 00199399/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2021-10-01 13:08
Lokalizacja
Słupsk, pomorskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-e265256d-fe6a-11eb-b885-f28f91688073
Identyfikator
8391005507
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty w zakresie budowy drógRoboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemneRoboty w zakresie zagospodarowania terenuRoboty rozbiórkoweRoboty budowlane w zakresie budowy linii energetycznychRoboty budowlane w zakresie rurociągów do odprowadzania wody burzowejRoboty w zakresie naprawy drógRoboty w zakresie różnych nawierzchniInstalowanie urządzeń oświetlenia drogowegoInstalowanie oznakowania drogowegoRoboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2021/BZP 00199399 z dnia 2021-10-01

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Przebudowa ulicy Batorego w Słupsku.

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Zarząd Infrastruktury Miejskiej w Słupsku

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 221221715

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Przemysłowa 73

1.5.2.) Miejscowość: Słupsk

1.5.3.) Kod pocztowy: 76-200

1.5.4.) Województwo: pomorskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL636 - Słupski

1.5.7.) Numer telefonu: +48590840091

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia@zimslupsk.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.zimslupsk.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/pn/zimslupsk

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Przebudowa ulicy Batorego w Słupsku.

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-e265256d-fe6a-11eb-b885-f28f91688073

2.5.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00199399

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2021-10-01

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2021/BZP 00001554/08/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.12 Przebudowa ulicy Batorego

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00149983/01

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZP.261.28.2021.ZP1

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie zamierzenia inwestycyjnego - przebudowy ulicy Batorego w Słupsku.
2. Przedmiot zamówienia stanowi wykonanie robót budowlanych w zakresie przebudowy ulicy Batorego, o długości około 0,3 km, położonej pomiędzy ulicami 3-go Maja i Grażyny w Słupsku.
Zadanie inwestycyjne będące przedmiotem niniejszego zamówienia obejmuje przebudowę jezdni drogi o nawierzchni bitumicznej, przebudowę chodników i zjazdów wzdłuż całej inwestycji, wymianę i ustawienie nowych obrzeży i krawężników, budowę kanału technologicznego, przebudowę oświetlenia ulicznego wraz z wykonaniem dedykowanego oświetlenia przejść dla pieszych, przebudowę kanalizacji deszczowej, wykonanie oznakowania poziomego i pionowego, oraz zagospodarowanie zieleni.
3. Przewidywany zakres robót i prac obejmuje między innymi:
a) roboty przygotowawcze i rozbiórkowe
b) roboty ziemne
c) roboty w zakresie wykonania warstw konstrukcyjnych nawierzchni - podbudowy, nawierzchnia jezdni drogi z betonu asfaltowego, zjazdów z kostki betonowej, chodników z kostki betonowej,
d) budowę i przebudowę kanalizacji deszczowej
e) przebudowę oświetlenia i doświetlenie przejścia dla pieszych z przejazdem dla rowerów (w obrębie skrzyżowania z ul. 3-go Maja),
f) roboty wykończeniowe, w tym:
- zagospodarowanie terenu zielenią, nasadzenia drzew
- wprowadzenie stałej organizacji ruchu
oraz
g) wykonanie geodezyjnej inwentaryzacji powykonawczej;
h) wykonanie wszelkich innych robót towarzyszących niezbędnych do realizacji przedmiotu zamówienia w szczególności określonych w dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót oraz w przedmiarach;
4. Przedmiot zamówienia został szczegółowo opisany za pomocą dokumentacji projektowej, której elementy stanowią załączniki do SWZ:
1) Projekt Budowlano – Wykonawczy,
2) Opinia geotechniczna
3) Projekt stałej organizacji ruchu drogowego,
4) Przedmiary robót i Kosztorys ofertowy,
5) Specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót STWiORB.
5. Zakres robót przedmiotowego zadania inwestycyjnego określony ww. dokumentacją jest objęty decyzją Prezydenta Miasta Słupska zezwalającą na budowę (Pozwolenie na Budowę) p.n.: „Przebudowa ulicy Batorego w Słupsku”.
6. Wykonawca w ramach niniejszego zamówienia zobowiązany będzie m.in. do:
- opracowania projektu organizacji ruchu na czas prowadzenia robót wraz z uzyskaniem wymaganych opinii i zatwierdzenia oraz wdrożenia jej w na czas wykonania robót,
- zabezpieczenia istniejącego uzbrojenia podziemnego przed uszkodzeniem,
- przed rozpoczęciem robót należy wyznaczyć strefy ochronne dla wszystkich drzew w granicach prowadzonych robót (oznaczone trwale w terenie, mogą być np. wygrodzone); średnica strefy winna być wyznaczona zgodnie ze współczesną wiedzą dendrologiczną w oparciu o gatunek drzew i ich stan zdrowotny. Prace ziemne lub inne działania wykonywane z wykorzystaniem sprzętu mechanicznego czy urządzeń mechanicznych, w obrębie bryły korzeniowej i korony drzew lub zieleni niskiej powinny być wykonane w sposób najmniej szkodzący drzewom i krzewom. Prace należy przeprowadzać ze szczególną ostrożnością, aby nie uszkodzić roślinności wysokiej i niskiej, w tym jej systemu korzeniowego oraz korony. W razie potrzeby zabezpieczyć osłonami pnie drzew przed uszkodzeniem,
- utrzymania porządku na terenie budowy, a po zakończeniu robót do usunięcia wszelkich urządzeń tymczasowego zaplecza oraz pozostawienia całego terenu budowy i robót czystego i nadającego się do użytkowania,
- wykonania na własny koszt dokumentacji powykonawczej wraz z inwentaryzacją geodezyjną
7. Materiały rozbiórkowe nadające się do powtórnego użycia są własnością Zamawiającego. Zgodnie z decyzją Inspektora Nadzoru/przedstawiciela Zamawiającego materiały zakwalifikowane przez inspektora/przedstawiciela Zamawiającego do ponownego zastosowania (np. płyty betonowe) będą przewiezione na plac składowy w siedzibie ZIM w Słupsku przy
ul. Przemysłowej 73. Z czynności kwalifikacji materiałów każdorazowo Wykonawca i Inspektor Nadzoru/przedstawiciel Zamawiającego sporządzą pisemny protokół. Koszty przewozu materiału Wykonawca winien uwzględnić w ofercie. Materiał rozbiórkowy nie nadający się do powtórnego użycia Wykonawca zutylizuje na własny koszt bez możliwości ponownego jego użycia jako materiał przekruszony.
8. W przypadku rozbieżności między STWiORB a projektem budowlanym, dokumentem nadrzędnym jest projekt budowlany.
9. Wykonawca przygotuje dokumentacje powykonawczą odbiorową zgodnie i zapisami zawartymi we wzorze umowy stanowiącym załącznik nr 8 do SWZ.
10. Wykonawca zobowiązany jest do wyceny robót budowlanych stanowiących przedmiot niniejszego zamówienia wyłącznie z materiałów i urządzeń fabrycznie nowych, dopuszczonych do obrotu i powszechnego lub jednostkowego stosowania w budownictwie, objętych certyfikatem w zakresie tzw. znaku bezpieczeństwa, wskazującego na zgodność z Polską Normą, aprobatą techniczną i właściwymi przepisami technicznymi, zgodnie z art. 10 ustawy z 7 lipca 1994 r. - Prawo budowlane.
11. W przypadku, gdy w dokumentacji zostało wskazane pochodzenie (marka, znak towarowy, producent, dostawca) materiałów i urządzeń, Zamawiający dopuszcza oferowanie materiałów i urządzeń równoważnych, pod warunkiem, że gwarantują one realizację robót w zgodzie z Prawem Budowlanym i odpowiednimi normami, zapewnią uzyskanie parametrów technicznych nie gorszych od założonych w opisie zamówienia oraz zostaną one wcześniej zaakceptowane przez Zamawiającego.
12. Zamawiający dopuszcza zastosowanie materiałów spełniających wymagania norm, posiadających odpowiednie certyfikaty i aprobaty techniczne oraz założone w projekcie parametry techniczne.
13. W przypadku potrzeby zmiany materiałów na etapie realizacji robót Wykonawca przed ich zastosowaniem musi uzyskać zgodę Zamawiającego.
14. Zamawiający wymaga od Wykonawcy udzielenia gwarancji na wykonane roboty budowlane stanowiące przedmiot niniejszego zamówienia na okres nie krótszy niż 36 miesięcy, licząc od dnia odbioru końcowego tych robót.
1) Okres gwarancji na wykonane roboty budowlane stanowi jedno z kryterium oceny ofert o wadze punktowej 40 i będzie oceniany zgodnie z zasadami wskazanymi w SWZ.
2) W ramach udzielonej gwarancji należy wykonać minimum następujące zabiegi pielęgnacyjne przy drzewach:
a) podlewanie – 30 razy w sezonie wegetacyjnym
b) nawożenie drzew – jeden raz wiosną nawozem o spowolnionym uwalnianiu składników pokarmowych,
c) usuwanie odrostów korzeniowych i „dzików”, przycięcie koron drzew – 1 raz w sezonie wegetacyjnym,
d) kontrola i wymiana zniszczonych wiązadeł oraz palików – 1 raz w sezonie wegetacyjnym,
e) bieżąca wymiana uschniętych i uszkodzonych roślin.
f) każdorazowo przyjazd należy udokumentować oraz zgłosić Zamawiającemu.
W ramach udzielonej gwarancji Gwarant ponosi odpowiedzialność za jakość wykonanych prac, w tym jakość posadzonego materiału roślinnego i zobowiązuje się do usuwania wad poprzez nieodpłatne uzupełnienie – wymianę roślin obumarłych, nie rokujących szans na przeżycie lub uszkodzonych np. przez szkodniki itp. z wyłączeniem przypadków spowodowanych nieprzewidywalnymi okolicznościami jak kradzież, klęska żywiołowa. Materiał roślinny w okresie udzielonej gwarancji winien być utrzymywany w stanie nie pogorszonym od momentu posadzenia, posiadać cechy i wygląd charakterystyczny dla danego gatunku i odmiany oraz zachowywać żywotność minimum w 80% rośliny (w przypadku drzew minimum 80% objętości korony).
15. Zamawiający wymaga od Wykonawcy udzielenia rękojmi na wykonane roboty budowlane stanowiące przedmiot niniejszego zamówienia na okres 60 miesięcy, licząc od dnia odbioru końcowego robót.
16. Przedsięwzięcie będące przedmiotem niniejszego postępowania finansowane jest ze środków Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych (RFIL).
17. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert wariantowych oraz w postaci katalogów elektronicznych.
18. Zamawiający nie przewiduje udzielania zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy Pzp.
19. Warunki realizacji przedmiotu zamówienia wskazano we wzorze umowy stanowiącym Załącznik nr 8 do SWZ.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

45111291-4 - Roboty w zakresie zagospodarowania terenu

45111300-1 - Roboty rozbiórkowe

45231400-9 - Roboty budowlane w zakresie budowy linii energetycznych

45232130-2 - Roboty budowlane w zakresie rurociągów do odprowadzania wody burzowej

45233142-6 - Roboty w zakresie naprawy dróg

45233200-1 - Roboty w zakresie różnych nawierzchni

45316110-9 - Instalowanie urządzeń oświetlenia drogowego

45316213-1 - Instalowanie oznakowania drogowego

45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 7 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Zgodnie z treścią art. 255 pkt 7 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia jeżeli Wykonawca nie wniesie wymaganego zabezpieczenia należytego wykonania umowy lub uchyli się od zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego.
Zamawiający pismem znak ZP.261.28.14.2021.ZP2 z dnia 27.09.2021 r. wezwał Wykonawcę, którego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza do wniesienia zabezpieczenia należytego wykonania umowy oraz wyznaczył planowany termin zawarcia umowy na realizację zadania pn. "Przebudowa ulicy Batorego w Słupsku". Wykonawca w wyznaczonym terminie nie wniósł zabezpieczenia należytego wykonania umowy oraz w odpowiedzi na powyższe wezwanie Wykonawca potwierdził, że nie zawrze umowy, która dotyczy przedmiotowego zadania.

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 2042252,48 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 2287389,83 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

2021-10-01 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane