Budowa dróg gminnych - ul. Kalinowa (89/17, 59, 89/31, 77/3, 60/4) i ul. Akacjowa (89/17) w Starych Bielicach
GMINA BIESIEKIERZ
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2021/BZP 00198889
- Numer ogłoszenia
- 2021/BZP 00198889/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2021-10-01 10:25
- Lokalizacja
- Biesiekierz, zachodniopomorskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-2bc45940-eacf-11eb-b885-f28f91688073
- Identyfikator
- 4990527492
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2021/BZP 00198889 z dnia 2021-10-01 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Budowa dróg gminnych - ul. Kalinowa (89/17, 59, 89/31, 77/3, 60/4) i ul. Akacjowa (89/17) w Starych Bielicach
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzą zamawiający działający wspólnie1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA BIESIEKIERZ
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 330920535
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: 103
1.5.2.) Miejscowość: Biesiekierz
1.5.3.) Kod pocztowy: 76-039
1.5.4.) Województwo: zachodniopomorskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL426 - Koszaliński
1.5.7.) Numer telefonu: 943180955
1.5.8.) Numer faksu: 943180940
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zp@biesiekierz.eu
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.bip.biesiekierz.eu
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://bip.biesiekierz.eu/index.php?id=1021.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
1.9.) Informacje o pozostałych zamawiających działających wspólnie
Zamawiający 2
1.2.) Nazwa zamawiającego: Regionalne Wodociągi i Kanalizacja Sp. z o.o. w Białogardzie
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 330897173
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Ustronie Miejskie 1
1.5.2.) Miejscowość: Białogard
1.5.3.) Kod pocztowy: 78-200
1.5.4.) Województwo: zachodniopomorskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL426 - Koszaliński
1.5.7.) Numer telefonu: 943123215
1.5.8.) Numer faksu: 943120424
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@rwik.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.rwik.pl
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Budowa dróg gminnych - ul. Kalinowa (89/17, 59, 89/31, 77/3, 60/4) i ul. Akacjowa (89/17) w Starych Bielicach2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-2bc45940-eacf-11eb-b885-f28f91688073
2.5.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00198889
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2021-10-01
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2021/BZP 00000337/07/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.3 Budowa dróg gminnych - ul. Kalinowa (89/17, 59, 89/31, 77/3, 60/4) i ul. Akacjowa (89/17) w Starych Bielicach
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00123858/04
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: UG.SR.271.2.2021.KK
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 2833538,45 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiot zamówienia stanowi realizacja zadania pn. Budowa dróg gminnych - ul. Kalinowa (89/17, 59, 89/31, 77/3, 60/4) i ul. Akacjowa (89/17) w Starych Bielicach.
Przedmiot zamówienia jest współfinansowany ze środków pochodzących z Funduszu Dróg Samorządowych.
Zakres przedmiotu zamówienia obejmuje realizację robót budowlanych na rzecz Zamawiającego – Gminy Biesiekierz oraz robót na rzecz Regionalnych Wodociągów i Kanalizacji sp. z o.o. w Białogardzie. W ramach zamówienia przewiduje się wykonanie robót zgodnie ze wskazaniami przedmiarów, tj:
Zakres robót na rzecz Gminy Biesiekierz:
a) roboty budowlane w branży drogowej - ulica Kalinowa odc. EB, w tym:
roboty przygotowawcze,
roboty pomiarowe,
usunięcie drzew i krzewów,
usunięcie warstwy humusu i darniny,
roboty rozbiórkowe,
roboty ziemne,
podłoże i podbudowy,
nawierzchnie
roboty wykończeniowe
elementy ulic
kanał technologiczny;
b) roboty budowlane w branży drogowej - ulica Kalinowa odc. FJ, w tym:
roboty przygotowawcze,
roboty pomiarowe,
usunięcie warstwy humusu i darniny,
roboty ziemne,
podłoże i podbudowy,
roboty wykończeniowe,
elementy ulic,
kanał technologiczny;
c) roboty budowlane w branży drogowej - ulica Akacjowa odc. CD, w tym:
roboty przygotowawcze,
roboty pomiarowe,
usunięcie warstwy humusu i darniny,
roboty ziemne,
podłoże i podbudowy,
nawierzchnie,
roboty wykończeniowe,
elementy ulic;
d) roboty budowlane w branży drogowej - ulica Rolna odc. ML, w tym:
roboty przygotowawcze,
roboty pomiarowe,
usunięcie warstwy humusu i darniny,
roboty ziemne,
podłoże i podbudowy,
roboty wykończeniowe,
elementy ulic;
e) kanalizacja deszczowa (ulica Akacjowa, Kalinowa), w tym:
roboty pomiarowe,
roboty ziemne,
roboty montażowe,
roboty ziemne - przepompownia PD1,
konstrukcja przepompowni - P1;
f) oświetlenie (ulica Kalinowa) , w tym:
rowy i przepusty kablowe,
linie oświetleniowe,
roboty dodatkowe;
g) urządzenia bezpieczeństwa ruchu (ulica Akacjowa, Kalinowa).
Zakres robót na rzecz RWiK s. z o.o.:
a) budowa sieci kanalizacji sanitarnej PVC DN 200 mm i odgałęzień kanalizacyjnych PVC DN 160 mm w ulicy Kalinowej, w tym:
roboty pomiarowe,
roboty ziemne,
roboty montażowe;
b) budowa sieci wodociągowej de 90 PE mm i odgałęzień wodociągowych de 40 PE w ulicy Kalinowej, w tym:
roboty pomiarowe,
roboty ziemne,
roboty montażowe.
Określenie odcinków ulic, które zostały wskazane powyżej, zawiera mapa załączona do opisu przedmiotu zamówienia (załącznik nr 8 do SWZ).
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia, opis wymagań Zamawiającego w zakresie realizacji i odbioru określają:
a) opis przedmiotu zamówienia, stanowiący załącznik nr 8 do SWZ,
b) dokumentacja projektowa, stanowiąca załącznik nr 7 do SWZ,
c) projektowane postanowienia umowy, stanowiące załącznik nr 6 do SWZ.
Wszystkie wymagania określone w dokumentach wskazanych powyżej stanowią wymagania minimalne, a ich spełnienie jest obligatoryjne. Niespełnienie ww. wymagań minimalnych będzie skutkować odrzuceniem oferty jako niezgodnej z warunkami zamówienia na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 5 ustawy Pzp.
UWAGA: Załączony przedmiar robót ma charakter pomocniczy. Podstawą do wyceny robót jest dokumentacja projektowa.
Rozwiązania równoważne
1) Jeżeli Zamawiający w opisie przedmiotu zamówienia wskazał znaki towarowe, patenty lub pochodzenia, źródła lub szczególny proces, który charakteryzuje produkty lub usługi dostarczane przez konkretnego wykonawcę, dopuszcza się zaoferowanie rozwiązań równoważnych opisanym, pod warunkiem zachowania przez nie takich samych minimalnych parametrów technicznych, jakościowych oraz funkcjonalnych itp. i pod warunkiem, że ich zastosowanie nie spowoduje konieczności dokonania zmian rozwiązań zawartych w dokumentacji, a także zostanie zatwierdzone przez przedstawicieli Zamawiającego. Jeżeli Zamawiający nie podaje minimalnych parametrów, które by tę równoważność potwierdzały – Wykonawca obowiązany jest zaoferować produkt o właściwościach zbliżonych, nadający się funkcjonalnie do zapotrzebowanego zastosowania.
2) Wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne, jest zobowiązany wykazać, że oferowane przez niego rozwiązanie spełnia wymagania określone przez Zamawiającego. W takim przypadku, Wykonawca załącza do oferty wykaz rozwiązań równoważnych wraz z jego opisem lub normami.
3) W przypadku, gdy w opisie przedmiotu zamówienia znajdą się odniesienia do norm, ocen technicznych, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa wart. 101 ust. 1 pkt 2 oraz ust. 3 ustawy Pzp, Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym.
4) Zamawiający zastrzega sobie prawo wystąpienia do autora dokumentacji projektowej o opinię na temat oferowanych materiałów lub urządzeń. Opinia ta może stanowić podstawę do podjęcia przez Zamawiającego decyzji o przyjęciu materiałów lub urządzeń równoważnych albo odrzuceniu oferty z powodu braku równoważności.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
31527200-8 - Oświetlenie zewnętrzne
45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę
45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne
45111291-4 - Roboty w zakresie zagospodarowania terenu
45111300-1 - Roboty rozbiórkowe
45112210-0 - Usuwanie wierzchniej warstwy gleby
45112700-2 - Roboty w zakresie kształtowania terenu
45113000-2 - Roboty na placu budowy
45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej
45222000-9 - Roboty budowlane w zakresie robót inżynieryjnych, z wyjątkiem mostów, tuneli, szybów i kolei podziemnej
45231100-6 - Ogólne roboty budowlane związane z budową rurociągów
45231300-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków
45232410-9 - Roboty w zakresie kanalizacji ściekowej
45233200-1 - Roboty w zakresie różnych nawierzchni
45233250-6 - Roboty w zakresie nawierzchni, z wyjątkiem dróg
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 3064707,36 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 3256157,70 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 3064707,36 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Średni przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: DOMAR Kazimierz Domaracki
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 6691400419
7.3.4) Miejscowość: Tatów
7.3.5) Kod pocztowy: 76-039
7.3.6.) Województwo: zachodniopomorskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2021-09-30
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 3064707,36 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 12 miesiące
8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
SEKCJA IX INFORMACJE DODATKOWE
Przedmiot umowy jest dofinansowany z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.| 2021-10-01 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |